Wednesday Flip Off 9/4/19

Updated 5:20am

None.

None.

Dragonfist

John Lim

Geoff Simons x

Willy Wonka

Matt Golden

Sergey Posrednikov x

Bad Cats

Blake Mitchell

Claire Burke x

Monster Bash

Landon Martin

Kelly Phair x

Guardians Of The Galaxy

Heather Loudon

Skye Fleming x

JackBot

Mitchell D Anderson x

Sean Irby

The Addams Family

Michael Ulmen

Steph Hanlon x

Indiana Jones

Kyle Klages x

Chris Morris-Lent

The Munsters

John Robinson WA

Bre Lloyd x

Fathom

Sean Kladek x

Katie Addams

Iron Maiden

MK Walker x

Tim McCool

AC⚡️DC

Zac Petersen

Sarah Hager x

Black Rose

Vanessa Ish

Dave Hernandez x

Nicole Wagner

Attack From Mars

Heather Loudon x

Katie Addams

Indiana Jones

Nicole Wagner x

Tim McCool

Batman 66

Blake Mitchell

Chris Morris-Lent x

Iron Maiden

Sean Irby x

Vanessa Ish

JackBot

Matt Golden

John Lim x

Eight Ball Deluxe

Michael Ulmen x

Landon Martin

White Water

John Robinson WA x

Sergey Posrednikov x

Scared Stiff

Steph Hanlon x

Sarah Hager xx

Fathom

MK Walker xx

Claire Burke x

Bad Cats

Mitchell D Anderson x

Dave Hernandez xx

Guardians Of The Galaxy

Kelly Phair x

Kyle Klages xx

Monster Bash

Skye Fleming x

Sean Kladek xx

Black Rose

Bre Lloyd xx

Geoff Simons x

Zac Petersen

Eight Ball Deluxe

Zac Petersen x

Blake Mitchell

Dragonfist

Vanessa Ish x

Landon Martin

The Addams Family

Tim McCool x

Katie Addams

Monster Bash

Matt Golden x

Sean Irby x

The Munsters

Michael Ulmen xx

Mitchell D Anderson x

Nitro Ground Shaker

John Lim xx

Chris Morris-Lent x

Scared Stiff

John Robinson WA x

Kelly Phair xx

Indiana Jones

Sergey Posrednikov x

Skye Fleming xx

Iron Maiden

Claire Burke x

Geoff Simons xx

White Water

Heather Loudon xx

Steph Hanlon x

Attack From Mars

Nicole Wagner xx

MK Walker xx

Willy Wonka

Dave Hernandez xx

Sean Kladek xxx

AC⚡️DC

Bre Lloyd xx

Kyle Klages xxx

Sarah Hager xx

Guardians Of The Galaxy

Katie Addams x

Blake Mitchell

Indiana Jones

Landon Martin

Sean Irby xx

AC⚡️DC

Matt Golden x

Chris Morris-Lent xx

Monster Bash

Mitchell D Anderson x

Steph Hanlon xx

Batman 66

Zac Petersen xx

Sergey Posrednikov x

Medieval Madness

John Robinson WA x

Claire Burke xx

Nitro Ground Shaker

Vanessa Ish xx

Bre Lloyd xx

Dragonfist

MK Walker xx

Heather Loudon xxx

Black Rose

Skye Fleming xx

Kelly Phair xxx

The Munsters

Nicole Wagner xx

Geoff Simons xxx

White Water

Dave Hernandez xx

John Lim xxx

Attack From Mars

Michael Ulmen xx

Sarah Hager xxx

Tim McCool x

White Water

Landon Martin x

Blake Mitchell

Nitro Ground Shaker

Katie Addams xx

John Robinson WA x

Eight Ball Deluxe

Sergey Posrednikov x

Mitchell D Anderson xx

Fathom

Matt Golden xx

Tim McCool x

The Addams Family

Zac Petersen xxx

Nicole Wagner xx

Guardians Of The Galaxy

Claire Burke xxx

Chris Morris-Lent xx

The Munsters

Dave Hernandez xxx

MK Walker xx

Dragonfist

Bre Lloyd xx

Steph Hanlon xxx

AC⚡️DC

Sean Irby xx

Michael Ulmen xxx

Bad Cats

Skye Fleming xx

Vanessa Ish xxx

Medieval Madness

Blake Mitchell x

Sergey Posrednikov x

Bad Cats

Tim McCool xx

John Robinson WA x

Iron Maiden

Landon Martin xx

Bre Lloyd xx

Willy Wonka

Mitchell D Anderson xxx

Chris Morris-Lent xx

JackBot

Skye Fleming xxx

MK Walker xx

Eight Ball Deluxe

Sean Irby xxx

Nicole Wagner xx

The Munsters

Matt Golden xx

Katie Addams xxx

Willy Wonka

John Robinson WA x

Blake Mitchell xx

Monster Bash

Sergey Posrednikov x

Tim McCool xxx

Guardians Of The Galaxy

Bre Lloyd xx

Nicole Wagner xxx

Eight Ball Deluxe

MK Walker xxx

Chris Morris-Lent xx

The Addams Family

Matt Golden xx

Landon Martin xxx

The Addams Family

Sergey Posrednikov xx

John Robinson WA x

Iron Maiden

Matt Golden xxx

Blake Mitchell xx

Monster Bash

Bre Lloyd xx

Chris Morris-Lent xxx

Fathom

John Robinson WA xx

Blake Mitchell xx

Attack From Mars

Bre Lloyd xxx

Sergey Posrednikov xx

Nitro Ground Shaker

Sergey Posrednikov xx

Blake Mitchell xxx

John Robinson WA xx

Guardians Of The Galaxy

Sergey Posrednikov xxx

John Robinson WA xx

John Robinson WA xx

Round 11

Sergey Posrednikov L vs.
John Robinson WA W Guardians Of The Galaxy 14:31

Round 10

Sergey Posrednikov W vs.
Blake Mitchell L Nitro Ground Shaker 00:21

Round 9

Bre Lloyd L vs.
Sergey Posrednikov W Attack From Mars 20:46

John Robinson WA L vs.
Blake Mitchell W Fathom 15:42

Round 8

Bre Lloyd W vs.
Chris Morris-Lent L Monster Bash 14:31

Matt Golden L vs.
Blake Mitchell W Iron Maiden 18:26

Sergey Posrednikov L vs.
John Robinson WA W The Addams Family 15:21

Round 7

Bre Lloyd W vs.
Nicole Wagner L Guardians Of The Galaxy 14:22

John Robinson WA W vs.
Blake Mitchell L Willy Wonka 21:27

Matt Golden W vs.
Landon Martin L The Addams Family 12:41

MK Walker L vs.
Chris Morris-Lent W Eight Ball Deluxe 09:23

Sergey Posrednikov W vs.
Tim McCool L Monster Bash 12:34

Round 6

Blake Mitchell L vs.
Sergey Posrednikov W Medieval Madness 17:40

Landon Martin L vs.
Bre Lloyd W Iron Maiden 14:13

Matt Golden W vs.
Katie Addams L The Munsters 16:18

Mitchell D Anderson L vs.
Chris Morris-Lent W Willy Wonka 17:24

Sean Irby L vs.
Nicole Wagner W Eight Ball Deluxe 14:22

Skye Fleming L vs.
MK Walker W JackBot 11:44

Tim McCool L vs.
John Robinson WA W Bad Cats 13:57

Round 5

Bre Lloyd W vs.
Steph Hanlon L Dragonfist 07:12

Claire Burke L vs.
Chris Morris-Lent W Guardians Of The Galaxy 12:38

Dave Hernandez L vs.
MK Walker W The Munsters 14:47

Katie Addams L vs.
John Robinson WA W Nitro Ground Shaker 14:30

Landon Martin L vs.
Blake Mitchell W White Water 20:44

Matt Golden L vs.
Tim McCool W Fathom 12:23

Sean Irby W vs.
Michael Ulmen L AC⚡️DC 27:26

Sergey Posrednikov W vs.
Mitchell D Anderson L Eight Ball Deluxe 16:35

Skye Fleming W vs.
Vanessa Ish L Bad Cats 07:58

Zac Petersen L vs.
Nicole Wagner W The Addams Family 18:02

Round 4

Dave Hernandez W vs.
John Lim L White Water 24:20

John Robinson WA W vs.
Claire Burke L Medieval Madness 22:46

Katie Addams L vs.
Blake Mitchell W Guardians Of The Galaxy 17:51

Landon Martin W vs.
Sean Irby L Indiana Jones 20:10

Matt Golden W vs.
Chris Morris-Lent L AC⚡️DC 16:42

Michael Ulmen W vs.
Sarah Hager L Attack From Mars 08:38

Mitchell D Anderson W vs.
Steph Hanlon L Monster Bash 08:47

MK Walker W vs.
Heather Loudon L Dragonfist 12:17

Nicole Wagner W vs.
Geoff Simons L The Munsters 24:25

Skye Fleming W vs.
Kelly Phair L Black Rose 08:28

Vanessa Ish L vs.
Bre Lloyd W Nitro Ground Shaker 17:16

Zac Petersen L vs.
Sergey Posrednikov W Batman 66 22:11

Round 3

Bre Lloyd W vs.
Kyle Klages L AC⚡️DC 21:12

Claire Burke W vs.
Geoff Simons L Iron Maiden 16:08

Dave Hernandez W vs.
Sean Kladek L Willy Wonka 11:44

Heather Loudon L vs.
Steph Hanlon W White Water 14:42

John Lim L vs.
Chris Morris-Lent W Nitro Ground Shaker 14:11

John Robinson WA W vs.
Kelly Phair L Scared Stiff 18:53

Matt Golden L vs.
Sean Irby W Monster Bash 18:30

Michael Ulmen L vs.
Mitchell D Anderson W The Munsters 17:19

Nicole Wagner L vs.
MK Walker W Attack From Mars 20:53

Sergey Posrednikov W vs.
Skye Fleming L Indiana Jones 17:59

Tim McCool L vs.
Katie Addams W The Addams Family 17:01

Vanessa Ish L vs.
Landon Martin W Dragonfist 07:15

Zac Petersen L vs.
Blake Mitchell W Eight Ball Deluxe 22:37

Round 2

Blake Mitchell W vs.
Chris Morris-Lent L Batman 66 18:56

Bre Lloyd L vs.
Geoff Simons W Black Rose 11:39

Heather Loudon L vs.
Katie Addams W Attack From Mars 12:50

John Robinson WA L vs.
Sergey Posrednikov W White Water 20:43

Kelly Phair W vs.
Kyle Klages L Guardians Of The Galaxy 10:55

Matt Golden W vs.
John Lim L JackBot 22:07

Michael Ulmen L vs.
Landon Martin W Eight Ball Deluxe 13:04

Mitchell D Anderson W vs.
Dave Hernandez L Bad Cats 09:35

MK Walker L vs.
Claire Burke W Fathom 11:54

Nicole Wagner L vs.
Tim McCool W Indiana Jones 19:46

Sean Irby L vs.
Vanessa Ish W Iron Maiden 17:44

Skye Fleming W vs.
Sean Kladek L Monster Bash 21:41

Steph Hanlon W vs.
Sarah Hager L Scared Stiff 12:20

Round 1

Blake Mitchell W vs.
Claire Burke L Bad Cats 09:48

Heather Loudon W vs.
Skye Fleming L Guardians Of The Galaxy 15:17

John Lim W vs.
Geoff Simons L Dragonfist 05:57

John Robinson WA W vs.
Bre Lloyd L The Munsters 25:25

Kyle Klages L vs.
Chris Morris-Lent W Indiana Jones 12:45

Landon Martin W vs.
Kelly Phair L Monster Bash 13:36

Matt Golden W vs.
Sergey Posrednikov L Willy Wonka 25:37

Michael Ulmen W vs.
Steph Hanlon L The Addams Family 10:49

Mitchell D Anderson L vs.
Sean Irby W JackBot 10:40

MK Walker L vs.
Tim McCool W Iron Maiden 17:34

Sean Kladek L vs.
Katie Addams W Fathom 12:06

Vanessa Ish W vs.
Dave Hernandez L Black Rose 11:09

Zac Petersen W vs.
Sarah Hager L AC⚡️DC 11:40

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20