Heym-Cup 2016 Cornhole

Updated 11:06pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Touretzoglou, Isabell
(bye)
Fluck, Fabienne
Board 8
Fluck, Noelle
Schubert, Christian
(bye)
(bye)
Fluck, Uta
Touretzoglou, Nicole
(bye)
(bye)
Patzer, Martin
Fluck, Hubert
(bye)
(bye)
Sammel Dr., Bernd
Wiessner, Ronny
(bye)
Touretzoglou, Klimis
Board 7
Stadtmüller, Stefan
Blättel, Sascha
(bye)
(bye)
Fluck, Julienne
Lenert, Jana
(bye)
(bye)
Tönnes, Stefan
Blättel, Mike
Board 6
Touretzoglou, Melina
(bye)
Bogedan, Michael
Touretzoglou, Isabell
A
Board 2
Fluck, Noelle
Schubert, Christian
B
Board 1
Fluck, Uta
Touretzoglou, Nicole
C
Board 4
Patzer, Martin
Fluck, Hubert
D
Board 3
Sammel Dr., Bernd
Wiessner, Ronny
E
Board 6
Stadtmüller, Stefan
Blättel, Sascha
F
Board 5
Fluck, Julienne
Lenert, Jana
G
Board 2
Tönnes, Stefan
Touretzoglou, Melina
H
Board 4
Bogedan, Michael
Fluck, Noelle
I
Board 3
Schubert, Christian
Patzer, Martin
J
Board 8
Fluck, Hubert
Stadtmüller, Stefan
K
Board 7
Fluck, Julienne
Lenert, Jana
L
Board 8
Bogedan, Michael
Schubert, Christian
M
Board 6
Fluck, Hubert
Fluck, Julienne
N
Board 6
Bogedan, Michael
Fluck, Hubert
O
Board 2
Bogedan, Michael
Bogedan, Michael
Board 1
Stadtmüller, Stefan
Stadtmüller, Stefan
Board 3
Bogedan, Michael
Stadtmüller, Stefan
(bye)
Fluck, Fabienne
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Touretzoglou, Klimis
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Blättel, Mike
(bye)
Fluck, Fabienne
H
Board 2
Touretzoglou, Melina
(bye)
G
Tönnes, Stefan
(bye)
F
Blättel, Sascha
(bye)
E
Wiessner, Ronny
Touretzoglou, Klimis
D
Board 5
Sammel Dr., Bernd
(bye)
C
Touretzoglou, Nicole
(bye)
B
Fluck, Uta
Blättel, Mike
A
Board 1
Touretzoglou, Isabell
Touretzoglou, Melina
Board 5
Tönnes, Stefan
Blättel, Sascha
Board 4
Wiessner, Ronny
Touretzoglou, Klimis
Board 1
Touretzoglou, Nicole
Fluck, Uta
Board 8
Touretzoglou, Isabell
Touretzoglou, Melina
J
Board 7
Patzer, Martin
Blättel, Sascha
I
Board 7
Fluck, Noelle
Touretzoglou, Klimis
L
Board 4
Lenert, Jana
Touretzoglou, Isabell
K
Board 3
Stadtmüller, Stefan
Touretzoglou, Melina
Board 1
Fluck, Noelle
Touretzoglou, Klimis
Board 8
Stadtmüller, Stefan
Fluck, Noelle
N
Board 4
Fluck, Julienne
Stadtmüller, Stefan
M
Board 2
Schubert, Christian
Fluck, Julienne
Board 1
Stadtmüller, Stefan
Stadtmüller, Stefan
O
Board 5
Fluck, Hubert
Stadtmüller, Stefan

1st

  Stadtmüller, Stefan

2nd

  Bogedan, Michael

3rd

  Fluck, Hubert

4th

  Fluck, Julienne

5th

  Fluck, Noelle

  Schubert, Christian

7th

  Touretzoglou, Melina

  Touretzoglou, Klimis

9th

  Patzer, Martin

  Blättel, Sascha

  Lenert, Jana

  Touretzoglou, Isabell

13th

  Tönnes, Stefan

  Wiessner, Ronny

  Touretzoglou, Nicole

  Fluck, Uta

17th

  Fluck, Fabienne

  Sammel Dr., Bernd

  Blättel, Mike

Final - Match 2

Stadtmüller, Stefan W vs.
Bogedan, Michael L Board 3 00:06

Final

Bogedan, Michael L vs.
Stadtmüller, Stefan W Board 1 14:27

Elimination Final

Stadtmüller, Stefan W vs.
Fluck, Hubert L Board 5 02:35

Elimination Semi-final

Fluck, Julienne L vs.
Stadtmüller, Stefan W Board 1 05:06

Winners Final

Fluck, Hubert L vs.
Bogedan, Michael W Board 2 04:18

Elimination 6

Fluck, Noelle L vs.
Fluck, Julienne W Board 4 04:12

Stadtmüller, Stefan W vs.
Schubert, Christian L Board 2 10:07

Elimination 5

Touretzoglou, Klimis L vs.
Stadtmüller, Stefan W Board 8 04:58

Touretzoglou, Melina L vs.
Fluck, Noelle W Board 1 05:11

Winners Semi-finals

Fluck, Julienne L vs.
Bogedan, Michael W Board 6 05:11

Schubert, Christian L vs.
Fluck, Hubert W Board 6 09:32

Elimination 4

Blättel, Sascha L vs.
Fluck, Noelle W Board 7 05:07

Touretzoglou, Isabell L vs.
Stadtmüller, Stefan W Board 3 07:19

Touretzoglou, Klimis W vs.
Lenert, Jana L Board 4 10:34

Touretzoglou, Melina W vs.
Patzer, Martin L Board 7 12:35

Elimination 3

Blättel, Sascha W vs.
Wiessner, Ronny L Board 4 11:36

Fluck, Uta L vs.
Touretzoglou, Isabell W Board 8 10:15

Touretzoglou, Klimis W vs.
Touretzoglou, Nicole L Board 1 10:04

Touretzoglou, Melina W vs.
Tönnes, Stefan L Board 5 23:00

Winners 2

Fluck, Noelle L vs.
Schubert, Christian W Board 3 01:31

Lenert, Jana L vs.
Bogedan, Michael W Board 8 11:18

Patzer, Martin L vs.
Fluck, Hubert W Board 8 04:17

Stadtmüller, Stefan L vs.
Fluck, Julienne W Board 7 11:07

Elimination 2

Blättel, Mike L vs.
Touretzoglou, Isabell W Board 1 11:52

Fluck, Fabienne L vs.
Touretzoglou, Melina W Board 2 17:40

Touretzoglou, Klimis W vs.
Sammel Dr., Bernd L Board 5 16:57

Winners 1

Blättel, Sascha L vs.
Fluck, Julienne W Board 5 11:13

Fluck, Hubert W vs.
Sammel Dr., Bernd L Board 3 12:37

Lenert, Jana W vs.
Tönnes, Stefan L Board 2 10:58

Schubert, Christian W vs.
Fluck, Uta L Board 1 12:45

Touretzoglou, Isabell L vs.
Fluck, Noelle W Board 2 05:58

Touretzoglou, Melina L vs.
Bogedan, Michael W Board 4 05:46

Touretzoglou, Nicole L vs.
Patzer, Martin W Board 4 10:42

Wiessner, Ronny L vs.
Stadtmüller, Stefan W Board 6 05:36

Round 1

Blättel, Mike L vs.
Touretzoglou, Melina W Board 6 11:58

Fluck, Fabienne L vs.
Fluck, Noelle W Board 8 11:31

Touretzoglou, Klimis L vs.
Stadtmüller, Stefan W Board 7 11:20

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20