BCDA Shamrock Mixed Doubles Cricket 3/18/17

Updated 8:19am

None.

None.

Patrick Martincavage / Deanna Carotenuto
(bye)
Steve Bonezek / Kristi Briggs
Board 2
Jeremy Hinkley / Jen Schaffer
Aaron Campbell / Ashley Richey
Board 13
Trevor Buboltz / Beth Lexus
Micah Landgren / Jenny Landgren
Board 6
Gary Horn / Cris Cwalinski
Dave Kalin / Pam Kalin
Board 3
Scott Heffner / Renea Fialkowsky
Steven Reign / Marisa Zaharoft
Board 11
Mark Odom / Kristi Briggs
David Dixon / Robin Sweeney
Board 2
Charles Brennan / Laura Lentoski
Norman Fialkowsky / Daisja Brinson
Board 10
Trever Perish / Natasha Combs
Justin Schmader / Michelle Grippo
Board 8
Al Landers / Dalva Fagundes
Greg Manze / Rosie Giordano
Board 8
Danny Rimmer / Brittany Truemper
Alex Heffner / Karen Evans-Macleod
Board 15
Barry Higgins / Lauren Higgins
Mike Comiskey / Terri McClure
Board 14
Norman Madhoo / Mechall Goss
Sean Faytek / Renea Fialkowsky
Board 7
John Everett / Cathy Foster
Tucker Davey / Bernadette Stevenson
Board 12
Michael Powers / Dalva Fagundes
James Taylor / Christine Mack
Board 9
Michael Werner / Georgia Heffner
(bye)
Leon Ziegler / Anne Harle
Patrick Martincavage / Deanna Carotenuto
Board 11
Jeremy Hinkley / Jen Schaffer
Trevor Buboltz / Beth Lexus
Board 10
Micah Landgren / Jenny Landgren
Dave Kalin / Pam Kalin
Board 15
Steven Reign / Marisa Zaharoft
Charles Brennan / Laura Lentoski
Board 13
Norman Fialkowsky / Daisja Brinson
Al Landers / Dalva Fagundes
Board 9
Danny Rimmer / Brittany Truemper
Barry Higgins / Lauren Higgins
Board 9
Norman Madhoo / Mechall Goss
John Everett / Cathy Foster
Board 7
Tucker Davey / Bernadette Stevenson
James Taylor / Christine Mack
Board 11
Leon Ziegler / Anne Harle
Patrick Martincavage / Deanna Carotenuto
Board 2
Trevor Buboltz / Beth Lexus
Steven Reign / Marisa Zaharoft
Board 7
Charles Brennan / Laura Lentoski
Danny Rimmer / Brittany Truemper
Board 10
Norman Madhoo / Mechall Goss
John Everett / Cathy Foster
Board 12
James Taylor / Christine Mack
Trevor Buboltz / Beth Lexus
Board 9
Steven Reign / Marisa Zaharoft
Norman Madhoo / Mechall Goss
Board 11
John Everett / Cathy Foster
Trevor Buboltz / Beth Lexus
Board 10
Norman Madhoo / Mechall Goss
Norman Madhoo / Mechall Goss

Final

Trevor Buboltz / Beth Lexus L vs.
Norman Madhoo / Mechall Goss W Board 10 25:48

Semi-finals

Norman Madhoo / Mechall Goss W vs.
John Everett / Cathy Foster L Board 11 30:23

Trevor Buboltz / Beth Lexus W vs.
Steven Reign / Marisa Zaharoft L Board 9 26:22

Quarter-finals

Danny Rimmer / Brittany Truemper L vs.
Norman Madhoo / Mechall Goss W Board 10 23:14

John Everett / Cathy Foster W vs.
James Taylor / Christine Mack L Board 12 30:51

Patrick Martincavage / Deanna Carotenuto L vs.
Trevor Buboltz / Beth Lexus W Board 2 27:09

Steven Reign / Marisa Zaharoft W vs.
Charles Brennan / Laura Lentoski L Board 7 33:36

Round 2

Al Landers / Dalva Fagundes L vs.
Danny Rimmer / Brittany Truemper W Board 9 35:43

Barry Higgins / Lauren Higgins L vs.
Norman Madhoo / Mechall Goss W Board 9 21:21

Charles Brennan / Laura Lentoski W vs.
Norman Fialkowsky / Daisja Brinson L Board 13 26:31

Dave Kalin / Pam Kalin L vs.
Steven Reign / Marisa Zaharoft W Board 15 47:34

James Taylor / Christine Mack W vs.
Leon Ziegler / Anne Harle L Board 11 24:37

John Everett / Cathy Foster W vs.
Tucker Davey / Bernadette Stevenson L Board 7 26:09

Patrick Martincavage / Deanna Carotenuto W vs.
Jeremy Hinkley / Jen Schaffer L Board 11 50:58

Trevor Buboltz / Beth Lexus W vs.
Micah Landgren / Jenny Landgren L Board 10 24:47

Round 1

Aaron Campbell / Ashley Richey L vs.
Trevor Buboltz / Beth Lexus W Board 13 35:33

Alex Heffner / Karen Evans-Macleod L vs.
Barry Higgins / Lauren Higgins W Board 15 43:24

Dave Kalin / Pam Kalin W vs.
Scott Heffner / Renea Fialkowsky L Board 3 37:50

David Dixon / Robin Sweeney L vs.
Charles Brennan / Laura Lentoski W Board 2 26:31

Greg Manze / Rosie Giordano L vs.
Danny Rimmer / Brittany Truemper W Board 8 25:37

James Taylor / Christine Mack W vs.
Michael Werner / Georgia Heffner L Board 9 29:28

Justin Schmader / Michelle Grippo L vs.
Al Landers / Dalva Fagundes W Board 8 37:14

Micah Landgren / Jenny Landgren W vs.
Gary Horn / Cris Cwalinski L Board 6 48:03

Mike Comiskey / Terri McClure L vs.
Norman Madhoo / Mechall Goss W Board 14 29:54

Norman Fialkowsky / Daisja Brinson W vs.
Trever Perish / Natasha Combs L Board 10 36:10

Sean Faytek / Renea Fialkowsky L vs.
John Everett / Cathy Foster W Board 7 23:15

Steve Bonezek / Kristi Briggs L vs.
Jeremy Hinkley / Jen Schaffer W Board 2 39:39

Steven Reign / Marisa Zaharoft W vs.
Mark Odom / Kristi Briggs L Board 11 28:18

Tucker Davey / Bernadette Stevenson W vs.
Michael Powers / Dalva Fagundes L Board 12 22:55

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20