Herren 1 On 1 In Season Tournament

Updated 4:51pm

None.

Round 1

David Hiertz 22 vs.
Lorenz Paffrath 19 10:31:44

Jonas Schelbert vs.
Max Lang

Lars Wolf vs.
Jakob Hüning

Winners 1

Fynn Schmitz vs.
Merlin Keldenich

Jan Lück vs.
Sebastian Sommer

Louis Vogt vs.
Jakob Rüberg

Scroll to the right to view bracket. →

Louis Vogt
(bye)
Jakob Rüberg 33
Piusstr. (Mittwochs Training)
Paul Pörsch 31
Leon Manthey
(bye)
(bye)
Patric Eßers
Georg Wolters
(bye)
David Hiertz 22
Lorenz Paffrath 19
Jan Lück 18
Piusstr. (Mittwochs Training)
Patrick Hansen 16
(bye)
Sebastian Sommer
Beni Batemona
(bye)
Jonas Schelbert
Max Lang
Simon Wolters
(bye)
(bye)
Julian Mikhail
Fynn Schmitz
(bye)
(bye)
Merlin Keldenich
Lars Wolf
Jakob Hüning
(bye)
Alex Augsten
Louis Vogt
A
Jakob Rüberg
Leon Manthey
B
Pistolhof (Freitags Training)
Patric Eßers
Georg Wolters
C
Piusstr. (Mittwochs Training)
David Hiertz
Jan Lück
D
Sebastian Sommer
Beni Batemona
E
Piusstr. (Mittwochs Training)
Max Lang
Simon Wolters
F
Piusstr. (Mittwochs Training)
Julian Mikhail
Fynn Schmitz
G
Merlin Keldenich
Lars Wolf
H
Piusstr. (Mittwochs Training)
Alex Augsten
Louis Vogt
I
Piusstr. (Mittwochs Training)
Leon Manthey
Georg Wolters
J
Piusstr. (Mittwochs Training)
Sebastian Sommer
Beni Batemona
K
Pistolhof (Freitags Training)
Julian Mikhail
Merlin Keldenich
L
Pistolhof (Freitags Training)
Alex Augsten
Louis Vogt
M
Pistolhof (Freitags Training)
Sebastian Sommer
Beni Batemona
N
Piusstr. (Mittwochs Training)
Merlin Keldenich
Louis Vogt
O
Piusstr. (Mittwochs Training)
Merlin Keldenich
Merlin Keldenich
Pistolhof (Freitags Training)
Louis Vogt
Merlin Keldenich
(bye)
Paul Pörsch
(bye)
(bye)
(bye)
Patrick Hansen
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Jakob Rüberg
H
Pistolhof (Freitags Training)
Lars Wolf
(bye)
G
Lorenz Paffrath
F
Pistolhof (Freitags Training)
Simon Wolters
Patrick Hansen
E
Piusstr. (Mittwochs Training)
Max Lang
Jonas Schelbert
D
Piusstr. (Mittwochs Training)
Jan Lück
(bye)
C
David Hiertz
(bye)
B
Patric Eßers
Jakob Hüning
A
Pistolhof (Freitags Training)
Paul Pörsch
Lars Wolf
Pistolhof (Freitags Training)
Fynn Schmitz
Lorenz Paffrath
Piusstr. (Mittwochs Training)
Max Lang
Jan Lück
Piusstr. (Mittwochs Training)
David Hiertz
Patric Eßers
Piusstr. (Mittwochs Training)
Paul Pörsch
Fynn Schmitz
J
Piusstr. (Mittwochs Training)
Georg Wolters
Lorenz Paffrath
I
Pistolhof (Freitags Training)
Leon Manthey
Jan Lück
L
Pistolhof (Freitags Training)
Alex Augsten
Patric Eßers
K
Pistolhof (Freitags Training)
Julian Mikhail
Fynn Schmitz
Piusstr. (Mittwochs Training)
Leon Manthey
Alex Augsten
Pistolhof (Freitags Training)
Julian Mikhail
Fynn Schmitz
N
Piusstr. (Mittwochs Training)
Beni Batemona
Alex Augsten
M
Pistolhof (Freitags Training)
Sebastian Sommer
Fynn Schmitz
Piusstr. (Mittwochs Training)
Alex Augsten
Fynn Schmitz
O
Piusstr. (Mittwochs Training)
Louis Vogt
Louis Vogt

1st

  Merlin Keldenich

2nd

  Louis Vogt

3rd

  Fynn Schmitz

4th

  Alex Augsten

5th

  Beni Batemona

  Sebastian Sommer

7th

  Leon Manthey

  Julian Mikhail

9th

  Georg Wolters

  Lorenz Paffrath

  Jan Lück

  Patric Eßers

13th

  Lars Wolf

  Max Lang

  David Hiertz

  Paul Pörsch

17th

  Jakob Rüberg

  Simon Wolters

  Patrick Hansen

  Jonas Schelbert

  Jakob Hüning

Final

Merlin Keldenich W vs.
Louis Vogt L Pistolhof (Freitags Training) 00:07

Elimination Final

Fynn Schmitz L vs.
Louis Vogt W Piusstr. (Mittwochs Training) 00:11

Elimination Semi-final

Fynn Schmitz W vs.
Alex Augsten L Piusstr. (Mittwochs Training) 00:06

Winners Final

Louis Vogt L vs.
Merlin Keldenich W Piusstr. (Mittwochs Training) 00:10

Elimination 6

Alex Augsten W vs.
Sebastian Sommer L Pistolhof (Freitags Training) 00:08

Fynn Schmitz W vs.
Beni Batemona L Piusstr. (Mittwochs Training) 00:06

Elimination 5

Alex Augsten W vs.
Julian Mikhail L Pistolhof (Freitags Training) 00:07

Fynn Schmitz W vs.
Leon Manthey L Piusstr. (Mittwochs Training) 00:07

Winners Semi-finals

Beni Batemona L vs.
Merlin Keldenich W Piusstr. (Mittwochs Training) 00:10

Louis Vogt W vs.
Sebastian Sommer L Pistolhof (Freitags Training) 00:07

Elimination 4

Fynn Schmitz W vs.
Georg Wolters L Piusstr. (Mittwochs Training) 00:06

Jan Lück L vs.
Alex Augsten W Pistolhof (Freitags Training) 00:09

Lorenz Paffrath L vs.
Leon Manthey W Pistolhof (Freitags Training) 00:05

Patric Eßers L vs.
Julian Mikhail W Pistolhof (Freitags Training) 00:06

Elimination 3

Jan Lück W vs.
David Hiertz L Piusstr. (Mittwochs Training) 00:12

Lars Wolf L vs.
Fynn Schmitz W Pistolhof (Freitags Training) 00:06

Lorenz Paffrath W vs.
Max Lang L Piusstr. (Mittwochs Training) 00:06

Patric Eßers W vs.
Paul Pörsch L Piusstr. (Mittwochs Training) 00:07

Winners 2

Beni Batemona W vs.
Julian Mikhail L Pistolhof (Freitags Training) 00:14

Georg Wolters L vs.
Sebastian Sommer W Piusstr. (Mittwochs Training) 00:05

Louis Vogt W vs.
Leon Manthey L Piusstr. (Mittwochs Training) 00:08

Merlin Keldenich W vs.
Alex Augsten L Pistolhof (Freitags Training) 00:07

Elimination 2

Jakob Hüning L vs.
Paul Pörsch W Pistolhof (Freitags Training) 00:13

Jakob Rüberg L vs.
Lars Wolf W Pistolhof (Freitags Training) 00:06

Jonas Schelbert L vs.
Jan Lück W Piusstr. (Mittwochs Training) 00:07

Lorenz Paffrath W vs.
Simon Wolters L Pistolhof (Freitags Training) 00:09

Patrick Hansen L vs.
Max Lang W Piusstr. (Mittwochs Training) 00:10

Winners 1

Beni Batemona W vs.
Max Lang L Piusstr. (Mittwochs Training) 00:06

Georg Wolters W vs.
David Hiertz L Piusstr. (Mittwochs Training) 00:06

Lars Wolf L vs.
Alex Augsten W Piusstr. (Mittwochs Training) 00:06

Leon Manthey W vs.
Patric Eßers L Pistolhof (Freitags Training) 00:05

Simon Wolters L vs.
Julian Mikhail W Piusstr. (Mittwochs Training) 00:06

Round 1

Jakob Rüberg 33 W vs.
Paul Pörsch 31 L Piusstr. (Mittwochs Training) 00:57

Jan Lück 18 W vs.
Patrick Hansen 16 L Piusstr. (Mittwochs Training) 00:19

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20