Fall Fest Cornhole Tournament Bracket A

Updated 5:51pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Jake Zook/ Allen Dienner
(bye)
Dennis Jefferis/Scott Sokso
Board 20
Johnathan Fisher/ Paul Fisher
Jessica Pyne/Michael Kulp
(bye)
(bye)
Corey Harting/ Dan Beans
Brittney Fusco/ Jason Fusco
(bye)
Joe McGuigan/Tony Orlando
Board 17
Tim Stricker/ Jason Durham
Craig Shelly/ John Smucker
Board 16
Rob Grimm/Gary Doubts
(bye)
Vincent Kwiatkowski/Josh Jasinski
Joe Trowbridge/Ed Ramirez
(bye)
Zack Rohrbach/Dan Thomas
Board 24
Kevin Todd/ Glenn Carroll
Justin Nagle/Corey Whalen
Board 15
Brandon Burkholder/Ryan Rhoades
(bye)
Craig Grohaski/John Grohaski
Danny Jones/Todd Lee
(bye)
Chris Boyer/Rick Gerhart
Board 14
Erica Jacob/Jonathan Flowers
Mike Meschick/Brett Levann
Board 15
John Leese/Nelson Coble
(bye)
Collin Stoltzfus/ Payton Fisher
Jonathan Yox/Leonard Hargrove
(bye)
Art Montoro/Kory Montoro
Board 25
Corn To Be Wild
Gerald Brosco/Amanda Cabot
Board 18
The Baggins Bros
(bye)
Corey Hess/Brenton Byers
Jeb Fredorchuck/Holly
(bye)
Rick Berkheimer/ Colton H
Board 23
Lisa Volz/ Charlie Oliver
Jimmy Youmans/ Jay J
Board 19
Kyle Rissell/ Codi Pannebecker
(bye)
Corey Clare/ Justin Henson
Jerry Long/Dave Leinbach
(bye)
Kyle Gibble/Colin Gibble
Board 16
Cornstars
Richard Walters Jr/Nathan Keen
Board 22
John Inzaina/ Ken Coale
(bye)
Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer
Hole Stuffers
(bye)
Matt Hartman/Donnie Pletz
Board 13
Dan Mohn/Rich S
Team RamRod
Board 23
Kody Kuhns Chris S
(bye)
Outlaw Baggers
Jake Zook/ Allen Dienner
A
Board 19
Johnathan Fisher/ Paul Fisher
Jessica Pyne/Michael Kulp
B
Board 24
Corey Harting/ Dan Beans
Brittney Fusco/ Jason Fusco
C
Board 23
Tim Stricker/ Jason Durham
Craig Shelly/ John Smucker
D
Board 24
Vincent Kwiatkowski/Josh Jasinski
Joe Trowbridge/Ed Ramirez
E
Board 22
Kevin Todd/ Glenn Carroll
Justin Nagle/Corey Whalen
F
Board 16
Craig Grohaski/John Grohaski
Danny Jones/Todd Lee
G
Board 25
Erica Jacob/Jonathan Flowers
John Leese/Nelson Coble
H
Board 22
Collin Stoltzfus/ Payton Fisher
Jonathan Yox/Leonard Hargrove
I
Board 18
Corn To Be Wild
The Baggins Bros
J
Board 13
Corey Hess/Brenton Byers
Jeb Fredorchuck/Holly
K
Board 14
Rick Berkheimer/ Colton H
Jimmy Youmans/ Jay J
L
Board 15
Corey Clare/ Justin Henson
Jerry Long/Dave Leinbach
M
Board 17
Kyle Gibble/Colin Gibble
John Inzaina/ Ken Coale
N
Board 19
Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer
Hole Stuffers
O
Board 14
Matt Hartman/Donnie Pletz
Team RamRod
P
Board 20
Outlaw Baggers
Jake Zook/ Allen Dienner
Q
Board 15
Corey Harting/ Dan Beans
Tim Stricker/ Jason Durham
R
Board 22
Craig Shelly/ John Smucker
Kevin Todd/ Glenn Carroll
S
Board 25
Justin Nagle/Corey Whalen
Danny Jones/Todd Lee
T
Board 14
John Leese/Nelson Coble
Corn To Be Wild
U
Board 16
Corey Hess/Brenton Byers
Rick Berkheimer/ Colton H
V
Board 17
Jimmy Youmans/ Jay J
Kyle Gibble/Colin Gibble
W
Board 23
John Inzaina/ Ken Coale
Matt Hartman/Donnie Pletz
X
Board 18
Outlaw Baggers
Jake Zook/ Allen Dienner
Y
Board 17
Tim Stricker/ Jason Durham
Kevin Todd/ Glenn Carroll
Z
Board 23
John Leese/Nelson Coble
Corey Hess/Brenton Byers
AA
Board 25
Rick Berkheimer/ Colton H
John Inzaina/ Ken Coale
AB
Board 18
Outlaw Baggers
Jake Zook/ Allen Dienner
AC
Board 13
Kevin Todd/ Glenn Carroll
Rick Berkheimer/ Colton H
AD
Board 24
Outlaw Baggers
Kevin Todd/ Glenn Carroll
AE
Board 15
Rick Berkheimer/ Colton H
Rick Berkheimer/ Colton H
Board 14
Jimmy Youmans/ Jay J
Rick Berkheimer/ Colton H
(bye)
Dennis Jefferis/Scott Sokso
(bye)
(bye)
(bye)
Joe McGuigan/Tony Orlando
Rob Grimm/Gary Doubts
(bye)
(bye)
Zack Rohrbach/Dan Thomas
Brandon Burkholder/Ryan Rhoades
(bye)
(bye)
Chris Boyer/Rick Gerhart
Mike Meschick/Brett Levann
(bye)
(bye)
Art Montoro/Kory Montoro
Gerald Brosco/Amanda Cabot
(bye)
(bye)
Lisa Volz/ Charlie Oliver
Kyle Rissell/ Codi Pannebecker
(bye)
(bye)
Cornstars
Richard Walters Jr/Nathan Keen
(bye)
(bye)
Dan Mohn/Rich S
Kody Kuhns Chris S
(bye)
Dennis Jefferis/Scott Sokso
P
Board 24
Team RamRod
(bye)
O
Hole Stuffers
Joe McGuigan/Tony Orlando
N
Board 20
Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer
Rob Grimm/Gary Doubts
M
Board 13
Jerry Long/Dave Leinbach
Zack Rohrbach/Dan Thomas
L
Board 22
Corey Clare/ Justin Henson
Brandon Burkholder/Ryan Rhoades
K
Board 17
Jeb Fredorchuck/Holly
Chris Boyer/Rick Gerhart
J
Board 15
The Baggins Bros
Mike Meschick/Brett Levann
I
Board 14
Jonathan Yox/Leonard Hargrove
Art Montoro/Kory Montoro
H
Board 19
Collin Stoltzfus/ Payton Fisher
Gerald Brosco/Amanda Cabot
G
Board 16
Erica Jacob/Jonathan Flowers
Lisa Volz/ Charlie Oliver
F
Board 13
Craig Grohaski/John Grohaski
Kyle Rissell/ Codi Pannebecker
E
Board 25
Joe Trowbridge/Ed Ramirez
Cornstars
D
Board 18
Vincent Kwiatkowski/Josh Jasinski
Richard Walters Jr/Nathan Keen
C
Board 20
Brittney Fusco/ Jason Fusco
Dan Mohn/Rich S
B
Board 23
Jessica Pyne/Michael Kulp
Kody Kuhns Chris S
A
Board 17
Johnathan Fisher/ Paul Fisher
Team RamRod
Board 22
Hole Stuffers
Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer
Board 18
Jerry Long/Dave Leinbach
Corey Clare/ Justin Henson
Board 13
Jeb Fredorchuck/Holly
The Baggins Bros
Board 19
Mike Meschick/Brett Levann
Art Montoro/Kory Montoro
Board 15
Erica Jacob/Jonathan Flowers
Craig Grohaski/John Grohaski
Board 20
Joe Trowbridge/Ed Ramirez
Vincent Kwiatkowski/Josh Jasinski
Board 16
Brittney Fusco/ Jason Fusco
Dan Mohn/Rich S
Board 24
Johnathan Fisher/ Paul Fisher
Hole Stuffers
T
Board 16
Danny Jones/Todd Lee
Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer
S
Board 14
Justin Nagle/Corey Whalen
Corey Clare/ Justin Henson
R
Board 13
Craig Shelly/ John Smucker
Mike Meschick/Brett Levann
Q
Board 19
Corey Harting/ Dan Beans
Art Montoro/Kory Montoro
X
Board 15
Matt Hartman/Donnie Pletz
Joe Trowbridge/Ed Ramirez
W
Board 19
Kyle Gibble/Colin Gibble
Vincent Kwiatkowski/Josh Jasinski
V
Board 25
Jimmy Youmans/ Jay J
Johnathan Fisher/ Paul Fisher
U
Board 15
Corn To Be Wild
Danny Jones/Todd Lee
Board 17
Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer
Craig Shelly/ John Smucker
Board 20
Mike Meschick/Brett Levann
Matt Hartman/Donnie Pletz
Board 23
Joe Trowbridge/Ed Ramirez
Jimmy Youmans/ Jay J
Board 14
Corn To Be Wild
Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer
AB
Board 25
John Inzaina/ Ken Coale
Craig Shelly/ John Smucker
AA
Board 19
Corey Hess/Brenton Byers
Joe Trowbridge/Ed Ramirez
Z
Board 17
John Leese/Nelson Coble
Jimmy Youmans/ Jay J
Y
Board 18
Tim Stricker/ Jason Durham
Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer
Board 15
Craig Shelly/ John Smucker
Joe Trowbridge/Ed Ramirez
Board 13
Jimmy Youmans/ Jay J
Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer
AC
Board 16
Jake Zook/ Allen Dienner
Jimmy Youmans/ Jay J
AD
Board 13
Outlaw Baggers
Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer
Board 13
Jimmy Youmans/ Jay J
Jimmy Youmans/ Jay J
AE
Board 13
Kevin Todd/ Glenn Carroll
Jimmy Youmans/ Jay J

1st

  Rick Berkheimer/ Colton H

2nd

  Jimmy Youmans/ Jay J

3rd

  Kevin Todd/ Glenn Carroll

4th

  Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer

5th

  Jake Zook/ Allen Dienner

  Outlaw Baggers

7th

  Craig Shelly/ John Smucker

  Joe Trowbridge/Ed Ramirez

9th

  John Inzaina/ Ken Coale

  Corey Hess/Brenton Byers

  John Leese/Nelson Coble

  Tim Stricker/ Jason Durham

13th

  Danny Jones/Todd Lee

  Mike Meschick/Brett Levann

  Matt Hartman/Donnie Pletz

  Corn To Be Wild

17th

  Hole Stuffers

  Justin Nagle/Corey Whalen

  Corey Clare/ Justin Henson

  Corey Harting/ Dan Beans

  Art Montoro/Kory Montoro

  Kyle Gibble/Colin Gibble

  Vincent Kwiatkowski/Josh Jasinski

  Johnathan Fisher/ Paul Fisher

25th

  Team RamRod

  Jerry Long/Dave Leinbach

  Jeb Fredorchuck/Holly

  The Baggins Bros

  Erica Jacob/Jonathan Flowers

  Craig Grohaski/John Grohaski

  Brittney Fusco/ Jason Fusco

  Dan Mohn/Rich S

33th

  Dennis Jefferis/Scott Sokso

  Joe McGuigan/Tony Orlando

  Rob Grimm/Gary Doubts

  Zack Rohrbach/Dan Thomas

  Brandon Burkholder/Ryan Rhoades

  Chris Boyer/Rick Gerhart

  Jonathan Yox/Leonard Hargrove

  Collin Stoltzfus/ Payton Fisher

  Gerald Brosco/Amanda Cabot

  Lisa Volz/ Charlie Oliver

  Kyle Rissell/ Codi Pannebecker

  Cornstars

  Richard Walters Jr/Nathan Keen

  Jessica Pyne/Michael Kulp

  Kody Kuhns Chris S

Final

Rick Berkheimer/ Colton H W vs.
Jimmy Youmans/ Jay J L Board 14 17:01

Elimination Final

Jimmy Youmans/ Jay J W vs.
Kevin Todd/ Glenn Carroll L Board 13 22:06

Elimination Semi-final

Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer L vs.
Jimmy Youmans/ Jay J W Board 13 11:35

Winners Final

Kevin Todd/ Glenn Carroll L vs.
Rick Berkheimer/ Colton H W Board 15 15:30

Elimination 8

Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer W vs.
Jake Zook/ Allen Dienner L Board 16 05:22

Jimmy Youmans/ Jay J W vs.
Outlaw Baggers L Board 13 10:12

Elimination 7

Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer W vs.
Craig Shelly/ John Smucker L Board 15 07:14

Joe Trowbridge/Ed Ramirez L vs.
Jimmy Youmans/ Jay J W Board 13 14:39

Winners Semi-finals

Jake Zook/ Allen Dienner L vs.
Kevin Todd/ Glenn Carroll W Board 13 09:37

Rick Berkheimer/ Colton H W vs.
Outlaw Baggers L Board 24 08:45

Elimination 6

Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer W vs.
John Inzaina/ Ken Coale L Board 25 10:08

Craig Shelly/ John Smucker W vs.
Corey Hess/Brenton Byers L Board 19 08:16

Jimmy Youmans/ Jay J W vs.
Tim Stricker/ Jason Durham L Board 18 09:16

Joe Trowbridge/Ed Ramirez W vs.
John Leese/Nelson Coble L Board 17 19:23

Elimination 5

Craig Shelly/ John Smucker W vs.
Mike Meschick/Brett Levann L Board 20 17:54

Danny Jones/Todd Lee L vs.
Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer W Board 17 12:11

Jimmy Youmans/ Jay J W vs.
Corn To Be Wild L Board 14 05:12

Matt Hartman/Donnie Pletz L vs.
Joe Trowbridge/Ed Ramirez W Board 23 18:00

Winners 3

Corey Hess/Brenton Byers L vs.
Rick Berkheimer/ Colton H W Board 25 09:00

Jake Zook/ Allen Dienner W vs.
Tim Stricker/ Jason Durham L Board 17 16:13

John Inzaina/ Ken Coale L vs.
Outlaw Baggers W Board 18 13:19

Kevin Todd/ Glenn Carroll W vs.
John Leese/Nelson Coble L Board 23 13:40

Elimination 4

Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer W vs.
Justin Nagle/Corey Whalen L Board 14 27:13

Art Montoro/Kory Montoro L vs.
Matt Hartman/Donnie Pletz W Board 15 08:44

Corey Clare/ Justin Henson L vs.
Craig Shelly/ John Smucker W Board 13 11:58

Hole Stuffers L vs.
Danny Jones/Todd Lee W Board 16 21:25

Joe Trowbridge/Ed Ramirez W vs.
Kyle Gibble/Colin Gibble L Board 19 17:29

Johnathan Fisher/ Paul Fisher L vs.
Corn To Be Wild W Board 15 16:41

Mike Meschick/Brett Levann W vs.
Corey Harting/ Dan Beans L Board 19 11:43

Vincent Kwiatkowski/Josh Jasinski L vs.
Jimmy Youmans/ Jay J W Board 25 07:09

Elimination 3

Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer W vs.
Jerry Long/Dave Leinbach L Board 18 09:57

Art Montoro/Kory Montoro W vs.
Erica Jacob/Jonathan Flowers L Board 15 09:26

Corey Clare/ Justin Henson W vs.
Jeb Fredorchuck/Holly L Board 13 12:08

Craig Grohaski/John Grohaski L vs.
Joe Trowbridge/Ed Ramirez W Board 20 19:53

Dan Mohn/Rich S L vs.
Johnathan Fisher/ Paul Fisher W Board 24 19:21

Team RamRod L vs.
Hole Stuffers W Board 22 15:07

The Baggins Bros L vs.
Mike Meschick/Brett Levann W Board 19 09:56

Vincent Kwiatkowski/Josh Jasinski W vs.
Brittney Fusco/ Jason Fusco L Board 16 13:24

Winners 2

Corn To Be Wild L vs.
Corey Hess/Brenton Byers W Board 16 14:41

Danny Jones/Todd Lee L vs.
John Leese/Nelson Coble W Board 14 12:29

Jake Zook/ Allen Dienner W vs.
Corey Harting/ Dan Beans L Board 15 07:10

Kevin Todd/ Glenn Carroll W vs.
Justin Nagle/Corey Whalen L Board 25 18:38

Kyle Gibble/Colin Gibble L vs.
John Inzaina/ Ken Coale W Board 23 15:53

Matt Hartman/Donnie Pletz L vs.
Outlaw Baggers W Board 18 13:03

Rick Berkheimer/ Colton H W vs.
Jimmy Youmans/ Jay J L Board 17 13:15

Tim Stricker/ Jason Durham W vs.
Craig Shelly/ John Smucker L Board 22 11:05

Elimination 2

Art Montoro/Kory Montoro W vs.
Collin Stoltzfus/ Payton Fisher L Board 19 09:55

Brandon Burkholder/Ryan Rhoades L vs.
Jeb Fredorchuck/Holly W Board 17 11:11

Chris Boyer/Rick Gerhart L vs.
The Baggins Bros W Board 15 10:19

Cornstars L vs.
Vincent Kwiatkowski/Josh Jasinski W Board 18 11:00

Dan Mohn/Rich S W vs.
Jessica Pyne/Michael Kulp L Board 23 12:59

Dennis Jefferis/Scott Sokso L vs.
Team RamRod W Board 24 22:31

Gerald Brosco/Amanda Cabot L vs.
Erica Jacob/Jonathan Flowers W Board 16 12:31

Joe McGuigan/Tony Orlando L vs.
Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer W Board 20 06:57

Kody Kuhns Chris S L vs.
Johnathan Fisher/ Paul Fisher W Board 17 08:40

Kyle Rissell/ Codi Pannebecker L vs.
Joe Trowbridge/Ed Ramirez W Board 25 12:41

Lisa Volz/ Charlie Oliver L vs.
Craig Grohaski/John Grohaski W Board 13 13:09

Mike Meschick/Brett Levann W vs.
Jonathan Yox/Leonard Hargrove L Board 14 11:39

Richard Walters Jr/Nathan Keen L vs.
Brittney Fusco/ Jason Fusco W Board 20 15:38

Rob Grimm/Gary Doubts L vs.
Jerry Long/Dave Leinbach W Board 13 08:02

Zack Rohrbach/Dan Thomas L vs.
Corey Clare/ Justin Henson W Board 22 10:39

Winners 1

Brittney Fusco/ Jason Fusco L vs.
Tim Stricker/ Jason Durham W Board 23 17:11

Craig Shelly/ John Smucker W vs.
Vincent Kwiatkowski/Josh Jasinski L Board 24 09:02

Danny Jones/Todd Lee W vs.
Erica Jacob/Jonathan Flowers L Board 25 13:52

Hole Stuffers L vs.
Matt Hartman/Donnie Pletz W Board 14 11:54

Jake Zook/ Allen Dienner W vs.
Johnathan Fisher/ Paul Fisher L Board 19 14:46

Jeb Fredorchuck/Holly L vs.
Rick Berkheimer/ Colton H W Board 14 08:40

Jerry Long/Dave Leinbach L vs.
Kyle Gibble/Colin Gibble W Board 17 13:19

Jessica Pyne/Michael Kulp L vs.
Corey Harting/ Dan Beans W Board 24 12:15

Jimmy Youmans/ Jay J W vs.
Corey Clare/ Justin Henson L Board 15 10:31

Joe Trowbridge/Ed Ramirez L vs.
Kevin Todd/ Glenn Carroll W Board 22 10:27

John Inzaina/ Ken Coale W vs.
Aaron Brossman/Jared Wolfenberfer L Board 19 12:13

John Leese/Nelson Coble W vs.
Collin Stoltzfus/ Payton Fisher L Board 22 11:59

Jonathan Yox/Leonard Hargrove L vs.
Corn To Be Wild W Board 18 16:48

Justin Nagle/Corey Whalen W vs.
Craig Grohaski/John Grohaski L Board 16 07:04

Team RamRod L vs.
Outlaw Baggers W Board 20 11:06

The Baggins Bros L vs.
Corey Hess/Brenton Byers W Board 13 11:14

Round 1

Art Montoro/Kory Montoro L vs.
Corn To Be Wild W Board 25 13:42

Chris Boyer/Rick Gerhart L vs.
Erica Jacob/Jonathan Flowers W Board 14 14:50

Craig Shelly/ John Smucker W vs.
Rob Grimm/Gary Doubts L Board 16 12:08

Dennis Jefferis/Scott Sokso L vs.
Johnathan Fisher/ Paul Fisher W Board 20 19:14

Gerald Brosco/Amanda Cabot L vs.
The Baggins Bros W Board 18 16:42

Jimmy Youmans/ Jay J W vs.
Kyle Rissell/ Codi Pannebecker L Board 19 10:36

Joe McGuigan/Tony Orlando L vs.
Tim Stricker/ Jason Durham W Board 17 13:39

Justin Nagle/Corey Whalen W vs.
Brandon Burkholder/Ryan Rhoades L Board 15 10:40

Kyle Gibble/Colin Gibble W vs.
Cornstars L Board 16 08:18

Matt Hartman/Donnie Pletz W vs.
Dan Mohn/Rich S L Board 13 18:03

Mike Meschick/Brett Levann L vs.
John Leese/Nelson Coble W Board 15 09:46

Richard Walters Jr/Nathan Keen L vs.
John Inzaina/ Ken Coale W Board 22 10:20

Rick Berkheimer/ Colton H W vs.
Lisa Volz/ Charlie Oliver L Board 23 06:42

Team RamRod W vs.
Kody Kuhns Chris S L Board 23 07:57

Zack Rohrbach/Dan Thomas L vs.
Kevin Todd/ Glenn Carroll W Board 24 10:57

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20