Cherry Bomb Mixed Doubles 501 6/25/17

Updated 7:46am

None.

None.

Al Landers / Jennifer Schaffer
Board 12
Chris Perry / Jewel Cameron
David Tillery / Paula Murphy
Board 7
Aaron Campbell / Ashley Richey
Mike Comiskey / Brittany Truemper
Board 20
Adam Hepburn / Kristi Briggs Odom
James Walkin / Karah Sickler
Board 25
Jim Widmayer / Melissa Wright
Rick Cassady / Anne Harle
Board 24
James Furlong / Ashley Saint
Tim Adams / Kris Grimal
Board 11
Chris Sams / Sandy Hudson
Daniel DeCelles / Christen Melenzio
Board 6
Gary Springstoh / Maria Kitterman
William T Smith / Georgia Heffner
Board 26
Chris Kennedy / Connie Dean
Michael Werner / Mechella Wright
Board 15
Buzz Carocci / Jen Schaffer
Joe Cheney / Sandy Haas
Board 29
Alex Heffner / Karah Sickler
Micah Landgren / Jenny Landgren
Board 10
Jim Kramarz / Connie O'Callaghan
Lee Weiss / Lisa Hunt
Board 32
James Taylor / Lorraine Symon
Joe Slivan / Marina Trevisani
Board 19
John Beard / Kelly Meares
Justin Schmader / Renea Fialkowsky
Board 30
Nigel Jeanty / Jen Cocchi
Michel Wolters / Jennifer Cardenas
Board 28
David Giordano / Alice Giordano
Ronnie Lott / Beth Lexus
Board 22
Brian Lewis / Deanna Carotenuto
Adam Da Costa / Cris Cwalinski
Board 8
Scott Heffner / Erin Baric
Danny Pace / Stacey Pace
Board 12
Romy Diana / Paula Murphy
Daniel Hisaw / Vicki Boulanger
Board 3
Darren Banks / Erin Baric
Mark Meares / Tyler Meares
Board 31
Mark Odom / Kristi Briggs
Michael Moss / Sherline Moss
Board 23
Dennis Bullock / Michelle Bullock
Robin Albury / Jennifer Reid
Board 2
Steve Glass / Christina Banks
Norm Fialkowsky / Daisja Brinson
Board 13
Robert Mitchell / Wally Rivera
Corey Knowles / Cassie Knowles
Board 4
Norman Madhoo / Deanna Marsh
Tony Tosi / Steffanie Scott
Board 16
Paul Friedrich / Lori Raymond
Jason Belland / Amanda McClish
Board 1
Mike Kasemeyer / Lori Kasemeyer
Tommy Evans / Tanja Taylor
Board 9
Michael Powers / Dalva Fagundes
Kyle Kennison / Mary-Margaret Satterfield
Board 5
Scott Deas / Amanda Deas
Richie Schibler / Penny Boulanger
Board 29
Virgil Almeida / Amanda Deas
Gary Horn / Cris Cwalinski
Board 14
Brandon Asato / Jean Purgold
Charles Brennan / Laura Lentoski
Board 17
Danny Rimmer / Karen Evans Mac Leod
Bob Schimansky / Karen Evans MacLeod
Board 8
David Llerena / Tara Carrillo
Chris Perry / Jewel Cameron
Board 23
David Tillery / Paula Murphy
Mike Comiskey / Brittany Truemper
Board 18
Jim Widmayer / Melissa Wright
Rick Cassady / Anne Harle
Board 22
Chris Sams / Sandy Hudson
Gary Springstoh / Maria Kitterman
Board 14
William T Smith / Georgia Heffner
Michael Werner / Mechella Wright
Board 5
Joe Cheney / Sandy Haas
Micah Landgren / Jenny Landgren
Board 16
James Taylor / Lorraine Symon
John Beard / Kelly Meares
Board 10
Nigel Jeanty / Jen Cocchi
Michel Wolters / Jennifer Cardenas
Board 6
Ronnie Lott / Beth Lexus
Adam Da Costa / Cris Cwalinski
Board 12
Danny Pace / Stacey Pace
Daniel Hisaw / Vicki Boulanger
Board 4
Mark Meares / Tyler Meares
Michael Moss / Sherline Moss
Board 21
Robin Albury / Jennifer Reid
Robert Mitchell / Wally Rivera
Board 31
Norman Madhoo / Deanna Marsh
Paul Friedrich / Lori Raymond
Board 32
Jason Belland / Amanda McClish
Tommy Evans / Tanja Taylor
Board 1
Kyle Kennison / Mary-Margaret Satterfield
Virgil Almeida / Amanda Deas
Board 21
Brandon Asato / Jean Purgold
Danny Rimmer / Karen Evans Mac Leod
Board 28
David Llerena / Tara Carrillo
David Tillery / Paula Murphy
Board 12
Jim Widmayer / Melissa Wright
Chris Sams / Sandy Hudson
Board 14
William T Smith / Georgia Heffner
Joe Cheney / Sandy Haas
Board 10
James Taylor / Lorraine Symon
John Beard / Kelly Meares
Board 32
Michel Wolters / Jennifer Cardenas
Danny Pace / Stacey Pace
Board 3
Mark Meares / Tyler Meares
Robin Albury / Jennifer Reid
Board 13
Norman Madhoo / Deanna Marsh
Jason Belland / Amanda McClish
Board 26
Tommy Evans / Tanja Taylor
Brandon Asato / Jean Purgold
Board 10
David Llerena / Tara Carrillo
Jim Widmayer / Melissa Wright
Board 12
Chris Sams / Sandy Hudson
Joe Cheney / Sandy Haas
Board 11
John Beard / Kelly Meares
Danny Pace / Stacey Pace
Board 14
Robin Albury / Jennifer Reid
Tommy Evans / Tanja Taylor
Board 12
David Llerena / Tara Carrillo
Chris Sams / Sandy Hudson
Board 11
Joe Cheney / Sandy Haas
Robin Albury / Jennifer Reid
Board 10
Tommy Evans / Tanja Taylor
Chris Sams / Sandy Hudson
Board 5
Tommy Evans / Tanja Taylor
Tommy Evans / Tanja Taylor

Final

Chris Sams / Sandy Hudson L vs.
Tommy Evans / Tanja Taylor W Board 5 20:13:17

Semi-finals

Chris Sams / Sandy Hudson W vs.
Joe Cheney / Sandy Haas L Board 11 22:16

Robin Albury / Jennifer Reid L vs.
Tommy Evans / Tanja Taylor W Board 10 30:52

Quarter-finals

Danny Pace / Stacey Pace L vs.
Robin Albury / Jennifer Reid W Board 14 28:38

Jim Widmayer / Melissa Wright L vs.
Chris Sams / Sandy Hudson W Board 12 33:45

Joe Cheney / Sandy Haas W vs.
John Beard / Kelly Meares L Board 11 34:32

Tommy Evans / Tanja Taylor W vs.
David Llerena / Tara Carrillo L Board 12 24:45

Round 3

Brandon Asato / Jean Purgold L vs.
David Llerena / Tara Carrillo W Board 10 38:50

Chris Sams / Sandy Hudson W vs.
William T Smith / Georgia Heffner L Board 14 25:04

Danny Pace / Stacey Pace W vs.
Mark Meares / Tyler Meares L Board 3 29:12

David Tillery / Paula Murphy L vs.
Jim Widmayer / Melissa Wright W Board 12 20:17

Jason Belland / Amanda McClish L vs.
Tommy Evans / Tanja Taylor W Board 26 37:59

Joe Cheney / Sandy Haas W vs.
James Taylor / Lorraine Symon L Board 10 36:27

John Beard / Kelly Meares W vs.
Michel Wolters / Jennifer Cardenas L Board 32 31:15

Robin Albury / Jennifer Reid W vs.
Norman Madhoo / Deanna Marsh L Board 13 25:48

Round 2

Adam Da Costa / Cris Cwalinski L vs.
Danny Pace / Stacey Pace W Board 12 27:42

Chris Perry / Jewel Cameron L vs.
David Tillery / Paula Murphy W Board 23 35:41

Daniel Hisaw / Vicki Boulanger L vs.
Mark Meares / Tyler Meares W Board 4 27:09

Danny Rimmer / Karen Evans Mac Leod L vs.
David Llerena / Tara Carrillo W Board 28 29:26

Gary Springstoh / Maria Kitterman L vs.
William T Smith / Georgia Heffner W Board 14 43:39

John Beard / Kelly Meares W vs.
Nigel Jeanty / Jen Cocchi L Board 10 26:33

Micah Landgren / Jenny Landgren L vs.
James Taylor / Lorraine Symon W Board 16 30:31

Michael Moss / Sherline Moss L vs.
Robin Albury / Jennifer Reid W Board 21 17:40

Michael Werner / Mechella Wright L vs.
Joe Cheney / Sandy Haas W Board 5 24:09

Michel Wolters / Jennifer Cardenas W vs.
Ronnie Lott / Beth Lexus L Board 6 41:41

Mike Comiskey / Brittany Truemper L vs.
Jim Widmayer / Melissa Wright W Board 18 16:07

Paul Friedrich / Lori Raymond L vs.
Jason Belland / Amanda McClish W Board 32 30:09

Rick Cassady / Anne Harle L vs.
Chris Sams / Sandy Hudson W Board 22 23:08

Robert Mitchell / Wally Rivera L vs.
Norman Madhoo / Deanna Marsh W Board 31 22:11

Tommy Evans / Tanja Taylor W vs.
Kyle Kennison / Mary-Margaret Satterfield L Board 1 26:07

Virgil Almeida / Amanda Deas L vs.
Brandon Asato / Jean Purgold W Board 21 42:38

Round 1

Adam Da Costa / Cris Cwalinski W vs.
Scott Heffner / Erin Baric L Board 8 36:56

Al Landers / Jennifer Schaffer L vs.
Chris Perry / Jewel Cameron W Board 12 41:58

Bob Schimansky / Karen Evans MacLeod L vs.
David Llerena / Tara Carrillo W Board 8 29:45

Charles Brennan / Laura Lentoski L vs.
Danny Rimmer / Karen Evans Mac Leod W Board 17 39:08

Corey Knowles / Cassie Knowles L vs.
Norman Madhoo / Deanna Marsh W Board 4 30:15

Daniel DeCelles / Christen Melenzio L vs.
Gary Springstoh / Maria Kitterman W Board 6 38:06

Daniel Hisaw / Vicki Boulanger W vs.
Darren Banks / Erin Baric L Board 3 35:40

Danny Pace / Stacey Pace W vs.
Romy Diana / Paula Murphy L Board 12 16:43

David Tillery / Paula Murphy W vs.
Aaron Campbell / Ashley Richey L Board 7 24:35

Gary Horn / Cris Cwalinski L vs.
Brandon Asato / Jean Purgold W Board 14 35:50

James Walkin / Karah Sickler L vs.
Jim Widmayer / Melissa Wright W Board 25 24:43

Jason Belland / Amanda McClish W vs.
Mike Kasemeyer / Lori Kasemeyer L Board 1 48:09

Joe Cheney / Sandy Haas W vs.
Alex Heffner / Karah Sickler L Board 29 29:39

Joe Slivan / Marina Trevisani L vs.
John Beard / Kelly Meares W Board 19 49:48

Justin Schmader / Renea Fialkowsky L vs.
Nigel Jeanty / Jen Cocchi W Board 30 46:14

Kyle Kennison / Mary-Margaret Satterfield W vs.
Scott Deas / Amanda Deas L Board 5 33:05

Lee Weiss / Lisa Hunt L vs.
James Taylor / Lorraine Symon W Board 32 32:20

Mark Meares / Tyler Meares W vs.
Mark Odom / Kristi Briggs L Board 31 30:17

Micah Landgren / Jenny Landgren W vs.
Jim Kramarz / Connie O'Callaghan L Board 10 45:42

Michael Moss / Sherline Moss W vs.
Dennis Bullock / Michelle Bullock L Board 23 45:08

Michael Werner / Mechella Wright W vs.
Buzz Carocci / Jen Schaffer L Board 15 19:38

Michel Wolters / Jennifer Cardenas W vs.
David Giordano / Alice Giordano L Board 28 37:25

Mike Comiskey / Brittany Truemper W vs.
Adam Hepburn / Kristi Briggs Odom L Board 20 26:17

Norm Fialkowsky / Daisja Brinson L vs.
Robert Mitchell / Wally Rivera W Board 13 43:52

Richie Schibler / Penny Boulanger L vs.
Virgil Almeida / Amanda Deas W Board 29 35:19

Rick Cassady / Anne Harle W vs.
James Furlong / Ashley Saint L Board 24 41:59

Robin Albury / Jennifer Reid W vs.
Steve Glass / Christina Banks L Board 2 39:33

Ronnie Lott / Beth Lexus W vs.
Brian Lewis / Deanna Carotenuto L Board 22 42:02

Tim Adams / Kris Grimal L vs.
Chris Sams / Sandy Hudson W Board 11 41:19

Tommy Evans / Tanja Taylor W vs.
Michael Powers / Dalva Fagundes L Board 9 40:09

Tony Tosi / Steffanie Scott L vs.
Paul Friedrich / Lori Raymond W Board 16 37:29

William T Smith / Georgia Heffner W vs.
Chris Kennedy / Connie Dean L Board 26 36:27

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20