CCL NATIONALS TIER 2 BLIND DRAW

Updated 12:15am

Elimination 3

JODY COOK // JUSTIN GURNEY vs.
ANGIE BRYANT // STAN RANDALL 12 15:06:52

Elimination 6

RAY JACKSON // SHANE OATES vs.
KYLE GRAHAM // NR LANDRETH 1 15:18:07

None.

Scroll to the right to view bracket. →

ANGIE BRYANT // STAN RANDALL
(bye)
CHRIS CAUDLE // JEANNE CHEPREN
9
DALTON SHEPARD // Scotty Gore
JODY COOK // JUSTIN GURNEY
(bye)
(bye)
BRAD JEFFORDS // MIRANDA BURCHAM
CODY KINNEY // LEE CASE
(bye)
GARRETT ALDERMAN // TRACY CARPENTER
15
DANNY WEIKEL // PRESTON MCALLISTER
JOHN KEEVER // TIMMY WARREN
1
JASON CREGGER // MATT HERB
(bye)
JASON KULICK // JOSH KIRKLAND
DON MCMANUS // JAMES SMITH
(bye)
ERNIE BURNS // JUSTIN WALTON
4
JOHN DILLINGHAM // NICK TRAVIS
EDDIE WATERS // SCOTTIE SPRINGER
7
KEVIN MITCHELL // NIKKI LEDDY
(bye)
SANDEE OATES // TANNER GARREN
KICKSTAND // TRAY PLYLER
(bye)
KARINA HESTERBERG // LAUREN MCLEOD
6
ERWIN // JOHN CHAPMAN
KYLE GRAHAM // NR LANDRETH
5
JOHN CLARK // TERRY STIDEM
(bye)
RAY JACKSON // SHANE OATES
ANGIE BRYANT // STAN RANDALL
A
8
DALTON SHEPARD // Scotty Gore
JODY COOK // JUSTIN GURNEY
B
14
BRAD JEFFORDS // MIRANDA BURCHAM
CODY KINNEY // LEE CASE
C
1
DANNY WEIKEL // PRESTON MCALLISTER
JOHN KEEVER // TIMMY WARREN
D
13
JASON KULICK // JOSH KIRKLAND
DON MCMANUS // JAMES SMITH
E
10
JOHN DILLINGHAM // NICK TRAVIS
EDDIE WATERS // SCOTTIE SPRINGER
F
14
SANDEE OATES // TANNER GARREN
KICKSTAND // TRAY PLYLER
G
2
ERWIN // JOHN CHAPMAN
KYLE GRAHAM // NR LANDRETH
H
3
RAY JACKSON // SHANE OATES
DALTON SHEPARD // Scotty Gore
I
3
BRAD JEFFORDS // MIRANDA BURCHAM
DANNY WEIKEL // PRESTON MCALLISTER
J
2
JASON KULICK // JOSH KIRKLAND
JOHN DILLINGHAM // NICK TRAVIS
K
13
EDDIE WATERS // SCOTTIE SPRINGER
ERWIN // JOHN CHAPMAN
L
12
KYLE GRAHAM // NR LANDRETH
DALTON SHEPARD // Scotty Gore
M
6
DANNY WEIKEL // PRESTON MCALLISTER
EDDIE WATERS // SCOTTIE SPRINGER
N
15
KYLE GRAHAM // NR LANDRETH
DANNY WEIKEL // PRESTON MCALLISTER
O
11
EDDIE WATERS // SCOTTIE SPRINGER
DANNY WEIKEL // PRESTON MCALLISTER
(bye)
CHRIS CAUDLE // JEANNE CHEPREN
(bye)
(bye)
(bye)
GARRETT ALDERMAN // TRACY CARPENTER
JASON CREGGER // MATT HERB
(bye)
(bye)
ERNIE BURNS // JUSTIN WALTON
KEVIN MITCHELL // NIKKI LEDDY
(bye)
(bye)
KARINA HESTERBERG // LAUREN MCLEOD
JOHN CLARK // TERRY STIDEM
(bye)
CHRIS CAUDLE // JEANNE CHEPREN
H
15
RAY JACKSON // SHANE OATES
(bye)
G
KICKSTAND // TRAY PLYLER
GARRETT ALDERMAN // TRACY CARPENTER
F
9
SANDEE OATES // TANNER GARREN
JASON CREGGER // MATT HERB
E
7
DON MCMANUS // JAMES SMITH
ERNIE BURNS // JUSTIN WALTON
D
6
JOHN KEEVER // TIMMY WARREN
KEVIN MITCHELL // NIKKI LEDDY
C
11
CODY KINNEY // LEE CASE
KARINA HESTERBERG // LAUREN MCLEOD
B
5
JODY COOK // JUSTIN GURNEY
JOHN CLARK // TERRY STIDEM
A
10
ANGIE BRYANT // STAN RANDALL
RAY JACKSON // SHANE OATES
8
KICKSTAND // TRAY PLYLER
SANDEE OATES // TANNER GARREN
8
JASON CREGGER // MATT HERB
ERNIE BURNS // JUSTIN WALTON
2
KEVIN MITCHELL // NIKKI LEDDY
JODY COOK // JUSTIN GURNEY
12
ANGIE BRYANT // STAN RANDALL
RAY JACKSON // SHANE OATES
J
4
JASON KULICK // JOSH KIRKLAND
JASON CREGGER // MATT HERB
I
11
BRAD JEFFORDS // MIRANDA BURCHAM
ERNIE BURNS // JUSTIN WALTON
L
10
ERWIN // JOHN CHAPMAN
K
JOHN DILLINGHAM // NICK TRAVIS
RAY JACKSON // SHANE OATES
10
JASON CREGGER // MATT HERB
ERWIN // JOHN CHAPMAN
RAY JACKSON // SHANE OATES
N
1
KYLE GRAHAM // NR LANDRETH
M
DALTON SHEPARD // Scotty Gore
O
EDDIE WATERS // SCOTTIE SPRINGER

7th

  JASON CREGGER // MATT HERB

9th

  JASON KULICK // JOSH KIRKLAND

  BRAD JEFFORDS // MIRANDA BURCHAM

  ERNIE BURNS // JUSTIN WALTON

13th

  KICKSTAND // TRAY PLYLER

  SANDEE OATES // TANNER GARREN

  KEVIN MITCHELL // NIKKI LEDDY

17th

  CHRIS CAUDLE // JEANNE CHEPREN

  GARRETT ALDERMAN // TRACY CARPENTER

  DON MCMANUS // JAMES SMITH

  JOHN KEEVER // TIMMY WARREN

  CODY KINNEY // LEE CASE

  KARINA HESTERBERG // LAUREN MCLEOD

  JOHN CLARK // TERRY STIDEM

Winners Final

DANNY WEIKEL // PRESTON MCALLISTER W vs.
EDDIE WATERS // SCOTTIE SPRINGER L 11 11:57

Elimination 5

RAY JACKSON // SHANE OATES W vs.
JASON CREGGER // MATT HERB L 10 11:39

Winners Semi-finals

DALTON SHEPARD // Scotty Gore L vs.
DANNY WEIKEL // PRESTON MCALLISTER W 6 21:36

EDDIE WATERS // SCOTTIE SPRINGER W vs.
KYLE GRAHAM // NR LANDRETH L 15 17:36

Elimination 4

ERNIE BURNS // JUSTIN WALTON L vs.
ERWIN // JOHN CHAPMAN W 10 19:16

JASON CREGGER // MATT HERB W vs.
BRAD JEFFORDS // MIRANDA BURCHAM L 11 12:57

RAY JACKSON // SHANE OATES W vs.
JASON KULICK // JOSH KIRKLAND L 4 23:07

Elimination 3

ERNIE BURNS // JUSTIN WALTON W vs.
KEVIN MITCHELL // NIKKI LEDDY L 2 11:57

RAY JACKSON // SHANE OATES W vs.
KICKSTAND // TRAY PLYLER L 8 12:20

SANDEE OATES // TANNER GARREN L vs.
JASON CREGGER // MATT HERB W 8 15:27

Winners 2

DALTON SHEPARD // Scotty Gore W vs.
BRAD JEFFORDS // MIRANDA BURCHAM L 3 30:25

DANNY WEIKEL // PRESTON MCALLISTER W vs.
JASON KULICK // JOSH KIRKLAND L 2 13:53

ERWIN // JOHN CHAPMAN L vs.
KYLE GRAHAM // NR LANDRETH W 12 19:11

JOHN DILLINGHAM // NICK TRAVIS L vs.
EDDIE WATERS // SCOTTIE SPRINGER W 13 15:47

Elimination 2

CHRIS CAUDLE // JEANNE CHEPREN L vs.
RAY JACKSON // SHANE OATES W 15 16:36

ERNIE BURNS // JUSTIN WALTON W vs.
JOHN KEEVER // TIMMY WARREN L 6 10:13

GARRETT ALDERMAN // TRACY CARPENTER L vs.
SANDEE OATES // TANNER GARREN W 9 32:04

JASON CREGGER // MATT HERB W vs.
DON MCMANUS // JAMES SMITH L 7 23:19

JOHN CLARK // TERRY STIDEM L vs.
ANGIE BRYANT // STAN RANDALL W 10 12:12

KARINA HESTERBERG // LAUREN MCLEOD L vs.
JODY COOK // JUSTIN GURNEY W 5 01:29:58

KEVIN MITCHELL // NIKKI LEDDY W vs.
CODY KINNEY // LEE CASE L 11 20:37

Winners 1

ANGIE BRYANT // STAN RANDALL L vs.
DALTON SHEPARD // Scotty Gore W 8 12:12

CODY KINNEY // LEE CASE L vs.
DANNY WEIKEL // PRESTON MCALLISTER W 1 12:09

DON MCMANUS // JAMES SMITH L vs.
JOHN DILLINGHAM // NICK TRAVIS W 10 17:59

EDDIE WATERS // SCOTTIE SPRINGER W vs.
SANDEE OATES // TANNER GARREN L 14 14:39

JODY COOK // JUSTIN GURNEY L vs.
BRAD JEFFORDS // MIRANDA BURCHAM W 14 11:22

JOHN KEEVER // TIMMY WARREN L vs.
JASON KULICK // JOSH KIRKLAND W 13 15:05

KICKSTAND // TRAY PLYLER L vs.
ERWIN // JOHN CHAPMAN W 2 11:03

KYLE GRAHAM // NR LANDRETH W vs.
RAY JACKSON // SHANE OATES L 3 15:14

Round 1

CHRIS CAUDLE // JEANNE CHEPREN L vs.
DALTON SHEPARD // Scotty Gore W 9 25:14

EDDIE WATERS // SCOTTIE SPRINGER W vs.
KEVIN MITCHELL // NIKKI LEDDY L 7 13:50

ERNIE BURNS // JUSTIN WALTON L vs.
JOHN DILLINGHAM // NICK TRAVIS W 4 11:24

GARRETT ALDERMAN // TRACY CARPENTER L vs.
DANNY WEIKEL // PRESTON MCALLISTER W 15 11:45

JOHN KEEVER // TIMMY WARREN W vs.
JASON CREGGER // MATT HERB L 1 07:48

KARINA HESTERBERG // LAUREN MCLEOD L vs.
ERWIN // JOHN CHAPMAN W 6 13:47

KYLE GRAHAM // NR LANDRETH W vs.
JOHN CLARK // TERRY STIDEM L 5 08:56

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20