District113

Updated 12:40am

None.

Elimination Final

EL-3 Omar Malkieh LAKE (11) vs.
EL-1 Joey Pellerite OLFA (4)

Scroll to the right to view bracket. →

WA-1 Anthony Paulus NORD (1)
1
EL-4 Seth Hendricks ELYR (16)
MA-3 Brock Wentzel CLOV (9)
2
OC-2 Carson Gabbert PBRG (8)
MA-2 Jace Morris FROS (5)
3
OC-3 Shane Long TSJJ (12)
WA-4 Logan Halloway MHIG (13)
4
EL-1 Joey Pellerite OLFA (4)
OC-1 Zach Hamilton ORCL (3)
1
MA-4 Tyreek Hays MSEN (14)
EL-3 Omar Malkieh LAKE (11)
2
WA-2 Brennan Gilles WADS (6)
EL-2 Ryan Fitzgerald SEDW (7)
3
WA-3 Justin Pack BREC (10)
OC-4 Gage Baylor HOSP (15)
4
MA-1 Cullen Bourn ASHL (2)
EL-4 Seth Hendricks ELYR (16)
A
1
MA-3 Brock Wentzel CLOV (9)
MA-2 Jace Morris FROS (5)
B
2
EL-1 Joey Pellerite OLFA (4)
OC-1 Zach Hamilton ORCL (3)
C
3
EL-3 Omar Malkieh LAKE (11)
EL-2 Ryan Fitzgerald SEDW (7)
D
4
MA-1 Cullen Bourn ASHL (2)
EL-4 Seth Hendricks ELYR (16)
E
2
EL-1 Joey Pellerite OLFA (4)
EL-3 Omar Malkieh LAKE (11)
F
3
MA-1 Cullen Bourn ASHL (2)
EL-1 Joey Pellerite OLFA (4)
G
1
MA-1 Cullen Bourn ASHL (2)
MA-1 Cullen Bourn ASHL (2)
WA-1 Anthony Paulus NORD (1)
1
OC-2 Carson Gabbert PBRG (8)
OC-3 Shane Long TSJJ (12)
2
WA-4 Logan Halloway MHIG (13)
MA-4 Tyreek Hays MSEN (14)
3
WA-2 Brennan Gilles WADS (6)
WA-3 Justin Pack BREC (10)
4
OC-4 Gage Baylor HOSP (15)
WA-1 Anthony Paulus NORD (1)
D
1
EL-2 Ryan Fitzgerald SEDW (7)
WA-4 Logan Halloway MHIG (13)
C
2
OC-1 Zach Hamilton ORCL (3)
WA-2 Brennan Gilles WADS (6)
B
3
MA-2 Jace Morris FROS (5)
WA-3 Justin Pack BREC (10)
A
4
MA-3 Brock Wentzel CLOV (9)
EL-2 Ryan Fitzgerald SEDW (7)
1
OC-1 Zach Hamilton ORCL (3)
MA-2 Jace Morris FROS (5)
4
WA-3 Justin Pack BREC (10)
EL-2 Ryan Fitzgerald SEDW (7)
E
3
EL-4 Seth Hendricks ELYR (16)
MA-2 Jace Morris FROS (5)
F
4
EL-3 Omar Malkieh LAKE (11)
EL-2 Ryan Fitzgerald SEDW (7)
2
EL-3 Omar Malkieh LAKE (11)
EL-3 Omar Malkieh LAKE (11)
G
EL-1 Joey Pellerite OLFA (4)

4th

  EL-2 Ryan Fitzgerald SEDW (7)

5th

  EL-4 Seth Hendricks ELYR (16)

  MA-2 Jace Morris FROS (5)

7th

  OC-1 Zach Hamilton ORCL (3)

  WA-3 Justin Pack BREC (10)

9th

  WA-1 Anthony Paulus NORD (1)

  WA-4 Logan Halloway MHIG (13)

  WA-2 Brennan Gilles WADS (6)

  MA-3 Brock Wentzel CLOV (9)

13th

  OC-2 Carson Gabbert PBRG (8)

  OC-3 Shane Long TSJJ (12)

  MA-4 Tyreek Hays MSEN (14)

  OC-4 Gage Baylor HOSP (15)

Elimination Semi-final

EL-2 Ryan Fitzgerald SEDW (7) L vs.
EL-3 Omar Malkieh LAKE (11) W 2 01:25:43

Winners Final

EL-1 Joey Pellerite OLFA (4) L vs.
MA-1 Cullen Bourn ASHL (2) W 1 01:26:33

Elimination 4

EL-2 Ryan Fitzgerald SEDW (7) W vs.
EL-4 Seth Hendricks ELYR (16) L 3 07:04

MA-2 Jace Morris FROS (5) L vs.
EL-3 Omar Malkieh LAKE (11) W 4 11:32

Elimination 3

EL-2 Ryan Fitzgerald SEDW (7) W vs.
OC-1 Zach Hamilton ORCL (3) L 1 00:49

MA-2 Jace Morris FROS (5) W vs.
WA-3 Justin Pack BREC (10) L 4 01:39

Winners Semi-finals

EL-3 Omar Malkieh LAKE (11) L vs.
MA-1 Cullen Bourn ASHL (2) W 3 01:36

EL-4 Seth Hendricks ELYR (16) L vs.
EL-1 Joey Pellerite OLFA (4) W 2 01:17

Elimination 2

WA-1 Anthony Paulus NORD (1) L vs.
EL-2 Ryan Fitzgerald SEDW (7) W 1 02:31

WA-2 Brennan Gilles WADS (6) L vs.
MA-2 Jace Morris FROS (5) W 3 07:26

WA-3 Justin Pack BREC (10) W vs.
MA-3 Brock Wentzel CLOV (9) L 4 07:29

WA-4 Logan Halloway MHIG (13) L vs.
OC-1 Zach Hamilton ORCL (3) W 2 02:27

Elimination 1

MA-4 Tyreek Hays MSEN (14) L vs.
WA-2 Brennan Gilles WADS (6) W 3 00:36

OC-3 Shane Long TSJJ (12) L vs.
WA-4 Logan Halloway MHIG (13) W 2 00:29

WA-1 Anthony Paulus NORD (1) W vs.
OC-2 Carson Gabbert PBRG (8) L 1 00:17

WA-3 Justin Pack BREC (10) W vs.
OC-4 Gage Baylor HOSP (15) L 4 03:17

Winners 1

EL-2 Ryan Fitzgerald SEDW (7) L vs.
MA-1 Cullen Bourn ASHL (2) W 4 18:12

EL-4 Seth Hendricks ELYR (16) W vs.
MA-3 Brock Wentzel CLOV (9) L 1 13:27

MA-2 Jace Morris FROS (5) L vs.
EL-1 Joey Pellerite OLFA (4) W 2 14:05

OC-1 Zach Hamilton ORCL (3) L vs.
EL-3 Omar Malkieh LAKE (11) W 3 16:56

Round 1

EL-2 Ryan Fitzgerald SEDW (7) W vs.
WA-3 Justin Pack BREC (10) L 3 03:43

EL-3 Omar Malkieh LAKE (11) W vs.
WA-2 Brennan Gilles WADS (6) L 2 03:10

MA-2 Jace Morris FROS (5) W vs.
OC-3 Shane Long TSJJ (12) L 3 07:15

MA-3 Brock Wentzel CLOV (9) W vs.
OC-2 Carson Gabbert PBRG (8) L 2 06:50

OC-1 Zach Hamilton ORCL (3) W vs.
MA-4 Tyreek Hays MSEN (14) L 1 02:38

OC-4 Gage Baylor HOSP (15) L vs.
MA-1 Cullen Bourn ASHL (2) W 4 03:21

WA-1 Anthony Paulus NORD (1) L vs.
EL-4 Seth Hendricks ELYR (16) W 1 06:35

WA-4 Logan Halloway MHIG (13) L vs.
EL-1 Joey Pellerite OLFA (4) W 4 08:21

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20