OCA MOB Major Backyard Doubles 8.1

Updated 3:20pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Holly Hess Rhonda Yackeschi (1)
(bye) (16)
Johnny Mooneyham Kyle Kenneda (9)
12
Floyd Whiteeagle Kelsey Ludlow (8)
Brody Beasley Toyia Covell (5)
14
Anothy Couffer Tyler Armstrong (12)
Dylan Dooley Cody Dooley (13)
15
Corley Bigler Landon Bailey (4)
Greg Scallan Joshua Goodwin (3)
13
Mechelle Richards Shannon Scott (14)
Matt George Bryan Pierce (11)
14
Ronald Elliott Brandon Drain (6)
Justin Barnes Austin Oconnor (7)
15
Austin Fick Jerry Thomas (10)
Hanna Fink Jessica Acton (15)
11
Ashley Fuller Chyenne Jackson (2)
Holly Hess Rhonda Yackeschi (1)
A
13
Floyd Whiteeagle Kelsey Ludlow (8)
Anothy Couffer Tyler Armstrong (12)
B
12
Corley Bigler Landon Bailey (4)
Mechelle Richards Shannon Scott (14)
C
14
Ronald Elliott Brandon Drain (6)
Justin Barnes Austin Oconnor (7)
D
12
Hanna Fink Jessica Acton (15)
Floyd Whiteeagle Kelsey Ludlow (8)
E
13
Corley Bigler Landon Bailey (4)
Ronald Elliott Brandon Drain (6)
F
15
Hanna Fink Jessica Acton (15)
Floyd Whiteeagle Kelsey Ludlow (8)
G
13
Ronald Elliott Brandon Drain (6)
Ronald Elliott Brandon Drain (6)
14
Floyd Whiteeagle Kelsey Ludlow (8)
Ronald Elliott Brandon Drain (6)
(bye) (16)
Johnny Mooneyham Kyle Kenneda (9)
Brody Beasley Toyia Covell (5)
11
Dylan Dooley Cody Dooley (13)
Greg Scallan Joshua Goodwin (3)
14
Matt George Bryan Pierce (11)
Austin Fick Jerry Thomas (10)
15
Ashley Fuller Chyenne Jackson (2)
Johnny Mooneyham Kyle Kenneda (9)
D
12
Justin Barnes Austin Oconnor (7)
Brody Beasley Toyia Covell (5)
C
11
Mechelle Richards Shannon Scott (14)
Matt George Bryan Pierce (11)
B
11
Anothy Couffer Tyler Armstrong (12)
Austin Fick Jerry Thomas (10)
A
14
Holly Hess Rhonda Yackeschi (1)
Justin Barnes Austin Oconnor (7)
12
Brody Beasley Toyia Covell (5)
Anothy Couffer Tyler Armstrong (12)
12
Austin Fick Jerry Thomas (10)
Justin Barnes Austin Oconnor (7)
E
11
Corley Bigler Landon Bailey (4)
Austin Fick Jerry Thomas (10)
F
14
Hanna Fink Jessica Acton (15)
Justin Barnes Austin Oconnor (7)
11
Hanna Fink Jessica Acton (15)
Justin Barnes Austin Oconnor (7)
G
14
Floyd Whiteeagle Kelsey Ludlow (8)
Floyd Whiteeagle Kelsey Ludlow (8)

1st

  Ronald Elliott Brandon Drain (6)

2nd

  Floyd Whiteeagle Kelsey Ludlow (8)

3rd

  Justin Barnes Austin Oconnor (7)

4th

  Hanna Fink Jessica Acton (15)

5th

  Corley Bigler Landon Bailey (4)

  Austin Fick Jerry Thomas (10)

7th

  Brody Beasley Toyia Covell (5)

  Anothy Couffer Tyler Armstrong (12)

9th

  Johnny Mooneyham Kyle Kenneda (9)

  Mechelle Richards Shannon Scott (14)

  Matt George Bryan Pierce (11)

  Holly Hess Rhonda Yackeschi (1)

13th

  (bye) (16)

  Dylan Dooley Cody Dooley (13)

  Greg Scallan Joshua Goodwin (3)

  Ashley Fuller Chyenne Jackson (2)

Final

Ronald Elliott Brandon Drain (6) W vs.
Floyd Whiteeagle Kelsey Ludlow (8) L 14 15:19

Elimination Final

Justin Barnes Austin Oconnor (7) L vs.
Floyd Whiteeagle Kelsey Ludlow (8) W 14 16:50

Elimination Semi-final

Justin Barnes Austin Oconnor (7) W vs.
Hanna Fink Jessica Acton (15) L 11 10:49

Winners Final

Floyd Whiteeagle Kelsey Ludlow (8) L vs.
Ronald Elliott Brandon Drain (6) W 13 17:50

Elimination 4

Austin Fick Jerry Thomas (10) L vs.
Hanna Fink Jessica Acton (15) W 14 16:47

Justin Barnes Austin Oconnor (7) W vs.
Corley Bigler Landon Bailey (4) L 11 12:17

Elimination 3

Anothy Couffer Tyler Armstrong (12) L vs.
Austin Fick Jerry Thomas (10) W 12 16:26

Justin Barnes Austin Oconnor (7) W vs.
Brody Beasley Toyia Covell (5) L 12 09:35

Winners Semi-finals

Floyd Whiteeagle Kelsey Ludlow (8) W vs.
Corley Bigler Landon Bailey (4) L 13 20:23

Ronald Elliott Brandon Drain (6) W vs.
Hanna Fink Jessica Acton (15) L 15 08:09

Elimination 2

Austin Fick Jerry Thomas (10) W vs.
Holly Hess Rhonda Yackeschi (1) L 14 31:21

Brody Beasley Toyia Covell (5) W vs.
Mechelle Richards Shannon Scott (14) L 11 15:27

Johnny Mooneyham Kyle Kenneda (9) L vs.
Justin Barnes Austin Oconnor (7) W 12 14:24

Matt George Bryan Pierce (11) L vs.
Anothy Couffer Tyler Armstrong (12) W 11 07:28

Elimination 1

(bye) (16) L vs.
Johnny Mooneyham Kyle Kenneda (9) W 14:39

Austin Fick Jerry Thomas (10) W vs.
Ashley Fuller Chyenne Jackson (2) L 15 16:32

Brody Beasley Toyia Covell (5) W vs.
Dylan Dooley Cody Dooley (13) L 11 20:04

Greg Scallan Joshua Goodwin (3) L vs.
Matt George Bryan Pierce (11) W 14 11:56

Winners 1

Anothy Couffer Tyler Armstrong (12) L vs.
Corley Bigler Landon Bailey (4) W 12 15:03

Holly Hess Rhonda Yackeschi (1) L vs.
Floyd Whiteeagle Kelsey Ludlow (8) W 13 20:28

Justin Barnes Austin Oconnor (7) L vs.
Hanna Fink Jessica Acton (15) W 12 14:44

Mechelle Richards Shannon Scott (14) L vs.
Ronald Elliott Brandon Drain (6) W 14 12:04

Round 1

Brody Beasley Toyia Covell (5) L vs.
Anothy Couffer Tyler Armstrong (12) W 14 09:53

Dylan Dooley Cody Dooley (13) L vs.
Corley Bigler Landon Bailey (4) W 15 08:20

Greg Scallan Joshua Goodwin (3) L vs.
Mechelle Richards Shannon Scott (14) W 13 12:08

Hanna Fink Jessica Acton (15) W vs.
Ashley Fuller Chyenne Jackson (2) L 11 10:34

Holly Hess Rhonda Yackeschi (1) W vs.
(bye) (16) L 02:23

Johnny Mooneyham Kyle Kenneda (9) L vs.
Floyd Whiteeagle Kelsey Ludlow (8) W 12 11:18

Justin Barnes Austin Oconnor (7) W vs.
Austin Fick Jerry Thomas (10) L 15 17:31

Matt George Bryan Pierce (11) L vs.
Ronald Elliott Brandon Drain (6) W 14 09:14

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20