North Star Monthly - November 2018

Updated 8:05pm

None.

None.

Night Moves

David Bergeron

Jacques Issa x

Old Chicago

Carmen Carpio x

Jerome Escudier

Wizard

MP Gabber x

Doug Dunn

Old Chicago

Julien Gaudry x

Nathan Van Horn

Flash Gordon

Benoit Bisson

Mark Hauser x

Iron Maiden

Mathieu Taggart

Enrico Yu x

Pool Sharks

Lucien Robitaille x

Tim Deschamps

Barracora

Hugo Fortier

Antoine Charton x

Pool Sharks

Cédric Bérubé x

Francis Lavoie Gravel

Dialed In

Simon Bizier x

Ben Dowie

Dirty Harry

Jordan Bowden

Jean-Michel St-Aubin x

Sinbad

Alex Brisebois x

Terence "The Terry" Dunn

Wizard

Ben Salmon

Stuart Davidson x

Dialed In

Charlotte "Flipper Flutter" Fillmore-Handlon x

Cici Sunahara

Iron Maiden

John Orange

Vincent Lizotte x

Congo

Annie Létourneau x

Laura Fraticelli

Dirty Harry

James Parsons x

Ryan Deschamps

Flash Gordon

Pierre Lauzon x

David "A Division" Bourque

Dialed In

Mathieu Taggart

Jerome Escudier x

Dialed In

Terence "The Terry" Dunn x

David Bergeron

Congo

Doug Dunn x

David "A Division" Bourque

Congo

Cici Sunahara x

Nathan Van Horn

Barracora

Tim Deschamps x

Jordan Bowden

Dirty Harry

Francis Lavoie Gravel x

Ben Salmon

Old Chicago

Laura Fraticelli x

Benoit Bisson

Old Chicago

John Orange x

Ben Dowie

Pool Sharks

Hugo Fortier

Ryan Deschamps x

Barracora

Cédric Bérubé x

Carmen Carpio xx

Sinbad

James Parsons xx

Lucien Robitaille x

Sinbad

Pierre Lauzon x

Jean-Michel St-Aubin xx

Night Moves

Simon Bizier xx

Stuart Davidson x

Iron Maiden

Antoine Charton x

Mark Hauser xx

Flash Gordon

MP Gabber x

Jacques Issa xx

Flash Gordon

Annie Létourneau xx

Alex Brisebois x

Dirty Harry

Vincent Lizotte x

Charlotte "Flipper Flutter" Fillmore-Handlon xx

Wizard

Enrico Yu x

Julien Gaudry xx

Sinbad

Ben Salmon

Jordan Bowden x

Iron Maiden

David "A Division" Bourque

David Bergeron x

Flash Gordon

Ben Dowie x

Mathieu Taggart

Wizard

Nathan Van Horn

Benoit Bisson x

Dialed In

Hugo Fortier

Doug Dunn xx

Sinbad

Antoine Charton x

MP Gabber xx

Old Chicago

Cédric Bérubé xx

Terence "The Terry" Dunn x

Barracora

Cici Sunahara xx

Lucien Robitaille x

Dirty Harry

Stuart Davidson x

Pierre Lauzon xx

Congo

Ryan Deschamps xx

Tim Deschamps x

Wizard

Laura Fraticelli x

Alex Brisebois xx

Congo

Vincent Lizotte x

Jerome Escudier xx

Flash Gordon

Enrico Yu xx

Francis Lavoie Gravel x

Pool Sharks

John Orange xx

Simon Bizier xx

Night Moves

Mark Hauser xx

Annie Létourneau xxx

Dirty Harry

Julien Gaudry xxx

Charlotte "Flipper Flutter" Fillmore-Handlon xx

Pool Sharks

Carmen Carpio xxx

Jean-Michel St-Aubin xx

Old Chicago

James Parsons xx

Jacques Issa xxx

Night Moves

Ben Salmon x

David "A Division" Bourque

Iron Maiden

Nathan Van Horn x

Hugo Fortier

Dirty Harry

Mathieu Taggart x

Antoine Charton x

Flash Gordon

Ben Dowie x

Tim Deschamps xx

Pool Sharks

Vincent Lizotte xx

David Bergeron x

Congo

Terence "The Terry" Dunn xx

Francis Lavoie Gravel x

Dialed In

Stuart Davidson xx

Lucien Robitaille x

Congo

Jordan Bowden xx

Benoit Bisson x

Sinbad

Laura Fraticelli x

John Orange xxx

Old Chicago

Enrico Yu xxx

Alex Brisebois xx

Old Chicago

Simon Bizier xx

Charlotte "Flipper Flutter" Fillmore-Handlon xxx

Wizard

Cici Sunahara xxx

Pierre Lauzon xx

Wizard

Mark Hauser xx

Jean-Michel St-Aubin xxx

Flash Gordon

Doug Dunn xxx

James Parsons xx

Barracora

Ryan Deschamps xxx

Jerome Escudier xx

Barracora

MP Gabber xx

Cédric Bérubé xxx

Old Chicago

Hugo Fortier

David "A Division" Bourque x

Congo

Lucien Robitaille xx

David Bergeron x

Night Moves

Francis Lavoie Gravel x

Antoine Charton xx

Iron Maiden

Benoit Bisson x

Ben Salmon xx

Old Chicago

Mathieu Taggart xx

Nathan Van Horn x

Pool Sharks

Ben Dowie x

Laura Fraticelli xx

Dirty Harry

Jerome Escudier xxx

MP Gabber xx

Barracora

Vincent Lizotte xx

Pierre Lauzon xxx

Flash Gordon

Simon Bizier xxx

Jordan Bowden xx

Wizard

Tim Deschamps xxx

Terence "The Terry" Dunn xx

Dialed In

James Parsons xx

Alex Brisebois xxx

Sinbad

Stuart Davidson xxx

Mark Hauser xx

Sinbad

Hugo Fortier x

Benoit Bisson x

Barracora

David Bergeron x

Nathan Van Horn xx

Dialed In

Francis Lavoie Gravel xx

David "A Division" Bourque x

Wizard

Ben Dowie x

Antoine Charton xxx

Flash Gordon

Lucien Robitaille xx

Ben Salmon xxx

Old Chicago

Mark Hauser xx

Jordan Bowden xxx

Congo

Mathieu Taggart xxx

MP Gabber xx

Night Moves

Laura Fraticelli xxx

Vincent Lizotte xx

Iron Maiden

James Parsons xxx

Terence "The Terry" Dunn xx

Barracora

David "A Division" Bourque x

Benoit Bisson xx

Congo

Hugo Fortier x

Ben Dowie xx

Dirty Harry

David Bergeron x

Mark Hauser xxx

Pool Sharks

MP Gabber xxx

Terence "The Terry" Dunn xx

Iron Maiden

Francis Lavoie Gravel xxx

Lucien Robitaille xx

Dialed In

Nathan Van Horn xxx

Vincent Lizotte xx

Wizard

Hugo Fortier xx

David Bergeron x

Flash Gordon

David "A Division" Bourque x

Terence "The Terry" Dunn xxx

Sinbad

Ben Dowie xx

Vincent Lizotte xxx

Dirty Harry

Benoit Bisson xxx

Lucien Robitaille xx

Barracora

David Bergeron x

Ben Dowie xxx

Wizard

Lucien Robitaille xxx

Hugo Fortier xx

David "A Division" Bourque x

Dirty Harry

David "A Division" Bourque xx

Hugo Fortier xx

David Bergeron x

Sinbad

David Bergeron x

David "A Division" Bourque xxx

Hugo Fortier xx

Flash Gordon

David Bergeron xx

Hugo Fortier xx

Old Chicago

David Bergeron xxx

Hugo Fortier xx

Hugo Fortier xx

Round 13

David Bergeron L vs.
Hugo Fortier W Old Chicago 11:23

Round 12

David Bergeron L vs.
Hugo Fortier W Flash Gordon 07:31

Round 11

David Bergeron W vs.
David "A Division" Bourque L Sinbad 07:46

Round 10

David "A Division" Bourque L vs.
Hugo Fortier W Dirty Harry 12:33

Round 9

David Bergeron W vs.
Ben Dowie L Barracora 08:48

Lucien Robitaille L vs.
Hugo Fortier W Wizard 06:03

Round 8

Ben Dowie W vs.
Vincent Lizotte L Sinbad 06:49

Benoit Bisson L vs.
Lucien Robitaille W Dirty Harry 07:09

David "A Division" Bourque W vs.
Terence "The Terry" Dunn L Flash Gordon 09:44

Hugo Fortier L vs.
David Bergeron W Wizard 09:22

Round 7

David "A Division" Bourque W vs.
Benoit Bisson L Barracora 12:12

David Bergeron W vs.
Mark Hauser L Dirty Harry 14:00

Francis Lavoie Gravel L vs.
Lucien Robitaille W Iron Maiden 07:49

Hugo Fortier W vs.
Ben Dowie L Congo 13:47

MP Gabber L vs.
Terence "The Terry" Dunn W Pool Sharks 15:56

Nathan Van Horn L vs.
Vincent Lizotte W Dialed In 07:29

Round 6

Ben Dowie W vs.
Antoine Charton L Wizard 09:54

David Bergeron W vs.
Nathan Van Horn L Barracora 17:18

Francis Lavoie Gravel L vs.
David "A Division" Bourque W Dialed In 09:36

Hugo Fortier L vs.
Benoit Bisson W Sinbad 07:37

James Parsons L vs.
Terence "The Terry" Dunn W Iron Maiden 10:19

Laura Fraticelli L vs.
Vincent Lizotte W Night Moves 14:09

Lucien Robitaille W vs.
Ben Salmon L Flash Gordon 07:20

Mark Hauser W vs.
Jordan Bowden L Old Chicago 11:26

Mathieu Taggart L vs.
MP Gabber W Congo 17:36

Round 5

Ben Dowie W vs.
Laura Fraticelli L Pool Sharks 12:40

Benoit Bisson W vs.
Ben Salmon L Iron Maiden 15:11

Francis Lavoie Gravel W vs.
Antoine Charton L Night Moves 10:12

Hugo Fortier W vs.
David "A Division" Bourque L Old Chicago 05:02

James Parsons W vs.
Alex Brisebois L Dialed In 15:27

Jerome Escudier L vs.
MP Gabber W Dirty Harry 10:40

Lucien Robitaille L vs.
David Bergeron W Congo 17:07

Mathieu Taggart L vs.
Nathan Van Horn W Old Chicago 06:08

Simon Bizier L vs.
Jordan Bowden W Flash Gordon 07:35

Stuart Davidson L vs.
Mark Hauser W Sinbad 16:08

Tim Deschamps L vs.
Terence "The Terry" Dunn W Wizard 08:13

Vincent Lizotte W vs.
Pierre Lauzon L Barracora 08:14

Round 4

Ben Dowie W vs.
Tim Deschamps L Flash Gordon 08:37

Ben Salmon L vs.
David "A Division" Bourque W Night Moves 11:53

Cici Sunahara L vs.
Pierre Lauzon W Wizard 08:02

Doug Dunn L vs.
James Parsons W Flash Gordon 10:29

Enrico Yu L vs.
Alex Brisebois W Old Chicago 08:05

Jordan Bowden L vs.
Benoit Bisson W Congo 08:23

Laura Fraticelli W vs.
John Orange L Sinbad 10:46

Mark Hauser W vs.
Jean-Michel St-Aubin L Wizard 15:44

Mathieu Taggart L vs.
Antoine Charton W Dirty Harry 11:46

MP Gabber W vs.
Cédric Bérubé L Barracora 08:28

Nathan Van Horn L vs.
Hugo Fortier W Iron Maiden 12:18

Ryan Deschamps L vs.
Jerome Escudier W Barracora 10:06

Simon Bizier W vs.
Charlotte "Flipper Flutter" Fillmore-Handlon L Old Chicago 08:40

Stuart Davidson L vs.
Lucien Robitaille W Dialed In 17:57

Terence "The Terry" Dunn L vs.
Francis Lavoie Gravel W Congo 07:48

Vincent Lizotte L vs.
David Bergeron W Pool Sharks 12:59

Round 3

Antoine Charton W vs.
MP Gabber L Sinbad 08:40

Ben Dowie L vs.
Mathieu Taggart W Flash Gordon 08:06

Ben Salmon W vs.
Jordan Bowden L Sinbad 08:04

Carmen Carpio L vs.
Jean-Michel St-Aubin W Pool Sharks 09:14

Cédric Bérubé L vs.
Terence "The Terry" Dunn W Old Chicago 07:16

Cici Sunahara L vs.
Lucien Robitaille W Barracora 11:28

David "A Division" Bourque W vs.
David Bergeron L Iron Maiden 13:25

Enrico Yu L vs.
Francis Lavoie Gravel W Flash Gordon 06:51

Hugo Fortier W vs.
Doug Dunn L Dialed In 13:33

James Parsons W vs.
Jacques Issa L Old Chicago 08:04

John Orange L vs.
Simon Bizier W Pool Sharks 14:35

Julien Gaudry L vs.
Charlotte "Flipper Flutter" Fillmore-Handlon W Dirty Harry 11:20

Laura Fraticelli W vs.
Alex Brisebois L Wizard 10:48

Mark Hauser W vs.
Annie Létourneau L Night Moves 13:49

Nathan Van Horn W vs.
Benoit Bisson L Wizard 05:52

Ryan Deschamps L vs.
Tim Deschamps W Congo 07:18

Stuart Davidson W vs.
Pierre Lauzon L Dirty Harry 09:50

Vincent Lizotte W vs.
Jerome Escudier L Congo 09:16

Round 2

Annie Létourneau L vs.
Alex Brisebois W Flash Gordon 08:51

Antoine Charton W vs.
Mark Hauser L Iron Maiden 15:13

Cédric Bérubé W vs.
Carmen Carpio L Barracora 11:49

Cici Sunahara L vs.
Nathan Van Horn W Congo 09:22

Doug Dunn L vs.
David "A Division" Bourque W Congo 09:56

Enrico Yu W vs.
Julien Gaudry L Wizard 11:09

Francis Lavoie Gravel L vs.
Ben Salmon W Dirty Harry 10:46

Hugo Fortier W vs.
Ryan Deschamps L Pool Sharks 11:28

James Parsons L vs.
Lucien Robitaille W Sinbad 08:15

John Orange L vs.
Ben Dowie W Old Chicago 07:59

Laura Fraticelli L vs.
Benoit Bisson W Old Chicago 09:30

Mathieu Taggart W vs.
Jerome Escudier L Dialed In 07:09

MP Gabber W vs.
Jacques Issa L Flash Gordon 09:59

Pierre Lauzon W vs.
Jean-Michel St-Aubin L Sinbad 07:52

Simon Bizier L vs.
Stuart Davidson W Night Moves 26:19

Terence "The Terry" Dunn L vs.
David Bergeron W Dialed In 07:36

Tim Deschamps L vs.
Jordan Bowden W Barracora 10:38

Vincent Lizotte W vs.
Charlotte "Flipper Flutter" Fillmore-Handlon L Dirty Harry 11:43

Round 1

Alex Brisebois L vs.
Terence "The Terry" Dunn W Sinbad 09:10

Annie Létourneau L vs.
Laura Fraticelli W Congo 09:10

Ben Salmon W vs.
Stuart Davidson L Wizard 08:03

Benoit Bisson W vs.
Mark Hauser L Flash Gordon 06:55

Carmen Carpio L vs.
Jerome Escudier W Old Chicago 06:39

Cédric Bérubé L vs.
Francis Lavoie Gravel W Pool Sharks 10:21

Charlotte "Flipper Flutter" Fillmore-Handlon L vs.
Cici Sunahara W Dialed In 07:17

David Bergeron W vs.
Jacques Issa L Night Moves 10:05

Hugo Fortier W vs.
Antoine Charton L Barracora 12:57

James Parsons L vs.
Ryan Deschamps W Dirty Harry 08:55

John Orange W vs.
Vincent Lizotte L Iron Maiden 07:46

Jordan Bowden W vs.
Jean-Michel St-Aubin L Dirty Harry 08:11

Julien Gaudry L vs.
Nathan Van Horn W Old Chicago 06:54

Lucien Robitaille L vs.
Tim Deschamps W Pool Sharks 09:02

Mathieu Taggart W vs.
Enrico Yu L Iron Maiden 05:16

MP Gabber L vs.
Doug Dunn W Wizard 06:24

Pierre Lauzon L vs.
David "A Division" Bourque W Flash Gordon 08:07

Simon Bizier L vs.
Ben Dowie W Dialed In 07:34

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20