Wednesday Flip Off 9/6/17

Updated 7:04pm

None.

None.

Who Dunnit

Zac "πŸ’‹" Petersen x

Alex "🎣" Singleterry

Ghost Busters

Chris "πŸ‘‘" King x

Heather "🏩" Loudon

Shrek

Todd Larsen

William Scott Jordan x

Fish Tales

Sergey "🎼" Posrednikov

Chris "🚴" Chinn x

Skateball

James "🎺" Frost-Winn

Justina "🌽" Russo x

Medieval Madness

Jeff Dillaman

Clayton Stetz x

Bad Cats

Matt Slater x

Neil Oney

Creature From The Black Lagoon

Hayden "πŸŽ…πŸΏ" McCabe

Michael Darigol x

Radical

Dave Ritter x

Tim McCool

F-14 Tomcat

Rita Perez x

Sarah Hager

Batman

John Robinson WA

Randy Huynh x

Twilight Zone

Lucy Hoffman x

Hannah "🐣" Hatch

The Sopranos

Matt Golden x

Claire Burke

Taxi

Blake "🐍" Mitchell

Clayton Michael x

Fathom

Justin Denewith x

Jordan Semrow

Surf Champ

Jared Baldridge x

Dave Stewart

Attack From Mars

Jake Hei x

Alexa "πŸ™…πŸ»" Philbeck

Sam Snyder

Creature From The Black Lagoon

Hannah "🐣" Hatch

Heather "🏩" Loudon x

Fish Tales

Sam Snyder

Hayden "πŸŽ…πŸΏ" McCabe x

Radical

Jordan Semrow x

Alexa "πŸ™…πŸ»" Philbeck

Shrek

Jeff Dillaman x

John Robinson WA

Eight Ball Champ

Alex "🎣" Singleterry x

Dave Stewart

Attack From Mars

Tim McCool x

Sarah Hager

Ghost Busters

Sergey "🎼" Posrednikov

Blake "🐍" Mitchell x

Taxi

James "🎺" Frost-Winn

Claire Burke x

Fathom

Neil Oney x

Todd Larsen

FunHouse

Justin Denewith x

Lucy Hoffman xx

Who Dunnit

Chris "πŸ‘‘" King xx

Rita Perez x

Stars

Randy Huynh xx

William Scott Jordan x

Batman

Clayton Michael xx

Michael Darigol x

Surf Champ

Dave Ritter xx

Clayton Stetz x

Skateball

Matt Slater xx

Matt Golden x

Medieval Madness

Zac "πŸ’‹" Petersen x

Chris "🚴" Chinn xx

Nitro Ground Shaker

Justina "🌽" Russo xx

Jake Hei x

Jared Baldridge x

Nitro Ground Shaker

James "🎺" Frost-Winn x

Hannah "🐣" Hatch

Who Dunnit

Sam Snyder

Todd Larsen x

Batman

Dave Stewart

Sergey "🎼" Posrednikov x

Medieval Madness

John Robinson WA

Alexa "πŸ™…πŸ»" Philbeck x

Bad Cats

Sarah Hager x

William Scott Jordan x

Shrek

Jared Baldridge x

Claire Burke xx

Indiana Jones

Alex "🎣" Singleterry x

Jordan Semrow xx

Skateball

Blake "🐍" Mitchell x

Neil Oney xx

Radical

Michael Darigol x

Justin Denewith xx

Stars

Matt Golden xx

Jake Hei x

Taxi

Zac "πŸ’‹" Petersen x

Rita Perez xx

F-14 Tomcat

Clayton Stetz x

Heather "🏩" Loudon xx

Indiana Jones

Hayden "πŸŽ…πŸΏ" McCabe x

Jeff Dillaman xx

Ghost Busters

Lucy Hoffman xxx

Chris "🚴" Chinn xx

Eight Ball Champ

Dave Ritter xxx

Randy Huynh xx

Twilight Zone

Clayton Michael xx

Chris "πŸ‘‘" King xxx

Surf Champ

Matt Slater xxx

Justina "🌽" Russo xx

Tim McCool x

F-14 Tomcat

Hannah "🐣" Hatch x

Dave Stewart

Fathom

Sam Snyder x

John Robinson WA

Creature From The Black Lagoon

Clayton Stetz xx

Sergey "🎼" Posrednikov x

Bad Cats

Michael Darigol xx

Jared Baldridge x

Shrek

Blake "🐍" Mitchell x

Sarah Hager xx

Ghost Busters

Alexa "πŸ™…πŸ»" Philbeck xx

Tim McCool x

Taxi

William Scott Jordan x

Hayden "πŸŽ…πŸΏ" McCabe xx

Attack From Mars

Zac "πŸ’‹" Petersen xx

Todd Larsen x

Fish Tales

Jake Hei x

James "🎺" Frost-Winn xx

Batman

Rita Perez xx

Justin Denewith xxx

Eight Ball Deluxe

Jordan Semrow xxx

Heather "🏩" Loudon xx

Eight Ball Champ

Jeff Dillaman xx

Matt Golden xxx

Surf Champ

Chris "🚴" Chinn xx

Clayton Michael xxx

The Sopranos

Randy Huynh xx

Neil Oney xxx

Who Dunnit

Justina "🌽" Russo xxx

Claire Burke xx

Alex "🎣" Singleterry x

Creature From The Black Lagoon

John Robinson WA

Dave Stewart x

Medieval Madness

Sam Snyder xx

Jared Baldridge x

F-14 Tomcat

Sergey "🎼" Posrednikov xx

Tim McCool x

Skateball

Alex "🎣" Singleterry x

Todd Larsen xx

Indiana Jones

Jake Hei xx

Hannah "🐣" Hatch x

Surf Champ

William Scott Jordan x

Zac "πŸ’‹" Petersen xxx

Fathom

Heather "🏩" Loudon xxx

James "🎺" Frost-Winn xx

Batman

Clayton Stetz xxx

Hayden "πŸŽ…πŸΏ" McCabe xx

Nitro Ground Shaker

Alexa "πŸ™…πŸ»" Philbeck xxx

Chris "🚴" Chinn xx

Fish Tales

Michael Darigol xx

Rita Perez xxx

Attack From Mars

Claire Burke xx

Jeff Dillaman xxx

Radical

Randy Huynh xx

Sarah Hager xxx

Blake "🐍" Mitchell x

Fish Tales

John Robinson WA

Jared Baldridge xx

Fathom

Hannah "🐣" Hatch xx

Alex "🎣" Singleterry x

Nitro Ground Shaker

Tim McCool xx

Blake "🐍" Mitchell x

Skateball

William Scott Jordan xx

Dave Stewart x

Radical

James "🎺" Frost-Winn xx

Todd Larsen xxx

Eight Ball Deluxe

Hayden "πŸŽ…πŸΏ" McCabe xx

Claire Burke xxx

Shrek

Jake Hei xxx

Sergey "🎼" Posrednikov xx

Taxi

Randy Huynh xxx

Chris "🚴" Chinn xx

Indiana Jones

Michael Darigol xxx

Sam Snyder xx

Fathom

Blake "🐍" Mitchell xx

Dave Stewart x

Stars

Alex "🎣" Singleterry x

Jared Baldridge xxx

Bad Cats

James "🎺" Frost-Winn xxx

Sergey "🎼" Posrednikov xx

F-14 Tomcat

Chris "🚴" Chinn xx

Hayden "πŸŽ…πŸΏ" McCabe xxx

Eight Ball Deluxe

Sam Snyder xx

Tim McCool xxx

Attack From Mars

Hannah "🐣" Hatch xxx

William Scott Jordan xx

John Robinson WA

Attack From Mars

John Robinson WA x

Alex "🎣" Singleterry x

Eight Ball Deluxe

Dave Stewart xx

Chris "🚴" Chinn xx

Eight Ball Champ

Sam Snyder xxx

Blake "🐍" Mitchell xx

Radical

Sergey "🎼" Posrednikov xx

William Scott Jordan xxx

F-14 Tomcat

Alex "🎣" Singleterry xx

John Robinson WA x

Attack From Mars

Blake "🐍" Mitchell xxx

Chris "🚴" Chinn xx

Taxi

Dave Stewart xx

Sergey "🎼" Posrednikov xxx

Stars

John Robinson WA x

Chris "🚴" Chinn xxx

The Sopranos

Alex "🎣" Singleterry xxx

Dave Stewart xx

Ghost Busters

John Robinson WA x

Dave Stewart xxx

John Robinson WA x

Round 11

John Robinson WA W vs.
Dave Stewart L Ghost Busters 13:28

Round 10

Alex "🎣" Singleterry L vs.
Dave Stewart W The Sopranos 18:54

John Robinson WA W vs.
Chris "🚴" Chinn L Stars 12:29

Round 9

Alex "🎣" Singleterry L vs.
John Robinson WA W F-14 Tomcat 16:00

Blake "🐍" Mitchell L vs.
Chris "🚴" Chinn W Attack From Mars 19:06

Dave Stewart W vs.
Sergey "🎼" Posrednikov L Taxi 19:17

Round 8

Dave Stewart L vs.
Chris "🚴" Chinn W Eight Ball Deluxe 10:30

John Robinson WA L vs.
Alex "🎣" Singleterry W Attack From Mars 16:38

Sam Snyder L vs.
Blake "🐍" Mitchell W Eight Ball Champ 12:03

Sergey "🎼" Posrednikov W vs.
William Scott Jordan L Radical 15:03

Round 7

Alex "🎣" Singleterry W vs.
Jared Baldridge L Stars 12:33

Blake "🐍" Mitchell L vs.
Dave Stewart W Fathom 16:42

Chris "🚴" Chinn W vs.
Hayden "πŸŽ…πŸΏ" McCabe L F-14 Tomcat 10:10

Hannah "🐣" Hatch L vs.
William Scott Jordan W Attack From Mars 09:42

James "🎺" Frost-Winn L vs.
Sergey "🎼" Posrednikov W Bad Cats 10:22

Sam Snyder W vs.
Tim McCool L Eight Ball Deluxe 09:58

Round 6

Hannah "🐣" Hatch L vs.
Alex "🎣" Singleterry W Fathom 25:42

Hayden "πŸŽ…πŸΏ" McCabe W vs.
Claire Burke L Eight Ball Deluxe 17:09

Jake Hei L vs.
Sergey "🎼" Posrednikov W Shrek 17:39

James "🎺" Frost-Winn W vs.
Todd Larsen L Radical 16:08

John Robinson WA W vs.
Jared Baldridge L Fish Tales 12:38

Michael Darigol L vs.
Sam Snyder W Indiana Jones 16:00

Randy Huynh L vs.
Chris "🚴" Chinn W Taxi 18:38

Tim McCool L vs.
Blake "🐍" Mitchell W Nitro Ground Shaker 16:51

William Scott Jordan L vs.
Dave Stewart W Skateball 12:20

Round 5

Alex "🎣" Singleterry W vs.
Todd Larsen L Skateball 18:53

Alexa "πŸ™…πŸ»" Philbeck L vs.
Chris "🚴" Chinn W Nitro Ground Shaker 17:30

Claire Burke W vs.
Jeff Dillaman L Attack From Mars 12:15

Clayton Stetz L vs.
Hayden "πŸŽ…πŸΏ" McCabe W Batman 18:15

Heather "🏩" Loudon L vs.
James "🎺" Frost-Winn W Fathom 09:58

Jake Hei L vs.
Hannah "🐣" Hatch W Indiana Jones 16:19

John Robinson WA W vs.
Dave Stewart L Creature From The Black Lagoon 08:30

Michael Darigol W vs.
Rita Perez L Fish Tales 12:41

Randy Huynh W vs.
Sarah Hager L Radical 21:43

Sam Snyder L vs.
Jared Baldridge W Medieval Madness 21:20

Sergey "🎼" Posrednikov L vs.
Tim McCool W F-14 Tomcat 10:45

William Scott Jordan W vs.
Zac "πŸ’‹" Petersen L Surf Champ 12:55

Round 4

Alexa "πŸ™…πŸ»" Philbeck L vs.
Tim McCool W Ghost Busters 23:22

Blake "🐍" Mitchell W vs.
Sarah Hager L Shrek 17:46

Chris "🚴" Chinn W vs.
Clayton Michael L Surf Champ 15:35

Clayton Stetz L vs.
Sergey "🎼" Posrednikov W Creature From The Black Lagoon 12:49

Hannah "🐣" Hatch L vs.
Dave Stewart W F-14 Tomcat 17:38

Jake Hei W vs.
James "🎺" Frost-Winn L Fish Tales 12:35

Jeff Dillaman W vs.
Matt Golden L Eight Ball Champ 20:19

Jordan Semrow L vs.
Heather "🏩" Loudon W Eight Ball Deluxe 18:50

Justina "🌽" Russo L vs.
Claire Burke W Who Dunnit 23:58

Michael Darigol L vs.
Jared Baldridge W Bad Cats 09:59

Randy Huynh W vs.
Neil Oney L The Sopranos 14:17

Rita Perez W vs.
Justin Denewith L Batman 16:07

Sam Snyder L vs.
John Robinson WA W Fathom 15:05

William Scott Jordan W vs.
Hayden "πŸŽ…πŸΏ" McCabe L Taxi 10:47

Zac "πŸ’‹" Petersen L vs.
Todd Larsen W Attack From Mars 12:44

Round 3

Alex "🎣" Singleterry W vs.
Jordan Semrow L Indiana Jones 22:35

Blake "🐍" Mitchell W vs.
Neil Oney L Skateball 17:04

Clayton Michael W vs.
Chris "πŸ‘‘" King L Twilight Zone 15:04

Clayton Stetz W vs.
Heather "🏩" Loudon L F-14 Tomcat 11:12

Dave Ritter L vs.
Randy Huynh W Eight Ball Champ 10:42

Dave Stewart W vs.
Sergey "🎼" Posrednikov L Batman 14:15

Hayden "πŸŽ…πŸΏ" McCabe W vs.
Jeff Dillaman L Indiana Jones 08:11

James "🎺" Frost-Winn L vs.
Hannah "🐣" Hatch W Nitro Ground Shaker 13:45

Jared Baldridge W vs.
Claire Burke L Shrek 18:27

John Robinson WA W vs.
Alexa "πŸ™…πŸ»" Philbeck L Medieval Madness 19:19

Lucy Hoffman L vs.
Chris "🚴" Chinn W Ghost Busters 17:42

Matt Golden L vs.
Jake Hei W Stars 13:35

Matt Slater L vs.
Justina "🌽" Russo W Surf Champ 08:27

Michael Darigol W vs.
Justin Denewith L Radical 23:24

Sam Snyder W vs.
Todd Larsen L Who Dunnit 19:47

Sarah Hager L vs.
William Scott Jordan W Bad Cats 12:24

Zac "πŸ’‹" Petersen W vs.
Rita Perez L Taxi 12:52

Round 2

Alex "🎣" Singleterry L vs.
Dave Stewart W Eight Ball Champ 17:45

Chris "πŸ‘‘" King L vs.
Rita Perez W Who Dunnit 17:08

Clayton Michael L vs.
Michael Darigol W Batman 20:52

Dave Ritter L vs.
Clayton Stetz W Surf Champ 13:02

Hannah "🐣" Hatch W vs.
Heather "🏩" Loudon L Creature From The Black Lagoon 13:51

James "🎺" Frost-Winn W vs.
Claire Burke L Taxi 11:36

Jeff Dillaman L vs.
John Robinson WA W Shrek 21:23

Jordan Semrow L vs.
Alexa "πŸ™…πŸ»" Philbeck W Radical 19:25

Justin Denewith W vs.
Lucy Hoffman L FunHouse 10:16

Justina "🌽" Russo L vs.
Jake Hei W Nitro Ground Shaker 14:03

Matt Slater L vs.
Matt Golden W Skateball 16:08

Neil Oney L vs.
Todd Larsen W Fathom 08:23

Randy Huynh L vs.
William Scott Jordan W Stars 15:53

Sam Snyder W vs.
Hayden "πŸŽ…πŸΏ" McCabe L Fish Tales 23:56

Sergey "🎼" Posrednikov W vs.
Blake "🐍" Mitchell L Ghost Busters 15:02

Tim McCool L vs.
Sarah Hager W Attack From Mars 10:35

Zac "πŸ’‹" Petersen W vs.
Chris "🚴" Chinn L Medieval Madness 16:44

Round 1

Blake "🐍" Mitchell W vs.
Clayton Michael L Taxi 11:53

Chris "πŸ‘‘" King L vs.
Heather "🏩" Loudon W Ghost Busters 15:26

Dave Ritter L vs.
Tim McCool W Radical 12:53

Hayden "πŸŽ…πŸΏ" McCabe W vs.
Michael Darigol L Creature From The Black Lagoon 11:38

Jake Hei L vs.
Alexa "πŸ™…πŸ»" Philbeck W Attack From Mars 15:03

James "🎺" Frost-Winn W vs.
Justina "🌽" Russo L Skateball 14:34

Jared Baldridge L vs.
Dave Stewart W Surf Champ 11:23

Jeff Dillaman W vs.
Clayton Stetz L Medieval Madness 20:50

John Robinson WA W vs.
Randy Huynh L Batman 15:44

Justin Denewith L vs.
Jordan Semrow W Fathom 15:56

Lucy Hoffman L vs.
Hannah "🐣" Hatch W Twilight Zone 16:15

Matt Golden L vs.
Claire Burke W The Sopranos 13:46

Matt Slater L vs.
Neil Oney W Bad Cats 12:45

Rita Perez L vs.
Sarah Hager W F-14 Tomcat 11:12

Sergey "🎼" Posrednikov W vs.
Chris "🚴" Chinn L Fish Tales 14:47

Todd Larsen W vs.
William Scott Jordan L Shrek 14:41

Zac "πŸ’‹" Petersen L vs.
Alex "🎣" Singleterry W Who Dunnit 14:23

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20