De Mayo ACO Singles Cornhole Regional

Updated 2:37am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Mike Brock (1)
(bye) (16)
Nancy Lomberk (9)
4
Jeff Thompson (8)
Chris A (5)
7
Scott Jones Sr (12)
Cindy M (13)
4
Eddie Jones (PNUT) (4)
Josh Coleman (3)
(bye) (14)
Jeff Hall (11)
8
Rick Lomberk (6)
Dave Young (7)
5
Dave Lakes (10)
(bye) (15)
Elvis Matzelle (2)
Mike Brock (1)
A
6
Jeff Thompson (8)
Scott Jones Sr (12)
B
5
Eddie Jones (PNUT) (4)
Josh Coleman (3)
C
3
Rick Lomberk (6)
Dave Lakes (10)
D
8
Elvis Matzelle (2)
Mike Brock (1)
E
8
Scott Jones Sr (12)
Josh Coleman (3)
F
4
Elvis Matzelle (2)
Mike Brock (1)
G
3
Elvis Matzelle (2)
Elvis Matzelle (2)
1
Chris A (5)
Chris A (5)
3
Elvis Matzelle (2)
Elvis Matzelle (2)
(bye) (16)
Nancy Lomberk (9)
Chris A (5)
6
Cindy M (13)
(bye) (14)
Jeff Hall (11)
Dave Young (7)
(bye) (15)
Nancy Lomberk (9)
D
3
Dave Lakes (10)
Chris A (5)
C
5
Rick Lomberk (6)
Jeff Hall (11)
B
5
Eddie Jones (PNUT) (4)
Dave Young (7)
A
7
Jeff Thompson (8)
Dave Lakes (10)
4
Chris A (5)
Eddie Jones (PNUT) (4)
6
Dave Young (7)
Chris A (5)
E
1
Scott Jones Sr (12)
Eddie Jones (PNUT) (4)
F
7
Josh Coleman (3)
Chris A (5)
8
Josh Coleman (3)
Chris A (5)
G
7
Mike Brock (1)
Chris A (5)

1st

  Elvis Matzelle (2)

2nd

  Chris A (5)

3rd

  Mike Brock (1)

4th

  Josh Coleman (3)

5th

  Scott Jones Sr (12)

  Eddie Jones (PNUT) (4)

7th

  Dave Lakes (10)

  Dave Young (7)

9th

  Nancy Lomberk (9)

  Rick Lomberk (6)

  Jeff Hall (11)

  Jeff Thompson (8)

13th

  (bye) (16)

  Cindy M (13)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final - Match 2

Chris A (5) L vs.
Elvis Matzelle (2) W 3 07:08

Final

Elvis Matzelle (2) L vs.
Chris A (5) W 1 27:36

Elimination Final

Chris A (5) W vs.
Mike Brock (1) L 7 14:11

Elimination Semi-final

Chris A (5) W vs.
Josh Coleman (3) L 8 00:06

Winners Final

Mike Brock (1) L vs.
Elvis Matzelle (2) W 3 13:05

Elimination 4

Chris A (5) W vs.
Scott Jones Sr (12) L 1 11:01

Eddie Jones (PNUT) (4) L vs.
Josh Coleman (3) W 7 16:14

Elimination 3

Dave Lakes (10) L vs.
Chris A (5) W 4 09:22

Eddie Jones (PNUT) (4) W vs.
Dave Young (7) L 6 20:03

Winners Semi-finals

Josh Coleman (3) L vs.
Elvis Matzelle (2) W 4 12:59

Mike Brock (1) W vs.
Scott Jones Sr (12) L 8 16:46

Elimination 2

Chris A (5) W vs.
Rick Lomberk (6) L 5 05:40

Dave Young (7) W vs.
Jeff Thompson (8) L 7 19:22

Jeff Hall (11) L vs.
Eddie Jones (PNUT) (4) W 5 10:24

Nancy Lomberk (9) L vs.
Dave Lakes (10) W 3 13:43

Elimination 1

(bye) (14) L vs.
Jeff Hall (11) W 56:18

(bye) (16) L vs.
Nancy Lomberk (9) W 49:33

Chris A (5) W vs.
Cindy M (13) L 6 20:41

Dave Young (7) W vs.
(bye) (15) L 56:33

Winners 1

Dave Lakes (10) L vs.
Elvis Matzelle (2) W 8 16:13

Josh Coleman (3) W vs.
Rick Lomberk (6) L 3 12:10

Mike Brock (1) W vs.
Jeff Thompson (8) L 6 09:12

Scott Jones Sr (12) W vs.
Eddie Jones (PNUT) (4) L 5 09:27

Round 1

(bye) (15) L vs.
Elvis Matzelle (2) W 39:36

Chris A (5) L vs.
Scott Jones Sr (12) W 7 13:28

Cindy M (13) L vs.
Eddie Jones (PNUT) (4) W 4 11:36

Dave Young (7) L vs.
Dave Lakes (10) W 5 16:26

Jeff Hall (11) L vs.
Rick Lomberk (6) W 8 16:01

Josh Coleman (3) W vs.
(bye) (14) L 39:36

Mike Brock (1) W vs.
(bye) (16) L 39:36

Nancy Lomberk (9) L vs.
Jeff Thompson (8) W 4 09:08

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20