Rounds

Updated 1:55am

Final

Noah Wooten vs.
Tanner Halbert 2 21:15:03

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Tina Armstrong
6
Noah Wooten
Matthew Ledbetter
7
Scott Burridge
Jordan Kilgo
1
Marty Thompson
Kevin Rosenberg
5
Todd Haynie
Shawn Anderson
3
Joshua Pinion
Jerry Armstrong
8
Caleb Rodgers
Tanner Halbert
4
Derek Williams
William Sampson
2
Darryl Macon
Noah Wooten
A
6
Scott Burridge
Marty Thompson
B
1
Kevin Rosenberg
Shawn Anderson
C
8
Caleb Rodgers
Derek Williams
D
2
Darryl Macon
Noah Wooten
E
4
Kevin Rosenberg
Shawn Anderson
F
8
Derek Williams
Noah Wooten
G
1
Derek Williams
Noah Wooten
2
Tanner Halbert
Tina Armstrong
3
Matthew Ledbetter
Jordan Kilgo
5
Todd Haynie
Joshua Pinion
1
Jerry Armstrong
Tanner Halbert
4
William Sampson
Matthew Ledbetter
D
2
Darryl Macon
Todd Haynie
C
5
Caleb Rodgers
Jerry Armstrong
B
6
Marty Thompson
Tanner Halbert
A
3
Scott Burridge
Darryl Macon
7
Todd Haynie
Jerry Armstrong
3
Tanner Halbert
Darryl Macon
E
3
Kevin Rosenberg
Tanner Halbert
F
2
Shawn Anderson
Darryl Macon
4
Tanner Halbert
Tanner Halbert
G
5
Derek Williams
Tanner Halbert

3rd

  Derek Williams

4th

  Darryl Macon

5th

  Kevin Rosenberg

  Shawn Anderson

7th

  Todd Haynie

  Jerry Armstrong

9th

  Matthew Ledbetter

  Caleb Rodgers

  Marty Thompson

  Scott Burridge

13th

  Tina Armstrong

  Jordan Kilgo

  Joshua Pinion

  William Sampson

Elimination Final

Tanner Halbert W vs.
Derek Williams L 5 06:43:23

Elimination Semi-final

Darryl Macon L vs.
Tanner Halbert W 4 42:57

Winners Final

Noah Wooten W vs.
Derek Williams L 1 01:37:48

Elimination 4

Darryl Macon W vs.
Kevin Rosenberg L 3 02:08:47

Tanner Halbert W vs.
Shawn Anderson L 2 34:48

Elimination 3

Darryl Macon W vs.
Todd Haynie L 7 00:56:35

Jerry Armstrong L vs.
Tanner Halbert W 3 03:19:01

Winners Semi-finals

Noah Wooten W vs.
Kevin Rosenberg L 4 03:07:53

Shawn Anderson L vs.
Derek Williams W 8 01:17:50

Elimination 2

Jerry Armstrong W vs.
Marty Thompson L 6 21:40:04

Matthew Ledbetter L vs.
Darryl Macon W 2 45:30

Tanner Halbert W vs.
Scott Burridge L 3 00:31:56

Todd Haynie W vs.
Caleb Rodgers L 5 18:49:19

Elimination 1

Jordan Kilgo L vs.
Todd Haynie W 5 01:21:18

Joshua Pinion L vs.
Jerry Armstrong W 1 23:50:15

Tanner Halbert W vs.
William Sampson L 4 00:49:22

Tina Armstrong L vs.
Matthew Ledbetter W 3 20:37:31

Winners 1

Derek Williams W vs.
Darryl Macon L 2 22:50:14

Marty Thompson L vs.
Kevin Rosenberg W 1 00:23

Noah Wooten W vs.
Scott Burridge L 6 21:38:33

Shawn Anderson W vs.
Caleb Rodgers L 8 22:20:07

Round 1

Jerry Armstrong L vs.
Caleb Rodgers W 8 02:26:58

Jordan Kilgo L vs.
Marty Thompson W 1 23:48:46

Kevin Rosenberg W vs.
Todd Haynie L 5 00:30:25

Matthew Ledbetter L vs.
Scott Burridge W 7 01:52:50

Shawn Anderson W vs.
Joshua Pinion L 3 01:52:41

Tanner Halbert L vs.
Derek Williams W 4 21:47:11

Tina Armstrong L vs.
Noah Wooten W 6 02:46:39

William Sampson L vs.
Darryl Macon W 2 22:37:57

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20