SVC ACO JANUARY SINGLES REGIONAL

Updated 10:55am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Tammy Williams (1)
(bye) (32)
Jacob Mullins (17) 21
Roger Cameron Jr (16) 16
Lisa Smith (9)
(bye) (24)
(bye) (25)
Janice McCafferty (8)
Gary Alger (5)
(bye) (28)
(bye) (21)
James Washington Jr (12)
Mike Lucas Sr (13)
(bye) (20)
(bye) (29)
Mike Dinges (4)
Jr Williams (3)
(bye) (30)
(bye) (19)
Tj Stoneberger (14)
Donna Keefer (11)
(bye) (22)
(bye) (27)
Gerald Eppard (6)
Tanner Dinges (7)
(bye) (26)
(bye) (23)
Mike Webster (10)
Roger Cameron III (15) 21
Casey Mullins (18) 17
(bye) (31)
Mike Lucas Jr (2)
Tammy Williams (1) 21
A
Court 5
Jacob Mullins (17) 5
Lisa Smith (9) 21
B
Janice McCafferty (8) 16
Gary Alger (5) 12
C
James Washington Jr (12) 21
Mike Lucas Sr (13) 1
D
Mike Dinges (4) 21
Jr Williams (3) 21
E
Tj Stoneberger (14)
Donna Keefer (11) 9
F
Gerald Eppard (6) 21
Tanner Dinges (7) 21
G
Mike Webster (10) 19
Roger Cameron III (15) 1
H
Court 4
Mike Lucas Jr (2) 21
Tammy Williams (1) 21
I
Court 3
Lisa Smith (9) 11
James Washington Jr (12) 5
J
Court 5
Mike Dinges (4) 21
Jr Williams (3) 14
K
Court 5
Gerald Eppard (6) 21
Tanner Dinges (7)
L
Court 2
Mike Lucas Jr (2) 21
Tammy Williams (1) 8
M
Court 4
Mike Dinges (4) 21
Gerald Eppard (6) 7
N
Court 1
Mike Lucas Jr (2) 21
Mike Dinges (4) 20
O
Court 4
Mike Lucas Jr (2) 21
Mike Lucas Jr (2)
Court 3
Mike Dinges (4)
Mike Lucas Jr (2)
(bye) (32)
Roger Cameron Jr (16)
(bye) (24)
(bye) (25)
(bye) (28)
(bye) (21)
(bye) (20)
(bye) (29)
(bye) (30)
(bye) (19)
(bye) (22)
(bye) (27)
(bye) (26)
(bye) (23)
Casey Mullins (18)
(bye) (31)
Roger Cameron Jr (16) 5
H
Court 3
Roger Cameron III (15) 21
(bye) (25)
G
Mike Webster (10)
(bye) (21)
F
Donna Keefer (11)
(bye) (29)
E
Tj Stoneberger (14)
(bye) (19)
D
Mike Lucas Sr (13)
(bye) (27)
C
Gary Alger (5)
(bye) (23)
B
Janice McCafferty (8)
Casey Mullins (18) 15
A
Court 4
Jacob Mullins (17) 21
Roger Cameron III (15) 20
Court 1
Mike Webster (10) 21
Donna Keefer (11) 7
Court 1
Tj Stoneberger (14) 21
Mike Lucas Sr (13) 17
Court 2
Gary Alger (5) 21
Janice McCafferty (8) 21
Court 4
Jacob Mullins (17) 10
Mike Webster (10) 8
J
Court 2
James Washington Jr (12) 21
Tj Stoneberger (14) 21
I
Court 2
Lisa Smith (9) 14
Gary Alger (5) 21
L
Court 2
Tanner Dinges (7) 8
Janice McCafferty (8) 2
K
Court 3
Jr Williams (3) 21
James Washington Jr (12) 21
Court 3
Tj Stoneberger (14) 20
Gary Alger (5) 5
Court 5
Jr Williams (3) 21
James Washington Jr (12) 21
N
Court 3
Gerald Eppard (6) 13
Jr Williams (3) 14
M
Court 2
Tammy Williams (1) 21
James Washington Jr (12) 21
Court 3
Tammy Williams (1) 2
James Washington Jr (12) 12
O
Court 5
Mike Dinges (4) 21
Mike Dinges (4)

1st

  Mike Lucas Jr (2)

2nd

  Mike Dinges (4)

3rd

  James Washington Jr (12)

4th

  Tammy Williams (1)

5th

  Gerald Eppard (6)

  Jr Williams (3)

7th

  Tj Stoneberger (14)

  Gary Alger (5)

9th

  Mike Webster (10)

  Lisa Smith (9)

  Tanner Dinges (7)

  Janice McCafferty (8)

13th

  Roger Cameron III (15)

  Donna Keefer (11)

  Mike Lucas Sr (13)

  Jacob Mullins (17)

17th

  Roger Cameron Jr (16)

  (bye) (25)

  (bye) (21)

  (bye) (29)

  (bye) (19)

  (bye) (27)

  (bye) (23)

  Casey Mullins (18)

25th

  (bye) (32)

  (bye) (24)

  (bye) (28)

  (bye) (20)

  (bye) (30)

  (bye) (22)

  (bye) (26)

  (bye) (31)

Final

Mike Lucas Jr (2) W vs.
Mike Dinges (4) L Court 3 05:16:10

Elimination Final

James Washington Jr (12) 12 L vs.
Mike Dinges (4) 21 W Court 5 18:03

Elimination Semi-final

James Washington Jr (12) 21 W vs.
Tammy Williams (1) 2 L Court 3 12:31

Winners Final

Mike Dinges (4) 20 L vs.
Mike Lucas Jr (2) 21 W Court 4 22:51

Elimination 6

James Washington Jr (12) 21 W vs.
Gerald Eppard (6) 13 L Court 3 13:20

Jr Williams (3) 14 L vs.
Tammy Williams (1) 21 W Court 2 19:41

Elimination 5

Gary Alger (5) 5 L vs.
Jr Williams (3) 21 W Court 5 12:06

James Washington Jr (12) 21 W vs.
Tj Stoneberger (14) 20 L Court 3 19:33

Winners Semi-finals

Gerald Eppard (6) 7 L vs.
Mike Lucas Jr (2) 21 W Court 1 16:28

Tammy Williams (1) 8 L vs.
Mike Dinges (4) 21 W Court 4 16:43

Elimination 4

Gary Alger (5) 21 W vs.
Tanner Dinges (7) 8 L Court 2 09:11

Janice McCafferty (8) 2 L vs.
Jr Williams (3) 21 W Court 3 12:18

Mike Webster (10) 8 L vs.
James Washington Jr (12) 21 W Court 2 12:20

Tj Stoneberger (14) 21 W vs.
Lisa Smith (9) 14 L Court 2 14:24

Elimination 3

Donna Keefer (11) 7 L vs.
Tj Stoneberger (14) 21 W Court 1 14:13

Janice McCafferty (8) 21 W vs.
Jacob Mullins (17) 10 L Court 4 13:11

Mike Lucas Sr (13) 17 L vs.
Gary Alger (5) 21 W Court 2 21:21

Roger Cameron III (15) 20 L vs.
Mike Webster (10) 21 W Court 1 19:53

Winners 2

James Washington Jr (12) 5 L vs.
Mike Dinges (4) 21 W Court 5 09:01

Jr Williams (3) 14 L vs.
Gerald Eppard (6) 21 W Court 5 25:52

Tammy Williams (1) 21 W vs.
Lisa Smith (9) 11 L Court 3 12:59

Tanner Dinges (7) L vs.
Mike Lucas Jr (2) 21 W Court 2 04:14

Elimination 2

(bye) (19) L vs.
Mike Lucas Sr (13) W 33:53

(bye) (21) L vs.
Donna Keefer (11) W 43:30

(bye) (23) L vs.
Janice McCafferty (8) W 34:25

(bye) (25) L vs.
Mike Webster (10) W 00:54

(bye) (27) L vs.
Gary Alger (5) W 32:26

(bye) (29) L vs.
Tj Stoneberger (14) W 34:02

Casey Mullins (18) 15 L vs.
Jacob Mullins (17) 21 W Court 4 21:59

Roger Cameron Jr (16) 5 L vs.
Roger Cameron III (15) 21 W Court 3 11:51

Elimination 1

(bye) (20) L vs.
(bye) (29) W 11:45

(bye) (22) L vs.
(bye) (27) W 11:45

(bye) (24) L vs.
(bye) (25) W 11:45

(bye) (26) L vs.
(bye) (23) W 11:45

(bye) (28) L vs.
(bye) (21) W 11:45

(bye) (30) L vs.
(bye) (19) W 11:45

(bye) (32) L vs.
Roger Cameron Jr (16) W 26:20

Casey Mullins (18) W vs.
(bye) (31) L 29:09

Winners 1

Donna Keefer (11) 9 L vs.
Gerald Eppard (6) 21 W 31:42

Gary Alger (5) 12 L vs.
James Washington Jr (12) 21 W 20:38

Jr Williams (3) 21 W vs.
Tj Stoneberger (14) L 22:14

Lisa Smith (9) 21 W vs.
Janice McCafferty (8) 16 L 22:37

Mike Lucas Sr (13) 1 L vs.
Mike Dinges (4) 21 W 22:05

Roger Cameron III (15) 1 L vs.
Mike Lucas Jr (2) 21 W Court 4 08:58

Tammy Williams (1) 21 W vs.
Jacob Mullins (17) 5 L Court 5 10:35

Tanner Dinges (7) 21 W vs.
Mike Webster (10) 19 L 49:06

Round 1

(bye) (19) L vs.
Tj Stoneberger (14) W 11:45

(bye) (21) L vs.
James Washington Jr (12) W 11:45

(bye) (23) L vs.
Mike Webster (10) W 11:45

(bye) (25) L vs.
Janice McCafferty (8) W 11:45

(bye) (27) L vs.
Gerald Eppard (6) W 11:45

(bye) (29) L vs.
Mike Dinges (4) W 11:45

(bye) (31) L vs.
Mike Lucas Jr (2) W 11:45

Donna Keefer (11) W vs.
(bye) (22) L 11:45

Gary Alger (5) W vs.
(bye) (28) L 11:45

Jacob Mullins (17) 21 W vs.
Roger Cameron Jr (16) 16 L 14:32

Jr Williams (3) W vs.
(bye) (30) L 11:45

Lisa Smith (9) W vs.
(bye) (24) L 11:45

Mike Lucas Sr (13) W vs.
(bye) (20) L 11:45

Roger Cameron III (15) 21 W vs.
Casey Mullins (18) 17 L 17:21

Tammy Williams (1) W vs.
(bye) (32) L 11:45

Tanner Dinges (7) W vs.
(bye) (26) L 11:45

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20