August 28, 2019

Updated 1:00pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Paul
(bye)
Jimmy Martinez
Sean Coleman
Paul Villanueva
(bye)
(bye)
Gerrod Pate
Rick Gore
(bye)
(bye)
Kat
Ashton Adame
(bye)
(bye)
Irenee
Aden Pirie
(bye)
(bye)
Kermit
Michel Bond
Havyn Couger
(bye)
Rueben Adame
Lloyd McCarter
(bye)
(bye)
Danny Sikes
Chris Smith
Marcia Lemmerman
(bye)
Issac Leyendecker
Paul
A
Sean Coleman
Paul Villanueva
B
Gerrod Pate
Rick Gore
C
Kat
Ashton Adame
D
Irenee
Aden Pirie
E
Kermit
Michel Bond
F
Rueben Adame
Lloyd McCarter
G
Danny Sikes
Chris Smith
H
Issac Leyendecker
Sean Coleman
I
Paul Villanueva
Kat
J
Ashton Adame
Aden Pirie
K
Rueben Adame
Danny Sikes
L
Issac Leyendecker
Sean Coleman
M
Ashton Adame
Rueben Adame
N
Issac Leyendecker
Sean Coleman
O
Rueben Adame
Rueben Adame
Chris Smith
Rueben Adame
(bye)
Jimmy Martinez
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Havyn Couger
(bye)
(bye)
(bye)
Marcia Lemmerman
(bye)
Jimmy Martinez
H
Chris Smith
(bye)
G
Lloyd McCarter
(bye)
F
Michel Bond
(bye)
E
Kermit
(bye)
D
Irenee
Havyn Couger
C
Rick Gore
(bye)
B
Gerrod Pate
Marcia Lemmerman
A
Paul
Chris Smith
Lloyd McCarter
Michel Bond
Kermit
Irenee
Havyn Couger
Gerrod Pate
Marcia Lemmerman
Chris Smith
J
Kat
Michel Bond
I
Paul Villanueva
Havyn Couger
L
Danny Sikes
Gerrod Pate
K
Aden Pirie
Chris Smith
Paul Villanueva
Danny Sikes
Aden Pirie
Chris Smith
N
Issac Leyendecker
Danny Sikes
M
Ashton Adame
Chris Smith
Danny Sikes
Chris Smith
O
Sean Coleman
Chris Smith

1st

  Rueben Adame

2nd

  Chris Smith

3rd

  Sean Coleman

4th

  Danny Sikes

5th

  Issac Leyendecker

  Ashton Adame

7th

  Paul Villanueva

  Aden Pirie

9th

  Kat

  Michel Bond

  Havyn Couger

  Gerrod Pate

13th

  Lloyd McCarter

  Kermit

  Irenee

  Marcia Lemmerman

17th

  Jimmy Martinez

  Rick Gore

  Paul

Final

Rueben Adame W vs.
Chris Smith L 16:07

Elimination Final

Chris Smith W vs.
Sean Coleman L 08:15

Elimination Semi-final

Chris Smith W vs.
Danny Sikes L 00:05

Winners Final

Sean Coleman L vs.
Rueben Adame W 22:39

Elimination 6

Chris Smith W vs.
Issac Leyendecker L 08:16

Danny Sikes W vs.
Ashton Adame L 22:39

Elimination 5

Chris Smith W vs.
Paul Villanueva L 15:21

Danny Sikes W vs.
Aden Pirie L 24:21

Winners Semi-finals

Rueben Adame W vs.
Issac Leyendecker L 09:52

Sean Coleman W vs.
Ashton Adame L 10:18

Elimination 4

Chris Smith W vs.
Kat L 08:03

Gerrod Pate L vs.
Aden Pirie W 13:41

Havyn Couger L vs.
Danny Sikes W 29:02

Michel Bond L vs.
Paul Villanueva W 19:44

Elimination 3

Chris Smith W vs.
Lloyd McCarter L 09:19

Gerrod Pate W vs.
Marcia Lemmerman L 24:50

Irenee L vs.
Havyn Couger W 29:06

Michel Bond W vs.
Kermit L 23:16

Winners 2

Aden Pirie L vs.
Rueben Adame W 15:32

Danny Sikes L vs.
Issac Leyendecker W 09:50

Kat L vs.
Ashton Adame W 16:55

Sean Coleman W vs.
Paul Villanueva L 15:57

Elimination 2

Havyn Couger W vs.
Rick Gore L 24:43

Jimmy Martinez L vs.
Chris Smith W 16:10

Marcia Lemmerman W vs.
Paul L 00:04

Winners 1

Aden Pirie W vs.
Kermit L 29:24

Ashton Adame W vs.
Irenee L 21:02

Chris Smith L vs.
Issac Leyendecker W 21:38

Lloyd McCarter L vs.
Danny Sikes W 13:35

Michel Bond L vs.
Rueben Adame W 15:37

Paul L vs.
Sean Coleman W 00:14

Paul Villanueva W vs.
Gerrod Pate L 12:40

Rick Gore L vs.
Kat W 25:21

Round 1

Chris Smith W vs.
Marcia Lemmerman L 13:06

Jimmy Martinez L vs.
Sean Coleman W 13:24

Michel Bond W vs.
Havyn Couger L 13:51

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20