Boston's August 2

Updated 8:51am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Jason "Try Harder" Elliott (1) -22
Jermaine
Rick "Ricky V" Pfingston (8) -6
Jason "Steely Bob" Steele (5) -19
Jack
Jordan "Jordinary" Bender (4) -22
Mike "Monkey House" Cannon (3) -23
Agatha
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -18
David "David Z" Zaslavsky (7) -7
Agnes
Eric "Graybies" Raber (2) -18
Jason "Try Harder" Elliott (1) -22
A
Agatha
Jordan "Jordinary" Bender (4) -18
Mike "Monkey House" Cannon (3) -25
B
Agnes
Eric "Graybies" Raber (2) -21
Jason "Try Harder" Elliott (1) -25
C
Agnes
Mike "Monkey House" Cannon (3) -21
Jason "Try Harder" Elliott (1) -25
Jack
Mike "Monkey House" Cannon (3) -21
Jason "Try Harder" Elliott (1)
Rick "Ricky V" Pfingston (8) -12
Jermaine
Jason "Steely Bob" Steele (5) -23
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -16
Jack
David "David Z" Zaslavsky (7) -3
Jason "Steely Bob" Steele (5) -21
B
Agatha
Eric "Graybies" Raber (2) -23
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -21
A
Jermaine
Jordan "Jordinary" Bender (4) -23
Eric "Graybies" Raber (2) -17
Jack
Jordan "Jordinary" Bender (4) -12
Eric "Graybies" Raber (2) -20
C
Jermaine
Mike "Monkey House" Cannon (3) -24
Mike "Monkey House" Cannon (3)

1st

  Jason "Try Harder" Elliott (1)

2nd

  Mike "Monkey House" Cannon (3)

3rd

  Eric "Graybies" Raber (2)

4th

  Jordan "Jordinary" Bender (4)

5th

  Jason "Steely Bob" Steele (5)

  Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6)

7th

  Rick "Ricky V" Pfingston (8)

  David "David Z" Zaslavsky (7)

Final

Jason "Try Harder" Elliott (1) -25 W vs.
Mike "Monkey House" Cannon (3) -21 L Jack 28:01

Elimination Final

Eric "Graybies" Raber (2) -20 L vs.
Mike "Monkey House" Cannon (3) -24 W Jermaine 38:20

Elimination Semi-final

Eric "Graybies" Raber (2) -17 W vs.
Jordan "Jordinary" Bender (4) -12 L Jack 26:05

Winners Final

Jason "Try Harder" Elliott (1) -25 W vs.
Mike "Monkey House" Cannon (3) -21 L Agnes 27:20

Elimination 2

Jason "Steely Bob" Steele (5) -21 L vs.
Eric "Graybies" Raber (2) -23 W Agatha 30:30

Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -21 L vs.
Jordan "Jordinary" Bender (4) -23 W Jermaine 23:05

Elimination 1

Rick "Ricky V" Pfingston (8) -12 L vs.
Jason "Steely Bob" Steele (5) -23 W Jermaine 34:37

Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -16 W vs.
David "David Z" Zaslavsky (7) -3 L Jack 36:57

Winners Semi-finals

Jason "Try Harder" Elliott (1) -22 W vs.
Jordan "Jordinary" Bender (4) -18 L Agatha 21:50

Mike "Monkey House" Cannon (3) -25 W vs.
Eric "Graybies" Raber (2) -21 L Agnes 28:06

Round 1

David "David Z" Zaslavsky (7) -7 L vs.
Eric "Graybies" Raber (2) -18 W Agnes 36:08

Jason "Steely Bob" Steele (5) -19 L vs.
Jordan "Jordinary" Bender (4) -22 W Jack 27:23

Jason "Try Harder" Elliott (1) -22 W vs.
Rick "Ricky V" Pfingston (8) -6 L Jermaine 34:29

Mike "Monkey House" Cannon (3) -23 W vs.
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -18 L Agatha 27:58

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20