ACO Wisconsin State Seniors

Updated 10:45pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Dave Uhrman (1)
(bye) (16)
Jim Copet (9)
2
Paul Schriener (8)
Russ Worzella (5)
4
Frank Huser (12)
Max Navarro (13)
1
Paul Hassemer (4)
Ted Pierzina (3)
(bye) (14)
Jim Wirsbinski (11)
10
Ted Houge (6)
Tom Drexler (7)
3
Wayne Rau (10)
(bye) (15)
Steve Wirsbinski (2)
Dave Uhrman (1)
A
1
Paul Schriener (8)
Frank Huser (12)
B
3
Paul Hassemer (4)
Ted Pierzina (3)
C
4
Ted Houge (6)
Wayne Rau (10)
D
1
Steve Wirsbinski (2)
Dave Uhrman (1)
E
2
Paul Hassemer (4)
Ted Houge (6)
F
2
Wayne Rau (10)
Paul Hassemer (4)
G
2
Wayne Rau (10)
Wayne Rau (10)
5
Dave Uhrman (1)
Dave Uhrman (1)
5
Wayne Rau (10)
Dave Uhrman (1)
(bye) (16)
Jim Copet (9)
Russ Worzella (5)
5
Max Navarro (13)
(bye) (14)
Jim Wirsbinski (11)
Tom Drexler (7)
(bye) (15)
Jim Copet (9)
D
2
Steve Wirsbinski (2)
Max Navarro (13)
C
5
Ted Pierzina (3)
Jim Wirsbinski (11)
B
3
Frank Huser (12)
Tom Drexler (7)
A
4
Paul Schriener (8)
Jim Copet (9)
3
Max Navarro (13)
Frank Huser (12)
5
Tom Drexler (7)
Max Navarro (13)
E
4
Dave Uhrman (1)
Frank Huser (12)
F
1
Ted Houge (6)
Dave Uhrman (1)
5
Frank Huser (12)
Dave Uhrman (1)
G
5
Paul Hassemer (4)
Dave Uhrman (1)

1st

  Dave Uhrman (1)

2nd

  Wayne Rau (10)

3rd

  Paul Hassemer (4)

4th

  Frank Huser (12)

5th

  Max Navarro (13)

  Ted Houge (6)

7th

  Jim Copet (9)

  Tom Drexler (7)

9th

  Steve Wirsbinski (2)

  Ted Pierzina (3)

  Jim Wirsbinski (11)

  Paul Schriener (8)

13th

  (bye) (16)

  Russ Worzella (5)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final - Match 2

Dave Uhrman (1) W vs.
Wayne Rau (10) L 5 00:05

Final

Wayne Rau (10) L vs.
Dave Uhrman (1) W 5 44:52

Elimination Final

Dave Uhrman (1) W vs.
Paul Hassemer (4) L 5 13:36

Elimination Semi-final

Dave Uhrman (1) W vs.
Frank Huser (12) L 5 25:14

Winners Final

Paul Hassemer (4) L vs.
Wayne Rau (10) W 2 17:56

Elimination 4

Frank Huser (12) W vs.
Ted Houge (6) L 1 20:04

Max Navarro (13) L vs.
Dave Uhrman (1) W 4 19:28

Elimination 3

Frank Huser (12) W vs.
Tom Drexler (7) L 5 11:57

Jim Copet (9) L vs.
Max Navarro (13) W 3 10:55

Winners Semi-finals

Dave Uhrman (1) L vs.
Paul Hassemer (4) W 2 27:58

Ted Houge (6) L vs.
Wayne Rau (10) W 2 17:45

Elimination 2

Jim Copet (9) W vs.
Steve Wirsbinski (2) L 2 09:41

Jim Wirsbinski (11) L vs.
Frank Huser (12) W 3 15:50

Max Navarro (13) W vs.
Ted Pierzina (3) L 5 17:27

Tom Drexler (7) W vs.
Paul Schriener (8) L 4 21:53

Elimination 1

(bye) (14) L vs.
Jim Wirsbinski (11) W 12:17

(bye) (16) L vs.
Jim Copet (9) W 12:50

Russ Worzella (5) L vs.
Max Navarro (13) W 5 25:28

Tom Drexler (7) W vs.
(bye) (15) L 04:55

Winners 1

Dave Uhrman (1) W vs.
Paul Schriener (8) L 1 17:48

Frank Huser (12) L vs.
Paul Hassemer (4) W 3 17:40

Ted Pierzina (3) L vs.
Ted Houge (6) W 4 10:55

Wayne Rau (10) W vs.
Steve Wirsbinski (2) L 1 06:17

Round 1

(bye) (15) L vs.
Steve Wirsbinski (2) W 52:51

Dave Uhrman (1) W vs.
(bye) (16) L 52:51

Jim Copet (9) L vs.
Paul Schriener (8) W 2 19:54

Jim Wirsbinski (11) L vs.
Ted Houge (6) W 10 15:13

Max Navarro (13) L vs.
Paul Hassemer (4) W 1 13:38

Russ Worzella (5) L vs.
Frank Huser (12) W 4 15:18

Ted Pierzina (3) W vs.
(bye) (14) L 52:51

Tom Drexler (7) L vs.
Wayne Rau (10) W 3 11:38

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20