Final
Aiden Brown & Zach Rush W vs.
River Green & David Sanchez L 3 23:16
Elimination Final
River Green & David Sanchez W vs.
Jay Artis & Scott Etheridge L 3 17:53
Elimination Semi-final
River Green & David Sanchez W vs.
Slade Ivey & Matt Ledbetter L 3 10:20
Winners Final
Aiden Brown & Zach Rush W vs.
Jay Artis & Scott Etheridge L 3 23:06
Elimination 8
Jon Jon & John Matthews L vs.
River Green & David Sanchez W 3 14:26
Slade Ivey & Matt Ledbetter W vs.
Jeff Keith & Ben Barron L 3 21:22
Elimination 7
Jon Jon & John Matthews W vs.
John Mckinnon & Jeff Beasley L 1 14:49
Slade Ivey & Matt Ledbetter W vs.
Alex Gillum & Luther Garrison L 2 10:20
Winners Semi-finals
Aiden Brown & Zach Rush W vs.
River Green & David Sanchez L 4 12:47
Jeff Keith & Ben Barron L vs.
Jay Artis & Scott Etheridge W 1 15:59
Elimination 6
John Mckinnon & Jeff Beasley W vs.
Kevin Fisk & Ron Moreland L 2 14:49
Jon Jon & John Matthews W vs.
Jonathan Calloway & Kenny Bolton L 1 16:37
Sarah Hardy & Dustin Williams L vs.
Alex Gillum & Luther Garrison W 2 19:22
Slade Ivey & Matt Ledbetter W vs.
Brandon Arnold & Brandon Horsley L 4 12:33
Elimination 5
Brian Smith & Brian Jr L vs.
Sarah Hardy & Dustin Williams W 2 14:17
John Mckinnon & Jeff Beasley W vs.
Justin Dries & Caleb Brown L 2 09:53
Jon Jon & John Matthews W vs.
Lee Lowery & Jesse Arnold L 1 09:22
Scott Wilkes & Brent Cleckler L vs.
Slade Ivey & Matt Ledbetter W 4 17:23
Winners 3
Aiden Brown & Zach Rush W vs.
Alex Gillum & Luther Garrison L 8 11:46
Jeff Keith & Ben Barron W vs.
Kevin Fisk & Ron Moreland L 4 21:00
Jonathan Calloway & Kenny Bolton L vs.
Jay Artis & Scott Etheridge W 7 15:01
River Green & David Sanchez W vs.
Brandon Arnold & Brandon Horsley L 6 13:56
Elimination 4
Brian Moreland & Becca Moreland L vs.
Scott Wilkes & Brent Cleckler W 4 24:37
John Mckinnon & Jeff Beasley W vs.
Jason Potvin & Jason Egbert (egg) L 5 11:52
Jon Jon & John Matthews W vs.
Sharon Wilkes & Julianne Wilkes L 2 13:22
Justin Dries & Caleb Brown W vs.
Clint Hansen & Kevin Jones L 3 12:27
Lee Lowery & Jesse Arnold W vs.
Phillip Birch & Chris Laney L 1 14:20
Sarah Hardy & Dustin Williams W vs.
Bruce Jones & Dewayne Munroe L 9 21:30
Slade Ivey & Matt Ledbetter W vs.
Brent Hardy & Jonathan Etheridge L 6 15:39
Tj Scott & Darren Gibson L vs.
Brian Smith & Brian Jr W 5 12:19
Elimination 3
Jerry Greene & Stephanie Gibson L vs.
Slade Ivey & Matt Ledbetter W 2 09:38
John Mckinnon & Jeff Beasley W vs.
Frank Cartwright & Ray Washam L 6 10:17
Josh Smith & Brad Caton L vs.
Sarah Hardy & Dustin Williams W 3 10:07
Lee Lowery & Jesse Arnold W vs.
Caleb Headley & Brad Jones L 7 17:42
Michael Melton & Walt Jones L vs.
Justin Dries & Caleb Brown W 1 10:51
Shirley Jones & Shauna Strength L vs.
Jon Jon & John Matthews W 9 17:12
TJ Mosley & Jacob Mosley L vs.
Brian Moreland & Becca Moreland W 5 14:39
Tj Scott & Darren Gibson W vs.
Chris Poe & Austin Ming L 5 12:07
Winners 2
Alex Gillum & Luther Garrison W vs.
Jason Potvin & Jason Egbert (egg) L 2 10:48
Brian Smith & Brian Jr L vs.
Kevin Fisk & Ron Moreland W 5 17:25
Clint Hansen & Kevin Jones L vs.
Aiden Brown & Zach Rush W 7 16:39
Jeff Keith & Ben Barron W vs.
Bruce Jones & Dewayne Munroe L 6 19:17
Jonathan Calloway & Kenny Bolton W vs.
Brent Hardy & Jonathan Etheridge L 4 08:44
Phillip Birch & Chris Laney L vs.
River Green & David Sanchez W 3 11:15
Scott Wilkes & Brent Cleckler L vs.
Jay Artis & Scott Etheridge W 9 12:08
Sharon Wilkes & Julianne Wilkes L vs.
Brandon Arnold & Brandon Horsley W 4 14:03
Elimination 2
Chad Reeves & Randall Sanford L vs.
Slade Ivey & Matt Ledbetter W 8 14:24
Chad Sasser & Cole Sansone L vs.
Justin Dries & Caleb Brown W 6 11:53
Gage Atcheson & Trevor Johnson L vs.
Jerry Greene & Stephanie Gibson W 1 16:52
Jase Munroe & Jeremy Moreland L vs.
Caleb Headley & Brad Jones W 5 21:07
Jeremy Christian & Kat L vs.
Chris Poe & Austin Ming W 2 09:04
John Mckinnon & Jeff Beasley W vs.
Dakota Scott & James McAnnally L 1 08:25
Lee Lowery & Jesse Arnold W vs.
Mark Smith & Kip Smith L 2 23:30
Mike Mancil & Debbie Mancil L vs.
Frank Cartwright & Ray Washam W 9 17:13
Sarah Hardy & Dustin Williams W vs.
Dwight Colquitt & Josh Blalock L 8 17:09
Tina Birch & Alice Laney L vs.
Tj Scott & Darren Gibson W 3 15:23
TJ Mosley & Jacob Mosley W vs.
Philicia Poe & Jodi Artis L 7 14:18
Tj Wood & Kaitlyn Armstrong L vs.
Shirley Jones & Shauna Strength W 3 11:48
Winners 1
Aiden Brown & Zach Rush W vs.
Josh Smith & Brad Caton L 7 10:52
Brandon Arnold & Brandon Horsley W vs.
Philicia Poe & Jodi Artis L 1 15:08
Brent Hardy & Jonathan Etheridge W vs.
Mark Smith & Kip Smith L 4 20:33
Bruce Jones & Dewayne Munroe W vs.
Michael Melton & Walt Jones L 9 10:53
Caleb Headley & Brad Jones L vs.
Jonathan Calloway & Kenny Bolton W 2 13:57
Chris Poe & Austin Ming L vs.
Alex Gillum & Luther Garrison W 3 13:34
Clint Hansen & Kevin Jones W vs.
Dwight Colquitt & Josh Blalock L 8 14:40
Dakota Scott & James McAnnally L vs.
Kevin Fisk & Ron Moreland W 5 16:13
Frank Cartwright & Ray Washam L vs.
Brian Smith & Brian Jr W 9 09:24
Jason Potvin & Jason Egbert (egg) W vs.
Tj Scott & Darren Gibson L 7 18:39
Jay Artis & Scott Etheridge W vs.
Shirley Jones & Shauna Strength L 9 12:30
Jerry Greene & Stephanie Gibson L vs.
River Green & David Sanchez W 6 12:24
Justin Dries & Caleb Brown L vs.
Jeff Keith & Ben Barron W 5 13:06
Phillip Birch & Chris Laney W vs.
Slade Ivey & Matt Ledbetter L 6 14:05
Scott Wilkes & Brent Cleckler W vs.
Jon Jon & John Matthews L 1 25:29
Sharon Wilkes & Julianne Wilkes W vs.
Brian Moreland & Becca Moreland L 2 13:47
Round 1
Brandon Arnold & Brandon Horsley W vs.
Chad Sasser & Cole Sansone L 1 14:11
Brent Hardy & Jonathan Etheridge W vs.
Jeremy Christian & Kat L 8 10:34
Brian Smith & Brian Jr W vs.
Gage Atcheson & Trevor Johnson L 6 17:20
Chad Reeves & Randall Sanford L vs.
Dakota Scott & James McAnnally W 3 13:56
Dwight Colquitt & Josh Blalock W vs.
Tj Wood & Kaitlyn Armstrong L 7 12:59
Jason Potvin & Jason Egbert (egg) W vs.
Jase Munroe & Jeremy Moreland L 4 13:26
Jeff Keith & Ben Barron W vs.
TJ Mosley & Jacob Mosley L 5 17:32
Jerry Greene & Stephanie Gibson W vs.
Mike Mancil & Debbie Mancil L 2 14:37
Lee Lowery & Jesse Arnold L vs.
Alex Gillum & Luther Garrison W 9 14:13
Sarah Hardy & Dustin Williams L vs.
Jay Artis & Scott Etheridge W 8 20:01
Slade Ivey & Matt Ledbetter W vs.
John Mckinnon & Jeff Beasley L 4 12:01
Tina Birch & Alice Laney L vs.
Jonathan Calloway & Kenny Bolton W 3 15:27