SEKY Crew Cup 3-14-20

Updated 11:58am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Kennith W/Kevin B/Lena F/Brad C/Bob B (1)
(bye) (8)
Frank C/Hip B/Jeremy S/Deeb (5)
Court 1
Danny M/Bill C/Jamie G/James S/Eddie S (4)
Chad E/Claude M/Jim M/Veronica E/Dillon E (3)
(bye) (6)
(bye) (7)
Brian B/Roy F/Matt C/Beck F/Jim F (2)
Kennith W/Kevin B/Lena F/Brad C/Bob B (1)
A
Court 3
Frank C/Hip B/Jeremy S/Deeb (5)
Chad E/Claude M/Jim M/Veronica E/Dillon E (3)
B
Court 3
Brian B/Roy F/Matt C/Beck F/Jim F (2)
Frank C/Hip B/Jeremy S/Deeb (5)
C
Court 2
Brian B/Roy F/Matt C/Beck F/Jim F (2)
Brian B/Roy F/Matt C/Beck F/Jim F (2)
Court 2
Chad E/Claude M/Jim M/Veronica E/Dillon E (3)
Chad E/Claude M/Jim M/Veronica E/Dillon E (3)
Court 3
Brian B/Roy F/Matt C/Beck F/Jim F (2)
Brian B/Roy F/Matt C/Beck F/Jim F (2)
(bye) (8)
Danny M/Bill C/Jamie G/James S/Eddie S (4)
(bye) (6)
(bye) (7)
Danny M/Bill C/Jamie G/James S/Eddie S (4)
B
Court 2
Chad E/Claude M/Jim M/Veronica E/Dillon E (3)
(bye) (7)
A
Kennith W/Kevin B/Lena F/Brad C/Bob B (1)
Chad E/Claude M/Jim M/Veronica E/Dillon E (3)
Court 1
Kennith W/Kevin B/Lena F/Brad C/Bob B (1)
Chad E/Claude M/Jim M/Veronica E/Dillon E (3)
C
Court 1
Frank C/Hip B/Jeremy S/Deeb (5)
Chad E/Claude M/Jim M/Veronica E/Dillon E (3)

1st

  Brian B/Roy F/Matt C/Beck F/Jim F (2)

2nd

  Chad E/Claude M/Jim M/Veronica E/Dillon E (3)

3rd

  Frank C/Hip B/Jeremy S/Deeb (5)

4th

  Kennith W/Kevin B/Lena F/Brad C/Bob B (1)

5th

  Danny M/Bill C/Jamie G/James S/Eddie S (4)

  (bye) (7)

7th

  (bye) (8)

  (bye) (6)

Final - Match 2

Chad E/Claude M/Jim M/Veronica E/Dillon E (3) L vs.
Brian B/Roy F/Matt C/Beck F/Jim F (2) W Court 3 00:03

Final

Brian B/Roy F/Matt C/Beck F/Jim F (2) L vs.
Chad E/Claude M/Jim M/Veronica E/Dillon E (3) W Court 2 32:23

Elimination Final

Chad E/Claude M/Jim M/Veronica E/Dillon E (3) W vs.
Frank C/Hip B/Jeremy S/Deeb (5) L Court 1 15:41

Elimination Semi-final

Chad E/Claude M/Jim M/Veronica E/Dillon E (3) W vs.
Kennith W/Kevin B/Lena F/Brad C/Bob B (1) L Court 1 19:29

Winners Final

Frank C/Hip B/Jeremy S/Deeb (5) L vs.
Brian B/Roy F/Matt C/Beck F/Jim F (2) W Court 2 23:35

Elimination 2

(bye) (7) L vs.
Kennith W/Kevin B/Lena F/Brad C/Bob B (1) W 44:12

Danny M/Bill C/Jamie G/James S/Eddie S (4) L vs.
Chad E/Claude M/Jim M/Veronica E/Dillon E (3) W Court 2 17:23

Elimination 1

(bye) (6) L vs.
(bye) (7) W 00:15

(bye) (8) L vs.
Danny M/Bill C/Jamie G/James S/Eddie S (4) W 24:45

Winners Semi-finals

Chad E/Claude M/Jim M/Veronica E/Dillon E (3) L vs.
Brian B/Roy F/Matt C/Beck F/Jim F (2) W Court 3 20:38

Kennith W/Kevin B/Lena F/Brad C/Bob B (1) L vs.
Frank C/Hip B/Jeremy S/Deeb (5) W Court 3 19:20

Round 1

(bye) (7) L vs.
Brian B/Roy F/Matt C/Beck F/Jim F (2) W 00:15

Chad E/Claude M/Jim M/Veronica E/Dillon E (3) W vs.
(bye) (6) L 00:15

Frank C/Hip B/Jeremy S/Deeb (5) W vs.
Danny M/Bill C/Jamie G/James S/Eddie S (4) L Court 1 23:54

Kennith W/Kevin B/Lena F/Brad C/Bob B (1) W vs.
(bye) (8) L 00:15

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20