Elks Club Lodge #2292 Blind Draw Cornhole Tournament #2

Updated 6:30pm

Elimination 2

Danielle Wahoske // Ray Ford vs.
Eddie Imbrunne // Heather Henson 1 03:28:41

Greg Conrad // Tina Kummer vs.
Austin Wilson // Joe Haduck 5 03:27:16

Linda C // Rob V vs.
Nicole Hyland // Shane Williams 3 03:24:41

Winners Semi-finals

Chris Buschur // Chris Laforrest vs.
Rick Socha // Ricky Dexter 2 03:28:04

Dave Wolfgang // Taco vs.
Don Cupp // Kris Socha 6 03:27:39

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Austin Wilson // Joe Haduck
2
Danielle Wahoske // Ray Ford
Dave Wolfgang // Taco
1
Linda Socha // Tony Spagnola
Angie Buschur // George Degripp
6
Nicole Hyland // Shane Williams
Don Cupp // Kris Socha
3
Justin Hartland // Sam Aboona
Chris Buschur // Chris Laforrest
5
Brandan Cavalli // Robert Spagnola
Linda C // Rob V
7
James Wickersham // Patrick Moore
Rick Socha // Ricky Dexter
4
Greg Conrad // Tina Kummer
Eddie Imbrunne // Heather Henson
5
Andy Blevins // Summer Mellert
Austin Wilson // Joe Haduck
A
5
Dave Wolfgang // Taco
Nicole Hyland // Shane Williams
B
3
Don Cupp // Kris Socha
Chris Buschur // Chris Laforrest
C
1
James Wickersham // Patrick Moore
Rick Socha // Ricky Dexter
D
1
Eddie Imbrunne // Heather Henson
Dave Wolfgang // Taco
E
6
Don Cupp // Kris Socha
Chris Buschur // Chris Laforrest
F
2
Rick Socha // Ricky Dexter
G
Danielle Wahoske // Ray Ford
2
Linda Socha // Tony Spagnola
Angie Buschur // George Degripp
6
Justin Hartland // Sam Aboona
Brandan Cavalli // Robert Spagnola
7
Linda C // Rob V
Greg Conrad // Tina Kummer
4
Andy Blevins // Summer Mellert
Danielle Wahoske // Ray Ford
D
1
Eddie Imbrunne // Heather Henson
Justin Hartland // Sam Aboona
C
6
James Wickersham // Patrick Moore
Linda C // Rob V
B
3
Nicole Hyland // Shane Williams
Greg Conrad // Tina Kummer
A
5
Austin Wilson // Joe Haduck
James Wickersham // Patrick Moore
E
F
G

9th

  Justin Hartland // Sam Aboona

13th

  Linda Socha // Tony Spagnola

  Angie Buschur // George Degripp

  Brandan Cavalli // Robert Spagnola

  Andy Blevins // Summer Mellert

Elimination 2

Justin Hartland // Sam Aboona L vs.
James Wickersham // Patrick Moore W 6 12:36

Elimination 1

Angie Buschur // George Degripp L vs.
Justin Hartland // Sam Aboona W 6 15:25

Brandan Cavalli // Robert Spagnola L vs.
Linda C // Rob V W 7 43:56

Danielle Wahoske // Ray Ford W vs.
Linda Socha // Tony Spagnola L 2 19:04

Greg Conrad // Tina Kummer W vs.
Andy Blevins // Summer Mellert L 4 21:18

Winners 1

Austin Wilson // Joe Haduck L vs.
Dave Wolfgang // Taco W 5 10:11

Chris Buschur // Chris Laforrest W vs.
James Wickersham // Patrick Moore L 1 13:16

Nicole Hyland // Shane Williams L vs.
Don Cupp // Kris Socha W 3 22:48

Rick Socha // Ricky Dexter W vs.
Eddie Imbrunne // Heather Henson L 1 08:53

Round 1

Angie Buschur // George Degripp L vs.
Nicole Hyland // Shane Williams W 6 16:09

Austin Wilson // Joe Haduck W vs.
Danielle Wahoske // Ray Ford L 2 34:58

Chris Buschur // Chris Laforrest W vs.
Brandan Cavalli // Robert Spagnola L 5 09:32

Dave Wolfgang // Taco W vs.
Linda Socha // Tony Spagnola L 1 19:26

Don Cupp // Kris Socha W vs.
Justin Hartland // Sam Aboona L 3 16:19

Eddie Imbrunne // Heather Henson W vs.
Andy Blevins // Summer Mellert L 5 13:10

Linda C // Rob V L vs.
James Wickersham // Patrick Moore W 7 10:45

Rick Socha // Ricky Dexter W vs.
Greg Conrad // Tina Kummer L 4 32:44

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20