Elimination Semi-final
Clayton Van Orton (Penn State) L vs.
Ronnie Hagen (Seton Hall) W 01:31
Winners Final
Ryan Sanko (West Virginia) L vs.
Dustin Crowe (Temple) W 02:05
Elimination 8
Clayton Van Orton (Penn State) W vs.
Santino Ragusa (Unrostered) L 00:05
Devon Chatham (Drexel) L vs.
Ronnie Hagen (Seton Hall) W 02:53
Elimination 7
Devon Chatham (Drexel) W vs.
Salvatore Sollozzo (Rutgers) L 05:46
Zack Nola (Tulane) L vs.
Clayton Van Orton (Penn State) W 07:07
Winners Semi-finals
Dustin Crowe (Temple) W vs.
Ronnie Hagen (Seton Hall) L 17:47
Santino Ragusa (Unrostered) L vs.
Ryan Sanko (West Virginia) W 16:02
Elimination 6
Evan Rex (Lehigh) L vs.
Clayton Van Orton (Penn State) W 05:08
Salvatore Sollozzo (Rutgers) W vs.
Donald Grey (Drexel) L 01:14
Tad Malone (Villanova) L vs.
Devon Chatham (Drexel) W 03:57
Zack Nola (Tulane) W vs.
Tommy Wiant (UPenn) L 01:27
Elimination 5
Evan Rex (Lehigh) W vs.
Francis Isler (Tulane) L 10:55
Salvatore Sollozzo (Rutgers) W vs.
Bruno Tessio (Rutgers) L 06:50
Tad Malone (Villanova) W vs.
Myles Eckley (Temple) L 08:20
Zack Nola (Tulane) W vs.
Austin Hadrys (Lehigh) L 12:55
Winners 3
Devon Chatham (Drexel) L vs.
Ryan Sanko (West Virginia) W 24:08
Dustin Crowe (Temple) W vs.
Clayton Van Orton (Penn State) L 14:55
Santino Ragusa (Unrostered) W vs.
Donald Grey (Drexel) L 05:25
Tommy Wiant (UPenn) L vs.
Ronnie Hagen (Seton Hall) W 04:49
Elimination 4
Bruno Tessio (Rutgers) W vs.
Alec Werner (Rutgers) L 21:37
Evan Rex (Lehigh) W vs.
Dean Endrizal (Temple) L 24:28
Francis Isler (Tulane) W vs.
Aaron Michaels (Seton Hall) L 20:08
Kevin Munroe (UPenn) L vs.
Austin Hadrys (Lehigh) W 02:22
Logan Balkman (UPenn) L vs.
Salvatore Sollozzo (Rutgers) W 07:16
Myles Eckley (Temple) W vs.
Hudson Norman (West Virginia) L 07:54
Tad Malone (Villanova) W vs.
Jake Bayless (Slippery Rock) L 04:40
Zack Nola (Tulane) W vs.
James Isbrandt (Ball State) L 16:02
Elimination 3
Bruno Tessio (Rutgers) W vs.
Blaine Meyer (Penn State) L 06:15:11
Joe Baines (Navy) L vs.
Logan Balkman (UPenn) W 29:13
Kevin Munroe (UPenn) W vs.
Troy Weinberg (Navy) L 43:21
Lyle Blackburn (Villanova) L vs.
Francis Isler (Tulane) W 28:50
Mason Shettler (Binghamton) L vs.
Evan Rex (Lehigh) W 30:57
Matt Pratas (Navy) L vs.
Zack Nola (Tulane) W 44:53
Nash Burke (Unrostered) L vs.
Myles Eckley (Temple) W 23:16
Quinn Carvin (Seton Hall) L vs.
Tad Malone (Villanova) W 25:59
Winners 2
Aaron Michaels (Seton Hall) L vs.
Santino Ragusa (Unrostered) W 34:02
Austin Hadrys (Lehigh) L vs.
Devon Chatham (Drexel) W 23:43
Clayton Van Orton (Penn State) W vs.
Salvatore Sollozzo (Rutgers) L 06:17:10
Dean Endrizal (Temple) L vs.
Donald Grey (Drexel) W 27:07
Dustin Crowe (Temple) W vs.
Alec Werner (Rutgers) L 24:26
Hudson Norman (West Virginia) L vs.
Tommy Wiant (UPenn) W 38:17
Ronnie Hagen (Seton Hall) W vs.
Jake Bayless (Slippery Rock) L 39:31
Ryan Sanko (West Virginia) W vs.
James Isbrandt (Ball State) L 36:41
Elimination 2
Damian Harper (Ball State) L vs.
Francis Isler (Tulane) W 00:15
David Bast (West Virginia) L vs.
Blaine Meyer (Penn State) W 00:53
Gage Smith (Slippery Rock) L vs.
Mason Shettler (Binghamton) W 00:30
Marshall Haney (Lehigh) L vs.
Myles Eckley (Temple) W 00:14
Matt Pratas (Navy) W vs.
Yusef Shulur (Binghamton) L 01:26
Quinn Carvin (Seton Hall) W vs.
Aidan Owens (Villanova) L 00:13
Winners 1
Aidan Owens (Villanova) L vs.
James Isbrandt (Ball State) W 05:46
Alec Werner (Rutgers) W vs.
Lyle Blackburn (Villanova) L 17:03
Blaine Meyer (Penn State) L vs.
Aaron Michaels (Seton Hall) W 18:17
Bruno Tessio (Rutgers) L vs.
Santino Ragusa (Unrostered) W 20:30
Clayton Van Orton (Penn State) W vs.
Evan Rex (Lehigh) L 30:40
Dustin Crowe (Temple) W vs.
Francis Isler (Tulane) L 14:52
Jake Bayless (Slippery Rock) W vs.
Yusef Shulur (Binghamton) L 09:35
Joe Baines (Navy) L vs.
Donald Grey (Drexel) W 21:51
Kevin Munroe (UPenn) L vs.
Tommy Wiant (UPenn) W 24:33
Logan Balkman (UPenn) L vs.
Dean Endrizal (Temple) W 07:38
Myles Eckley (Temple) L vs.
Austin Hadrys (Lehigh) W 01:20
Nash Burke (Unrostered) L vs.
Devon Chatham (Drexel) W 11:32
Ryan Sanko (West Virginia) W vs.
Tad Malone (Villanova) L 34:25
Salvatore Sollozzo (Rutgers) W vs.
Mason Shettler (Binghamton) L 23:10
Troy Weinberg (Navy) L vs.
Hudson Norman (West Virginia) W 08:29
Zack Nola (Tulane) L vs.
Ronnie Hagen (Seton Hall) W 13:21
Round 1
Aaron Michaels (Seton Hall) W vs.
Matt Pratas (Navy) L 06:15
Aidan Owens (Villanova) W vs.
Damian Harper (Ball State) L 02:15
Austin Hadrys (Lehigh) W vs.
Gage Smith (Slippery Rock) L 03:30
Jake Bayless (Slippery Rock) W vs.
David Bast (West Virginia) L 01:28
Marshall Haney (Lehigh) L vs.
Salvatore Sollozzo (Rutgers) W 00:53
Quinn Carvin (Seton Hall) L vs.
Francis Isler (Tulane) W 04:38