ACO Regional VFW Seniors

Updated 7:35am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Danny Deisher (1)
(bye) (16)
Rodney Gaddis (9)
Board 3
Barry Wehking (8)
Larry Dunklin (5)
(bye) (12)
(bye) (13)
Alan Prosser (4)
Jim Culver (3)
(bye) (14)
(bye) (11)
Sammy Dye (6)
Larry Wissel (7)
Board 4
Derek McKnight (10)
(bye) (15)
Russell Carlisle (2)
Danny Deisher (1)
A
Board 5
Rodney Gaddis (9)
Larry Dunklin (5)
B
Board 3
Alan Prosser (4)
Jim Culver (3)
C
Board 5
Sammy Dye (6)
Larry Wissel (7)
D
Board 4
Russell Carlisle (2)
Danny Deisher (1)
E
Board 4
Alan Prosser (4)
Jim Culver (3)
F
Board 4
Russell Carlisle (2)
Danny Deisher (1)
G
Board 4
Jim Culver (3)
Jim Culver (3)
Board 5
Danny Deisher (1)
Danny Deisher (1)
Board 4
Jim Culver (3)
Danny Deisher (1)
(bye) (16)
Barry Wehking (8)
(bye) (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
(bye) (11)
Derek McKnight (10)
(bye) (15)
Barry Wehking (8)
D
Board 3
Larry Wissel (7)
(bye) (13)
C
Sammy Dye (6)
(bye) (11)
B
Larry Dunklin (5)
Derek McKnight (10)
A
Board 5
Rodney Gaddis (9)
Larry Wissel (7)
Board 3
Sammy Dye (6)
Larry Dunklin (5)
Board 5
Rodney Gaddis (9)
Sammy Dye (6)
E
Board 4
Alan Prosser (4)
Larry Dunklin (5)
F
Board 5
Russell Carlisle (2)
Sammy Dye (6)
Board 5
Larry Dunklin (5)
Larry Dunklin (5)
G
Board 4
Danny Deisher (1)
Danny Deisher (1)

1st

  Danny Deisher (1)

2nd

  Jim Culver (3)

3rd

  Larry Dunklin (5)

4th

  Sammy Dye (6)

5th

  Alan Prosser (4)

  Russell Carlisle (2)

7th

  Larry Wissel (7)

  Rodney Gaddis (9)

9th

  Barry Wehking (8)

  (bye) (13)

  (bye) (11)

  Derek McKnight (10)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (12)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final - Match 2

Danny Deisher (1) W vs.
Jim Culver (3) L Board 4 12:55

Final

Jim Culver (3) L vs.
Danny Deisher (1) W Board 5 00:06

Elimination Final

Larry Dunklin (5) L vs.
Danny Deisher (1) W Board 4 22:13

Elimination Semi-final

Sammy Dye (6) L vs.
Larry Dunklin (5) W Board 5 11:53

Winners Final

Danny Deisher (1) L vs.
Jim Culver (3) W Board 4 14:46

Elimination 4

Larry Dunklin (5) W vs.
Russell Carlisle (2) L Board 5 10:43

Sammy Dye (6) W vs.
Alan Prosser (4) L Board 4 06:45

Elimination 3

Larry Dunklin (5) W vs.
Rodney Gaddis (9) L Board 5 18:00

Larry Wissel (7) L vs.
Sammy Dye (6) W Board 3 11:12

Winners Semi-finals

Danny Deisher (1) W vs.
Alan Prosser (4) L Board 4 22:15

Jim Culver (3) W vs.
Russell Carlisle (2) L Board 4 20:35

Elimination 2

(bye) (11) L vs.
Larry Dunklin (5) W 53:38

(bye) (13) L vs.
Sammy Dye (6) W 49:43

Barry Wehking (8) L vs.
Larry Wissel (7) W Board 3 15:35

Derek McKnight (10) L vs.
Rodney Gaddis (9) W Board 5 15:36

Elimination 1

(bye) (12) L vs.
(bye) (13) W 33:36

(bye) (14) L vs.
(bye) (11) W 33:36

(bye) (16) L vs.
Barry Wehking (8) W 42:58

Derek McKnight (10) W vs.
(bye) (15) L 44:33

Winners 1

Danny Deisher (1) W vs.
Rodney Gaddis (9) L Board 5 21:44

Jim Culver (3) W vs.
Sammy Dye (6) L Board 5 15:52

Larry Dunklin (5) L vs.
Alan Prosser (4) W Board 3 10:38

Larry Wissel (7) L vs.
Russell Carlisle (2) W Board 4 20:01

Round 1

(bye) (11) L vs.
Sammy Dye (6) W 33:36

(bye) (13) L vs.
Alan Prosser (4) W 33:36

(bye) (15) L vs.
Russell Carlisle (2) W 33:36

Danny Deisher (1) W vs.
(bye) (16) L 33:36

Jim Culver (3) W vs.
(bye) (14) L 33:36

Larry Dunklin (5) W vs.
(bye) (12) L 33:36

Larry Wissel (7) W vs.
Derek McKnight (10) L Board 4 10:48

Rodney Gaddis (9) W vs.
Barry Wehking (8) L Board 3 09:21

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20