First Aco Singles 9-17

Updated 10:28pm

Elimination 5

Glen Gundle vs.
Shelley Nelson 3 10:49:58

Jason Frady vs.
Jerry Roberts 2 10:49:52

Winners Semi-finals

Shannon Lacy vs.
Tim Brown 1 10:54:29

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Jerry Roberts
(bye)
Billy Young
3
Caleb Johnson
Chris Downing
2
Coy Bracket
Drew Brown
3
Frank Nicolini
Alan Polson
(bye)
Stacy Ballenger
2
Stuart Heath
Michelle Hord
1
Jason Frady
(bye)
Walt Golden Jr.
Trever Schramm
(bye)
Tyler Polson
1
Weston Holler
Shannon Lacy
1
Joli Haughn
(bye)
Tammie Brooks
Maegan Bennett
1
Glen Gundle
Mark Irwin
3
Korey Harkins
Tim Brown
2
Shelley Nelson
(bye)
Cody Ballenger
Jerry Roberts
A
3
Billy Young
Chris Downing
B
3
Drew Brown
Alan Polson
C
2
Stacy Ballenger
Jason Frady
D
2
Walt Golden Jr.
Trever Schramm
E
2
Tyler Polson
Shannon Lacy
F
1
Tammie Brooks
Glen Gundle
G
1
Korey Harkins
Tim Brown
H
1
Cody Ballenger
Jerry Roberts
I
3
Drew Brown
Stacy Ballenger
J
1
Jason Frady
Tyler Polson
K
2
Shannon Lacy
Glen Gundle
L
2
Tim Brown
Drew Brown
M
3
Stacy Ballenger
Shannon Lacy
N
1
Tim Brown
Drew Brown
O
(bye)
Caleb Johnson
Coy Bracket
3
Frank Nicolini
(bye)
Stuart Heath
Michelle Hord
(bye)
(bye)
Weston Holler
Joli Haughn
(bye)
Maegan Bennett
1
Mark Irwin
Shelley Nelson
(bye)
Caleb Johnson
H
1
Cody Ballenger
Frank Nicolini
G
2
Korey Harkins
Stuart Heath
F
3
Tammie Brooks
Michelle Hord
E
3
Trever Schramm
Weston Holler
D
3
Walt Golden Jr.
Joli Haughn
C
3
Alan Polson
Mark Irwin
B
2
Chris Downing
Shelley Nelson
A
1
Billy Young
Cody Ballenger
3
Frank Nicolini
Stuart Heath
3
Trever Schramm
Walt Golden Jr.
2
Alan Polson
Mark Irwin
1
Shelley Nelson
Frank Nicolini
J
3
Jason Frady
Trever Schramm
I
1
Jerry Roberts
Walt Golden Jr.
L
1
Glen Gundle
Shelley Nelson
K
2
Tyler Polson
Jason Frady
2
Jerry Roberts
Glen Gundle
3
Shelley Nelson
N
M
Stacy Ballenger
O

9th

  Frank Nicolini

  Trever Schramm

  Walt Golden Jr.

  Tyler Polson

13th

  Cody Ballenger

  Stuart Heath

  Alan Polson

  Mark Irwin

17th

  Caleb Johnson

  Korey Harkins

  Tammie Brooks

  Michelle Hord

  Weston Holler

  Joli Haughn

  Chris Downing

  Billy Young

25th

  Coy Bracket

  Maegan Bennett

Winners Semi-finals

Drew Brown W vs.
Stacy Ballenger L 3 15:29

Elimination 4

Frank Nicolini L vs.
Jason Frady W 3 19:24

Shelley Nelson W vs.
Tyler Polson L 2 22:29

Trever Schramm L vs.
Jerry Roberts W 1 19:46

Walt Golden Jr. L vs.
Glen Gundle W 1 12:26

Elimination 3

Cody Ballenger L vs.
Frank Nicolini W 3 20:39

Mark Irwin L vs.
Shelley Nelson W 1 22:21

Stuart Heath L vs.
Trever Schramm W 3 15:41

Walt Golden Jr. W vs.
Alan Polson L 2 15:10

Winners 2

Glen Gundle L vs.
Tim Brown W 2 24:44

Jerry Roberts L vs.
Drew Brown W 3 20:51

Stacy Ballenger W vs.
Jason Frady L 1 17:14

Tyler Polson L vs.
Shannon Lacy W 2 23:09

Elimination 2

Caleb Johnson L vs.
Cody Ballenger W 1 17:09

Frank Nicolini W vs.
Korey Harkins L 2 22:17

Joli Haughn L vs.
Alan Polson W 3 18:16

Mark Irwin W vs.
Chris Downing L 2 17:48

Michelle Hord L vs.
Trever Schramm W 3 10:28

Shelley Nelson W vs.
Billy Young L 1 28:54

Stuart Heath W vs.
Tammie Brooks L 3 15:03

Weston Holler L vs.
Walt Golden Jr. W 3 07:43

Elimination 1

Coy Bracket L vs.
Frank Nicolini W 3 13:16

Maegan Bennett L vs.
Mark Irwin W 1 19:15

Winners 1

Alan Polson L vs.
Stacy Ballenger W 2 21:10

Chris Downing L vs.
Drew Brown W 3 10:39

Glen Gundle W vs.
Korey Harkins L 1 11:29

Jason Frady W vs.
Walt Golden Jr. L 2 12:55

Jerry Roberts W vs.
Billy Young L 3 15:43

Shannon Lacy W vs.
Tammie Brooks L 1 06:18

Tim Brown W vs.
Cody Ballenger L 1 18:19

Trever Schramm L vs.
Tyler Polson W 2 16:03

Round 1

Billy Young W vs.
Caleb Johnson L 3 12:30

Chris Downing W vs.
Coy Bracket L 2 15:31

Drew Brown W vs.
Frank Nicolini L 3 12:41

Maegan Bennett L vs.
Glen Gundle W 1 07:11

Mark Irwin L vs.
Korey Harkins W 3 18:51

Michelle Hord L vs.
Jason Frady W 1 15:33

Shannon Lacy W vs.
Joli Haughn L 1 07:22

Stacy Ballenger W vs.
Stuart Heath L 2 10:49

Tim Brown W vs.
Shelley Nelson L 2 26:29

Tyler Polson W vs.
Weston Holler L 1 19:08

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20