5/13/20 Cricket

Updated 3:39pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Alex Spellman
(bye)
Paula Murphy
Jim Kelley
Alexander Santoro
Joevem Cabanday
Robert Mitchell
Norman Madoo
Matthew Whtimer
Coach
Michella
Garry Wunderlich
Sudesh Fitzgerald
Kristoffer Abat
Kevin Luke
Andrew Margelony
Alex Spellman
A
Jim Kelley
Joevem Cabanday
B
Norman Madoo
Matthew Whtimer
C
Garry Wunderlich
Sudesh Fitzgerald
D
Andrew Margelony
Jim Kelley
E
Norman Madoo
Matthew Whtimer
F
Sudesh Fitzgerald
Jim Kelley
G
Sudesh Fitzgerald
Sudesh Fitzgerald
Alex Spellman
Sudesh Fitzgerald
(bye)
Paula Murphy
Alexander Santoro
Robert Mitchell
Coach
Michella
Kristoffer Abat
Kevin Luke
Paula Murphy
D
Andrew Margelony
Robert Mitchell
C
Garry Wunderlich
Coach
B
Joevem Cabanday
Kristoffer Abat
A
Alex Spellman
Andrew Margelony
Robert Mitchell
Joevem Cabanday
Alex Spellman
Andrew Margelony
E
Norman Madoo
Alex Spellman
F
Matthew Whtimer
Andrew Margelony
Alex Spellman
Alex Spellman
G
Jim Kelley
Alex Spellman

1st

  Sudesh Fitzgerald

2nd

  Alex Spellman

3rd

  Jim Kelley

4th

  Andrew Margelony

5th

  Norman Madoo

  Matthew Whtimer

7th

  Robert Mitchell

  Joevem Cabanday

9th

  Paula Murphy

  Garry Wunderlich

  Coach

  Kristoffer Abat

13th

  Alexander Santoro

  Michella

  Kevin Luke

Final

Sudesh Fitzgerald W vs.
Alex Spellman L 38:11

Elimination Final

Alex Spellman W vs.
Jim Kelley L 06:31

Elimination Semi-final

Andrew Margelony L vs.
Alex Spellman W 00:29

Winners Final

Jim Kelley L vs.
Sudesh Fitzgerald W 14:24

Elimination 4

Alex Spellman W vs.
Matthew Whtimer L 24:22

Andrew Margelony W vs.
Norman Madoo L 38:37

Elimination 3

Andrew Margelony W vs.
Robert Mitchell L 15:02

Joevem Cabanday L vs.
Alex Spellman W 26:03

Winners Semi-finals

Jim Kelley W vs.
Norman Madoo L 27:32

Matthew Whtimer L vs.
Sudesh Fitzgerald W 22:30

Elimination 2

Coach L vs.
Joevem Cabanday W 24:29

Kristoffer Abat L vs.
Alex Spellman W 25:01

Paula Murphy L vs.
Andrew Margelony W 23:54

Robert Mitchell W vs.
Garry Wunderlich L 41:39

Elimination 1

Alexander Santoro L vs.
Robert Mitchell W 13:09

Coach W vs.
Michella L 26:26

Kristoffer Abat W vs.
Kevin Luke L 22:46

Winners 1

Alex Spellman L vs.
Jim Kelley W 21:38

Joevem Cabanday L vs.
Norman Madoo W 27:07

Matthew Whtimer W vs.
Garry Wunderlich L 26:28

Sudesh Fitzgerald W vs.
Andrew Margelony L 25:03

Round 1

Alexander Santoro L vs.
Joevem Cabanday W 47:58

Kevin Luke L vs.
Andrew Margelony W 48:57

Matthew Whtimer W vs.
Coach L 20:16

Michella L vs.
Garry Wunderlich W 21:43

Paula Murphy L vs.
Jim Kelley W 47:59

Robert Mitchell L vs.
Norman Madoo W 21:31

Sudesh Fitzgerald W vs.
Kristoffer Abat L 24:01

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20