MI Championship | Group B | COED

Updated 3:15am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Mike Jacques/Jessica Dover (1)
(bye) (16)
Sergio Ramerez/Bethany Simms (9)
Court 12
Ryan Morford/Jamie Morford (8)
Thomas Fulton/Kathy Hubble (5)
(bye) (12)
(bye) (13)
Taylor Kietzman/Matt Hall (4)
Steven Ochoa/Kendalyn Beasley (3)
(bye) (14)
Stephen Brown/Katelyn Brown (11)
Court 11
Jordon Tiedt/Cyndi DeYoung (6)
William Green/Brittany Koenig (7)
Court 09
Louis Bugas/Alecia Fresch (10)
(bye) (15)
Josh Bates/Jenn Beasly (2)
Mike Jacques/Jessica Dover (1)
A
Court 10
Sergio Ramerez/Bethany Simms (9)
Thomas Fulton/Kathy Hubble (5)
B
Court 08
Taylor Kietzman/Matt Hall (4)
Steven Ochoa/Kendalyn Beasley (3)
C
Court 09
Stephen Brown/Katelyn Brown (11)
William Green/Brittany Koenig (7)
D
Court 06
Josh Bates/Jenn Beasly (2)
Mike Jacques/Jessica Dover (1)
E
Court 06
Thomas Fulton/Kathy Hubble (5)
Steven Ochoa/Kendalyn Beasley (3)
F
Court 12
William Green/Brittany Koenig (7)
Mike Jacques/Jessica Dover (1)
G
Court 07
William Green/Brittany Koenig (7)
Mike Jacques/Jessica Dover (1)
Court 08
William Green/Brittany Koenig (7)
Mike Jacques/Jessica Dover (1)
(bye) (16)
Ryan Morford/Jamie Morford (8)
(bye) (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
Jordon Tiedt/Cyndi DeYoung (6)
Louis Bugas/Alecia Fresch (10)
(bye) (15)
Ryan Morford/Jamie Morford (8)
D
Court 09
Josh Bates/Jenn Beasly (2)
(bye) (13)
C
Stephen Brown/Katelyn Brown (11)
Jordon Tiedt/Cyndi DeYoung (6)
B
Court 10
Taylor Kietzman/Matt Hall (4)
Louis Bugas/Alecia Fresch (10)
A
Court 07
Sergio Ramerez/Bethany Simms (9)
Josh Bates/Jenn Beasly (2)
Court 07
Stephen Brown/Katelyn Brown (11)
Taylor Kietzman/Matt Hall (4)
Court 11
Louis Bugas/Alecia Fresch (10)
Josh Bates/Jenn Beasly (2)
E
Court 12
Thomas Fulton/Kathy Hubble (5)
Louis Bugas/Alecia Fresch (10)
F
Court 08
Steven Ochoa/Kendalyn Beasley (3)
Josh Bates/Jenn Beasly (2)
Court 11
Steven Ochoa/Kendalyn Beasley (3)
Josh Bates/Jenn Beasly (2)
G
Court 08
William Green/Brittany Koenig (7)
William Green/Brittany Koenig (7)

1st

  Mike Jacques/Jessica Dover (1)

2nd

  William Green/Brittany Koenig (7)

3rd

  Josh Bates/Jenn Beasly (2)

4th

  Steven Ochoa/Kendalyn Beasley (3)

5th

  Thomas Fulton/Kathy Hubble (5)

  Louis Bugas/Alecia Fresch (10)

7th

  Stephen Brown/Katelyn Brown (11)

  Taylor Kietzman/Matt Hall (4)

9th

  Ryan Morford/Jamie Morford (8)

  (bye) (13)

  Jordon Tiedt/Cyndi DeYoung (6)

  Sergio Ramerez/Bethany Simms (9)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (12)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final

Mike Jacques/Jessica Dover (1) W vs.
William Green/Brittany Koenig (7) L Court 08 01:00:43

Elimination Final

Josh Bates/Jenn Beasly (2) L vs.
William Green/Brittany Koenig (7) W Court 08 25:22

Elimination Semi-final

Josh Bates/Jenn Beasly (2) W vs.
Steven Ochoa/Kendalyn Beasley (3) L Court 11 19:24

Winners Final

Mike Jacques/Jessica Dover (1) W vs.
William Green/Brittany Koenig (7) L Court 07 11:24

Elimination 4

Josh Bates/Jenn Beasly (2) W vs.
Thomas Fulton/Kathy Hubble (5) L Court 12 14:14

Louis Bugas/Alecia Fresch (10) L vs.
Steven Ochoa/Kendalyn Beasley (3) W Court 08 16:00

Elimination 3

Josh Bates/Jenn Beasly (2) W vs.
Stephen Brown/Katelyn Brown (11) L Court 07 10:36

Taylor Kietzman/Matt Hall (4) L vs.
Louis Bugas/Alecia Fresch (10) W Court 11 14:44

Winners Semi-finals

Mike Jacques/Jessica Dover (1) W vs.
Thomas Fulton/Kathy Hubble (5) L Court 06 15:43

Steven Ochoa/Kendalyn Beasley (3) L vs.
William Green/Brittany Koenig (7) W Court 12 16:25

Elimination 2

(bye) (13) L vs.
Stephen Brown/Katelyn Brown (11) W 58:08

Jordon Tiedt/Cyndi DeYoung (6) L vs.
Taylor Kietzman/Matt Hall (4) W Court 10 14:39

Louis Bugas/Alecia Fresch (10) W vs.
Sergio Ramerez/Bethany Simms (9) L Court 07 22:07

Ryan Morford/Jamie Morford (8) L vs.
Josh Bates/Jenn Beasly (2) W Court 09 21:22

Elimination 1

(bye) (12) L vs.
(bye) (13) W 08:53

(bye) (14) L vs.
Jordon Tiedt/Cyndi DeYoung (6) W 40:43

(bye) (16) L vs.
Ryan Morford/Jamie Morford (8) W 36:38

Louis Bugas/Alecia Fresch (10) W vs.
(bye) (15) L 40:28

Winners 1

Mike Jacques/Jessica Dover (1) W vs.
Sergio Ramerez/Bethany Simms (9) L Court 10 18:53

Steven Ochoa/Kendalyn Beasley (3) W vs.
Stephen Brown/Katelyn Brown (11) L Court 09 08:49

Thomas Fulton/Kathy Hubble (5) W vs.
Taylor Kietzman/Matt Hall (4) L Court 08 34:08

William Green/Brittany Koenig (7) W vs.
Josh Bates/Jenn Beasly (2) L Court 06 17:28

Round 1

(bye) (13) L vs.
Taylor Kietzman/Matt Hall (4) W 08:53

(bye) (15) L vs.
Josh Bates/Jenn Beasly (2) W 08:53

Mike Jacques/Jessica Dover (1) W vs.
(bye) (16) L 08:53

Sergio Ramerez/Bethany Simms (9) W vs.
Ryan Morford/Jamie Morford (8) L Court 12 13:47

Stephen Brown/Katelyn Brown (11) W vs.
Jordon Tiedt/Cyndi DeYoung (6) L Court 11 17:25

Steven Ochoa/Kendalyn Beasley (3) W vs.
(bye) (14) L 08:53

Thomas Fulton/Kathy Hubble (5) W vs.
(bye) (12) L 08:53

William Green/Brittany Koenig (7) W vs.
Louis Bugas/Alecia Fresch (10) L Court 09 16:44

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20