Aurelia 2015-12/01

Updated 9:21pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Toni Wachendörfer
Board 2
Meiko
Ute F.
Maikel Hoffmann
Beni
Zigarr
Mentor Sadrijaj
Knutschi
Ralph Busch
Uschi
Spangenberg
Adem
Ina
Board 2
Burner
Olaf
Nobby
Thorsten K.
Michael Kellner
Andre Frank
Nikolas
Steffen Erhard
Andreas G.
Milo
Markus Michels
Hasofass
Steve Dauer
Carmen
Board 2
Steven Bauer
Mücke
Board 2
Rostocker
Goggo
Board 2
Helga Münchschwander
Toni Wachendörfer
A
Maikel Hoffmann
Beni
B
Board 2
Mentor Sadrijaj
Ralph Busch
C
Spangenberg
Burner
D
Nobby
Thorsten K.
E
Nikolas
Andreas G.
F
Board 2
Milo
Hasofass
G
Steven Bauer
Rostocker
H
Goggo
Toni Wachendörfer
I
Beni
Ralph Busch
J
Board 2
Burner
Thorsten K.
K
Andreas G.
Hasofass
L
Rostocker
Toni Wachendörfer
M
Ralph Busch
Andreas G.
N
Hasofass
Ralph Busch
O
Board 2
Andreas G.
Ralph Busch
Board 2
Burner
Ralph Busch
Meiko
Ute F.
Zigarr
Board 2
Knutschi
Uschi
Adem
Ina
Olaf
Michael Kellner
Board 2
Andre Frank
Steffen Erhard
Board 2
Markus Michels
Steve Dauer
Carmen
Mücke
Board 2
Helga Münchschwander
Ute F.
H
Goggo
Zigarr
G
Board 2
Steven Bauer
Adem
F
Milo
Olaf
E
Nikolas
Andre Frank
D
Board 2
Nobby
Markus Michels
C
Board 2
Spangenberg
Carmen
B
Mentor Sadrijaj
Mücke
A
Maikel Hoffmann
Goggo
Board 2
Zigarr
Milo
Nikolas
Nobby
Spangenberg
Mentor Sadrijaj
Board 2
Maikel Hoffmann
Goggo
J
Board 2
Burner
Milo
I
Beni
Nobby
L
Rostocker
Mentor Sadrijaj
K
Thorsten K.
Burner
Board 2
Milo
Rostocker
Mentor Sadrijaj
Burner
N
Hasofass
Rostocker
M
Board 2
Toni Wachendörfer
Burner
Rostocker
Burner
O
Board 2
Andreas G.
Burner

1st

  Ralph Busch

2nd

  Burner

3rd

  Andreas G.

4th

  Rostocker

5th

  Hasofass

  Toni Wachendörfer

7th

  Milo

  Mentor Sadrijaj

9th

  Goggo

  Beni

  Nobby

  Thorsten K.

13th

  Zigarr

  Nikolas

  Spangenberg

  Maikel Hoffmann

17th

  Ute F.

  Steven Bauer

  Adem

  Olaf

  Andre Frank

  Markus Michels

  Carmen

  Mücke

25th

  Meiko

  Knutschi

  Uschi

  Ina

  Michael Kellner

  Steffen Erhard

  Steve Dauer

  Helga Münchschwander

Final

Ralph Busch W vs.
Burner L Board 2 24:39

Elimination Final

Burner W vs.
Andreas G. L Board 2 20:57

Elimination Semi-final

Burner W vs.
Rostocker L 23:19

Winners Final

Ralph Busch W vs.
Andreas G. L Board 2 18:06

Elimination 6

Burner W vs.
Hasofass L 10:43

Rostocker W vs.
Toni Wachendörfer L Board 2 09:37

Elimination 5

Burner W vs.
Milo L Board 2 08:54

Rostocker W vs.
Mentor Sadrijaj L 14:49

Winners Semi-finals

Andreas G. W vs.
Hasofass L 27:05

Toni Wachendörfer L vs.
Ralph Busch W 14:00

Elimination 4

Goggo L vs.
Burner W Board 2 08:51

Mentor Sadrijaj W vs.
Thorsten K. L 12:15

Milo W vs.
Beni L 13:45

Nobby L vs.
Rostocker W 17:30

Elimination 3

Goggo W vs.
Zigarr L Board 2 08:26

Mentor Sadrijaj W vs.
Maikel Hoffmann L Board 2 15:12

Milo W vs.
Nikolas L 14:56

Nobby W vs.
Spangenberg L 10:14

Winners 2

Hasofass W vs.
Rostocker L 14:59

Ralph Busch W vs.
Burner L Board 2 20:15

Thorsten K. L vs.
Andreas G. W 28:34

Toni Wachendörfer W vs.
Beni L 13:48

Elimination 2

Adem L vs.
Milo W 12:50

Andre Frank L vs.
Nobby W Board 2 12:51

Carmen L vs.
Mentor Sadrijaj W 10:59

Markus Michels L vs.
Spangenberg W Board 2 14:30

Mücke L vs.
Maikel Hoffmann W 09:04

Olaf L vs.
Nikolas W 17:43

Ute F. L vs.
Goggo W 15:14

Zigarr W vs.
Steven Bauer L Board 2 29:43

Elimination 1

Ina L vs.
Olaf W 16:26

Mücke W vs.
Helga Münchschwander L Board 2 08:42

Meiko L vs.
Ute F. W 08:28

Michael Kellner L vs.
Andre Frank W Board 2 10:41

Steffen Erhard L vs.
Markus Michels W Board 2 15:20

Steve Dauer L vs.
Carmen W 13:25

Uschi L vs.
Adem W 18:01

Zigarr W vs.
Knutschi L Board 2 13:50

Winners 1

Andreas G. W vs.
Milo L Board 2 07:00

Beni W vs.
Mentor Sadrijaj L Board 2 12:54

Burner W vs.
Nobby L 19:25

Hasofass W vs.
Steven Bauer L 22:57

Ralph Busch W vs.
Spangenberg L 16:33

Rostocker W vs.
Goggo L 10:16

Thorsten K. W vs.
Nikolas L 21:22

Toni Wachendörfer W vs.
Maikel Hoffmann L 11:25

Round 1

Andre Frank L vs.
Nikolas W 20:31

Beni W vs.
Zigarr L 16:34

Carmen L vs.
Steven Bauer W Board 2 17:02

Goggo W vs.
Helga Münchschwander L Board 2 19:59

Hasofass W vs.
Steve Dauer L 14:36

Ina L vs.
Burner W Board 2 14:28

Mücke L vs.
Rostocker W Board 2 17:04

Mentor Sadrijaj W vs.
Knutschi L 20:18

Milo W vs.
Markus Michels L 13:11

Olaf L vs.
Nobby W 16:58

Ralph Busch W vs.
Uschi L 12:00

Spangenberg W vs.
Adem L 10:12

Steffen Erhard L vs.
Andreas G. W 15:03

Thorsten K. W vs.
Michael Kellner L 15:15

Toni Wachendörfer W vs.
Meiko L Board 2 12:34

Ute F. L vs.
Maikel Hoffmann W 24:19

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20