ACO Regional May- Doubles

Updated 4:18am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Tony Nix/Dave Provost (1)
(bye) (16)
Don T/Vince (9)
3
Mark D/Erik (8)
Dave McDade/Patrick Sandridge (5)
(bye) (12)
(bye) (13)
Mark/Wes (4)
Grant Becwar/Sean Kelly (3)
(bye) (14)
(bye) (11)
Matt Larson/Phil Snyder (6)
Tony Bruschi/Nick R (7)
(bye) (10)
(bye) (15)
Margaret/Stephanie (2)
Tony Nix/Dave Provost (1)
A
2
Mark D/Erik (8)
Dave McDade/Patrick Sandridge (5)
B
1
Mark/Wes (4)
Grant Becwar/Sean Kelly (3)
C
4
Matt Larson/Phil Snyder (6)
Tony Bruschi/Nick R (7)
D
5
Margaret/Stephanie (2)
Mark D/Erik (8)
E
5
Mark/Wes (4)
Grant Becwar/Sean Kelly (3)
F
3
Tony Bruschi/Nick R (7)
Mark/Wes (4)
G
2
Grant Becwar/Sean Kelly (3)
Mark/Wes (4)
4
Grant Becwar/Sean Kelly (3)
Mark/Wes (4)
(bye) (16)
Don T/Vince (9)
(bye) (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
(bye) (11)
(bye) (10)
(bye) (15)
Don T/Vince (9)
D
1
Margaret/Stephanie (2)
(bye) (13)
C
Matt Larson/Phil Snyder (6)
(bye) (11)
B
Dave McDade/Patrick Sandridge (5)
(bye) (15)
A
Tony Nix/Dave Provost (1)
Don T/Vince (9)
6
Matt Larson/Phil Snyder (6)
Dave McDade/Patrick Sandridge (5)
4
Tony Nix/Dave Provost (1)
Matt Larson/Phil Snyder (6)
E
1
Mark D/Erik (8)
Dave McDade/Patrick Sandridge (5)
F
2
Tony Bruschi/Nick R (7)
Mark D/Erik (8)
4
Tony Bruschi/Nick R (7)
Mark D/Erik (8)
G
6
Grant Becwar/Sean Kelly (3)
Grant Becwar/Sean Kelly (3)

1st

  Mark/Wes (4)

2nd

  Grant Becwar/Sean Kelly (3)

3rd

  Mark D/Erik (8)

4th

  Tony Bruschi/Nick R (7)

5th

  Matt Larson/Phil Snyder (6)

  Dave McDade/Patrick Sandridge (5)

7th

  Don T/Vince (9)

  Tony Nix/Dave Provost (1)

9th

  Margaret/Stephanie (2)

  (bye) (13)

  (bye) (11)

  (bye) (15)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (12)

  (bye) (14)

  (bye) (10)

Final

Mark/Wes (4) W vs.
Grant Becwar/Sean Kelly (3) L 4 44:28

Elimination Final

Mark D/Erik (8) L vs.
Grant Becwar/Sean Kelly (3) W 6 18:41

Elimination Semi-final

Mark D/Erik (8) W vs.
Tony Bruschi/Nick R (7) L 4 12:36

Winners Final

Mark/Wes (4) W vs.
Grant Becwar/Sean Kelly (3) L 2 35:49

Elimination 4

Dave McDade/Patrick Sandridge (5) L vs.
Tony Bruschi/Nick R (7) W 2 11:53

Matt Larson/Phil Snyder (6) L vs.
Mark D/Erik (8) W 1 10:45

Elimination 3

Dave McDade/Patrick Sandridge (5) W vs.
Tony Nix/Dave Provost (1) L 4 11:27

Don T/Vince (9) L vs.
Matt Larson/Phil Snyder (6) W 6 18:39

Winners Semi-finals

Grant Becwar/Sean Kelly (3) W vs.
Tony Bruschi/Nick R (7) L 3 28:34

Mark D/Erik (8) L vs.
Mark/Wes (4) W 5 22:17

Elimination 2

(bye) (11) L vs.
Dave McDade/Patrick Sandridge (5) W 48:16

(bye) (13) L vs.
Matt Larson/Phil Snyder (6) W 46:09

(bye) (15) L vs.
Tony Nix/Dave Provost (1) W 06:48

Don T/Vince (9) W vs.
Margaret/Stephanie (2) L 1 15:52

Elimination 1

(bye) (10) L vs.
(bye) (15) W 15:14

(bye) (12) L vs.
(bye) (13) W 15:14

(bye) (14) L vs.
(bye) (11) W 15:14

(bye) (16) L vs.
Don T/Vince (9) W 45:53

Winners 1

Dave McDade/Patrick Sandridge (5) L vs.
Mark/Wes (4) W 1 32:48

Grant Becwar/Sean Kelly (3) W vs.
Matt Larson/Phil Snyder (6) L 4 30:37

Tony Bruschi/Nick R (7) W vs.
Margaret/Stephanie (2) L 5 40:31

Tony Nix/Dave Provost (1) L vs.
Mark D/Erik (8) W 2 20:54

Round 1

(bye) (11) L vs.
Matt Larson/Phil Snyder (6) W 15:14

(bye) (13) L vs.
Mark/Wes (4) W 15:14

(bye) (15) L vs.
Margaret/Stephanie (2) W 15:14

Dave McDade/Patrick Sandridge (5) W vs.
(bye) (12) L 15:14

Don T/Vince (9) L vs.
Mark D/Erik (8) W 3 30:33

Grant Becwar/Sean Kelly (3) W vs.
(bye) (14) L 15:14

Tony Bruschi/Nick R (7) W vs.
(bye) (10) L 15:14

Tony Nix/Dave Provost (1) W vs.
(bye) (16) L 15:14

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20