7-6 Airhockey Weekly 1-10-2020

Updated 6:53am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Luis Cervantes 77
Table 2
Mark Waheed 22
Eric Simons 23
Table 1
Alex Brown 77
Phil Arnold 765
Table 5
Chris Lopez 677
Jacob Munos 77
Table 1
Tad Gibson 66
Jeorgia Lippincott 763
Table 3
Doug Howard 677
Tyler Gibson 677
Table 5
Danny Alred 754
Pete Lippincott 77
Table 2
Frank Perez 23
Brandan DiMauro 77
Table 4
Trinity 53
Luis Cervantes 754
A
Table 1
Alex Brown 577
Chris Lopez 754
B
Table 3
Jacob Munos 377
Doug Howard 577
C
Table 1
Tyler Gibson 726
Pete Lippincott
D
Table 1
Brandan DiMauro
Alex Brown 65
E
Table 5
Jacob Munos 77
Doug Howard 53
F
Table 5
Pete Lippincott 77
Jacob Munos 477
G
Table 1
Pete Lippincott 742
Jacob Munos 737
Table 1
Pete Lippincott 373
Jacob Munos
Mark Waheed 53
Table 3
Eric Simons 77
Phil Arnold 767
Table 2
Tad Gibson 576
Jeorgia Lippincott 44
Table 4
Danny Alred 77
Frank Perez 77
Table 3
Trinity 64
Eric Simons 22
D
Table 5
Brandan DiMauro 77
Phil Arnold 77
C
Table 4
Tyler Gibson 45
Danny Alred 77
B
Table 2
Chris Lopez 49
Frank Perez 26
A
Table 4
Luis Cervantes 77
Brandan DiMauro 77
Table 3
Phil Arnold 35
Danny Alred 64
Table 3
Luis Cervantes 77
Brandan DiMauro 46
E
Table 4
Alex Brown 77
Luis Cervantes 77
F
Table 2
Doug Howard 55
Alex Brown 577
Table 1
Luis Cervantes 734
Alex Brown 66
G
Table 1
Pete Lippincott 77
Pete Lippincott

1st

  Jacob Munos

2nd

  Pete Lippincott

3rd

  Alex Brown

4th

  Luis Cervantes

5th

  Brandan DiMauro

  Doug Howard

7th

  Phil Arnold

  Danny Alred

9th

  Eric Simons

  Tyler Gibson

  Chris Lopez

  Frank Perez

13th

  Mark Waheed

  Tad Gibson

  Jeorgia Lippincott

  Trinity

Final

Jacob Munos 737 W vs.
Pete Lippincott 373 L Table 1 01:46

Elimination Final

Alex Brown 66 L vs.
Pete Lippincott 77 W Table 1 25:42

Elimination Semi-final

Alex Brown 577 W vs.
Luis Cervantes 734 L Table 1 11:22

Winners Final

Jacob Munos 477 W vs.
Pete Lippincott 742 L Table 1 10:57

Elimination 4

Brandan DiMauro 46 L vs.
Alex Brown 77 W Table 4 09:44

Luis Cervantes 77 W vs.
Doug Howard 55 L Table 2 12:04

Elimination 3

Brandan DiMauro 77 W vs.
Phil Arnold 35 L Table 3 10:38

Danny Alred 64 L vs.
Luis Cervantes 77 W Table 3 08:17

Winners Semi-finals

Alex Brown 65 L vs.
Jacob Munos 77 W Table 5 15:05

Doug Howard 53 L vs.
Pete Lippincott 77 W Table 5 13:50

Elimination 2

Danny Alred 77 W vs.
Chris Lopez 49 L Table 2 16:08

Eric Simons 22 L vs.
Brandan DiMauro 77 W Table 5 07:53

Frank Perez 26 L vs.
Luis Cervantes 77 W Table 4 12:44

Phil Arnold 77 W vs.
Tyler Gibson 45 L Table 4 15:30

Elimination 1

Frank Perez 77 W vs.
Trinity 64 L Table 3 13:19

Jeorgia Lippincott 44 L vs.
Danny Alred 77 W Table 4 11:09

Mark Waheed 53 L vs.
Eric Simons 77 W Table 3 06:39

Phil Arnold 767 W vs.
Tad Gibson 576 L Table 2 22:47

Winners 1

Chris Lopez 754 L vs.
Jacob Munos 377 W Table 3 06:52

Doug Howard 577 W vs.
Tyler Gibson 726 L Table 1 09:29

Luis Cervantes 754 L vs.
Alex Brown 577 W Table 1 05:38

Pete Lippincott W vs.
Brandan DiMauro L Table 1 12:01

Round 1

Brandan DiMauro 77 W vs.
Trinity 53 L Table 4 23:26

Eric Simons 23 L vs.
Alex Brown 77 W Table 1 04:40

Jacob Munos 77 W vs.
Tad Gibson 66 L Table 1 10:46

Jeorgia Lippincott 763 L vs.
Doug Howard 677 W Table 3 15:53

Luis Cervantes 77 W vs.
Mark Waheed 22 L Table 2 04:27

Pete Lippincott 77 W vs.
Frank Perez 23 L Table 2 26:10

Phil Arnold 765 L vs.
Chris Lopez 677 W Table 5 15:38

Tyler Gibson 677 W vs.
Danny Alred 754 L Table 5 18:03

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20