Waynesville Elks Lodge

Updated 7:31pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Justin F/ Danny W
(bye)
Alex B/ Brent K
Board 5
Randy Lowe/ Adam H
Stan /ike
Board 4
Todd / Chris
Billy Gene/ Johny O
Board 6
Billie W/ John J
Clint K / Little Hog
(bye)
Jim L / John B
Board 2
Josh B/johny B
Alex Leatherwood / Ivan Escavor
Board 3
Robert Wade/ Jr Green
(bye)
Cotton /vance Moore
Justin F/ Danny W
A
Board 4
Alex B/ Brent K
Todd / Chris
B
Board 3
Billie W/ John J
Clint K / Little Hog
C
Board 5
Jim L / John B
Alex Leatherwood / Ivan Escavor
D
Board 5
Cotton /vance Moore
Alex B/ Brent K
E
Board 6
Todd / Chris
Clint K / Little Hog
F
Board 3
Cotton /vance Moore
Alex B/ Brent K
G
Board 2
Clint K / Little Hog
Alex B/ Brent K
Board 3
Alex Leatherwood / Ivan Escavor
Alex B/ Brent K
(bye)
Randy Lowe/ Adam H
Stan /ike
Board 2
Billy Gene/ Johny O
(bye)
Josh B/johny B
Robert Wade/ Jr Green
(bye)
Randy Lowe/ Adam H
D
Board 4
Alex Leatherwood / Ivan Escavor
Billy Gene/ Johny O
C
Board 1
Jim L / John B
Josh B/johny B
B
Board 1
Billie W/ John J
Robert Wade/ Jr Green
A
Board 6
Justin F/ Danny W
Alex Leatherwood / Ivan Escavor
Board 1
Billy Gene/ Johny O
Josh B/johny B
Board 5
Justin F/ Danny W
Alex Leatherwood / Ivan Escavor
E
Board 2
Todd / Chris
Justin F/ Danny W
F
Board 3
Cotton /vance Moore
Alex Leatherwood / Ivan Escavor
Board 6
Justin F/ Danny W
Alex Leatherwood / Ivan Escavor
G
Board 1
Clint K / Little Hog
Alex Leatherwood / Ivan Escavor

1st

  Alex B/ Brent K

2nd

  Alex Leatherwood / Ivan Escavor

3rd

  Clint K / Little Hog

4th

  Justin F/ Danny W

5th

  Todd / Chris

  Cotton /vance Moore

7th

  Billy Gene/ Johny O

  Josh B/johny B

9th

  Randy Lowe/ Adam H

  Jim L / John B

  Billie W/ John J

  Robert Wade/ Jr Green

13th

  Stan /ike

Final

Alex B/ Brent K W vs.
Alex Leatherwood / Ivan Escavor L Board 3 00:10

Elimination Final

Alex Leatherwood / Ivan Escavor W vs.
Clint K / Little Hog L Board 1 00:05

Elimination Semi-final

Alex Leatherwood / Ivan Escavor W vs.
Justin F/ Danny W L Board 6 10:33

Winners Final

Alex B/ Brent K W vs.
Clint K / Little Hog L Board 2 08:40

Elimination 4

Alex Leatherwood / Ivan Escavor W vs.
Todd / Chris L Board 2 13:40

Justin F/ Danny W W vs.
Cotton /vance Moore L Board 3 10:38

Elimination 3

Alex Leatherwood / Ivan Escavor W vs.
Billy Gene/ Johny O L Board 1 00:05

Josh B/johny B L vs.
Justin F/ Danny W W Board 5 11:49

Winners Semi-finals

Alex B/ Brent K W vs.
Todd / Chris L Board 6 09:42

Clint K / Little Hog W vs.
Cotton /vance Moore L Board 3 13:36

Elimination 2

Billy Gene/ Johny O W vs.
Jim L / John B L Board 1 16:30

Josh B/johny B W vs.
Billie W/ John J L Board 1 08:02

Randy Lowe/ Adam H L vs.
Alex Leatherwood / Ivan Escavor W Board 4 13:23

Robert Wade/ Jr Green L vs.
Justin F/ Danny W W Board 6 14:29

Elimination 1

Stan /ike L vs.
Billy Gene/ Johny O W Board 2 20:31

Winners 1

Alex Leatherwood / Ivan Escavor L vs.
Cotton /vance Moore W Board 5 15:17

Clint K / Little Hog W vs.
Jim L / John B L Board 5 10:56

Justin F/ Danny W L vs.
Alex B/ Brent K W Board 4 11:44

Todd / Chris W vs.
Billie W/ John J L Board 3 10:55

Round 1

Alex B/ Brent K W vs.
Randy Lowe/ Adam H L Board 5 09:45

Alex Leatherwood / Ivan Escavor W vs.
Robert Wade/ Jr Green L Board 3 22:18

Billy Gene/ Johny O L vs.
Billie W/ John J W Board 6 20:26

Jim L / John B W vs.
Josh B/johny B L Board 2 10:21

Stan /ike L vs.
Todd / Chris W Board 4 10:04

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20