Final
Garret Lucas, Washington, IL (12) W vs.
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) L Mat 5 00:03
Elimination Final
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) L vs.
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) W Mat 7 00:04
Elimination Semi-final
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 3 W vs.
Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 1 L Mat 3 52:30
Winners Final
Garret Lucas, Washington, IL (12) W vs.
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) L Mat 1 53:08
Elimination 8
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 2 W vs.
Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1) L Mat 9 11:11
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) L vs.
Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 1 W Mat 2 07:51
Elimination 7
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 4 W vs.
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 1 L Mat 5 04:28
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) 7 W vs.
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) 4 L Mat 6 03:17
Winners Semi-finals
Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1) 3 L vs.
Garret Lucas, Washington, IL (12) 4 W Mat 2 02:58:38
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) 8 W vs.
Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 7 L Mat 3 02:57:51
Elimination 6
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 4 W vs.
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH (11) 2 L Mat 9 04:17:07
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 5 W vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH (2) 3 L Mat 5 04:18:38
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) 5 W vs.
Conor Madara, Blair Acad, NJ (9) 1 L Mat 10 04:17:06
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15) 2 L vs.
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) 4 W Mat 8 04:18:56
Elimination 5
Alexei Pedraza, Lorain, OH (20) 2 L vs.
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 11 W Mat 6 08:19
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 8 W vs.
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19) 1 L Mat 8 09:01
Niko Escobar, Grand Junction, CO (24) 5 L vs.
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) 8 W Mat 5 09:41
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15) 2 W vs.
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA (10) L Mat 10 09:31
Winners 3
Garret Lucas, Washington, IL (12) 5 W vs.
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) 4 L Mat 2 06:18
Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1) 6 W vs.
Conor Madara, Blair Acad, NJ (9) 1 L Mat 1 05:54
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) 14 W vs.
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH (11) 6 L Mat 3 06:44
Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 3 W vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH (2) 1 L Mat 4 10:09
Elimination 4
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH (34) 1 L vs.
Alexei Pedraza, Lorain, OH (20) 2 W Mat 5 41:05
Armando Mariano, Clovis North, CA (13) 3 L vs.
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15) 8 W Mat 9 09:40:26
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH (39) L vs.
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 13 W Mat 4 42:42
Jerry Fee, Mason HS, OH (28) L vs.
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA (10) 5 W Mat 2 09:41:46
Michael Jude, Malvern Prep, PA (6) 2 L vs.
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 7 W Mat 7 09:30:19
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19) 7 W vs.
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH (17) 3 L Mat 8 09:38:55
Niko Escobar, Grand Junction, CO (24) 12 W vs.
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL (27) L Mat 1 09:39:11
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH (32) 4 L vs.
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) 6 W Mat 6 09:38:21
Elimination 3
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH (34) 3 W vs.
Dean McCurdy, Cincinnati ArchBishop Moeller HS, OH (18) 1 L Mat 7 02:20
David Brookham, Franklin Regional, PA (23) 2 L vs.
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH (39) 8 W Mat 6 02:35
Dylan Tays, Central Dauphin, PA (29) 4 L vs.
Armando Mariano, Clovis North, CA (13) 8 W Mat 4 03:33
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH (16) 5 L vs.
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH (32) 9 W Mat 8 04:05
James Rainier, Sultana HS, CA (40) L vs.
Niko Escobar, Grand Junction, CO (24) 8 W Mat 5 03:46
Jared Sullivan, Marm Academy, IL (21) 2 L vs.
Jerry Fee, Mason HS, OH (28) 3 W Mat 9 03:39
Michael Jude, Malvern Prep, PA (6) 1 W vs.
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL (22) L Mat 10 02:56
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19) 7 W vs.
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH (30) 6 L Mat 1 02:54
Winners 2
Alexei Pedraza, Lorain, OH (20) L vs.
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) W Mat 1 01:01
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH (11) 11 W vs.
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL (27) 8 L Mat 10 08:19
Conor Madara, Blair Acad, NJ (9) 4 W vs.
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 3 L Mat 5 04:26
Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1) 13 W vs.
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH (17) L Mat 4 03:51
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) 3 W vs.
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) L Mat 9 06:10
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 5 L vs.
Garret Lucas, Washington, IL (12) 6 W Mat 8 04:22
Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 2 W vs.
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA (10) L Mat 4 08:10
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15) 1 L vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH (2) 2 W Mat 2 09:28
Elimination 2
(bye) (41) L vs.
David Brookham, Franklin Regional, PA (23) W 05:00
(bye) (43) L vs.
Jared Sullivan, Marm Academy, IL (21) W 56:55
(bye) (45) L vs.
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19) W 59:39
(bye) (47) L vs.
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH (16) W 49:16
(bye) (49) L vs.
Dean McCurdy, Cincinnati ArchBishop Moeller HS, OH (18) W 05:53
(bye) (51) L vs.
Armando Mariano, Clovis North, CA (13) W 57:40
(bye) (53) L vs.
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL (22) W 00:40
(bye) (55) L vs.
Niko Escobar, Grand Junction, CO (24) W 54:20
Carter Healy, Delta, OH (33) L vs.
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH (34) W Mat 3 04:03
Jacob Armstrong, Reynolds, PA (38) 1 L vs.
Jerry Fee, Mason HS, OH (28) 11 W Mat 8 04:18
Jarod Reggens, Brunswick, OH (35) L vs.
Dylan Tays, Central Dauphin, PA (29) 10 W Mat 10 04:33
Josh Gorman, Poway, CA (36) 3 L vs.
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH (30) 7 W Mat 9 04:48
Kameron Owens, Colonial Forge, VA (37) 1 L vs.
Michael Jude, Malvern Prep, PA (6) 2 W Mat 2 05:31
Kevin Otero, Beth Catholic, PA (25) 4 L vs.
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH (39) 9 W Mat 1 05:00
Logan Hafner, St. Edward, OH (26) L vs.
James Rainier, Sultana HS, CA (40) 15 W Mat 6 04:03
Ryan Garresan, Perrysburg, OH (31) L vs.
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH (32) W Mat 7 04:12
Elimination 1
(bye) (42) L vs.
(bye) (55) W 25:20
(bye) (44) L vs.
(bye) (53) W 25:20
(bye) (46) L vs.
(bye) (51) W 25:20
(bye) (48) L vs.
(bye) (49) W 25:20
(bye) (50) L vs.
(bye) (47) W 25:20
(bye) (52) L vs.
(bye) (45) W 25:20
(bye) (54) L vs.
(bye) (43) W 25:20
(bye) (56) L vs.
(bye) (41) W 25:20
(bye) (58) L vs.
Logan Hafner, St. Edward, OH (26) W 36:11
(bye) (60) L vs.
Kameron Owens, Colonial Forge, VA (37) W 35:11
(bye) (62) L vs.
Jarod Reggens, Brunswick, OH (35) W 35:54
(bye) (64) L vs.
Carter Healy, Delta, OH (33) W 34:44
Jacob Armstrong, Reynolds, PA (38) W vs.
(bye) (59) L 36:05
Josh Gorman, Poway, CA (36) W vs.
(bye) (61) L 35:26
Kevin Otero, Beth Catholic, PA (25) W vs.
(bye) (57) L 35:00
Ryan Garresan, Perrysburg, OH (31) W vs.
(bye) (63) L 36:22
Winners 1
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH (34) 5 L vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH (2) 9 W Mat 4 09:23
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH (11) 6 W vs.
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL (22) 3 L Mat 9 11:00
Armando Mariano, Clovis North, CA (13) 5 L vs.
Alexei Pedraza, Lorain, OH (20) 6 W Mat 8 13:32
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL (27) 12 W vs.
Michael Jude, Malvern Prep, PA (6) 11 L Mat 5 09:55
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH (17) 2 W vs.
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH (16) L Mat 9 05:57
Conor Madara, Blair Acad, NJ (9) 3 W vs.
Niko Escobar, Grand Junction, CO (24) 2 L Mat 6 10:52
David Brookham, Franklin Regional, PA (23) L vs.
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA (10) W Mat 1 09:04
Dylan Tays, Central Dauphin, PA (29) L vs.
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) 10 W Mat 2 14:14
Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1) 5 W vs.
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH (32) 1 L Mat 5 04:24
James Rainier, Sultana HS, CA (40) 2 L vs.
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 11 W Mat 10 11:18
Jared Sullivan, Marm Academy, IL (21) 1 L vs.
Garret Lucas, Washington, IL (12) 8 W Mat 4 12:56
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) 18 W vs.
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH (30) 8 L Mat 3 14:50
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 8 W vs.
Jerry Fee, Mason HS, OH (28) L Mat 1 11:58
Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 11 W vs.
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH (39) 4 L Mat 10 09:38
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19) 1 L vs.
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) 4 W Mat 7 15:04
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15) 13 W vs.
Dean McCurdy, Cincinnati ArchBishop Moeller HS, OH (18) 3 L Mat 6 09:36
Round 1
(bye) (41) L vs.
Niko Escobar, Grand Junction, CO (24) W 25:19
(bye) (43) L vs.
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL (22) W 25:19
(bye) (45) L vs.
Alexei Pedraza, Lorain, OH (20) W 25:20
(bye) (47) L vs.
Dean McCurdy, Cincinnati ArchBishop Moeller HS, OH (18) W 25:19
(bye) (49) L vs.
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH (16) W 25:19
(bye) (51) L vs.
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) W 25:20
(bye) (53) L vs.
Garret Lucas, Washington, IL (12) W 25:20
(bye) (55) L vs.
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA (10) W 25:19
(bye) (57) L vs.
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) W 25:19
(bye) (59) L vs.
Michael Jude, Malvern Prep, PA (6) W 25:19
(bye) (61) L vs.
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) W 25:20
(bye) (63) L vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH (2) W 25:20
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH (11) W vs.
(bye) (54) L 25:20
Armando Mariano, Clovis North, CA (13) W vs.
(bye) (52) L 25:20
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL (27) 9 W vs.
Jacob Armstrong, Reynolds, PA (38) L Mat 6 03:30
Carter Healy, Delta, OH (33) 2 L vs.
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH (32) 14 W Mat 2 03:13
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH (17) W vs.
(bye) (48) L 25:20
Conor Madara, Blair Acad, NJ (9) W vs.
(bye) (56) L 25:19
David Brookham, Franklin Regional, PA (23) W vs.
(bye) (42) L 25:19
Dylan Tays, Central Dauphin, PA (29) 9 W vs.
Josh Gorman, Poway, CA (36) 4 L Mat 3 03:08
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH (39) W vs.
Logan Hafner, St. Edward, OH (26) L Mat 9 03:29
Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1) W vs.
(bye) (64) L 25:19
Jared Sullivan, Marm Academy, IL (21) W vs.
(bye) (44) L 25:20
Jarod Reggens, Brunswick, OH (35) 1 L vs.
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH (30) 12 W Mat 4 03:26
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) W vs.
(bye) (62) L 25:20
Kameron Owens, Colonial Forge, VA (37) 2 L vs.
Jerry Fee, Mason HS, OH (28) 5 W Mat 10 03:05
Kevin Otero, Beth Catholic, PA (25) 4 L vs.
James Rainier, Sultana HS, CA (40) 6 W Mat 8 03:12
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) W vs.
(bye) (60) L 25:19
Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) W vs.
(bye) (58) L 25:20
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19) W vs.
(bye) (46) L 25:20
Ryan Garresan, Perrysburg, OH (31) 3 L vs.
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH (34) 11 W Mat 1 03:31
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15) W vs.
(bye) (50) L 25:19