Walsh Jesuit Ironman

Updated 9:17pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1)
(bye) (64)
Carter Healy, Delta, OH (33) 2
Mat 2
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH (32) 14
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH (17)
(bye) (48)
(bye) (49)
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH (16)
Conor Madara, Blair Acad, NJ (9)
(bye) (56)
(bye) (41)
Niko Escobar, Grand Junction, CO (24)
Kevin Otero, Beth Catholic, PA (25) 4
Mat 8
James Rainier, Sultana HS, CA (40) 6
(bye) (57)
August Breyton, Nazareth Area, PA (8)
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5)
(bye) (60)
Kameron Owens, Colonial Forge, VA (37) 2
Mat 10
Jerry Fee, Mason HS, OH (28) 5
Jared Sullivan, Marm Academy, IL (21)
(bye) (44)
(bye) (53)
Garret Lucas, Washington, IL (12)
Armando Mariano, Clovis North, CA (13)
(bye) (52)
(bye) (45)
Alexei Pedraza, Lorain, OH (20)
Dylan Tays, Central Dauphin, PA (29) 9
Mat 3
Josh Gorman, Poway, CA (36) 4
(bye) (61)
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4)
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3)
(bye) (62)
Jarod Reggens, Brunswick, OH (35) 1
Mat 4
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH (30) 12
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19)
(bye) (46)
(bye) (51)
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14)
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH (11)
(bye) (54)
(bye) (43)
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL (22)
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL (27) 9
Mat 6
Jacob Armstrong, Reynolds, PA (38)
(bye) (59)
Michael Jude, Malvern Prep, PA (6)
Nasir Jones, Twinsburg, OH (7)
(bye) (58)
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH (39)
Mat 9
Logan Hafner, St. Edward, OH (26)
David Brookham, Franklin Regional, PA (23)
(bye) (42)
(bye) (55)
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA (10)
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15)
(bye) (50)
(bye) (47)
Dean McCurdy, Cincinnati ArchBishop Moeller HS, OH (18)
Ryan Garresan, Perrysburg, OH (31) 3
Mat 1
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH (34) 11
(bye) (63)
Sam Manslon, Brecksville, OH (2)
Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1) 5
A
Mat 5
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH (32) 1
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH (17) 2
B
Mat 9
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH (16)
Conor Madara, Blair Acad, NJ (9) 3
C
Mat 6
Niko Escobar, Grand Junction, CO (24) 2
James Rainier, Sultana HS, CA (40) 2
D
Mat 10
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 11
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 8
E
Mat 1
Jerry Fee, Mason HS, OH (28)
Jared Sullivan, Marm Academy, IL (21) 1
F
Mat 4
Garret Lucas, Washington, IL (12) 8
Armando Mariano, Clovis North, CA (13) 5
G
Mat 8
Alexei Pedraza, Lorain, OH (20) 6
Dylan Tays, Central Dauphin, PA (29)
H
Mat 2
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) 10
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) 18
I
Mat 3
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH (30) 8
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19) 1
J
Mat 7
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) 4
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH (11) 6
K
Mat 9
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL (22) 3
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL (27) 12
L
Mat 5
Michael Jude, Malvern Prep, PA (6) 11
Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 11
M
Mat 10
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH (39) 4
David Brookham, Franklin Regional, PA (23)
N
Mat 1
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA (10)
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15) 13
O
Mat 6
Dean McCurdy, Cincinnati ArchBishop Moeller HS, OH (18) 3
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH (34) 5
P
Mat 4
Sam Manslon, Brecksville, OH (2) 9
Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1) 13
Q
Mat 4
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH (17)
Conor Madara, Blair Acad, NJ (9) 4
R
Mat 5
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 3
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 5
S
Mat 8
Garret Lucas, Washington, IL (12) 6
Alexei Pedraza, Lorain, OH (20)
T
Mat 1
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4)
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) 3
U
Mat 9
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14)
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH (11) 11
V
Mat 10
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL (27) 8
Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 2
W
Mat 4
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA (10)
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15) 1
X
Mat 2
Sam Manslon, Brecksville, OH (2) 2
Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1) 6
Y
Mat 1
Conor Madara, Blair Acad, NJ (9) 1
Garret Lucas, Washington, IL (12) 5
Z
Mat 2
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) 4
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) 14
AA
Mat 3
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH (11) 6
Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 3
AB
Mat 4
Sam Manslon, Brecksville, OH (2) 1
Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1) 3
AC
Mat 2
Garret Lucas, Washington, IL (12) 4
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) 8
AD
Mat 3
Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 7
Garret Lucas, Washington, IL (12)
AE
Mat 1
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3)
Garret Lucas, Washington, IL (12)
Mat 5
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3)
Garret Lucas, Washington, IL (12)
(bye) (64)
Carter Healy, Delta, OH (33)
(bye) (48)
(bye) (49)
(bye) (56)
(bye) (41)
Kevin Otero, Beth Catholic, PA (25)
(bye) (57)
(bye) (60)
Kameron Owens, Colonial Forge, VA (37)
(bye) (44)
(bye) (53)
(bye) (52)
(bye) (45)
Josh Gorman, Poway, CA (36)
(bye) (61)
(bye) (62)
Jarod Reggens, Brunswick, OH (35)
(bye) (46)
(bye) (51)
(bye) (54)
(bye) (43)
Jacob Armstrong, Reynolds, PA (38)
(bye) (59)
(bye) (58)
Logan Hafner, St. Edward, OH (26)
(bye) (42)
(bye) (55)
(bye) (50)
(bye) (47)
Ryan Garresan, Perrysburg, OH (31)
(bye) (63)
Carter Healy, Delta, OH (33)
P
Mat 3
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH (34)
(bye) (49)
O
Dean McCurdy, Cincinnati ArchBishop Moeller HS, OH (18)
(bye) (41)
N
David Brookham, Franklin Regional, PA (23)
Kevin Otero, Beth Catholic, PA (25) 4
M
Mat 1
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH (39) 9
Kameron Owens, Colonial Forge, VA (37) 1
L
Mat 2
Michael Jude, Malvern Prep, PA (6) 2
(bye) (53)
K
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL (22)
(bye) (45)
J
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19)
Josh Gorman, Poway, CA (36) 3
I
Mat 9
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH (30) 7
Jarod Reggens, Brunswick, OH (35)
H
Mat 10
Dylan Tays, Central Dauphin, PA (29) 10
(bye) (51)
G
Armando Mariano, Clovis North, CA (13)
(bye) (43)
F
Jared Sullivan, Marm Academy, IL (21)
Jacob Armstrong, Reynolds, PA (38) 1
E
Mat 8
Jerry Fee, Mason HS, OH (28) 11
Logan Hafner, St. Edward, OH (26)
D
Mat 6
James Rainier, Sultana HS, CA (40) 15
(bye) (55)
C
Niko Escobar, Grand Junction, CO (24)
(bye) (47)
B
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH (16)
Ryan Garresan, Perrysburg, OH (31)
A
Mat 7
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH (32)
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH (34) 3
Mat 7
Dean McCurdy, Cincinnati ArchBishop Moeller HS, OH (18) 1
David Brookham, Franklin Regional, PA (23) 2
Mat 6
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH (39) 8
Michael Jude, Malvern Prep, PA (6) 1
Mat 10
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL (22)
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19) 7
Mat 1
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH (30) 6
Dylan Tays, Central Dauphin, PA (29) 4
Mat 4
Armando Mariano, Clovis North, CA (13) 8
Jared Sullivan, Marm Academy, IL (21) 2
Mat 9
Jerry Fee, Mason HS, OH (28) 3
James Rainier, Sultana HS, CA (40)
Mat 5
Niko Escobar, Grand Junction, CO (24) 8
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH (16) 5
Mat 8
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH (32) 9
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH (34) 1
T
Mat 5
Alexei Pedraza, Lorain, OH (20) 2
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH (39)
S
Mat 4
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 13
Michael Jude, Malvern Prep, PA (6) 2
R
Mat 7
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 7
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19) 7
Q
Mat 8
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH (17) 3
Armando Mariano, Clovis North, CA (13) 3
X
Mat 9
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15) 8
Jerry Fee, Mason HS, OH (28)
W
Mat 2
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA (10) 5
Niko Escobar, Grand Junction, CO (24) 12
V
Mat 1
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL (27)
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH (32) 4
U
Mat 6
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) 6
Alexei Pedraza, Lorain, OH (20) 2
Mat 6
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 11
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 8
Mat 8
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19) 1
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15) 2
Mat 10
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA (10)
Niko Escobar, Grand Junction, CO (24) 5
Mat 5
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) 8
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 5
AB
Mat 5
Sam Manslon, Brecksville, OH (2) 3
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 4
AA
Mat 9
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH (11) 2
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15) 2
Z
Mat 8
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) 4
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) 5
Y
Mat 10
Conor Madara, Blair Acad, NJ (9) 1
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 4
Mat 5
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 1
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) 7
Mat 6
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) 4
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 2
AC
Mat 9
Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1)
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4)
AD
Mat 2
Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 1
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 3
Mat 3
Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 1
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5)
AE
Mat 7
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3)
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3)

1st

  Garret Lucas, Washington, IL (12)

2nd

  Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3)

3rd

  Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5)

4th

  Nasir Jones, Twinsburg, OH (7)

5th

  Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1)

  Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4)

7th

  August Breyton, Nazareth Area, PA (8)

  Myles Roark, Massillon Perry, OH (14)

9th

  Sam Manslon, Brecksville, OH (2)

  Andrew Kelly, St. Ignatius, OH (11)

  Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15)

  Conor Madara, Blair Acad, NJ (9)

13th

  Alexei Pedraza, Lorain, OH (20)

  Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19)

  Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA (10)

  Niko Escobar, Grand Junction, CO (24)

17th

  Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH (34)

  Giovany Mancini, Akron SVSM, OH (39)

  Michael Jude, Malvern Prep, PA (6)

  Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH (17)

  Armando Mariano, Clovis North, CA (13)

  Jerry Fee, Mason HS, OH (28)

  Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL (27)

  Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH (32)

25th

  Dean McCurdy, Cincinnati ArchBishop Moeller HS, OH (18)

  David Brookham, Franklin Regional, PA (23)

  J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL (22)

  Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH (30)

  Dylan Tays, Central Dauphin, PA (29)

  Jared Sullivan, Marm Academy, IL (21)

  James Rainier, Sultana HS, CA (40)

  Greysun Hunt, Walsh Jes, OH (16)

33th

  Carter Healy, Delta, OH (33)

  (bye) (49)

  (bye) (41)

  Kevin Otero, Beth Catholic, PA (25)

  Kameron Owens, Colonial Forge, VA (37)

  (bye) (53)

  (bye) (45)

  Josh Gorman, Poway, CA (36)

  Jarod Reggens, Brunswick, OH (35)

  (bye) (51)

  (bye) (43)

  Jacob Armstrong, Reynolds, PA (38)

  Logan Hafner, St. Edward, OH (26)

  (bye) (55)

  (bye) (47)

  Ryan Garresan, Perrysburg, OH (31)

49th

  (bye) (64)

  (bye) (48)

  (bye) (56)

  (bye) (57)

  (bye) (60)

  (bye) (44)

  (bye) (52)

  (bye) (61)

  (bye) (62)

  (bye) (46)

  (bye) (54)

  (bye) (59)

  (bye) (58)

  (bye) (42)

  (bye) (50)

  (bye) (63)

Final

Garret Lucas, Washington, IL (12) W vs.
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) L Mat 5 00:03

Elimination Final

Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) L vs.
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) W Mat 7 00:04

Elimination Semi-final

Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 3 W vs.
Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 1 L Mat 3 52:30

Winners Final

Garret Lucas, Washington, IL (12) W vs.
Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) L Mat 1 53:08

Elimination 8

Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 2 W vs.
Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1) L Mat 9 11:11

Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) L vs.
Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 1 W Mat 2 07:51

Elimination 7

Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 4 W vs.
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 1 L Mat 5 04:28

Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) 7 W vs.
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) 4 L Mat 6 03:17

Winners Semi-finals

Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1) 3 L vs.
Garret Lucas, Washington, IL (12) 4 W Mat 2 02:58:38

Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) 8 W vs.
Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 7 L Mat 3 02:57:51

Elimination 6

August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 4 W vs.
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH (11) 2 L Mat 9 04:17:07

Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 5 W vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH (2) 3 L Mat 5 04:18:38

Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) 5 W vs.
Conor Madara, Blair Acad, NJ (9) 1 L Mat 10 04:17:06

Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15) 2 L vs.
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) 4 W Mat 8 04:18:56

Elimination 5

Alexei Pedraza, Lorain, OH (20) 2 L vs.
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 11 W Mat 6 08:19

August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 8 W vs.
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19) 1 L Mat 8 09:01

Niko Escobar, Grand Junction, CO (24) 5 L vs.
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) 8 W Mat 5 09:41

Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15) 2 W vs.
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA (10) L Mat 10 09:31

Winners 3

Garret Lucas, Washington, IL (12) 5 W vs.
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) 4 L Mat 2 06:18

Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1) 6 W vs.
Conor Madara, Blair Acad, NJ (9) 1 L Mat 1 05:54

Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) 14 W vs.
Andrew Kelly, St. Ignatius, OH (11) 6 L Mat 3 06:44

Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 3 W vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH (2) 1 L Mat 4 10:09

Elimination 4

Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH (34) 1 L vs.
Alexei Pedraza, Lorain, OH (20) 2 W Mat 5 41:05

Armando Mariano, Clovis North, CA (13) 3 L vs.
Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15) 8 W Mat 9 09:40:26

Giovany Mancini, Akron SVSM, OH (39) L vs.
Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 13 W Mat 4 42:42

Jerry Fee, Mason HS, OH (28) L vs.
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA (10) 5 W Mat 2 09:41:46

Michael Jude, Malvern Prep, PA (6) 2 L vs.
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 7 W Mat 7 09:30:19

Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19) 7 W vs.
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH (17) 3 L Mat 8 09:38:55

Niko Escobar, Grand Junction, CO (24) 12 W vs.
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL (27) L Mat 1 09:39:11

Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH (32) 4 L vs.
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) 6 W Mat 6 09:38:21

Elimination 3

Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH (34) 3 W vs.
Dean McCurdy, Cincinnati ArchBishop Moeller HS, OH (18) 1 L Mat 7 02:20

David Brookham, Franklin Regional, PA (23) 2 L vs.
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH (39) 8 W Mat 6 02:35

Dylan Tays, Central Dauphin, PA (29) 4 L vs.
Armando Mariano, Clovis North, CA (13) 8 W Mat 4 03:33

Greysun Hunt, Walsh Jes, OH (16) 5 L vs.
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH (32) 9 W Mat 8 04:05

James Rainier, Sultana HS, CA (40) L vs.
Niko Escobar, Grand Junction, CO (24) 8 W Mat 5 03:46

Jared Sullivan, Marm Academy, IL (21) 2 L vs.
Jerry Fee, Mason HS, OH (28) 3 W Mat 9 03:39

Michael Jude, Malvern Prep, PA (6) 1 W vs.
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL (22) L Mat 10 02:56

Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19) 7 W vs.
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH (30) 6 L Mat 1 02:54

Winners 2

Alexei Pedraza, Lorain, OH (20) L vs.
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) W Mat 1 01:01

Andrew Kelly, St. Ignatius, OH (11) 11 W vs.
Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL (27) 8 L Mat 10 08:19

Conor Madara, Blair Acad, NJ (9) 4 W vs.
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 3 L Mat 5 04:26

Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1) 13 W vs.
Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH (17) L Mat 4 03:51

Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) 3 W vs.
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) L Mat 9 06:10

Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 5 L vs.
Garret Lucas, Washington, IL (12) 6 W Mat 8 04:22

Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 2 W vs.
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA (10) L Mat 4 08:10

Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15) 1 L vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH (2) 2 W Mat 2 09:28

Elimination 2

(bye) (41) L vs.
David Brookham, Franklin Regional, PA (23) W 31:42

(bye) (43) L vs.
Jared Sullivan, Marm Academy, IL (21) W 23:37

(bye) (45) L vs.
Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19) W 26:21

(bye) (47) L vs.
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH (16) W 15:58

(bye) (49) L vs.
Dean McCurdy, Cincinnati ArchBishop Moeller HS, OH (18) W 32:35

(bye) (51) L vs.
Armando Mariano, Clovis North, CA (13) W 24:22

(bye) (53) L vs.
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL (22) W 27:22

(bye) (55) L vs.
Niko Escobar, Grand Junction, CO (24) W 21:02

Carter Healy, Delta, OH (33) L vs.
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH (34) W Mat 3 04:03

Jacob Armstrong, Reynolds, PA (38) 1 L vs.
Jerry Fee, Mason HS, OH (28) 11 W Mat 8 04:18

Jarod Reggens, Brunswick, OH (35) L vs.
Dylan Tays, Central Dauphin, PA (29) 10 W Mat 10 04:33

Josh Gorman, Poway, CA (36) 3 L vs.
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH (30) 7 W Mat 9 04:48

Kameron Owens, Colonial Forge, VA (37) 1 L vs.
Michael Jude, Malvern Prep, PA (6) 2 W Mat 2 05:31

Kevin Otero, Beth Catholic, PA (25) 4 L vs.
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH (39) 9 W Mat 1 05:00

Logan Hafner, St. Edward, OH (26) L vs.
James Rainier, Sultana HS, CA (40) 15 W Mat 6 04:03

Ryan Garresan, Perrysburg, OH (31) L vs.
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH (32) W Mat 7 04:12

Elimination 1

(bye) (42) L vs.
(bye) (55) W 52:02

(bye) (44) L vs.
(bye) (53) W 52:02

(bye) (46) L vs.
(bye) (51) W 52:02

(bye) (48) L vs.
(bye) (49) W 52:02

(bye) (50) L vs.
(bye) (47) W 52:02

(bye) (52) L vs.
(bye) (45) W 52:02

(bye) (54) L vs.
(bye) (43) W 52:02

(bye) (56) L vs.
(bye) (41) W 52:02

(bye) (58) L vs.
Logan Hafner, St. Edward, OH (26) W 02:53

(bye) (60) L vs.
Kameron Owens, Colonial Forge, VA (37) W 01:53

(bye) (62) L vs.
Jarod Reggens, Brunswick, OH (35) W 02:36

(bye) (64) L vs.
Carter Healy, Delta, OH (33) W 01:26

Jacob Armstrong, Reynolds, PA (38) W vs.
(bye) (59) L 02:47

Josh Gorman, Poway, CA (36) W vs.
(bye) (61) L 02:08

Kevin Otero, Beth Catholic, PA (25) W vs.
(bye) (57) L 01:42

Ryan Garresan, Perrysburg, OH (31) W vs.
(bye) (63) L 03:04

Winners 1

Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH (34) 5 L vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH (2) 9 W Mat 4 09:23

Andrew Kelly, St. Ignatius, OH (11) 6 W vs.
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL (22) 3 L Mat 9 11:00

Armando Mariano, Clovis North, CA (13) 5 L vs.
Alexei Pedraza, Lorain, OH (20) 6 W Mat 8 13:32

Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL (27) 12 W vs.
Michael Jude, Malvern Prep, PA (6) 11 L Mat 5 09:55

Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH (17) 2 W vs.
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH (16) L Mat 9 05:57

Conor Madara, Blair Acad, NJ (9) 3 W vs.
Niko Escobar, Grand Junction, CO (24) 2 L Mat 6 10:52

David Brookham, Franklin Regional, PA (23) L vs.
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA (10) W Mat 1 09:04

Dylan Tays, Central Dauphin, PA (29) L vs.
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) 10 W Mat 2 14:14

Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1) 5 W vs.
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH (32) 1 L Mat 5 04:24

James Rainier, Sultana HS, CA (40) 2 L vs.
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) 11 W Mat 10 11:18

Jared Sullivan, Marm Academy, IL (21) 1 L vs.
Garret Lucas, Washington, IL (12) 8 W Mat 4 12:56

Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) 18 W vs.
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH (30) 8 L Mat 3 14:50

Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) 8 W vs.
Jerry Fee, Mason HS, OH (28) L Mat 1 11:58

Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) 11 W vs.
Giovany Mancini, Akron SVSM, OH (39) 4 L Mat 10 09:38

Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19) 1 L vs.
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) 4 W Mat 7 15:04

Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15) 13 W vs.
Dean McCurdy, Cincinnati ArchBishop Moeller HS, OH (18) 3 L Mat 6 09:36

Round 1

(bye) (41) L vs.
Niko Escobar, Grand Junction, CO (24) W 52:01

(bye) (43) L vs.
J.D. Holt, Oak Park River Forest, IL (22) W 52:01

(bye) (45) L vs.
Alexei Pedraza, Lorain, OH (20) W 52:02

(bye) (47) L vs.
Dean McCurdy, Cincinnati ArchBishop Moeller HS, OH (18) W 52:01

(bye) (49) L vs.
Greysun Hunt, Walsh Jes, OH (16) W 52:01

(bye) (51) L vs.
Myles Roark, Massillon Perry, OH (14) W 52:02

(bye) (53) L vs.
Garret Lucas, Washington, IL (12) W 52:02

(bye) (55) L vs.
Dylan Lanchuk, Wyom Seminary, PA (10) W 52:01

(bye) (57) L vs.
August Breyton, Nazareth Area, PA (8) W 52:01

(bye) (59) L vs.
Michael Jude, Malvern Prep, PA (6) W 52:01

(bye) (61) L vs.
Nolan Brown, St. John Bosco HS, CA (4) W 52:02

(bye) (63) L vs.
Sam Manslon, Brecksville, OH (2) W 52:02

Andrew Kelly, St. Ignatius, OH (11) W vs.
(bye) (54) L 52:02

Armando Mariano, Clovis North, CA (13) W vs.
(bye) (52) L 52:02

Ben Briesman, Lake Highland Prep, FL (27) 9 W vs.
Jacob Armstrong, Reynolds, PA (38) L Mat 6 03:30

Carter Healy, Delta, OH (33) 2 L vs.
Trenton Tanor, Cloverleaf HS, OH (32) 14 W Mat 2 03:13

Conner Antigono, Parma Padua Franciscan, OH (17) W vs.
(bye) (48) L 52:02

Conor Madara, Blair Acad, NJ (9) W vs.
(bye) (56) L 52:01

David Brookham, Franklin Regional, PA (23) W vs.
(bye) (42) L 52:01

Dylan Tays, Central Dauphin, PA (29) 9 W vs.
Josh Gorman, Poway, CA (36) 4 L Mat 3 03:08

Giovany Mancini, Akron SVSM, OH (39) W vs.
Logan Hafner, St. Edward, OH (26) L Mat 9 03:29

Holden Ramos, Tampa Prep, FL (1) W vs.
(bye) (64) L 52:01

Jared Sullivan, Marm Academy, IL (21) W vs.
(bye) (44) L 52:02

Jarod Reggens, Brunswick, OH (35) 1 L vs.
Shawn Dochon, Thom Worthington HS, OH (30) 12 W Mat 4 03:26

Josiah Saragato, Monti Cath, IL (3) W vs.
(bye) (62) L 52:02

Kameron Owens, Colonial Forge, VA (37) 2 L vs.
Jerry Fee, Mason HS, OH (28) 5 W Mat 10 03:05

Kevin Otero, Beth Catholic, PA (25) 4 L vs.
James Rainier, Sultana HS, CA (40) 6 W Mat 8 03:12

Matthew Anderson, Altamont HS, UT (5) W vs.
(bye) (60) L 52:01

Nasir Jones, Twinsburg, OH (7) W vs.
(bye) (58) L 52:02

Nicholas Maybin, Olen Liberty, OH (19) W vs.
(bye) (46) L 52:02

Ryan Garresan, Perrysburg, OH (31) 3 L vs.
Alek Gutierrez, Oregon Clay, OH (34) 11 W Mat 1 03:31

Sam Biscoglia, Waukee HS, IA (15) W vs.
(bye) (50) L 52:01

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20