ACO Regional Icehole, Salem, VA - World Singles

Updated 4:51am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

James Washington Jr (1)
(bye) (16)
Sean Streng (9)
Board 4
Cornell Washington (8)
Toby Smith (5)
(bye) (12)
(bye) (13)
Paula Stevens (4)
Peggy Crosco (3)
(bye) (14)
Lee Wheeler (11)
Board 6
Jack Stevens (6)
Jay Yopp (7)
Board 7
Jerry Wright (10)
(bye) (15)
Bri Crosco (2)
James Washington Jr (1)
A
Board 1
Sean Streng (9)
Toby Smith (5)
B
Board 3
Paula Stevens (4)
Peggy Crosco (3)
C
Board 7
Lee Wheeler (11)
Jay Yopp (7)
D
Board 1
Bri Crosco (2)
Sean Streng (9)
E
Board 2
Paula Stevens (4)
Lee Wheeler (11)
F
Board 4
Jay Yopp (7)
Sean Streng (9)
G
Board 5
Lee Wheeler (11)
Sean Streng (9)
Board 1
Toby Smith (5)
Toby Smith (5)
Board 3
Sean Streng (9)
Toby Smith (5)
(bye) (16)
Cornell Washington (8)
(bye) (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
Jack Stevens (6)
Jerry Wright (10)
(bye) (15)
Cornell Washington (8)
D
Board 5
Bri Crosco (2)
(bye) (13)
C
Peggy Crosco (3)
Jack Stevens (6)
B
Board 5
Toby Smith (5)
Jerry Wright (10)
A
Board 4
James Washington Jr (1)
Bri Crosco (2)
Board 3
Peggy Crosco (3)
Toby Smith (5)
Board 7
James Washington Jr (1)
Bri Crosco (2)
E
Board 4
Paula Stevens (4)
Toby Smith (5)
F
Board 6
Jay Yopp (7)
Paula Stevens (4)
Board 4
Toby Smith (5)
Toby Smith (5)
G
Board 1
Lee Wheeler (11)
Toby Smith (5)

1st

  Toby Smith (5)

2nd

  Sean Streng (9)

3rd

  Lee Wheeler (11)

4th

  Paula Stevens (4)

5th

  Bri Crosco (2)

  Jay Yopp (7)

7th

  Peggy Crosco (3)

  James Washington Jr (1)

9th

  Cornell Washington (8)

  (bye) (13)

  Jack Stevens (6)

  Jerry Wright (10)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (12)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final - Match 2

Toby Smith (5) W vs.
Sean Streng (9) L Board 3 00:07

Final

Sean Streng (9) L vs.
Toby Smith (5) W Board 1 13:41

Elimination Final

Toby Smith (5) W vs.
Lee Wheeler (11) L Board 1 16:13

Elimination Semi-final

Paula Stevens (4) L vs.
Toby Smith (5) W Board 4 14:33

Winners Final

Sean Streng (9) W vs.
Lee Wheeler (11) L Board 5 06:58

Elimination 4

Bri Crosco (2) L vs.
Paula Stevens (4) W Board 4 14:55

Toby Smith (5) W vs.
Jay Yopp (7) L Board 6 08:27

Elimination 3

Bri Crosco (2) W vs.
Peggy Crosco (3) L Board 3 18:44

Toby Smith (5) W vs.
James Washington Jr (1) L Board 7 14:42

Winners Semi-finals

Lee Wheeler (11) W vs.
Jay Yopp (7) L Board 4 21:12

Sean Streng (9) W vs.
Paula Stevens (4) L Board 2 16:18

Elimination 2

(bye) (13) L vs.
Peggy Crosco (3) W 09:25

Cornell Washington (8) L vs.
Bri Crosco (2) W Board 5 16:21

Jack Stevens (6) L vs.
Toby Smith (5) W Board 5 15:20

Jerry Wright (10) L vs.
James Washington Jr (1) W Board 4 15:04

Elimination 1

(bye) (12) L vs.
(bye) (13) W 28:48

(bye) (14) L vs.
Jack Stevens (6) W 53:44

(bye) (16) L vs.
Cornell Washington (8) W 40:18

Jerry Wright (10) W vs.
(bye) (15) L 53:35

Winners 1

James Washington Jr (1) L vs.
Sean Streng (9) W Board 1 12:18

Jay Yopp (7) W vs.
Bri Crosco (2) L Board 1 15:27

Peggy Crosco (3) L vs.
Lee Wheeler (11) W Board 7 15:36

Toby Smith (5) L vs.
Paula Stevens (4) W Board 3 23:05

Round 1

(bye) (13) L vs.
Paula Stevens (4) W 28:48

(bye) (15) L vs.
Bri Crosco (2) W 28:48

James Washington Jr (1) W vs.
(bye) (16) L 28:48

Jay Yopp (7) W vs.
Jerry Wright (10) L Board 7 13:10

Lee Wheeler (11) W vs.
Jack Stevens (6) L Board 6 22:15

Peggy Crosco (3) W vs.
(bye) (14) L 28:48

Sean Streng (9) W vs.
Cornell Washington (8) L Board 4 10:47

Toby Smith (5) W vs.
(bye) (12) L 28:48

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20