ACO Tipton Co. Doubles

Updated 4:12am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Jacob Garner/Spencer Garner (1)
(bye) (16)
Austin Perry/Andy Hamm (9)
Mary Tummins/Denise Johnson (8)
Lynda Oglesby/Tom Carpenter (5)
Landon Jackson/Robert Albrecht (12)
Becca Paris/Christy Hamm (13)
Board 1
David Tummins/Kelan Gourley (4)
Brent Hollowell/Chris Day (3)
(bye) (14)
Scott Mitchell/Jordan Mitchell (11)
Board 4
Jeremy Blackard/Mike Yarbro (6)
Daniel Perry/Katlyn Hamm (7)
Board 2
Keith Duke/Maddie McBride (10)
(bye) (15)
Josh Keene/Chad Keene (2)
Jacob Garner/Spencer Garner (1)
A
Board 1
Austin Perry/Andy Hamm (9)
Lynda Oglesby/Tom Carpenter (5)
B
Board 3
David Tummins/Kelan Gourley (4)
Brent Hollowell/Chris Day (3)
C
Board 6
Scott Mitchell/Jordan Mitchell (11)
Daniel Perry/Katlyn Hamm (7)
D
Board 4
Josh Keene/Chad Keene (2)
Austin Perry/Andy Hamm (9)
E
Board 4
Lynda Oglesby/Tom Carpenter (5)
Brent Hollowell/Chris Day (3)
F
Board 3
Daniel Perry/Katlyn Hamm (7)
Austin Perry/Andy Hamm (9)
G
Board 2
Brent Hollowell/Chris Day (3)
Brent Hollowell/Chris Day (3)
Board 4
Jacob Garner/Spencer Garner (1)
Jacob Garner/Spencer Garner (1)
Board 3
Brent Hollowell/Chris Day (3)
Brent Hollowell/Chris Day (3)
(bye) (16)
Mary Tummins/Denise Johnson (8)
Landon Jackson/Robert Albrecht (12)
Board 2
Becca Paris/Christy Hamm (13)
(bye) (14)
Jeremy Blackard/Mike Yarbro (6)
Keith Duke/Maddie McBride (10)
(bye) (15)
Mary Tummins/Denise Johnson (8)
D
Board 5
Josh Keene/Chad Keene (2)
Landon Jackson/Robert Albrecht (12)
C
Scott Mitchell/Jordan Mitchell (11)
Jeremy Blackard/Mike Yarbro (6)
B
Board 6
David Tummins/Kelan Gourley (4)
Keith Duke/Maddie McBride (10)
A
Jacob Garner/Spencer Garner (1)
Josh Keene/Chad Keene (2)
Board 1
Scott Mitchell/Jordan Mitchell (11)
David Tummins/Kelan Gourley (4)
Board 5
Jacob Garner/Spencer Garner (1)
Josh Keene/Chad Keene (2)
E
Board 6
Lynda Oglesby/Tom Carpenter (5)
Jacob Garner/Spencer Garner (1)
F
Board 7
Daniel Perry/Katlyn Hamm (7)
Lynda Oglesby/Tom Carpenter (5)
Board 2
Jacob Garner/Spencer Garner (1)
Jacob Garner/Spencer Garner (1)
G
Board 6
Austin Perry/Andy Hamm (9)
Jacob Garner/Spencer Garner (1)

1st

  Brent Hollowell/Chris Day (3)

2nd

  Jacob Garner/Spencer Garner (1)

3rd

  Austin Perry/Andy Hamm (9)

4th

  Lynda Oglesby/Tom Carpenter (5)

5th

  Josh Keene/Chad Keene (2)

  Daniel Perry/Katlyn Hamm (7)

7th

  Scott Mitchell/Jordan Mitchell (11)

  David Tummins/Kelan Gourley (4)

9th

  Mary Tummins/Denise Johnson (8)

  Landon Jackson/Robert Albrecht (12)

  Jeremy Blackard/Mike Yarbro (6)

  Keith Duke/Maddie McBride (10)

13th

  (bye) (16)

  Becca Paris/Christy Hamm (13)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final - Match 2

Jacob Garner/Spencer Garner (1) L vs.
Brent Hollowell/Chris Day (3) W Board 3 09:49

Final

Brent Hollowell/Chris Day (3) L vs.
Jacob Garner/Spencer Garner (1) W Board 4 17:30

Elimination Final

Jacob Garner/Spencer Garner (1) W vs.
Austin Perry/Andy Hamm (9) L Board 6 00:11

Elimination Semi-final

Lynda Oglesby/Tom Carpenter (5) L vs.
Jacob Garner/Spencer Garner (1) W Board 2 08:37

Winners Final

Austin Perry/Andy Hamm (9) L vs.
Brent Hollowell/Chris Day (3) W Board 2 27:07

Elimination 4

Jacob Garner/Spencer Garner (1) W vs.
Daniel Perry/Katlyn Hamm (7) L Board 7 00:08

Josh Keene/Chad Keene (2) L vs.
Lynda Oglesby/Tom Carpenter (5) W Board 6 12:50

Elimination 3

David Tummins/Kelan Gourley (4) L vs.
Jacob Garner/Spencer Garner (1) W Board 5 11:08

Josh Keene/Chad Keene (2) W vs.
Scott Mitchell/Jordan Mitchell (11) L Board 1 18:46

Winners Semi-finals

Austin Perry/Andy Hamm (9) W vs.
Lynda Oglesby/Tom Carpenter (5) L Board 4 17:46

Brent Hollowell/Chris Day (3) W vs.
Daniel Perry/Katlyn Hamm (7) L Board 3 13:10

Elimination 2

Jeremy Blackard/Mike Yarbro (6) L vs.
David Tummins/Kelan Gourley (4) W Board 6 16:01

Keith Duke/Maddie McBride (10) L vs.
Jacob Garner/Spencer Garner (1) W 10:55

Landon Jackson/Robert Albrecht (12) L vs.
Scott Mitchell/Jordan Mitchell (11) W 12:17

Mary Tummins/Denise Johnson (8) L vs.
Josh Keene/Chad Keene (2) W Board 5 10:16

Elimination 1

(bye) (14) L vs.
Jeremy Blackard/Mike Yarbro (6) W 12:59

(bye) (16) L vs.
Mary Tummins/Denise Johnson (8) W 18:04

Keith Duke/Maddie McBride (10) W vs.
(bye) (15) L 13:57

Landon Jackson/Robert Albrecht (12) W vs.
Becca Paris/Christy Hamm (13) L Board 2 11:24

Winners 1

Brent Hollowell/Chris Day (3) W vs.
Scott Mitchell/Jordan Mitchell (11) L Board 6 10:44

Daniel Perry/Katlyn Hamm (7) W vs.
Josh Keene/Chad Keene (2) L Board 4 13:57

Jacob Garner/Spencer Garner (1) L vs.
Austin Perry/Andy Hamm (9) W Board 1 07:18

Lynda Oglesby/Tom Carpenter (5) W vs.
David Tummins/Kelan Gourley (4) L Board 3 16:10

Round 1

(bye) (15) L vs.
Josh Keene/Chad Keene (2) W 00:40

Austin Perry/Andy Hamm (9) W vs.
Mary Tummins/Denise Johnson (8) L 16:28

Becca Paris/Christy Hamm (13) L vs.
David Tummins/Kelan Gourley (4) W Board 1 20:15

Brent Hollowell/Chris Day (3) W vs.
(bye) (14) L 00:40

Daniel Perry/Katlyn Hamm (7) W vs.
Keith Duke/Maddie McBride (10) L Board 2 11:48

Jacob Garner/Spencer Garner (1) W vs.
(bye) (16) L 00:40

Lynda Oglesby/Tom Carpenter (5) W vs.
Landon Jackson/Robert Albrecht (12) L 12:32

Scott Mitchell/Jordan Mitchell (11) W vs.
Jeremy Blackard/Mike Yarbro (6) L Board 4 12:18

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20