Elimination 5
Claus von Stauffenberg-Germany(29) 17 W vs.
Farouq Farrokhzad-Iran(27) 11 L 00:12
Gilbert Melendez-Colombia(25) 6 W vs.
Lacchus Kyllonen-Finland(25) 4 L 00:24
Winners Semi-finals
Clark Carnahan-USA(27) 6 W vs.
Volodya Beleglosov-Russia(28) 2 L 08:59
Elek Balogh-Hungary(27) 5 L vs.
Masaaki Saigo-Japan(27) 6 W 01:22
Elimination 4
Claus von Stauffenberg-Germany(29) 10 W vs.
Christiano Chamizo-Cuba(25) 6 L 01:06
Gilbert Melendez-Colombia(25) 12 W vs.
Maxime Weygand-France(25) 2 L 01:23
Mogens Fjellerup-Denmark(25) 1 L vs.
Farouq Farrokhzad-Iran(27) 5 W 01:05
Simon Brunner-Austria(28) 4 L vs.
Lacchus Kyllonen-Finland(25) 5 W 00:13
Elimination 3
Maksim Sarabov-Belarus(28) L vs.
Claus von Stauffenberg-Germany(29) 6 W 04:36
Mogens Fjellerup-Denmark(25) 7 W vs.
Nigel Dowding-Great Britain(26) 4 L 05:55
Simon Brunner-Austria(28) 7 W vs.
Daniar Bayzhanov-Kazakhstan(29) 4 L 06:16
Wladek Sylvieski-Poland(30) 2 L vs.
Gilbert Melendez-Colombia(25) 6 W 09:24
Winners 2
Clark Carnahan-USA(27) W vs.
Farouq Farrokhzad-Iran(27) L 04:19
Lacchus Kyllonen-Finland(25) 4 L vs.
Elek Balogh-Hungary(27) 6 W 02:25
Masaaki Saigo-Japan(27) 10 W vs.
Maxime Weygand-France(25) 4 L 02:59
Volodya Beleglosov-Russia(28) 9 W vs.
Christiano Chamizo-Cuba(25) 2 L 00:25
Elimination 2
Damacio Garcia-Mexico(27) 2 L vs.
Claus von Stauffenberg-Germany(29) 8 W 10:49:56
Daniar Bayzhanov-Kazakhstan(29) 6 W vs.
Choe Ki-moon-North Korea(29) 4 L 10:50:50
Jens Federer-Switzerland(26) 4 L vs.
Simon Brunner-Austria(28) 4 W 10:55:07
Kabir Babangida-Nigeria(28) 2 L vs.
Maksim Sarabov-Belarus(28) 7 W 11:48:06
Kostas Khrystopolous-Greece(25) L vs.
Gilbert Melendez-Colombia(25) 10 W 11:48:54
Mogens Fjellerup-Denmark(25) 6 W vs.
Taavi Novotny-Czech Republic(27) 3 L 01:00:39
Nigel Dowding-Great Britain(26) 5 W vs.
Hanchik Askar-Turkmenistan(27) 1 L 01:00:06
Wladek Sylvieski-Poland(30) 6 W vs.
Rodavan Micic-Serbia(27) 1 L 55:52
Elimination 1
Damacio Garcia-Mexico(27) 7 W vs.
Gugulethu Mholumbu-Cameroon(28) 2 L 01:44
Daniar Bayzhanov-Kazakhstan(29) 4 W vs.
Stan Pauwels-Belgium(29) 2 L 01:49
Fadhilan Kinte-Botswana(28) L vs.
Kostas Khrystopolous-Greece(25) W 01:50
Jens Federer-Switzerland(26) 6 W vs.
Calisher Keblarachov-Tajikistan(26) 5 L 02:18
Kabir Babangida-Nigeria(28) 8 W vs.
Sergio Ramirez-Costa Rica(28) 2 L 02:16
Marcelo Guilherme-Portugal(29) L vs.
Wladek Sylvieski-Poland(30) 8 W 01:40
Mogens Fjellerup-Denmark(25) 5 W vs.
Ploris Solonekov-Ukraine(28) 4 L 02:04
Nigel Dowding-Great Britain(26) 7 W vs.
Sonny Paxton-Canada(24) 3 L 02:16
Winners 1
Choe Ki-moon-North Korea(29) L vs.
Clark Carnahan-USA(27) 10 W 04:41
Elek Balogh-Hungary(27) 9 W vs.
Taavi Novotny-Czech Republic(27) 2 L 06:21
Farouq Farrokhzad-Iran(27) 9 W vs.
Simon Brunner-Austria(28) 6 L 06:36
Hanchik Askar-Turkmenistan(27) L vs.
Lacchus Kyllonen-Finland(25) 8 W 07:43
Masaaki Saigo-Japan(27) 7 W vs.
Claus von Stauffenberg-Germany(29) 6 L 08:48
Maxime Weygand-France(25) 5 W vs.
Maksim Sarabov-Belarus(28) 2 L 09:45
Rodavan Micic-Serbia(27) 6 L vs.
Christiano Chamizo-Cuba(25) 4 W 08:11
Volodya Beleglosov-Russia(28) 2 W vs.
Gilbert Melendez-Colombia(25) 2 L 07:15
Round 1
Calisher Keblarachov-Tajikistan(26) L vs.
Claus von Stauffenberg-Germany(29) 10 W 10:20
Daniar Bayzhanov-Kazakhstan(29) 2 L vs.
Maxime Weygand-France(25) 6 W 10:45
Elek Balogh-Hungary(27) 10 W vs.
Fadhilan Kinte-Botswana(28) L 11:10
Farouq Farrokhzad-Iran(27) 9 W vs.
Damacio Garcia-Mexico(27) 5 L 12:06
Gilbert Melendez-Colombia(25) 12 W vs.
Ploris Solonekov-Ukraine(28) 2 L 20:44
Hanchik Askar-Turkmenistan(27) 8 W vs.
Marcelo Guilherme-Portugal(29) 4 L 17:25
Jens Federer-Switzerland(26) 3 L vs.
Masaaki Saigo-Japan(27) 8 W 18:32
Kabir Babangida-Nigeria(28) 4 L vs.
Choe Ki-moon-North Korea(29) 7 W 17:11
Lacchus Kyllonen-Finland(25) 4 W vs.
Wladek Sylvieski-Poland(30) 3 L 22:51
Nigel Dowding-Great Britain(26) 6 L vs.
Rodavan Micic-Serbia(27) 6 W 12:32
Sergio Ramirez-Costa Rica(28) L vs.
Clark Carnahan-USA(27) 10 W 11:12
Simon Brunner-Austria(28) 9 W vs.
Gugulethu Mholumbu-Cameroon(28) 4 L 10:09
Sonny Paxton-Canada(24) L vs.
Christiano Chamizo-Cuba(25) 7 W 09:30
Stan Pauwels-Belgium(29) 2 L vs.
Maksim Sarabov-Belarus(28) 6 W 02:54
Taavi Novotny-Czech Republic(27) 6 W vs.
Kostas Khrystopolous-Greece(25) 4 L 02:39
Volodya Beleglosov-Russia(28) 8 W vs.
Mogens Fjellerup-Denmark(25) 1 L 02:22