Cherry Bomb Pro Men 501 6/24/16

Updated 5:41pm

None.

None.

Michael Rannazzisi
(bye)
Kevin Czipo
Board 19
David Giordano
Mike Comiskey
(bye)
(bye)
Jim Kramarz
Geordie Agosto
(bye)
(bye)
Mark Meares
Tommy Evans
(bye)
(bye)
Tucker Davey
Daniel DeCelles
(bye)
(bye)
Danny Baggish
Rick Paez
(bye)
(bye)
Gary Horn
Mike Sanders
(bye)
(bye)
David Tillery
Jason Belland
(bye)
(bye)
Richard Hammond
Buzz Carocci
(bye)
(bye)
Aaron Campbell
Jeff Dodson
(bye)
(bye)
Steven Reighn
Gary Mawson
(bye)
(bye)
Sean Morehouse
Forest Harris
(bye)
(bye)
Michael Powers
Robin Albury
(bye)
(bye)
Barry Higgins
Charles Brennan
(bye)
(bye)
Don DeLong
Sean Hanrahan
(bye)
(bye)
Scott Deas
Michael Werner
Board 24
Leon Ziegler
(bye)
Josh Robinson
Michael Rannazzisi
Board 22
Kevin Czipo
Mike Comiskey
Board 11
Jim Kramarz
Geordie Agosto
Board 14
Mark Meares
Tommy Evans
Board 3
Tucker Davey
Daniel DeCelles
Board 8
Danny Baggish
Rick Paez
Board 2
Gary Horn
Mike Sanders
Board 10
David Tillery
Jason Belland
Board 13
Richard Hammond
Buzz Carocci
Board 4
Aaron Campbell
Jeff Dodson
Board 12
Steven Reighn
Gary Mawson
Board 16
Sean Morehouse
Forest Harris
Board 21
Michael Powers
Robin Albury
Board 7
Barry Higgins
Charles Brennan
Board 23
Don DeLong
Sean Hanrahan
Board 5
Scott Deas
Leon Ziegler
Board 16
Josh Robinson
Kevin Czipo
Board 16
Mike Comiskey
Mark Meares
Board 24
Tommy Evans
Danny Baggish
Board 20
Gary Horn
Mike Sanders
Board 17
Richard Hammond
Buzz Carocci
Board 8
Steven Reighn
Gary Mawson
Board 13
Forest Harris
Robin Albury
Board 14
Don DeLong
Scott Deas
Board 2
Josh Robinson
Kevin Czipo
Board 10
Tommy Evans
Danny Baggish
Board 22
Mike Sanders
Steven Reighn
Board 17
Gary Mawson
Robin Albury
Board 5
Josh Robinson
Tommy Evans
Board 24
Danny Baggish
Steven Reighn
Board 11
Robin Albury
Danny Baggish
Board 13
Steven Reighn
Danny Baggish

1st

  Danny Baggish

2nd

  Steven Reighn

Final

Danny Baggish W vs.
Steven Reighn L Board 13 52:06

Semi-finals

Steven Reighn W vs.
Robin Albury L Board 11 48:37

Tommy Evans L vs.
Danny Baggish W Board 24 46:48

Quarter-finals

Danny Baggish W vs.
Mike Sanders L Board 22 25:32

Kevin Czipo L vs.
Tommy Evans W Board 10 22:56

Robin Albury W vs.
Josh Robinson L Board 5 23:33

Steven Reighn W vs.
Gary Mawson L Board 17 21:23

Round 3

Buzz Carocci L vs.
Steven Reighn W Board 8 41:18

Danny Baggish W vs.
Gary Horn L Board 20 13:05

Gary Mawson W vs.
Forest Harris L Board 13 22:01

Kevin Czipo W vs.
Mike Comiskey L Board 16 40:17

Mark Meares L vs.
Tommy Evans W Board 24 22:16

Mike Sanders W vs.
Richard Hammond L Board 17 23:10

Robin Albury W vs.
Don DeLong L Board 14 27:58

Scott Deas L vs.
Josh Robinson W Board 2 15:32

Round 2

Buzz Carocci W vs.
Aaron Campbell L Board 4 36:26

Charles Brennan L vs.
Don DeLong W Board 23 45:12

Daniel DeCelles L vs.
Danny Baggish W Board 8 21:52

Forest Harris W vs.
Michael Powers L Board 21 38:34

Gary Mawson W vs.
Sean Morehouse L Board 16 28:36

Geordie Agosto L vs.
Mark Meares W Board 14 36:51

Jason Belland L vs.
Richard Hammond W Board 13 31:45

Jeff Dodson L vs.
Steven Reighn W Board 12 51:23

Leon Ziegler L vs.
Josh Robinson W Board 16 18:03

Michael Rannazzisi L vs.
Kevin Czipo W Board 22 20:25

Mike Comiskey W vs.
Jim Kramarz L Board 11 40:13

Mike Sanders W vs.
David Tillery L Board 10 40:19

Rick Paez L vs.
Gary Horn W Board 2 00:07

Robin Albury W vs.
Barry Higgins L Board 7 29:25

Sean Hanrahan L vs.
Scott Deas W Board 5 33:15

Tommy Evans W vs.
Tucker Davey L Board 3 21:33

Round 1

Kevin Czipo W vs.
David Giordano L Board 19 36:08

Michael Werner L vs.
Leon Ziegler W Board 24 41:23

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20