TCL Fort Worth Region Random Draw 12/4/2018

Updated 6:10pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Renee Dan oconnel
(bye)
Taylor Deleon Troy Lobdell
7
Matt Bailey Clayton Brewer
Todd Bridgeman Collier
10
Blake Kirk Martin
Joseph Rolando
6
Hornberger Tyler Weaver
Mike Murray Frank Stockton
(bye)
Dave Collins Coia Sneed
8
Trel Jones Nick McBride
Dave Blankenship Kenneth Wright
9
Roy Boland John Henderson
(bye)
Adam Utz Clay White
Renee Dan oconnel
A
7
Taylor Deleon Troy Lobdell
Todd Bridgeman Collier
B
7
Joseph Rolando
Mike Murray Frank Stockton
C
6
Trel Jones Nick McBride
Roy Boland John Henderson
D
9
Adam Utz Clay White
Taylor Deleon Troy Lobdell
E
6
Todd Bridgeman Collier
Mike Murray Frank Stockton
F
10
Adam Utz Clay White
Todd Bridgeman Collier
G
9
Adam Utz Clay White
Todd Bridgeman Collier
8
Adam Utz Clay White
Adam Utz Clay White
9
Todd Bridgeman Collier
Todd Bridgeman Collier
(bye)
Matt Bailey Clayton Brewer
Blake Kirk Martin
10
Hornberger Tyler Weaver
(bye)
Dave Collins Coia Sneed
Dave Blankenship Kenneth Wright
(bye)
Matt Bailey Clayton Brewer
D
8
Roy Boland John Henderson
Blake Kirk Martin
C
9
Trel Jones Nick McBride
Dave Collins Coia Sneed
B
10
Joseph Rolando
Dave Blankenship Kenneth Wright
A
9
Renee Dan oconnel
Roy Boland John Henderson
7
Blake Kirk Martin
Joseph Rolando
8
Renee Dan oconnel
Blake Kirk Martin
E
8
Taylor Deleon Troy Lobdell
Renee Dan oconnel
F
9
Mike Murray Frank Stockton
Blake Kirk Martin
8
Mike Murray Frank Stockton
Blake Kirk Martin
G
8
Adam Utz Clay White
Adam Utz Clay White

1st

  Todd Bridgeman Collier

2nd

  Adam Utz Clay White

3rd

  Blake Kirk Martin

4th

  Mike Murray Frank Stockton

5th

  Taylor Deleon Troy Lobdell

  Renee Dan oconnel

7th

  Roy Boland John Henderson

  Joseph Rolando

9th

  Matt Bailey Clayton Brewer

  Trel Jones Nick McBride

  Dave Collins Coia Sneed

  Dave Blankenship Kenneth Wright

13th

  Hornberger Tyler Weaver

Final - Match 2

Adam Utz Clay White L vs.
Todd Bridgeman Collier W 9 00:04

Final

Todd Bridgeman Collier L vs.
Adam Utz Clay White W 8 47:09

Elimination Final

Blake Kirk Martin L vs.
Adam Utz Clay White W 8 17:00

Elimination Semi-final

Blake Kirk Martin W vs.
Mike Murray Frank Stockton L 8 14:05

Winners Final

Todd Bridgeman Collier W vs.
Adam Utz Clay White L 9 50:49

Elimination 4

Blake Kirk Martin W vs.
Taylor Deleon Troy Lobdell L 8 19:18

Renee Dan oconnel L vs.
Mike Murray Frank Stockton W 9 14:58

Elimination 3

Joseph Rolando L vs.
Renee Dan oconnel W 8 13:32

Roy Boland John Henderson L vs.
Blake Kirk Martin W 7 16:18

Winners Semi-finals

Mike Murray Frank Stockton L vs.
Adam Utz Clay White W 10 28:57

Taylor Deleon Troy Lobdell L vs.
Todd Bridgeman Collier W 6 38:00

Elimination 2

Blake Kirk Martin W vs.
Trel Jones Nick McBride L 9 15:14

Dave Blankenship Kenneth Wright L vs.
Renee Dan oconnel W 9 15:13

Dave Collins Coia Sneed L vs.
Joseph Rolando W 10 13:17

Matt Bailey Clayton Brewer L vs.
Roy Boland John Henderson W 8 11:55

Elimination 1

Blake Kirk Martin W vs.
Hornberger Tyler Weaver L 10 23:45

Winners 1

Mike Murray Frank Stockton W vs.
Trel Jones Nick McBride L 6 28:35

Renee Dan oconnel L vs.
Taylor Deleon Troy Lobdell W 7 25:22

Roy Boland John Henderson L vs.
Adam Utz Clay White W 9 33:50

Todd Bridgeman Collier W vs.
Joseph Rolando L 7 15:39

Round 1

Dave Blankenship Kenneth Wright L vs.
Roy Boland John Henderson W 9 23:56

Dave Collins Coia Sneed L vs.
Trel Jones Nick McBride W 8 44:15

Joseph Rolando W vs.
Hornberger Tyler Weaver L 6 35:29

Taylor Deleon Troy Lobdell W vs.
Matt Bailey Clayton Brewer L 7 22:45

Todd Bridgeman Collier W vs.
Blake Kirk Martin L 10 36:39

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20