Super Shoot Mens Singles 1/27/19

Updated 6:29pm

None.

None.

Tucker Davey (1)
(bye) (64)
Richard Loughury (33)
Board 2
Kevin Czipo (32)
Scott Parise (17)
(bye) (48)
(bye) (49)
Chris Sams (16)
Mike Comiskey (9)
(bye) (56)
(bye) (41)
Troy Kepley (24)
Eric Sickler (25)
Board 8
Wasie Salim (40)
(bye) (57)
David Llerena (8)
Rick Paez (5)
(bye) (60)
Rick Birmingham (37)
Board 6
Charles Brennan (28)
Michael Werner (21)
(bye) (44)
(bye) (53)
Scott Deas (12)
Kristoffer Abat (13)
(bye) (52)
(bye) (45)
Al Landers (20)
Phil Gillogly (29)
Board 4
Bob Holmes (36)
(bye) (61)
Norman Madhoo (4)
Mark Meares (3)
(bye) (62)
Garry Wunderlich (35)
Board 6
Mike Mello (30)
Brandon Asato (19)
(bye) (46)
(bye) (51)
James Furlong (14)
Aaron Campbell (11)
(bye) (54)
(bye) (43)
Nigel Jeanty (22)
Dennis Bullock (27)
Board 10
Chris Smith (38)
(bye) (59)
Dave Blalock (6)
Seth Merrow (7)
(bye) (58)
John Brogan (39)
Board 2
Glen Allamon (26)
Brian Dougherty (23)
(bye) (42)
(bye) (55)
John Beard (10)
Jason Belland (15)
(bye) (50)
(bye) (47)
David Tillery (18)
Joe Moffa (31)
Board 4
Dennis McCullers SR (34)
(bye) (63)
John Everett (2)
Tucker Davey (1)
Board 8
Richard Loughury (33)
Scott Parise (17)
Board 12
Chris Sams (16)
Mike Comiskey (9)
Board 10
Troy Kepley (24)
Wasie Salim (40)
Board 6
David Llerena (8)
Rick Paez (5)
Board 2
Rick Birmingham (37)
Michael Werner (21)
Board 12
Scott Deas (12)
Kristoffer Abat (13)
Board 8
Al Landers (20)
Bob Holmes (36)
Board 6
Norman Madhoo (4)
Mark Meares (3)
Board 6
Mike Mello (30)
Brandon Asato (19)
Board 10
James Furlong (14)
Aaron Campbell (11)
Board 8
Nigel Jeanty (22)
Dennis Bullock (27)
Board 4
Dave Blalock (6)
Seth Merrow (7)
Board 12
Glen Allamon (26)
Brian Dougherty (23)
Board 2
John Beard (10)
Jason Belland (15)
Board 4
David Tillery (18)
Dennis McCullers SR (34)
Board 2
John Everett (2)
Tucker Davey (1)
Board 12
Scott Parise (17)
Mike Comiskey (9)
Board 11
David Llerena (8)
Rick Paez (5)
Board 8
Scott Deas (12)
Kristoffer Abat (13)
Board 2
Norman Madhoo (4)
Mark Meares (3)
Board 10
Brandon Asato (19)
Nigel Jeanty (22)
Board 4
Dave Blalock (6)
Seth Merrow (7)
Board 10
John Beard (10)
Jason Belland (15)
Board 8
John Everett (2)
Tucker Davey (1)
Board 6
Mike Comiskey (9)
Rick Paez (5)
Board 2
Norman Madhoo (4)
Mark Meares (3)
Board 10
Dave Blalock (6)
John Beard (10)
Board 4
John Everett (2)
Tucker Davey (1)
Board 10
Rick Paez (5)
Dave Blalock (6)
Board 5
John Beard (10)
Rick Paez (5)
Board 6
John Beard (10)
John Beard (10)

Final

Rick Paez (5) L vs.
John Beard (10) W Board 6 24:44

Semi-finals

Dave Blalock (6) L vs.
John Beard (10) W Board 5 25:33

Tucker Davey (1) L vs.
Rick Paez (5) W Board 10 22:44

Quarter-finals

John Beard (10) W vs.
John Everett (2) L Board 4 33:50

Mark Meares (3) L vs.
Dave Blalock (6) W Board 10 23:08

Rick Paez (5) W vs.
Norman Madhoo (4) L Board 2 18:20

Tucker Davey (1) W vs.
Mike Comiskey (9) L Board 6 32:41

Round 3

Jason Belland (15) L vs.
John Everett (2) W Board 8 28:11

Kristoffer Abat (13) L vs.
Norman Madhoo (4) W Board 2 25:54

Mark Meares (3) W vs.
Brandon Asato (19) L Board 10 17:04

Mike Comiskey (9) W vs.
David Llerena (8) L Board 11 27:24

Nigel Jeanty (22) L vs.
Dave Blalock (6) W Board 4 27:06

Rick Paez (5) W vs.
Scott Deas (12) L Board 8 20:06

Seth Merrow (7) L vs.
John Beard (10) W Board 10 28:20

Tucker Davey (1) W vs.
Scott Parise (17) L Board 12 25:42

Round 2

Aaron Campbell (11) L vs.
Nigel Jeanty (22) W Board 8 24:04

Bob Holmes (36) L vs.
Norman Madhoo (4) W Board 6 28:31

Brandon Asato (19) W vs.
James Furlong (14) L Board 10 24:55

Brian Dougherty (23) L vs.
John Beard (10) W Board 2 35:32

Dennis Bullock (27) L vs.
Dave Blalock (6) W Board 4 19:32

Dennis McCullers SR (34) L vs.
John Everett (2) W Board 2 28:15

Jason Belland (15) W vs.
David Tillery (18) L Board 4 47:53

Kristoffer Abat (13) W vs.
Al Landers (20) L Board 8 22:24

Mark Meares (3) W vs.
Mike Mello (30) L Board 6 20:12

Michael Werner (21) L vs.
Scott Deas (12) W Board 12 18:48

Mike Comiskey (9) W vs.
Troy Kepley (24) L Board 10 44:12

Rick Paez (5) W vs.
Rick Birmingham (37) L Board 2 18:32

Scott Parise (17) W vs.
Chris Sams (16) L Board 12 21:36

Seth Merrow (7) W vs.
Glen Allamon (26) L Board 12 17:16

Tucker Davey (1) W vs.
Richard Loughury (33) L Board 8 22:54

Wasie Salim (40) L vs.
David Llerena (8) W Board 6 17:13

Round 1

(bye) (41) L vs.
Troy Kepley (24) W 11:18

(bye) (43) L vs.
Nigel Jeanty (22) W 11:18

(bye) (45) L vs.
Al Landers (20) W 11:18

(bye) (47) L vs.
David Tillery (18) W 11:18

(bye) (49) L vs.
Chris Sams (16) W 11:18

(bye) (51) L vs.
James Furlong (14) W 11:18

(bye) (53) L vs.
Scott Deas (12) W 11:18

(bye) (55) L vs.
John Beard (10) W 11:18

(bye) (57) L vs.
David Llerena (8) W 11:18

(bye) (59) L vs.
Dave Blalock (6) W 11:18

(bye) (61) L vs.
Norman Madhoo (4) W 11:18

(bye) (63) L vs.
John Everett (2) W 11:18

Aaron Campbell (11) W vs.
(bye) (54) L 11:18

Brandon Asato (19) W vs.
(bye) (46) L 11:18

Brian Dougherty (23) W vs.
(bye) (42) L 11:18

Dennis Bullock (27) W vs.
Chris Smith (38) L Board 10 38:33

Eric Sickler (25) L vs.
Wasie Salim (40) W Board 8 37:39

Garry Wunderlich (35) L vs.
Mike Mello (30) W Board 6 34:26

Jason Belland (15) W vs.
(bye) (50) L 11:18

Joe Moffa (31) L vs.
Dennis McCullers SR (34) W Board 4 27:00

John Brogan (39) L vs.
Glen Allamon (26) W Board 2 28:17

Kristoffer Abat (13) W vs.
(bye) (52) L 11:18

Mark Meares (3) W vs.
(bye) (62) L 11:18

Michael Werner (21) W vs.
(bye) (44) L 11:18

Mike Comiskey (9) W vs.
(bye) (56) L 11:18

Phil Gillogly (29) L vs.
Bob Holmes (36) W Board 4 31:38

Richard Loughury (33) W vs.
Kevin Czipo (32) L Board 2 20:57

Rick Birmingham (37) W vs.
Charles Brennan (28) L Board 6 29:36

Rick Paez (5) W vs.
(bye) (60) L 11:18

Scott Parise (17) W vs.
(bye) (48) L 11:18

Seth Merrow (7) W vs.
(bye) (58) L 11:18

Tucker Davey (1) W vs.
(bye) (64) L 11:18

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20