ACO Tipton Co. Juniors

Updated 6:14am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Cannon Hatcher (1)
(bye) (16)
Ryder Cruse (9)
Board 5
Landon Jackson (8)
Matthew Parker (5)
(bye) (12)
(bye) (13)
Brock Beasley (4)
Lane ( Micheal) Cruse (3)
(bye) (14)
(bye) (11)
Owen Carroll (6)
Jack Beckman (7)
(bye) (10)
(bye) (15)
Kameron Street (2)
Cannon Hatcher (1)
A
Board 7
Landon Jackson (8)
Matthew Parker (5)
B
Board 7
Brock Beasley (4)
Lane ( Micheal) Cruse (3)
C
Board 5
Owen Carroll (6)
Jack Beckman (7)
D
Board 6
Kameron Street (2)
Landon Jackson (8)
E
Board 7
Brock Beasley (4)
Lane ( Micheal) Cruse (3)
F
Board 5
Jack Beckman (7)
Landon Jackson (8)
G
Board 7
Lane ( Micheal) Cruse (3)
Lane ( Micheal) Cruse (3)
Board 6
Landon Jackson (8)
Lane ( Micheal) Cruse (3)
(bye) (16)
Ryder Cruse (9)
(bye) (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
(bye) (11)
(bye) (10)
(bye) (15)
Ryder Cruse (9)
D
Board 6
Kameron Street (2)
(bye) (13)
C
Owen Carroll (6)
(bye) (11)
B
Matthew Parker (5)
(bye) (15)
A
Cannon Hatcher (1)
Kameron Street (2)
Board 6
Owen Carroll (6)
Matthew Parker (5)
Board 5
Cannon Hatcher (1)
Kameron Street (2)
E
Board 6
Brock Beasley (4)
Cannon Hatcher (1)
F
Board 5
Jack Beckman (7)
Brock Beasley (4)
Board 6
Cannon Hatcher (1)
Cannon Hatcher (1)
G
Board 6
Landon Jackson (8)
Landon Jackson (8)

1st

  Lane ( Micheal) Cruse (3)

2nd

  Landon Jackson (8)

3rd

  Cannon Hatcher (1)

4th

  Brock Beasley (4)

5th

  Kameron Street (2)

  Jack Beckman (7)

7th

  Owen Carroll (6)

  Matthew Parker (5)

9th

  Ryder Cruse (9)

  (bye) (13)

  (bye) (11)

  (bye) (15)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (12)

  (bye) (14)

  (bye) (10)

Final

Lane ( Micheal) Cruse (3) W vs.
Landon Jackson (8) L Board 6 13:40

Elimination Final

Cannon Hatcher (1) L vs.
Landon Jackson (8) W Board 6 11:58

Elimination Semi-final

Brock Beasley (4) L vs.
Cannon Hatcher (1) W Board 6 19:17

Winners Final

Landon Jackson (8) L vs.
Lane ( Micheal) Cruse (3) W Board 7 08:46

Elimination 4

Cannon Hatcher (1) W vs.
Jack Beckman (7) L Board 5 06:19

Kameron Street (2) L vs.
Brock Beasley (4) W Board 6 12:16

Elimination 3

Kameron Street (2) W vs.
Owen Carroll (6) L Board 6 12:19

Matthew Parker (5) L vs.
Cannon Hatcher (1) W Board 5 17:55

Winners Semi-finals

Landon Jackson (8) W vs.
Brock Beasley (4) L Board 7 09:45

Lane ( Micheal) Cruse (3) W vs.
Jack Beckman (7) L Board 5 09:53

Elimination 2

(bye) (11) L vs.
Matthew Parker (5) W 02:53

(bye) (13) L vs.
Owen Carroll (6) W 13:27

(bye) (15) L vs.
Cannon Hatcher (1) W 16:42

Ryder Cruse (9) L vs.
Kameron Street (2) W Board 6 17:38

Elimination 1

(bye) (10) L vs.
(bye) (15) W 52:36

(bye) (12) L vs.
(bye) (13) W 52:36

(bye) (14) L vs.
(bye) (11) W 52:36

(bye) (16) L vs.
Ryder Cruse (9) W 01:47

Winners 1

Cannon Hatcher (1) L vs.
Landon Jackson (8) W Board 7 13:49

Jack Beckman (7) W vs.
Kameron Street (2) L Board 6 17:20

Lane ( Micheal) Cruse (3) W vs.
Owen Carroll (6) L Board 5 11:39

Matthew Parker (5) L vs.
Brock Beasley (4) W Board 7 10:03

Round 1

(bye) (11) L vs.
Owen Carroll (6) W 52:36

(bye) (13) L vs.
Brock Beasley (4) W 52:36

(bye) (15) L vs.
Kameron Street (2) W 52:36

Cannon Hatcher (1) W vs.
(bye) (16) L 52:36

Jack Beckman (7) W vs.
(bye) (10) L 52:36

Lane ( Micheal) Cruse (3) W vs.
(bye) (14) L 52:36

Matthew Parker (5) W vs.
(bye) (12) L 52:36

Ryder Cruse (9) L vs.
Landon Jackson (8) W Board 5 09:09

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20