TEXO YCC 2017

Updated 12:22pm

None.

Elimination Final

Burleson Electric 3 vs.
M.C.Dean 1 - Mike/Ernest

Scroll to the right to view bracket. →

TDIndustries 2 - Kris/Keith
10
Marek 2 - Patricia/Ethan
George-McKenna 1 - Stephen/Arturo
32
Burleson Electric 2
M.C.Dean 2 - Joey/Pedro
07
CORE 1 - Chris/Sterling
Forfeit 2
09
CORE 2 - Melissa/Brandon
Burleson Electric 4
31
Humphrey 2 - Jeff B/Ron
M.C.Dean 8 - Edwin/Edwin
17
Marek 1- Pablo/Frank
Baker 3 - Preston/Jose
23
EyeSite 1
Forfeit
24
Encore 1 - William/Melissa
EyeSite 2
29
Humphrey 1 - Jeremy/Cody
Boxx Modular - Gary/Scott
13
Lane Gorman - Blake/Ryan
George-McKenna 4 - CJ/Mason
08
Prime Cont 3 - Jason/Kevin
C1S Group - Jason/Cameron
12
M.C.Dean 4 - Matt/Robert
Cadence 1 - Shawn/Cody
26
Polk 4 - Chris/Christopher
George-McKenna 3 - David F/Mike
25
Buyers Barricades 2 - Matt/Eddie
Polk 3 - Austin/Zack
15
Prime Cont 1 - Colby/Stephen
Lee Lewis 2 - Larry/Mason
06
Polk 2 - Thomas/Eduardo
Ridgemont 1 - Kevin/Kyle
03
Campos - Ted/Wes
Encore 2 - Claire/Connor
16
Skiles Group - Kirsten/Kyle
Ridgemont 2 - Connor/Kevin
11
Bartlett Cocke - Katie/Ryan
Austin Comm 2 - Macario/Rylan
21
Enterprise
Lee Lewis 1 - Brian/Jared
14
BECK 2 - Javier/
Balfour Beatty -Chris/Armani
19
BECK 1 - Felipe/John
Burleson Electric 3
30
Polk 1 - Aaron/Ashley
M.C.Dean 7 - Chris/Armstard
02
TDIndustries 1 - Jim Bob/Leonard
Prime Cont 2 - Reid/Kyle
28
M.C.Dean 6 - Jesus/Cesar
Baker 4 - Taylor/Eddie
01
M.C.Dean 3 - Tomas/Enrique
Vesta Modular - Jeff/Craig
27
Buyers Barricades 1 - Josh/Cole
M.C.Dean 1 - Mike/Ernest
20
Ridgemont 3
Humphrey 3 - Jeff W/Buster
22
Baker 2 - David/Eric
Baker 1 - Omar/Brandon
18
George-McKenna 2 - Hardcastle/Waymonn
Austin Comm 1- Chris/Jadi
05
M.C.Dean 5 - Antonio/Carlos
Prime Cont 4 - Joe/Heath
04
Burleson Electric 1
TDIndustries 2 - Kris/Keith
A
11
Burleson Electric 2
CORE 1 - Chris/Sterling
B
29
CORE 2 - Melissa/Brandon
Burleson Electric 4
C
07
M.C.Dean 8 - Edwin/Edwin
Baker 3 - Preston/Jose
D
22
Encore 1 - William/Melissa
Humphrey 1 - Jeremy/Cody
E
30
Boxx Modular - Gary/Scott
Prime Cont 3 - Jason/Kevin
F
07
C1S Group - Jason/Cameron
Polk 4 - Chris/Christopher
G
03
Buyers Barricades 2 - Matt/Eddie
Prime Cont 1 - Colby/Stephen
H
01
Lee Lewis 2 - Larry/Mason
Campos - Ted/Wes
I
19
Skiles Group - Kirsten/Kyle
Ridgemont 2 - Connor/Kevin
J
04
Enterprise
Lee Lewis 1 - Brian/Jared
K
06
Balfour Beatty -Chris/Armani
Burleson Electric 3
L
06
TDIndustries 1 - Jim Bob/Leonard
Prime Cont 2 - Reid/Kyle
M
25
M.C.Dean 3 - Tomas/Enrique
Buyers Barricades 1 - Josh/Cole
N
11
M.C.Dean 1 - Mike/Ernest
Humphrey 3 - Jeff W/Buster
O
24
Baker 1 - Omar/Brandon
Austin Comm 1- Chris/Jadi
P
32
Prime Cont 4 - Joe/Heath
Burleson Electric 2
Q
24
CORE 1 - Chris/Sterling
Burleson Electric 4
R
02
Encore 1 - William/Melissa
Humphrey 1 - Jeremy/Cody
S
10
C1S Group - Jason/Cameron
Buyers Barricades 2 - Matt/Eddie
T
32
Prime Cont 1 - Colby/Stephen
Campos - Ted/Wes
U
25
Ridgemont 2 - Connor/Kevin
Balfour Beatty -Chris/Armani
V
20
TDIndustries 1 - Jim Bob/Leonard
M.C.Dean 3 - Tomas/Enrique
W
24
M.C.Dean 1 - Mike/Ernest
Humphrey 3 - Jeff W/Buster
X
08
Prime Cont 4 - Joe/Heath
Burleson Electric 2
Y
20
Burleson Electric 4
C1S Group - Jason/Cameron
Z
14
Prime Cont 1 - Colby/Stephen
Ridgemont 2 - Connor/Kevin
AA
18
TDIndustries 1 - Jim Bob/Leonard
M.C.Dean 1 - Mike/Ernest
AB
15
Humphrey 3 - Jeff W/Buster
Burleson Electric 2
AC
29
Prime Cont 1 - Colby/Stephen
TDIndustries 1 - Jim Bob/Leonard
AD
09
M.C.Dean 1 - Mike/Ernest
Prime Cont 1 - Colby/Stephen
AE
18
M.C.Dean 1 - Mike/Ernest
Prime Cont 1 - Colby/Stephen
Marek 2 - Patricia/Ethan
08
George-McKenna 1 - Stephen/Arturo
M.C.Dean 2 - Joey/Pedro
03
Forfeit 2
Humphrey 2 - Jeff B/Ron
09
Marek 1- Pablo/Frank
EyeSite 1
26
Forfeit
EyeSite 2
02
Lane Gorman - Blake/Ryan
George-McKenna 4 - CJ/Mason
04
M.C.Dean 4 - Matt/Robert
Cadence 1 - Shawn/Cody
12
George-McKenna 3 - David F/Mike
Polk 3 - Austin/Zack
30
Polk 2 - Thomas/Eduardo
Ridgemont 1 - Kevin/Kyle
31
Encore 2 - Claire/Connor
Bartlett Cocke - Katie/Ryan
05
Austin Comm 2 - Macario/Rylan
BECK 2 - Javier/
18
BECK 1 - Felipe/John
Polk 1 - Aaron/Ashley
13
M.C.Dean 7 - Chris/Armstard
M.C.Dean 6 - Jesus/Cesar
20
Baker 4 - Taylor/Eddie
Vesta Modular - Jeff/Craig
25
Ridgemont 3
Baker 2 - David/Eric
26
George-McKenna 2 - Hardcastle/Waymonn
M.C.Dean 5 - Antonio/Carlos
16
Burleson Electric 1
George-McKenna 1 - Stephen/Arturo
P
29
Austin Comm 1- Chris/Jadi
M.C.Dean 2 - Joey/Pedro
O
14
Baker 1 - Omar/Brandon
Humphrey 2 - Jeff B/Ron
N
17
Buyers Barricades 1 - Josh/Cole
EyeSite 1
M
17
Prime Cont 2 - Reid/Kyle
Lane Gorman - Blake/Ryan
L
23
Burleson Electric 3
M.C.Dean 4 - Matt/Robert
K
21
Lee Lewis 1 - Brian/Jared
Cadence 1 - Shawn/Cody
J
01
Enterprise
Polk 2 - Thomas/Eduardo
I
15
Skiles Group - Kirsten/Kyle
Encore 2 - Claire/Connor
H
12
Lee Lewis 2 - Larry/Mason
Bartlett Cocke - Katie/Ryan
G
18
Polk 4 - Chris/Christopher
BECK 2 - Javier/
F
03
Prime Cont 3 - Jason/Kevin
Polk 1 - Aaron/Ashley
E
02
Boxx Modular - Gary/Scott
M.C.Dean 6 - Jesus/Cesar
D
26
Baker 3 - Preston/Jose
Vesta Modular - Jeff/Craig
C
08
M.C.Dean 8 - Edwin/Edwin
Baker 2 - David/Eric
B
15
CORE 2 - Melissa/Brandon
M.C.Dean 5 - Antonio/Carlos
A
22
TDIndustries 2 - Kris/Keith
George-McKenna 1 - Stephen/Arturo
28
M.C.Dean 2 - Joey/Pedro
Buyers Barricades 1 - Josh/Cole
31
Prime Cont 2 - Reid/Kyle
Burleson Electric 3
32
Lee Lewis 1 - Brian/Jared
Cadence 1 - Shawn/Cody
02
Skiles Group - Kirsten/Kyle
Lee Lewis 2 - Larry/Mason
17
Bartlett Cocke - Katie/Ryan
Prime Cont 3 - Jason/Kevin
23
Boxx Modular - Gary/Scott
M.C.Dean 6 - Jesus/Cesar
03
M.C.Dean 8 - Edwin/Edwin
Baker 2 - David/Eric
19
TDIndustries 2 - Kris/Keith
M.C.Dean 2 - Joey/Pedro
T
21
Buyers Barricades 2 - Matt/Eddie
Prime Cont 2 - Reid/Kyle
S
07
Humphrey 1 - Jeremy/Cody
Burleson Electric 3
R
31
Encore 1 - William/Melissa
Cadence 1 - Shawn/Cody
Q
15
CORE 1 - Chris/Sterling
Lee Lewis 2 - Larry/Mason
X
25
Prime Cont 4 - Joe/Heath
Boxx Modular - Gary/Scott
W
06
M.C.Dean 3 - Tomas/Enrique
M.C.Dean 8 - Edwin/Edwin
V
14
Balfour Beatty -Chris/Armani
TDIndustries 2 - Kris/Keith
U
16
Campos - Ted/Wes
Buyers Barricades 2 - Matt/Eddie
26
Humphrey 1 - Jeremy/Cody
Burleson Electric 3
20
Cadence 1 - Shawn/Cody
Lee Lewis 2 - Larry/Mason
21
Boxx Modular - Gary/Scott
Balfour Beatty -Chris/Armani
30
Campos - Ted/Wes
Humphrey 1 - Jeremy/Cody
AB
01
Humphrey 3 - Jeff W/Buster
Burleson Electric 3
AA
17
Ridgemont 2 - Connor/Kevin
Boxx Modular - Gary/Scott
Z
28
C1S Group - Jason/Cameron
Campos - Ted/Wes
Y
22
Burleson Electric 4
Humphrey 1 - Jeremy/Cody
21
Burleson Electric 3
C1S Group - Jason/Cameron
18
Burleson Electric 4
Burleson Electric 3
AC
25
Burleson Electric 2
C1S Group - Jason/Cameron
AD
27
TDIndustries 1 - Jim Bob/Leonard
Burleson Electric 3
11
C1S Group - Jason/Cameron
Burleson Electric 3
AE
M.C.Dean 1 - Mike/Ernest

4th

  C1S Group - Jason/Cameron

5th

  Burleson Electric 2

  TDIndustries 1 - Jim Bob/Leonard

7th

  Humphrey 1 - Jeremy/Cody

  Burleson Electric 4

9th

  Humphrey 3 - Jeff W/Buster

  Ridgemont 2 - Connor/Kevin

  Boxx Modular - Gary/Scott

  Campos - Ted/Wes

13th

  Buyers Barricades 2 - Matt/Eddie

  Cadence 1 - Shawn/Cody

  Lee Lewis 2 - Larry/Mason

  Balfour Beatty -Chris/Armani

17th

  M.C.Dean 2 - Joey/Pedro

  Prime Cont 2 - Reid/Kyle

  Encore 1 - William/Melissa

  CORE 1 - Chris/Sterling

  Prime Cont 4 - Joe/Heath

  M.C.Dean 3 - Tomas/Enrique

  M.C.Dean 8 - Edwin/Edwin

  TDIndustries 2 - Kris/Keith

25th

  George-McKenna 1 - Stephen/Arturo

  Buyers Barricades 1 - Josh/Cole

  Lee Lewis 1 - Brian/Jared

  Skiles Group - Kirsten/Kyle

  Bartlett Cocke - Katie/Ryan

  Prime Cont 3 - Jason/Kevin

  M.C.Dean 6 - Jesus/Cesar

  Baker 2 - David/Eric

33th

  Austin Comm 1- Chris/Jadi

  Baker 1 - Omar/Brandon

  Humphrey 2 - Jeff B/Ron

  EyeSite 1

  Lane Gorman - Blake/Ryan

  M.C.Dean 4 - Matt/Robert

  Enterprise

  Polk 2 - Thomas/Eduardo

  Encore 2 - Claire/Connor

  Polk 4 - Chris/Christopher

  BECK 2 - Javier/

  Polk 1 - Aaron/Ashley

  Baker 3 - Preston/Jose

  Vesta Modular - Jeff/Craig

  CORE 2 - Melissa/Brandon

  M.C.Dean 5 - Antonio/Carlos

49th

  Marek 2 - Patricia/Ethan

  Forfeit 2

  Marek 1- Pablo/Frank

  Forfeit

  EyeSite 2

  George-McKenna 4 - CJ/Mason

  George-McKenna 3 - David F/Mike

  Polk 3 - Austin/Zack

  Ridgemont 1 - Kevin/Kyle

  Austin Comm 2 - Macario/Rylan

  BECK 1 - Felipe/John

  M.C.Dean 7 - Chris/Armstard

  Baker 4 - Taylor/Eddie

  Ridgemont 3

  George-McKenna 2 - Hardcastle/Waymonn

  Burleson Electric 1

Elimination Semi-final

Burleson Electric 3 W vs.
C1S Group - Jason/Cameron L 11 30:16

Winners Final

Prime Cont 1 - Colby/Stephen W vs.
M.C.Dean 1 - Mike/Ernest L 18 16:44

Elimination 8

Burleson Electric 3 W vs.
Burleson Electric 2 L 25 21:22

C1S Group - Jason/Cameron W vs.
TDIndustries 1 - Jim Bob/Leonard L 27 10:29

Elimination 7

C1S Group - Jason/Cameron W vs.
Burleson Electric 4 L 18 12:38

Humphrey 1 - Jeremy/Cody L vs.
Burleson Electric 3 W 21 09:06

Winners Semi-finals

Burleson Electric 2 L vs.
Prime Cont 1 - Colby/Stephen W 29 17:36

TDIndustries 1 - Jim Bob/Leonard L vs.
M.C.Dean 1 - Mike/Ernest W 09 23:27

Elimination 6

Boxx Modular - Gary/Scott L vs.
C1S Group - Jason/Cameron W 28 14:25

Burleson Electric 3 W vs.
Ridgemont 2 - Connor/Kevin L 17 10:55

Campos - Ted/Wes L vs.
Burleson Electric 4 W 22 11:27

Humphrey 1 - Jeremy/Cody W vs.
Humphrey 3 - Jeff W/Buster L 01 01:48

Elimination 5

Balfour Beatty -Chris/Armani L vs.
Campos - Ted/Wes W 30 17:17

Burleson Electric 3 W vs.
Cadence 1 - Shawn/Cody L 20 21:37

Buyers Barricades 2 - Matt/Eddie L vs.
Humphrey 1 - Jeremy/Cody W 26 08:34

Lee Lewis 2 - Larry/Mason L vs.
Boxx Modular - Gary/Scott W 21 14:00

Winners 3

Burleson Electric 2 W vs.
Burleson Electric 4 L 20 20:32

C1S Group - Jason/Cameron L vs.
Prime Cont 1 - Colby/Stephen W 14 18:40

M.C.Dean 1 - Mike/Ernest W vs.
Humphrey 3 - Jeff W/Buster L 15 24:52

Ridgemont 2 - Connor/Kevin L vs.
TDIndustries 1 - Jim Bob/Leonard W 18 11:29

Elimination 4

Boxx Modular - Gary/Scott W vs.
M.C.Dean 3 - Tomas/Enrique L 06 16:42

Burleson Electric 3 W vs.
Encore 1 - William/Melissa L 31 13:31

Cadence 1 - Shawn/Cody W vs.
CORE 1 - Chris/Sterling L 15 19:38

Lee Lewis 2 - Larry/Mason W vs.
Prime Cont 4 - Joe/Heath L 25 23:00

M.C.Dean 2 - Joey/Pedro L vs.
Buyers Barricades 2 - Matt/Eddie W 21 21:09

M.C.Dean 8 - Edwin/Edwin L vs.
Balfour Beatty -Chris/Armani W 14 20:18

Prime Cont 2 - Reid/Kyle L vs.
Humphrey 1 - Jeremy/Cody W 07 14:21

TDIndustries 2 - Kris/Keith L vs.
Campos - Ted/Wes W 16 14:35

Elimination 3

Baker 2 - David/Eric L vs.
TDIndustries 2 - Kris/Keith W 19 20:16

Burleson Electric 3 W vs.
Lee Lewis 1 - Brian/Jared L 32 19:56

Buyers Barricades 1 - Josh/Cole L vs.
Prime Cont 2 - Reid/Kyle W 31 16:11

Cadence 1 - Shawn/Cody W vs.
Skiles Group - Kirsten/Kyle L 02 28:19

George-McKenna 1 - Stephen/Arturo L vs.
M.C.Dean 2 - Joey/Pedro W 28 13:39

Lee Lewis 2 - Larry/Mason W vs.
Bartlett Cocke - Katie/Ryan L 17 22:02

M.C.Dean 6 - Jesus/Cesar L vs.
M.C.Dean 8 - Edwin/Edwin W 03 13:49

Prime Cont 3 - Jason/Kevin L vs.
Boxx Modular - Gary/Scott W 23 11:01

Winners 2

Balfour Beatty -Chris/Armani L vs.
TDIndustries 1 - Jim Bob/Leonard W 20 15:58

Burleson Electric 2 W vs.
CORE 1 - Chris/Sterling L 24 22:35

Burleson Electric 4 W vs.
Encore 1 - William/Melissa L 02 16:24

Buyers Barricades 2 - Matt/Eddie L vs.
Prime Cont 1 - Colby/Stephen W 32 30:22

Campos - Ted/Wes L vs.
Ridgemont 2 - Connor/Kevin W 25 15:20

Humphrey 1 - Jeremy/Cody L vs.
C1S Group - Jason/Cameron W 10 08:39

Humphrey 3 - Jeff W/Buster W vs.
Prime Cont 4 - Joe/Heath L 08 44:52

M.C.Dean 3 - Tomas/Enrique L vs.
M.C.Dean 1 - Mike/Ernest W 24 19:58

Elimination 2

Baker 2 - David/Eric W vs.
CORE 2 - Melissa/Brandon L 15 20:56

Bartlett Cocke - Katie/Ryan W vs.
Polk 4 - Chris/Christopher L 18 30:03

BECK 2 - Javier/ L vs.
Prime Cont 3 - Jason/Kevin W 03 20:13

Cadence 1 - Shawn/Cody W vs.
Enterprise L 01 27:17

Encore 2 - Claire/Connor L vs.
Lee Lewis 2 - Larry/Mason W 12 15:10

EyeSite 1 L vs.
Prime Cont 2 - Reid/Kyle W 17 02:10

George-McKenna 1 - Stephen/Arturo W vs.
Austin Comm 1- Chris/Jadi L 29 32:16

Humphrey 2 - Jeff B/Ron L vs.
Buyers Barricades 1 - Josh/Cole W 17 45:58

Lane Gorman - Blake/Ryan L vs.
Burleson Electric 3 W 23 01:05:43

M.C.Dean 2 - Joey/Pedro W vs.
Baker 1 - Omar/Brandon L 14 27:42

M.C.Dean 4 - Matt/Robert L vs.
Lee Lewis 1 - Brian/Jared W 21 30:31

M.C.Dean 5 - Antonio/Carlos L vs.
TDIndustries 2 - Kris/Keith W 22 24:37

M.C.Dean 6 - Jesus/Cesar W vs.
Baker 3 - Preston/Jose L 26 44:51

Polk 1 - Aaron/Ashley L vs.
Boxx Modular - Gary/Scott W 02 28:58

Polk 2 - Thomas/Eduardo L vs.
Skiles Group - Kirsten/Kyle W 15 22:03

Vesta Modular - Jeff/Craig L vs.
M.C.Dean 8 - Edwin/Edwin W 08 21:18

Elimination 1

Baker 2 - David/Eric W vs.
George-McKenna 2 - Hardcastle/Waymonn L 26 00:18

Bartlett Cocke - Katie/Ryan W vs.
Austin Comm 2 - Macario/Rylan L 05 40:59

BECK 2 - Javier/ W vs.
BECK 1 - Felipe/John L 18 35:42

Cadence 1 - Shawn/Cody W vs.
George-McKenna 3 - David F/Mike L 12 01:01:49

EyeSite 1 W vs.
Forfeit L 26 10:05

EyeSite 2 L vs.
Lane Gorman - Blake/Ryan W 02 34:04

George-McKenna 4 - CJ/Mason L vs.
M.C.Dean 4 - Matt/Robert W 04 34:04

Humphrey 2 - Jeff B/Ron W vs.
Marek 1- Pablo/Frank L 09 00:14

M.C.Dean 2 - Joey/Pedro W vs.
Forfeit 2 L 03 02:35

M.C.Dean 5 - Antonio/Carlos W vs.
Burleson Electric 1 L 16 01:00:44

M.C.Dean 6 - Jesus/Cesar W vs.
Baker 4 - Taylor/Eddie L 20 00:11

Marek 2 - Patricia/Ethan L vs.
George-McKenna 1 - Stephen/Arturo W 08 11:39

Polk 1 - Aaron/Ashley W vs.
M.C.Dean 7 - Chris/Armstard L 13 38:32

Polk 3 - Austin/Zack L vs.
Polk 2 - Thomas/Eduardo W 30 31:05

Ridgemont 1 - Kevin/Kyle L vs.
Encore 2 - Claire/Connor W 31 39:14

Vesta Modular - Jeff/Craig W vs.
Ridgemont 3 L 25 11:53

Winners 1

Austin Comm 1- Chris/Jadi L vs.
Prime Cont 4 - Joe/Heath W 32 21:59

Baker 3 - Preston/Jose L vs.
Encore 1 - William/Melissa W 22 34:00

Burleson Electric 3 L vs.
TDIndustries 1 - Jim Bob/Leonard W 06 22:56

Burleson Electric 4 W vs.
M.C.Dean 8 - Edwin/Edwin L 07 28:16

Buyers Barricades 1 - Josh/Cole L vs.
M.C.Dean 1 - Mike/Ernest W 11 15:07

Campos - Ted/Wes W vs.
Skiles Group - Kirsten/Kyle L 19 38:07

CORE 1 - Chris/Sterling W vs.
CORE 2 - Melissa/Brandon L 29 31:24

Humphrey 1 - Jeremy/Cody W vs.
Boxx Modular - Gary/Scott L 30 48:00

Humphrey 3 - Jeff W/Buster W vs.
Baker 1 - Omar/Brandon L 24 15:59

Lee Lewis 1 - Brian/Jared L vs.
Balfour Beatty -Chris/Armani W 06 26:53

Polk 4 - Chris/Christopher L vs.
Buyers Barricades 2 - Matt/Eddie W 03 33:05

Prime Cont 1 - Colby/Stephen W vs.
Lee Lewis 2 - Larry/Mason L 01 24:03

Prime Cont 2 - Reid/Kyle L vs.
M.C.Dean 3 - Tomas/Enrique W 25 00:17

Prime Cont 3 - Jason/Kevin L vs.
C1S Group - Jason/Cameron W 07 27:16

Ridgemont 2 - Connor/Kevin W vs.
Enterprise L 04 24:39

TDIndustries 2 - Kris/Keith L vs.
Burleson Electric 2 W 11 21:11

Round 1

Austin Comm 1- Chris/Jadi W vs.
M.C.Dean 5 - Antonio/Carlos L 05 50:14

Austin Comm 2 - Macario/Rylan L vs.
Enterprise W 21 01:16:16

Baker 1 - Omar/Brandon W vs.
George-McKenna 2 - Hardcastle/Waymonn L 18 51:10

Baker 3 - Preston/Jose W vs.
EyeSite 1 L 23 01:08:40

Baker 4 - Taylor/Eddie L vs.
M.C.Dean 3 - Tomas/Enrique W 01 01:27:35

Balfour Beatty -Chris/Armani W vs.
BECK 1 - Felipe/John L 19 45:20

Boxx Modular - Gary/Scott W vs.
Lane Gorman - Blake/Ryan L 13 30:55

Burleson Electric 3 W vs.
Polk 1 - Aaron/Ashley L 30 31:39

Burleson Electric 4 W vs.
Humphrey 2 - Jeff B/Ron L 31 43:10

C1S Group - Jason/Cameron W vs.
M.C.Dean 4 - Matt/Robert L 12 37:40

Cadence 1 - Shawn/Cody L vs.
Polk 4 - Chris/Christopher W 26 42:23

Encore 2 - Claire/Connor L vs.
Skiles Group - Kirsten/Kyle W 16 45:12

EyeSite 2 L vs.
Humphrey 1 - Jeremy/Cody W 29 32:43

Forfeit L vs.
Encore 1 - William/Melissa W 24 45:57

Forfeit 2 L vs.
CORE 2 - Melissa/Brandon W 09 36:57

George-McKenna 1 - Stephen/Arturo L vs.
Burleson Electric 2 W 32 38:39

George-McKenna 3 - David F/Mike L vs.
Buyers Barricades 2 - Matt/Eddie W 25 35:18

George-McKenna 4 - CJ/Mason L vs.
Prime Cont 3 - Jason/Kevin W 08 25:41

Humphrey 3 - Jeff W/Buster W vs.
Baker 2 - David/Eric L 22 39:05

Lee Lewis 1 - Brian/Jared W vs.
BECK 2 - Javier/ L 14 01:01:10

Lee Lewis 2 - Larry/Mason W vs.
Polk 2 - Thomas/Eduardo L 06 25:37

M.C.Dean 1 - Mike/Ernest W vs.
Ridgemont 3 L 20 01:03:01

M.C.Dean 2 - Joey/Pedro L vs.
CORE 1 - Chris/Sterling W 07 35:53

M.C.Dean 7 - Chris/Armstard L vs.
TDIndustries 1 - Jim Bob/Leonard W 02 25:49

M.C.Dean 8 - Edwin/Edwin W vs.
Marek 1- Pablo/Frank L 17 01:04:32

Polk 3 - Austin/Zack L vs.
Prime Cont 1 - Colby/Stephen W 15 51:23

Prime Cont 2 - Reid/Kyle W vs.
M.C.Dean 6 - Jesus/Cesar L 28 46:58

Prime Cont 4 - Joe/Heath W vs.
Burleson Electric 1 L 04 33:19

Ridgemont 1 - Kevin/Kyle L vs.
Campos - Ted/Wes W 03 18:39

Ridgemont 2 - Connor/Kevin W vs.
Bartlett Cocke - Katie/Ryan L 11 37:57

TDIndustries 2 - Kris/Keith W vs.
Marek 2 - Patricia/Ethan L 10 38:57

Vesta Modular - Jeff/Craig L vs.
Buyers Barricades 1 - Josh/Cole W 27 36:31

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20