Aco Regional - HoleIday - Singles - Milford

Updated 7:55pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Eric Hinerman (1)
(bye) (16)
Max Kinman (9)
1
Kathy Harrison (8)
Russ Goss (5)
(bye) (12)
(bye) (13)
Randy Johnson (4)
Frank Geers (3)
(bye) (14)
(bye) (11)
Steve Everidge (6)
Fin Rock (7)
2
Zach Noeth (10)
(bye) (15)
Steve Smith (2)
Eric Hinerman (1)
A
2
Kathy Harrison (8)
Russ Goss (5)
B
1
Randy Johnson (4)
Frank Geers (3)
C
2
Steve Everidge (6)
Zach Noeth (10)
D
1
Steve Smith (2)
Eric Hinerman (1)
E
2
Randy Johnson (4)
Frank Geers (3)
F
1
Steve Smith (2)
Randy Johnson (4)
G
1
Steve Smith (2)
Steve Smith (2)
2
Randy Johnson (4)
Steve Smith (2)
(bye) (16)
Max Kinman (9)
(bye) (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
(bye) (11)
Fin Rock (7)
(bye) (15)
Max Kinman (9)
D
1
Zach Noeth (10)
(bye) (13)
C
Steve Everidge (6)
(bye) (11)
B
Russ Goss (5)
Fin Rock (7)
A
2
Kathy Harrison (8)
Zach Noeth (10)
2
Steve Everidge (6)
Russ Goss (5)
1
Fin Rock (7)
Steve Everidge (6)
E
2
Eric Hinerman (1)
Russ Goss (5)
F
1
Frank Geers (3)
Eric Hinerman (1)
1
Frank Geers (3)
Eric Hinerman (1)
G
1
Randy Johnson (4)
Randy Johnson (4)

1st

  Steve Smith (2)

2nd

  Randy Johnson (4)

3rd

  Eric Hinerman (1)

4th

  Frank Geers (3)

5th

  Steve Everidge (6)

  Russ Goss (5)

7th

  Zach Noeth (10)

  Fin Rock (7)

9th

  Max Kinman (9)

  (bye) (13)

  (bye) (11)

  Kathy Harrison (8)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (12)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final

Steve Smith (2) W vs.
Randy Johnson (4) L 2 00:04

Elimination Final

Eric Hinerman (1) L vs.
Randy Johnson (4) W 1 00:04

Elimination Semi-final

Eric Hinerman (1) W vs.
Frank Geers (3) L 1 00:06

Winners Final

Randy Johnson (4) L vs.
Steve Smith (2) W 1 16:31:37

Elimination 4

Russ Goss (5) L vs.
Frank Geers (3) W 1 25:10

Steve Everidge (6) L vs.
Eric Hinerman (1) W 2 16:47:21

Elimination 3

Russ Goss (5) W vs.
Fin Rock (7) L 1 11:55

Zach Noeth (10) L vs.
Steve Everidge (6) W 2 10:52

Winners Semi-finals

Eric Hinerman (1) L vs.
Randy Johnson (4) W 2 20:04

Frank Geers (3) L vs.
Steve Smith (2) W 1 14:09

Elimination 2

(bye) (11) L vs.
Russ Goss (5) W 16:27

(bye) (13) L vs.
Steve Everidge (6) W 07:57

Fin Rock (7) W vs.
Kathy Harrison (8) L 2 17:40

Max Kinman (9) L vs.
Zach Noeth (10) W 1 17:43

Elimination 1

(bye) (12) L vs.
(bye) (13) W 32:36

(bye) (14) L vs.
(bye) (11) W 32:36

(bye) (16) L vs.
Max Kinman (9) W 54:19

Fin Rock (7) W vs.
(bye) (15) L 49:22

Winners 1

Eric Hinerman (1) W vs.
Kathy Harrison (8) L 2 13:11

Frank Geers (3) W vs.
Steve Everidge (6) L 2 18:31

Russ Goss (5) L vs.
Randy Johnson (4) W 1 09:08

Zach Noeth (10) L vs.
Steve Smith (2) W 1 12:57

Round 1

(bye) (11) L vs.
Steve Everidge (6) W 32:36

(bye) (13) L vs.
Randy Johnson (4) W 32:36

(bye) (15) L vs.
Steve Smith (2) W 32:36

Eric Hinerman (1) W vs.
(bye) (16) L 32:36

Fin Rock (7) L vs.
Zach Noeth (10) W 2 16:41

Frank Geers (3) W vs.
(bye) (14) L 32:36

Max Kinman (9) L vs.
Kathy Harrison (8) W 1 21:17

Russ Goss (5) W vs.
(bye) (12) L 32:36

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20