Spur #2

Updated 7:10am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Jt Johnson // Lynn
(bye)
Jr Higbee // Leslie Frasz
1
Russ Bishop // Tammy Z
Laney // Luke Cote
(bye)
(bye)
Cody Snider // Wendy Anderson
Doug Brink // Loren Reddick
(bye)
(bye)
Art // JJ Johnson
Josh Zudima // Nicole Reddick
(bye)
(bye)
Eric Hinderager // Kevin
Jt Johnson // Lynn
A
1
Russ Bishop // Tammy Z
Laney // Luke Cote
B
2
Cody Snider // Wendy Anderson
Doug Brink // Loren Reddick
C
3
Art // JJ Johnson
Josh Zudima // Nicole Reddick
D
3
Eric Hinderager // Kevin
Russ Bishop // Tammy Z
E
3
Laney // Luke Cote
Art // JJ Johnson
F
2
Eric Hinderager // Kevin
Laney // Luke Cote
G
1
Eric Hinderager // Kevin
Eric Hinderager // Kevin
3
Art // JJ Johnson
Art // JJ Johnson
3
Eric Hinderager // Kevin
Art // JJ Johnson
(bye)
Jr Higbee // Leslie Frasz
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Jr Higbee // Leslie Frasz
D
2
Josh Zudima // Nicole Reddick
(bye)
C
Doug Brink // Loren Reddick
(bye)
B
Cody Snider // Wendy Anderson
(bye)
A
Jt Johnson // Lynn
Jr Higbee // Leslie Frasz
1
Doug Brink // Loren Reddick
Cody Snider // Wendy Anderson
3
Jt Johnson // Lynn
Doug Brink // Loren Reddick
E
2
Russ Bishop // Tammy Z
Cody Snider // Wendy Anderson
F
2
Art // JJ Johnson
Doug Brink // Loren Reddick
3
Art // JJ Johnson
Art // JJ Johnson
G
2
Laney // Luke Cote
Art // JJ Johnson

1st

  Art // JJ Johnson

2nd

  Eric Hinderager // Kevin

3rd

  Laney // Luke Cote

4th

  Doug Brink // Loren Reddick

5th

  Russ Bishop // Tammy Z

  Cody Snider // Wendy Anderson

7th

  Jr Higbee // Leslie Frasz

  Jt Johnson // Lynn

9th

  Josh Zudima // Nicole Reddick

Final - Match 2

Art // JJ Johnson W vs.
Eric Hinderager // Kevin L 3 36:10

Final

Eric Hinderager // Kevin L vs.
Art // JJ Johnson W 3 18:05

Elimination Final

Art // JJ Johnson W vs.
Laney // Luke Cote L 2 20:52

Elimination Semi-final

Doug Brink // Loren Reddick L vs.
Art // JJ Johnson W 3 16:36

Winners Final

Laney // Luke Cote L vs.
Eric Hinderager // Kevin W 1 25:15

Elimination 4

Cody Snider // Wendy Anderson L vs.
Art // JJ Johnson W 2 19:14

Doug Brink // Loren Reddick W vs.
Russ Bishop // Tammy Z L 2 19:57

Elimination 3

Cody Snider // Wendy Anderson W vs.
Jt Johnson // Lynn L 3 35:17

Jr Higbee // Leslie Frasz L vs.
Doug Brink // Loren Reddick W 1 43:09

Winners Semi-finals

Art // JJ Johnson L vs.
Eric Hinderager // Kevin W 2 28:23

Russ Bishop // Tammy Z L vs.
Laney // Luke Cote W 3 40:54

Elimination 2

Jr Higbee // Leslie Frasz W vs.
Josh Zudima // Nicole Reddick L 2 36:48

Winners 1

Doug Brink // Loren Reddick L vs.
Art // JJ Johnson W 3 19:51

Josh Zudima // Nicole Reddick L vs.
Eric Hinderager // Kevin W 3 24:07

Jt Johnson // Lynn L vs.
Russ Bishop // Tammy Z W 1 41:04

Laney // Luke Cote W vs.
Cody Snider // Wendy Anderson L 2 32:52

Round 1

Jr Higbee // Leslie Frasz L vs.
Russ Bishop // Tammy Z W 1 27:02

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20