Tri County Cornhole Comp BYOP 3/29/24

Updated 4:47am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Tina Birch & Hunter Kennedy
(bye)
Mark Smith & Kip Smith
4
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
Brent Hardy & Scott Etheridge
(bye)
(bye)
JD Dennis & TJ Scott
John Mckinnon & Brent Cleckler
(bye)
(bye)
Kenny Bolton & Slade Ivey
Brandon Horsley & Jay Artis
2
Phillip Birch & Terry Green
(bye)
Dewayne Munroe & Jase Munroe
Tina Birch & Hunter Kennedy
A
4
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
Brent Hardy & Scott Etheridge
B
6
JD Dennis & TJ Scott
John Mckinnon & Brent Cleckler
C
2
Kenny Bolton & Slade Ivey
Brandon Horsley & Jay Artis
D
6
Dewayne Munroe & Jase Munroe
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
E
4
Brent Hardy & Scott Etheridge
Kenny Bolton & Slade Ivey
F
6
Brandon Horsley & Jay Artis
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
G
3
Kenny Bolton & Slade Ivey
Kenny Bolton & Slade Ivey
4
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
3
Kenny Bolton & Slade Ivey
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
(bye)
Mark Smith & Kip Smith
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Phillip Birch & Terry Green
(bye)
Mark Smith & Kip Smith
D
4
Dewayne Munroe & Jase Munroe
(bye)
C
John Mckinnon & Brent Cleckler
(bye)
B
JD Dennis & TJ Scott
Phillip Birch & Terry Green
A
2
Tina Birch & Hunter Kennedy
Mark Smith & Kip Smith
4
John Mckinnon & Brent Cleckler
JD Dennis & TJ Scott
2
Tina Birch & Hunter Kennedy
Mark Smith & Kip Smith
E
3
Brent Hardy & Scott Etheridge
Tina Birch & Hunter Kennedy
F
2
Brandon Horsley & Jay Artis
Mark Smith & Kip Smith
3
Brandon Horsley & Jay Artis
Mark Smith & Kip Smith
G
3
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge

1st

  Sarah Hardy & Jonathan Etheridge

2nd

  Kenny Bolton & Slade Ivey

3rd

  Mark Smith & Kip Smith

4th

  Brandon Horsley & Jay Artis

5th

  Brent Hardy & Scott Etheridge

  Tina Birch & Hunter Kennedy

7th

  John Mckinnon & Brent Cleckler

  JD Dennis & TJ Scott

9th

  Dewayne Munroe & Jase Munroe

  Phillip Birch & Terry Green

Final - Match 2

Sarah Hardy & Jonathan Etheridge W vs.
Kenny Bolton & Slade Ivey L 3 00:05

Final

Kenny Bolton & Slade Ivey L vs.
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge W 4 00:09

Elimination Final

Mark Smith & Kip Smith L vs.
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge W 3 46:59

Elimination Semi-final

Mark Smith & Kip Smith W vs.
Brandon Horsley & Jay Artis L 3 11:02

Winners Final

Sarah Hardy & Jonathan Etheridge L vs.
Kenny Bolton & Slade Ivey W 3 15:03

Elimination 4

Mark Smith & Kip Smith W vs.
Brent Hardy & Scott Etheridge L 3 15:18

Tina Birch & Hunter Kennedy L vs.
Brandon Horsley & Jay Artis W 2 10:06

Elimination 3

JD Dennis & TJ Scott L vs.
Tina Birch & Hunter Kennedy W 2 14:43

Mark Smith & Kip Smith W vs.
John Mckinnon & Brent Cleckler L 4 12:56

Winners Semi-finals

Kenny Bolton & Slade Ivey W vs.
Brandon Horsley & Jay Artis L 6 08:57

Sarah Hardy & Jonathan Etheridge W vs.
Brent Hardy & Scott Etheridge L 4 15:42

Elimination 2

Mark Smith & Kip Smith W vs.
Dewayne Munroe & Jase Munroe L 4 20:21

Phillip Birch & Terry Green L vs.
Tina Birch & Hunter Kennedy W 2 16:24

Winners 1

Brandon Horsley & Jay Artis W vs.
Dewayne Munroe & Jase Munroe L 6 13:04

Brent Hardy & Scott Etheridge W vs.
JD Dennis & TJ Scott L 6 21:35

John Mckinnon & Brent Cleckler L vs.
Kenny Bolton & Slade Ivey W 2 15:17

Tina Birch & Hunter Kennedy L vs.
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge W 4 08:14

Round 1

Brandon Horsley & Jay Artis W vs.
Phillip Birch & Terry Green L 2 10:21

Mark Smith & Kip Smith L vs.
Sarah Hardy & Jonathan Etheridge W 4 14:07

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20