World Of Beer Cornhole Tournament

Updated 2:14am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Steve Brown/Andy Belisario
(bye)
Ryan Smith/Mike Lucas Jr
Board 8
Kelly Butler/kyle
Ken Smith/Vic Heberling
Patrick Kenworthy/Bob Kenworthy Sr
Jordan Johnson/Duron Wilson
Oscar Ricarde/Orlando
Bob Kenworthy/Neil Fischer
Board 9
Timmy Pitcher/Leston Allen
Scott DiRico/John Hayes
Board 2
Randy Waite/Gordon
Chip Polkowski/Ryan Windt
Board 1
Andy Wright/John Reilly
No Show/bye
Board 9
Carl Motts/Kevin Fink
Adam Marinkovits/Scott Christman
Board 10
Dean Boninu/Ed Thomas
Glenn Blessing/Matt Reinert
Chris Middleton/Brian Ogle
Mike Collinelli/CanAm
Board 5
Scott Lambert/Cuz
Bye
Justin Stranger/John Kitchin
Jim McGeehan/Tim Leslie
Board 2
Kerry Garber/Thom Stranger
Bobby Van/Borith Thach
Board 9
Michael Grube/Michael Green
Jason Gessner/Todd Gessner
Board 6
Larry Kilcullen/Carolynne
Ed Campanile/diane Campanile
Board 3
Kyndal Jacobs/Brad Beard
Ryan Omalley/Steve S
Ken Coale/Curtis Herbert
Jordan Harsh/Aiden Mentzer
Storm Hogg/Riley Kilmer
Paige Champagne/Greg Griffin
Allen McNeil/Shawn Lowy
Eric Harrison/Earl Harrison
David Neill/Richie Desantis
Matt Nye/Andrea Tremper
Board 7
Michael Verbos/Jamie Eberly
Jesse Bregman/Brittany Bregman
Board 10
Mathew Rogers/Tommy Rogers
John Leese/Nelson Coble
Christian Ladd/Ryan Mabry
Joe Trowbridge/Ed Ramirez
Board 4
Dan Kuhn/Brian Switzer
Tristan Phelan/Scott
Board 7
Corey Degilio/Stephen
No Show
Board 5
Nate Francis/Dave Richards
Barry Lewis/Kenny
Board 8
Mike Blessing/Jake Blessing
Alex Profrock/Jake
Joe Harsh/Brandon Morris
Howard Degilio/Mark Spak
Tom Johnstone/Ian Weigand
Tim Ngo/Jeff Supplee
Board 8
Devon Harbaugh/Derrick Mentzer
Dylan Wood/Logan Bakner
Board 4
Jimmy Youmans/Lance Hobbs
Tony Catone/Tony Yanuzzi
Board 1
Jim Thompson/Tim Kalbach
Steve Brown/Andy Belisario
A
Ryan Smith/Mike Lucas Jr
Ken Smith/Vic Heberling
B
Board 1
Oscar Ricarde/Orlando
Timmy Pitcher/Leston Allen
C
Board 6
Randy Waite/Gordon
Chip Polkowski/Ryan Windt
D
Board 4
Carl Motts/Kevin Fink
Adam Marinkovits/Scott Christman
E
Board 1
Chris Middleton/Brian Ogle
Scott Lambert/Cuz
F
Board 8
Justin Stranger/John Kitchin
Kerry Garber/Thom Stranger
G
Michael Grube/Michael Green
Jason Gessner/Todd Gessner
H
Board 5
Kyndal Jacobs/Brad Beard
Ken Coale/Curtis Herbert
I
Board 4
Storm Hogg/Riley Kilmer
Allen McNeil/Shawn Lowy
J
Board 7
David Neill/Richie Desantis
Michael Verbos/Jamie Eberly
K
Mathew Rogers/Tommy Rogers
John Leese/Nelson Coble
L
Joe Trowbridge/Ed Ramirez
Corey Degilio/Stephen
M
Board 3
Nate Francis/Dave Richards
Barry Lewis/Kenny
N
Board 9
Joe Harsh/Brandon Morris
Howard Degilio/Mark Spak
O
Board 5
Devon Harbaugh/Derrick Mentzer
Dylan Wood/Logan Bakner
P
Board 10
Tony Catone/Tony Yanuzzi
Ryan Smith/Mike Lucas Jr
Q
Board 5
Ken Smith/Vic Heberling
Timmy Pitcher/Leston Allen
R
Chip Polkowski/Ryan Windt
Chris Middleton/Brian Ogle
S
Justin Stranger/John Kitchin
Michael Grube/Michael Green
T
Board 10
Jason Gessner/Todd Gessner
Ken Coale/Curtis Herbert
U
Board 8
David Neill/Richie Desantis
Michael Verbos/Jamie Eberly
V
Board 2
John Leese/Nelson Coble
Corey Degilio/Stephen
W
Board 4
Barry Lewis/Kenny
Devon Harbaugh/Derrick Mentzer
X
Dylan Wood/Logan Bakner
Ryan Smith/Mike Lucas Jr
Y
Board 1
Timmy Pitcher/Leston Allen
Justin Stranger/John Kitchin
Z
Michael Grube/Michael Green
Ken Coale/Curtis Herbert
AA
Board 6
John Leese/Nelson Coble
Corey Degilio/Stephen
AB
Devon Harbaugh/Derrick Mentzer
Ryan Smith/Mike Lucas Jr
AC
Board 6
Justin Stranger/John Kitchin
John Leese/Nelson Coble
AD
Board 3
Devon Harbaugh/Derrick Mentzer
Ryan Smith/Mike Lucas Jr
AE
Board 3
Devon Harbaugh/Derrick Mentzer
Ryan Smith/Mike Lucas Jr
Board 7
Devon Harbaugh/Derrick Mentzer
Ryan Smith/Mike Lucas Jr
(bye)
Kelly Butler/kyle
Patrick Kenworthy/Bob Kenworthy Sr
Jordan Johnson/Duron Wilson
Bob Kenworthy/Neil Fischer
Scott DiRico/John Hayes
Andy Wright/John Reilly
Board 5
No Show/bye
Dean Boninu/Ed Thomas
Glenn Blessing/Matt Reinert
Mike Collinelli/CanAm
Bye
Jim McGeehan/Tim Leslie
Board 10
Bobby Van/Borith Thach
Larry Kilcullen/Carolynne
Ed Campanile/diane Campanile
Ryan Omalley/Steve S
Board 1
Jordan Harsh/Aiden Mentzer
Paige Champagne/Greg Griffin
Board 3
Eric Harrison/Earl Harrison
Matt Nye/Andrea Tremper
Board 2
Jesse Bregman/Brittany Bregman
Christian Ladd/Ryan Mabry
Board 6
Dan Kuhn/Brian Switzer
Tristan Phelan/Scott
No Show
Mike Blessing/Jake Blessing
Board 7
Alex Profrock/Jake
Tom Johnstone/Ian Weigand
Tim Ngo/Jeff Supplee
Jimmy Youmans/Lance Hobbs
Jim Thompson/Tim Kalbach
Kelly Butler/kyle
P
Tony Catone/Tony Yanuzzi
Patrick Kenworthy/Bob Kenworthy Sr
O
Board 4
Howard Degilio/Mark Spak
Scott DiRico/John Hayes
N
Board 1
Joe Harsh/Brandon Morris
Andy Wright/John Reilly
M
Board 8
Nate Francis/Dave Richards
Glenn Blessing/Matt Reinert
L
Board 3
Joe Trowbridge/Ed Ramirez
Mike Collinelli/CanAm
K
Board 9
Mathew Rogers/Tommy Rogers
Bobby Van/Borith Thach
J
Board 6
Allen McNeil/Shawn Lowy
Larry Kilcullen/Carolynne
I
Board 7
Storm Hogg/Riley Kilmer
Jordan Harsh/Aiden Mentzer
H
Board 6
Kyndal Jacobs/Brad Beard
Eric Harrison/Earl Harrison
G
Board 5
Kerry Garber/Thom Stranger
Jesse Bregman/Brittany Bregman
F
Board 1
Scott Lambert/Cuz
Dan Kuhn/Brian Switzer
E
Adam Marinkovits/Scott Christman
Tristan Phelan/Scott
D
Board 2
Carl Motts/Kevin Fink
Alex Profrock/Jake
C
Board 8
Randy Waite/Gordon
Tim Ngo/Jeff Supplee
B
Oscar Ricarde/Orlando
Jimmy Youmans/Lance Hobbs
A
Board 2
Steve Brown/Andy Belisario
Tony Catone/Tony Yanuzzi
Howard Degilio/Mark Spak
Joe Harsh/Brandon Morris
Board 2
Nate Francis/Dave Richards
Joe Trowbridge/Ed Ramirez
Board 5
Mathew Rogers/Tommy Rogers
Allen McNeil/Shawn Lowy
Board 3
Storm Hogg/Riley Kilmer
Jordan Harsh/Aiden Mentzer
Board 10
Kerry Garber/Thom Stranger
Scott Lambert/Cuz
Board 7
Adam Marinkovits/Scott Christman
Carl Motts/Kevin Fink
Randy Waite/Gordon
Oscar Ricarde/Orlando
Board 1
Jimmy Youmans/Lance Hobbs
Tony Catone/Tony Yanuzzi
T
Board 8
Jason Gessner/Todd Gessner
Nate Francis/Dave Richards
S
Board 10
Chris Middleton/Brian Ogle
Joe Trowbridge/Ed Ramirez
R
Chip Polkowski/Ryan Windt
Storm Hogg/Riley Kilmer
Q
Ken Smith/Vic Heberling
Jordan Harsh/Aiden Mentzer
X
Board 3
Dylan Wood/Logan Bakner
Scott Lambert/Cuz
W
Barry Lewis/Kenny
Randy Waite/Gordon
V
Michael Verbos/Jamie Eberly
Jimmy Youmans/Lance Hobbs
U
David Neill/Richie Desantis
Tony Catone/Tony Yanuzzi
Board 7
Nate Francis/Dave Richards
Chip Polkowski/Ryan Windt
Board 4
Ken Smith/Vic Heberling
Jordan Harsh/Aiden Mentzer
Board 1
Barry Lewis/Kenny
Randy Waite/Gordon
Jimmy Youmans/Lance Hobbs
Nate Francis/Dave Richards
AB
Board 5
Corey Degilio/Stephen
Ken Smith/Vic Heberling
AA
Board 4
Ken Coale/Curtis Herbert
Jordan Harsh/Aiden Mentzer
Z
Board 2
Michael Grube/Michael Green
Jimmy Youmans/Lance Hobbs
Y
Board 3
Timmy Pitcher/Leston Allen
Corey Degilio/Stephen
Board 1
Ken Coale/Curtis Herbert
Jordan Harsh/Aiden Mentzer
Board 1
Timmy Pitcher/Leston Allen
Ken Coale/Curtis Herbert
AC
Board 3
Justin Stranger/John Kitchin
Timmy Pitcher/Leston Allen
AD
Board 2
John Leese/Nelson Coble
Justin Stranger/John Kitchin
Board 2
Timmy Pitcher/Leston Allen
Justin Stranger/John Kitchin
AE
Board 1
Devon Harbaugh/Derrick Mentzer
Devon Harbaugh/Derrick Mentzer

1st

  Ryan Smith/Mike Lucas Jr

2nd

  Devon Harbaugh/Derrick Mentzer

3rd

  Justin Stranger/John Kitchin

4th

  Timmy Pitcher/Leston Allen

5th

  Ken Coale/Curtis Herbert

  John Leese/Nelson Coble

7th

  Corey Degilio/Stephen

  Jordan Harsh/Aiden Mentzer

9th

  Nate Francis/Dave Richards

  Ken Smith/Vic Heberling

  Michael Grube/Michael Green

  Jimmy Youmans/Lance Hobbs

13th

  Tony Catone/Tony Yanuzzi

  Chip Polkowski/Ryan Windt

  Barry Lewis/Kenny

  Randy Waite/Gordon

17th

  Jason Gessner/Todd Gessner

  Chris Middleton/Brian Ogle

  Joe Trowbridge/Ed Ramirez

  Storm Hogg/Riley Kilmer

  Dylan Wood/Logan Bakner

  Scott Lambert/Cuz

  Michael Verbos/Jamie Eberly

  David Neill/Richie Desantis

25th

  Howard Degilio/Mark Spak

  Joe Harsh/Brandon Morris

  Mathew Rogers/Tommy Rogers

  Allen McNeil/Shawn Lowy

  Kerry Garber/Thom Stranger

  Adam Marinkovits/Scott Christman

  Carl Motts/Kevin Fink

  Oscar Ricarde/Orlando

33th

  Kelly Butler/kyle

  Patrick Kenworthy/Bob Kenworthy Sr

  Scott DiRico/John Hayes

  Andy Wright/John Reilly

  Glenn Blessing/Matt Reinert

  Mike Collinelli/CanAm

  Bobby Van/Borith Thach

  Larry Kilcullen/Carolynne

  Kyndal Jacobs/Brad Beard

  Eric Harrison/Earl Harrison

  Jesse Bregman/Brittany Bregman

  Dan Kuhn/Brian Switzer

  Tristan Phelan/Scott

  Alex Profrock/Jake

  Tim Ngo/Jeff Supplee

  Steve Brown/Andy Belisario

49th

  Jordan Johnson/Duron Wilson

  Bob Kenworthy/Neil Fischer

  No Show/bye

  Dean Boninu/Ed Thomas

  Bye

  Jim McGeehan/Tim Leslie

  Ed Campanile/diane Campanile

  Ryan Omalley/Steve S

  Paige Champagne/Greg Griffin

  Matt Nye/Andrea Tremper

  Christian Ladd/Ryan Mabry

  No Show

  Mike Blessing/Jake Blessing

  Tom Johnstone/Ian Weigand

  Jim Thompson/Tim Kalbach

Final

Ryan Smith/Mike Lucas Jr W vs.
Devon Harbaugh/Derrick Mentzer L Board 7 13:28

Elimination Final

Justin Stranger/John Kitchin L vs.
Devon Harbaugh/Derrick Mentzer W Board 1 05:17

Elimination Semi-final

Justin Stranger/John Kitchin W vs.
Timmy Pitcher/Leston Allen L Board 2 11:56

Winners Final

Ryan Smith/Mike Lucas Jr W vs.
Devon Harbaugh/Derrick Mentzer L Board 3 10:19

Elimination 8

Ken Coale/Curtis Herbert L vs.
Justin Stranger/John Kitchin W Board 3 14:01

Timmy Pitcher/Leston Allen W vs.
John Leese/Nelson Coble L Board 2 05:33

Elimination 7

Corey Degilio/Stephen L vs.
Ken Coale/Curtis Herbert W Board 1 14:23

Jordan Harsh/Aiden Mentzer L vs.
Timmy Pitcher/Leston Allen W Board 1 05:41

Winners Semi-finals

John Leese/Nelson Coble L vs.
Devon Harbaugh/Derrick Mentzer W Board 3 08:29

Ryan Smith/Mike Lucas Jr W vs.
Justin Stranger/John Kitchin L Board 6 12:21

Elimination 6

Jimmy Youmans/Lance Hobbs L vs.
Timmy Pitcher/Leston Allen W Board 3 33:35

Jordan Harsh/Aiden Mentzer W vs.
Michael Grube/Michael Green L Board 2 16:20

Ken Smith/Vic Heberling L vs.
Ken Coale/Curtis Herbert W Board 4 17:08

Nate Francis/Dave Richards L vs.
Corey Degilio/Stephen W Board 5 18:38

Elimination 5

Chip Polkowski/Ryan Windt L vs.
Ken Smith/Vic Heberling W Board 4 23:13

Jordan Harsh/Aiden Mentzer W vs.
Barry Lewis/Kenny L Board 1 13:31

Randy Waite/Gordon L vs.
Jimmy Youmans/Lance Hobbs W 11:08

Tony Catone/Tony Yanuzzi L vs.
Nate Francis/Dave Richards W Board 7 11:46

Winners 3

Corey Degilio/Stephen L vs.
Devon Harbaugh/Derrick Mentzer W 09:00

Justin Stranger/John Kitchin W vs.
Michael Grube/Michael Green L 13:12

Ken Coale/Curtis Herbert L vs.
John Leese/Nelson Coble W Board 6 20:47

Ryan Smith/Mike Lucas Jr W vs.
Timmy Pitcher/Leston Allen L Board 1 13:47

Elimination 4

Jimmy Youmans/Lance Hobbs W vs.
David Neill/Richie Desantis L 16:08

Joe Trowbridge/Ed Ramirez L vs.
Chip Polkowski/Ryan Windt W 16:05

Jordan Harsh/Aiden Mentzer W vs.
Dylan Wood/Logan Bakner L Board 3 15:43

Nate Francis/Dave Richards W vs.
Chris Middleton/Brian Ogle L Board 10 17:19

Randy Waite/Gordon W vs.
Michael Verbos/Jamie Eberly L 11:38

Scott Lambert/Cuz L vs.
Barry Lewis/Kenny W 18:23

Storm Hogg/Riley Kilmer L vs.
Ken Smith/Vic Heberling W 18:16

Tony Catone/Tony Yanuzzi W vs.
Jason Gessner/Todd Gessner L Board 8 09:57

Elimination 3

Allen McNeil/Shawn Lowy L vs.
Storm Hogg/Riley Kilmer W Board 3 10:22

Carl Motts/Kevin Fink L vs.
Randy Waite/Gordon W 17:00

Joe Harsh/Brandon Morris L vs.
Nate Francis/Dave Richards W Board 2 18:31

Joe Trowbridge/Ed Ramirez W vs.
Mathew Rogers/Tommy Rogers L Board 5 12:28

Jordan Harsh/Aiden Mentzer W vs.
Kerry Garber/Thom Stranger L Board 10 18:03

Oscar Ricarde/Orlando L vs.
Jimmy Youmans/Lance Hobbs W Board 1 07:16

Scott Lambert/Cuz W vs.
Adam Marinkovits/Scott Christman L Board 7 16:46

Tony Catone/Tony Yanuzzi W vs.
Howard Degilio/Mark Spak L 14:02

Winners 2

Chris Middleton/Brian Ogle L vs.
Justin Stranger/John Kitchin W 10:22

Corey Degilio/Stephen W vs.
Barry Lewis/Kenny L Board 4 17:49

Devon Harbaugh/Derrick Mentzer W vs.
Dylan Wood/Logan Bakner L 20:42

Ken Coale/Curtis Herbert W vs.
David Neill/Richie Desantis L Board 8 13:27

Michael Grube/Michael Green W vs.
Jason Gessner/Todd Gessner L Board 10 08:50

Michael Verbos/Jamie Eberly L vs.
John Leese/Nelson Coble W Board 2 08:06

Ryan Smith/Mike Lucas Jr W vs.
Ken Smith/Vic Heberling L Board 5 09:44

Timmy Pitcher/Leston Allen W vs.
Chip Polkowski/Ryan Windt L 12:33

Elimination 2

Alex Profrock/Jake L vs.
Randy Waite/Gordon W Board 8 08:16

Andy Wright/John Reilly L vs.
Nate Francis/Dave Richards W Board 8 08:32

Bobby Van/Borith Thach L vs.
Allen McNeil/Shawn Lowy W Board 6 12:28

Dan Kuhn/Brian Switzer L vs.
Adam Marinkovits/Scott Christman W 13:10

Eric Harrison/Earl Harrison L vs.
Kerry Garber/Thom Stranger W Board 5 12:15

Glenn Blessing/Matt Reinert L vs.
Joe Trowbridge/Ed Ramirez W Board 3 12:10

Jesse Bregman/Brittany Bregman L vs.
Scott Lambert/Cuz W Board 1 11:46

Jimmy Youmans/Lance Hobbs W vs.
Steve Brown/Andy Belisario L Board 2 10:04

Jordan Harsh/Aiden Mentzer W vs.
Kyndal Jacobs/Brad Beard L Board 6 09:44

Kelly Butler/kyle L vs.
Tony Catone/Tony Yanuzzi W 09:20

Larry Kilcullen/Carolynne L vs.
Storm Hogg/Riley Kilmer W Board 7 10:58

Mike Collinelli/CanAm L vs.
Mathew Rogers/Tommy Rogers W Board 9 25:09

Patrick Kenworthy/Bob Kenworthy Sr L vs.
Howard Degilio/Mark Spak W Board 4 10:28

Scott DiRico/John Hayes L vs.
Joe Harsh/Brandon Morris W Board 1 09:18

Tim Ngo/Jeff Supplee L vs.
Oscar Ricarde/Orlando W 12:59

Tristan Phelan/Scott L vs.
Carl Motts/Kevin Fink W Board 2 05:56

Elimination 1

Andy Wright/John Reilly W vs.
No Show/bye L Board 5 00:20

Bob Kenworthy/Neil Fischer L vs.
Scott DiRico/John Hayes W 16:33

Christian Ladd/Ryan Mabry L vs.
Dan Kuhn/Brian Switzer W Board 6 16:40

Dean Boninu/Ed Thomas L vs.
Glenn Blessing/Matt Reinert W 35:00

Jim McGeehan/Tim Leslie L vs.
Bobby Van/Borith Thach W Board 10 16:22

Jimmy Youmans/Lance Hobbs W vs.
Jim Thompson/Tim Kalbach L 09:37

Larry Kilcullen/Carolynne W vs.
Ed Campanile/diane Campanile L 19:25

Matt Nye/Andrea Tremper L vs.
Jesse Bregman/Brittany Bregman W Board 2 17:43

Mike Blessing/Jake Blessing L vs.
Alex Profrock/Jake W Board 7 11:40

Mike Collinelli/CanAm W vs.
Bye L 10:57

Paige Champagne/Greg Griffin L vs.
Eric Harrison/Earl Harrison W Board 3 09:27

Patrick Kenworthy/Bob Kenworthy Sr W vs.
Jordan Johnson/Duron Wilson L 15:08

Ryan Omalley/Steve S L vs.
Jordan Harsh/Aiden Mentzer W Board 1 06:28

Tom Johnstone/Ian Weigand L vs.
Tim Ngo/Jeff Supplee W 16:38

Tristan Phelan/Scott W vs.
No Show L 03:41

Winners 1

Adam Marinkovits/Scott Christman L vs.
Chris Middleton/Brian Ogle W Board 1 08:58

Allen McNeil/Shawn Lowy L vs.
David Neill/Richie Desantis W Board 7 13:34

Barry Lewis/Kenny W vs.
Joe Harsh/Brandon Morris L Board 9 18:51

Chip Polkowski/Ryan Windt W vs.
Carl Motts/Kevin Fink L Board 4 11:12

Corey Degilio/Stephen W vs.
Nate Francis/Dave Richards L Board 3 19:54

Dylan Wood/Logan Bakner W vs.
Tony Catone/Tony Yanuzzi L Board 10 16:43

Howard Degilio/Mark Spak L vs.
Devon Harbaugh/Derrick Mentzer W Board 5 18:59

Jason Gessner/Todd Gessner W vs.
Kyndal Jacobs/Brad Beard L Board 5 09:31

John Leese/Nelson Coble W vs.
Joe Trowbridge/Ed Ramirez L 18:01

Ken Coale/Curtis Herbert W vs.
Storm Hogg/Riley Kilmer L Board 4 13:24

Ken Smith/Vic Heberling W vs.
Oscar Ricarde/Orlando L Board 1 08:22

Kerry Garber/Thom Stranger L vs.
Michael Grube/Michael Green W 13:56

Michael Verbos/Jamie Eberly W vs.
Mathew Rogers/Tommy Rogers L 18:03

Scott Lambert/Cuz L vs.
Justin Stranger/John Kitchin W Board 8 17:27

Steve Brown/Andy Belisario L vs.
Ryan Smith/Mike Lucas Jr W 09:57

Timmy Pitcher/Leston Allen W vs.
Randy Waite/Gordon L Board 6 13:58

Round 1

Adam Marinkovits/Scott Christman W vs.
Dean Boninu/Ed Thomas L Board 10 10:04

Alex Profrock/Jake L vs.
Joe Harsh/Brandon Morris W 14:33

Barry Lewis/Kenny W vs.
Mike Blessing/Jake Blessing L Board 8 08:29

Bob Kenworthy/Neil Fischer L vs.
Timmy Pitcher/Leston Allen W Board 9 08:32

Bobby Van/Borith Thach L vs.
Michael Grube/Michael Green W Board 9 26:26

Bye L vs.
Justin Stranger/John Kitchin W 10:44

Chip Polkowski/Ryan Windt W vs.
Andy Wright/John Reilly L Board 1 09:54

Dylan Wood/Logan Bakner W vs.
Jimmy Youmans/Lance Hobbs L Board 4 10:42

Ed Campanile/diane Campanile L vs.
Kyndal Jacobs/Brad Beard W Board 3 24:45

Eric Harrison/Earl Harrison L vs.
David Neill/Richie Desantis W 12:37

Glenn Blessing/Matt Reinert L vs.
Chris Middleton/Brian Ogle W 14:44

Howard Degilio/Mark Spak W vs.
Tom Johnstone/Ian Weigand L 16:21

Jason Gessner/Todd Gessner W vs.
Larry Kilcullen/Carolynne L Board 6 17:10

Jesse Bregman/Brittany Bregman L vs.
Mathew Rogers/Tommy Rogers W Board 10 10:23

Jim McGeehan/Tim Leslie L vs.
Kerry Garber/Thom Stranger W Board 2 08:41

Joe Trowbridge/Ed Ramirez W vs.
Dan Kuhn/Brian Switzer L Board 4 16:20

John Leese/Nelson Coble W vs.
Christian Ladd/Ryan Mabry L 11:54

Jordan Harsh/Aiden Mentzer L vs.
Storm Hogg/Riley Kilmer W 14:43

Jordan Johnson/Duron Wilson L vs.
Oscar Ricarde/Orlando W 07:19

Ken Smith/Vic Heberling W vs.
Patrick Kenworthy/Bob Kenworthy Sr L 09:00

Matt Nye/Andrea Tremper L vs.
Michael Verbos/Jamie Eberly W Board 7 15:02

Mike Collinelli/CanAm L vs.
Scott Lambert/Cuz W Board 5 17:43

No Show L vs.
Nate Francis/Dave Richards W Board 5 04:34

No Show/bye L vs.
Carl Motts/Kevin Fink W Board 9 04:33

Paige Champagne/Greg Griffin L vs.
Allen McNeil/Shawn Lowy W 11:24

Ryan Omalley/Steve S L vs.
Ken Coale/Curtis Herbert W 11:11

Ryan Smith/Mike Lucas Jr W vs.
Kelly Butler/kyle L Board 8 06:10

Scott DiRico/John Hayes L vs.
Randy Waite/Gordon W Board 2 12:02

Tim Ngo/Jeff Supplee L vs.
Devon Harbaugh/Derrick Mentzer W Board 8 07:26

Tony Catone/Tony Yanuzzi W vs.
Jim Thompson/Tim Kalbach L Board 1 09:08

Tristan Phelan/Scott L vs.
Corey Degilio/Stephen W Board 7 10:02

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20