THE BAR 7pm LOD

Updated 9:33pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Fish // Jack O
(bye)
Dustin H // Tim
Board 2
Jen // Nikki
Adam // Heather
Board 2
Korey F // Scott K
Britt // Kendy
Board 1
Jimmer // Kou
Blano // Snake
(bye)
Kyle // Missy
Board 3
Chris W // Ugene
Jeremy Anderson // Spencer
Board 4
Davey // Matt Keiper
(bye)
David B // Dorf
Fish // Jack O
A
Board 4
Dustin H // Tim
Korey F // Scott K
B
Board 3
Britt // Kendy
Blano // Snake
C
Board 2
Chris W // Ugene
Davey // Matt Keiper
D
Board 3
David B // Dorf
Fish // Jack O
E
Board 3
Korey F // Scott K
Chris W // Ugene
F
Board 4
David B // Dorf
Korey F // Scott K
G
Board 1
David B // Dorf
David B // Dorf
Board 1
Korey F // Scott K
David B // Dorf
(bye)
Jen // Nikki
Adam // Heather
Board 2
Jimmer // Kou
(bye)
Kyle // Missy
Jeremy Anderson // Spencer
(bye)
Jen // Nikki
D
Board 4
Davey // Matt Keiper
Jimmer // Kou
C
Board 2
Blano // Snake
Kyle // Missy
B
Board 1
Britt // Kendy
Jeremy Anderson // Spencer
A
Board 1
Dustin H // Tim
Davey // Matt Keiper
Board 1
Blano // Snake
Kyle // Missy
Board 4
Jeremy Anderson // Spencer
Blano // Snake
E
Board 2
Fish // Jack O
Jeremy Anderson // Spencer
F
Board 3
Chris W // Ugene
Fish // Jack O
Board 4
Jeremy Anderson // Spencer
Fish // Jack O
G
Board 2
Korey F // Scott K
Korey F // Scott K

1st

  David B // Dorf

2nd

  Korey F // Scott K

3rd

  Fish // Jack O

4th

  Jeremy Anderson // Spencer

5th

  Blano // Snake

  Chris W // Ugene

7th

  Davey // Matt Keiper

  Kyle // Missy

9th

  Jen // Nikki

  Jimmer // Kou

  Britt // Kendy

  Dustin H // Tim

13th

  Adam // Heather

Final

David B // Dorf W vs.
Korey F // Scott K L Board 1 23:16

Elimination Final

Fish // Jack O L vs.
Korey F // Scott K W Board 2 14:23

Elimination Semi-final

Fish // Jack O W vs.
Jeremy Anderson // Spencer L Board 4 25:46

Winners Final

Korey F // Scott K L vs.
David B // Dorf W Board 1 33:41

Elimination 4

Blano // Snake L vs.
Fish // Jack O W Board 2 20:13

Jeremy Anderson // Spencer W vs.
Chris W // Ugene L Board 3 16:38

Elimination 3

Davey // Matt Keiper L vs.
Blano // Snake W Board 1 23:17

Kyle // Missy L vs.
Jeremy Anderson // Spencer W Board 4 15:56

Winners Semi-finals

Chris W // Ugene L vs.
David B // Dorf W Board 4 14:58

Fish // Jack O L vs.
Korey F // Scott K W Board 3 19:03

Elimination 2

Jen // Nikki L vs.
Davey // Matt Keiper W Board 4 18:46

Jeremy Anderson // Spencer W vs.
Dustin H // Tim L Board 1 15:37

Jimmer // Kou L vs.
Blano // Snake W Board 2 23:51

Kyle // Missy W vs.
Britt // Kendy L Board 1 32:54

Elimination 1

Adam // Heather L vs.
Jimmer // Kou W Board 2 19:36

Winners 1

Blano // Snake L vs.
Chris W // Ugene W Board 2 15:52

Davey // Matt Keiper L vs.
David B // Dorf W Board 3 26:41

Fish // Jack O W vs.
Dustin H // Tim L Board 4 23:41

Korey F // Scott K W vs.
Britt // Kendy L Board 3 12:58

Round 1

Adam // Heather L vs.
Korey F // Scott K W Board 2 15:47

Britt // Kendy W vs.
Jimmer // Kou L Board 1 23:19

Dustin H // Tim W vs.
Jen // Nikki L Board 2 23:33

Jeremy Anderson // Spencer L vs.
Davey // Matt Keiper W Board 4 22:40

Kyle // Missy L vs.
Chris W // Ugene W Board 3 19:41

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20