Clifton Forge ACO Regional Singles 2-9-2020

Updated 3:22pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Carl Austin Jr (1)
(bye) (32)
Alyy Paige (17)
Board 2
Tevin Mattox (16)
Third Heighter (9)
(bye) (24)
(bye) (25)
AJ Ryan (8)
Ralph McPeak (5)
(bye) (28)
Andrew Morris (21)
Mike Pace (12)
Garron Hart (13)
Ryan Fitsgerald (20)
(bye) (29)
Tony Shifflett (4)
Chris Tingler (3)
(bye) (30)
Darren Chesnut (19)
Jack Stevens (14)
Joe Zadlo (11)
Board 2
Jess Wilson (22)
(bye) (27)
James Davis (6)
Stephanie Boothe (7)
(bye) (26)
(bye) (23)
Tink Adams (10)
Trent Miller (15)
Board 2
Heather Mattox (18)
(bye) (31)
Jink Brown (2)
Carl Austin Jr (1)
A
Tevin Mattox (16)
Third Heighter (9)
B
AJ Ryan (8)
Ralph McPeak (5)
C
Andrew Morris (21)
Ryan Fitsgerald (20)
D
Tony Shifflett (4)
Chris Tingler (3)
E
Jack Stevens (14)
Joe Zadlo (11)
F
Board 2
James Davis (6)
Stephanie Boothe (7)
G
Board 2
Tink Adams (10)
Trent Miller (15)
H
Jink Brown (2)
Carl Austin Jr (1)
I
AJ Ryan (8)
Ralph McPeak (5)
J
Tony Shifflett (4)
Jack Stevens (14)
K
Joe Zadlo (11)
Stephanie Boothe (7)
L
Trent Miller (15)
AJ Ryan (8)
M
Ralph McPeak (5)
Jack Stevens (14)
N
Trent Miller (15)
AJ Ryan (8)
O
Trent Miller (15)
Trent Miller (15)
Board 3
Carl Austin Jr (1)
Carl Austin Jr (1)
Board 3
Trent Miller (15)
Carl Austin Jr (1)
(bye) (32)
Alyy Paige (17)
(bye) (24)
(bye) (25)
(bye) (28)
Mike Pace (12)
Garron Hart (13)
(bye) (29)
(bye) (30)
Darren Chesnut (19)
Jess Wilson (22)
(bye) (27)
(bye) (26)
(bye) (23)
Heather Mattox (18)
(bye) (31)
Alyy Paige (17)
H
Jink Brown (2)
(bye) (25)
G
Tink Adams (10)
Mike Pace (12)
F
Board 2
James Davis (6)
Garron Hart (13)
E
Chris Tingler (3)
Darren Chesnut (19)
D
Ryan Fitsgerald (20)
Jess Wilson (22)
C
Andrew Morris (21)
(bye) (23)
B
Third Heighter (9)
Heather Mattox (18)
A
Board 2
Tevin Mattox (16)
Jink Brown (2)
Board 2
Tink Adams (10)
James Davis (6)
Garron Hart (13)
Ryan Fitsgerald (20)
Andrew Morris (21)
Third Heighter (9)
Board 2
Tevin Mattox (16)
Jink Brown (2)
J
Tony Shifflett (4)
Garron Hart (13)
I
Board 2
Carl Austin Jr (1)
Andrew Morris (21)
L
Board 2
Stephanie Boothe (7)
Tevin Mattox (16)
K
Joe Zadlo (11)
Jink Brown (2)
Carl Austin Jr (1)
Andrew Morris (21)
Board 2
Tevin Mattox (16)
Carl Austin Jr (1)
N
Board 2
Jack Stevens (14)
Andrew Morris (21)
M
Ralph McPeak (5)
Carl Austin Jr (1)
Ralph McPeak (5)
Carl Austin Jr (1)
O
Board 3
AJ Ryan (8)
Carl Austin Jr (1)

1st

  Carl Austin Jr (1)

2nd

  Trent Miller (15)

3rd

  AJ Ryan (8)

4th

  Ralph McPeak (5)

5th

  Jack Stevens (14)

  Andrew Morris (21)

7th

  Jink Brown (2)

  Tevin Mattox (16)

9th

  Tony Shifflett (4)

  Garron Hart (13)

  Stephanie Boothe (7)

  Joe Zadlo (11)

13th

  Tink Adams (10)

  James Davis (6)

  Ryan Fitsgerald (20)

  Third Heighter (9)

17th

  Alyy Paige (17)

  (bye) (25)

  Mike Pace (12)

  Chris Tingler (3)

  Darren Chesnut (19)

  Jess Wilson (22)

  (bye) (23)

  Heather Mattox (18)

25th

  (bye) (32)

  (bye) (24)

  (bye) (28)

  (bye) (29)

  (bye) (30)

  (bye) (27)

  (bye) (26)

  (bye) (31)

Final - Match 2

Carl Austin Jr (1) W vs.
Trent Miller (15) L Board 3 00:04

Final

Trent Miller (15) L vs.
Carl Austin Jr (1) W Board 3 26:22

Elimination Final

Carl Austin Jr (1) W vs.
AJ Ryan (8) L Board 3 25:09

Elimination Semi-final

Carl Austin Jr (1) W vs.
Ralph McPeak (5) L 11:17

Winners Final

AJ Ryan (8) L vs.
Trent Miller (15) W 14:34

Elimination 6

Andrew Morris (21) L vs.
Ralph McPeak (5) W 27:37

Carl Austin Jr (1) W vs.
Jack Stevens (14) L Board 2 27:30

Elimination 5

Andrew Morris (21) W vs.
Tevin Mattox (16) L Board 2 16:07

Jink Brown (2) L vs.
Carl Austin Jr (1) W 08:57

Winners Semi-finals

AJ Ryan (8) W vs.
Ralph McPeak (5) L 13:18

Jack Stevens (14) L vs.
Trent Miller (15) W 19:52

Elimination 4

Andrew Morris (21) W vs.
Stephanie Boothe (7) L Board 2 16:03

Garron Hart (13) L vs.
Carl Austin Jr (1) W Board 2 11:08

Jink Brown (2) W vs.
Tony Shifflett (4) L 14:41

Tevin Mattox (16) W vs.
Joe Zadlo (11) L 11:12

Elimination 3

James Davis (6) L vs.
Garron Hart (13) W 16:52

Jink Brown (2) W vs.
Tink Adams (10) L Board 2 09:06

Ryan Fitsgerald (20) L vs.
Andrew Morris (21) W 06:36

Third Heighter (9) L vs.
Tevin Mattox (16) W Board 2 13:13

Winners 2

Carl Austin Jr (1) L vs.
AJ Ryan (8) W 10:20

Jack Stevens (14) W vs.
Joe Zadlo (11) L 15:42

Ralph McPeak (5) W vs.
Tony Shifflett (4) L 15:18

Stephanie Boothe (7) L vs.
Trent Miller (15) W 09:46

Elimination 2

(bye) (23) L vs.
Third Heighter (9) W 12:01

(bye) (25) L vs.
Tink Adams (10) W 08:30

Alyy Paige (17) L vs.
Jink Brown (2) W 09:31

Darren Chesnut (19) L vs.
Ryan Fitsgerald (20) W 07:20

Garron Hart (13) W vs.
Chris Tingler (3) L 15:00

Heather Mattox (18) L vs.
Tevin Mattox (16) W Board 2 10:04

Jess Wilson (22) L vs.
Andrew Morris (21) W 08:59

Mike Pace (12) L vs.
James Davis (6) W Board 2 12:12

Elimination 1

(bye) (24) L vs.
(bye) (25) W 37:47

(bye) (26) L vs.
(bye) (23) W 37:47

(bye) (28) L vs.
Mike Pace (12) W 00:38

(bye) (30) L vs.
Darren Chesnut (19) W 03:02

(bye) (32) L vs.
Alyy Paige (17) W 54:43

Garron Hart (13) W vs.
(bye) (29) L 02:10

Heather Mattox (18) W vs.
(bye) (31) L 24:04

Jess Wilson (22) W vs.
(bye) (27) L 31:11

Winners 1

Carl Austin Jr (1) W vs.
Tevin Mattox (16) L 11:25

Chris Tingler (3) L vs.
Jack Stevens (14) W 34:37

Joe Zadlo (11) W vs.
James Davis (6) L Board 2 00:03

Ralph McPeak (5) W vs.
Andrew Morris (21) L 19:18

Ryan Fitsgerald (20) L vs.
Tony Shifflett (4) W 13:46

Stephanie Boothe (7) W vs.
Tink Adams (10) L Board 2 13:25

Third Heighter (9) L vs.
AJ Ryan (8) W 11:00

Trent Miller (15) W vs.
Jink Brown (2) L 17:24

Round 1

(bye) (23) L vs.
Tink Adams (10) W 37:47

(bye) (25) L vs.
AJ Ryan (8) W 37:47

(bye) (27) L vs.
James Davis (6) W 37:47

(bye) (29) L vs.
Tony Shifflett (4) W 37:47

(bye) (31) L vs.
Jink Brown (2) W 37:47

Alyy Paige (17) L vs.
Tevin Mattox (16) W Board 2 06:36

Andrew Morris (21) W vs.
Mike Pace (12) L 13:54

Carl Austin Jr (1) W vs.
(bye) (32) L 37:47

Chris Tingler (3) W vs.
(bye) (30) L 37:47

Darren Chesnut (19) L vs.
Jack Stevens (14) W 15:17

Garron Hart (13) L vs.
Ryan Fitsgerald (20) W 14:43

Joe Zadlo (11) W vs.
Jess Wilson (22) L Board 2 07:05

Ralph McPeak (5) W vs.
(bye) (28) L 37:47

Stephanie Boothe (7) W vs.
(bye) (26) L 37:47

Third Heighter (9) W vs.
(bye) (24) L 37:47

Trent Miller (15) W vs.
Heather Mattox (18) L Board 2 15:30

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20