TCL Social ryder Random

Updated 7:02am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Benjamin Glenndenning // Evander Gomez
(bye)
Russell Perea // Sherry Worth
18
Jeff Vaughan // Trevor Warnken
Lawren Watkins // Tristyn Hooten
(bye)
(bye)
Jason Molock // Rachylle Hammons
Nick Martin // Wade Atkinson
(bye)
(bye)
David York // Kara Davis
Tammy Brewerr // Tanner Allen
(bye)
(bye)
Jonathan Szarzynski // Vanessa Fillingam
Lori Hagen // Ryan Fillingam
(bye)
John Garnica Sr // Will Fitzgerald
15
Jeff Sturm // Noelan Gamblin
Ryan Shugart // Scott Hagen
(bye)
(bye)
Chris Bunner // Patrick Ogborn
Monica Wright // Rich Jatzek
(bye)
(bye)
Kerry Pace // Venessa Henderson
Daniel Harris // Shannon Martin
16
Jess Weatherford // Rusell Hammonds
(bye)
Casey Rapp // George Vasquez
Joseph Machac // Ryn Kramer
(bye)
Israeal Aguirre // Valerie Regensberg
19
Joseph Hopper // Marshall Dominy
Isareal Delacruz // Sam Flores
(bye)
(bye)
Rob Fillingim // Ryan Pierce
Matt Kipp // Parker Pool
(bye)
(bye)
Pratrick McCullough // Shelly Eash
Priscilla Flores // Stephanie Perea
14
Kyle Aylward // Stevn Helm
(bye)
Karlee Eash // Phillip Kreiser
Dino Reyna // Rene Moreno
(bye)
(bye)
John Regesberg // Scott Pumphrey
Lawren Mikulencak // Rick Dietz
(bye)
(bye)
Derek Young // Shawn Holtsclaw
Jayla Fuller // Mitchell Hero
(bye)
(bye)
Eddie Adams // Lucas Spencer
Cody Gardiner // Juan Silva
21
Julian Escamilla // Shane Creek
(bye)
Ismael Domingez // Ronnie Barber
Benjamin Glenndenning // Evander Gomez
A
21
Jeff Vaughan // Trevor Warnken
Lawren Watkins // Tristyn Hooten
B
20
Jason Molock // Rachylle Hammons
Nick Martin // Wade Atkinson
C
17
David York // Kara Davis
Tammy Brewerr // Tanner Allen
D
14
Jonathan Szarzynski // Vanessa Fillingam
Lori Hagen // Ryan Fillingam
E
16
Jeff Sturm // Noelan Gamblin
Ryan Shugart // Scott Hagen
F
19
Chris Bunner // Patrick Ogborn
Monica Wright // Rich Jatzek
G
15
Kerry Pace // Venessa Henderson
Daniel Harris // Shannon Martin
H
20
Casey Rapp // George Vasquez
Joseph Machac // Ryn Kramer
I
17
Israeal Aguirre // Valerie Regensberg
Isareal Delacruz // Sam Flores
J
14
Rob Fillingim // Ryan Pierce
Matt Kipp // Parker Pool
K
20
Pratrick McCullough // Shelly Eash
Kyle Aylward // Stevn Helm
L
15
Karlee Eash // Phillip Kreiser
Dino Reyna // Rene Moreno
M
19
John Regesberg // Scott Pumphrey
Lawren Mikulencak // Rick Dietz
N
14
Derek Young // Shawn Holtsclaw
Jayla Fuller // Mitchell Hero
O
18
Eddie Adams // Lucas Spencer
Julian Escamilla // Shane Creek
P
16
Ismael Domingez // Ronnie Barber
Jeff Vaughan // Trevor Warnken
Q
17
Jason Molock // Rachylle Hammons
David York // Kara Davis
R
18
Jonathan Szarzynski // Vanessa Fillingam
Lori Hagen // Ryan Fillingam
S
15
Ryan Shugart // Scott Hagen
Monica Wright // Rich Jatzek
T
19
Daniel Harris // Shannon Martin
Israeal Aguirre // Valerie Regensberg
U
20
Isareal Delacruz // Sam Flores
Matt Kipp // Parker Pool
V
14
Karlee Eash // Phillip Kreiser
Dino Reyna // Rene Moreno
W
17
Derek Young // Shawn Holtsclaw
Eddie Adams // Lucas Spencer
X
16
Julian Escamilla // Shane Creek
Jason Molock // Rachylle Hammons
Y
15
Jonathan Szarzynski // Vanessa Fillingam
Ryan Shugart // Scott Hagen
Z
18
Daniel Harris // Shannon Martin
Isareal Delacruz // Sam Flores
AA
16
Matt Kipp // Parker Pool
Derek Young // Shawn Holtsclaw
AB
20
Julian Escamilla // Shane Creek
Jonathan Szarzynski // Vanessa Fillingam
AC
17
Daniel Harris // Shannon Martin
Matt Kipp // Parker Pool
AD
17
Derek Young // Shawn Holtsclaw
Daniel Harris // Shannon Martin
AE
22
Derek Young // Shawn Holtsclaw
Daniel Harris // Shannon Martin
23
Matt Kipp // Parker Pool
Daniel Harris // Shannon Martin
(bye)
Russell Perea // Sherry Worth
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
John Garnica Sr // Will Fitzgerald
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Jess Weatherford // Rusell Hammonds
(bye)
(bye)
Joseph Hopper // Marshall Dominy
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Priscilla Flores // Stephanie Perea
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Cody Gardiner // Juan Silva
(bye)
Russell Perea // Sherry Worth
P
21
Ismael Domingez // Ronnie Barber
(bye)
O
Jayla Fuller // Mitchell Hero
(bye)
N
Lawren Mikulencak // Rick Dietz
(bye)
M
John Regesberg // Scott Pumphrey
John Garnica Sr // Will Fitzgerald
L
19
Kyle Aylward // Stevn Helm
(bye)
K
Pratrick McCullough // Shelly Eash
(bye)
J
Rob Fillingim // Ryan Pierce
Jess Weatherford // Rusell Hammonds
I
21
Joseph Machac // Ryn Kramer
Joseph Hopper // Marshall Dominy
H
15
Casey Rapp // George Vasquez
(bye)
G
Kerry Pace // Venessa Henderson
(bye)
F
Chris Bunner // Patrick Ogborn
Priscilla Flores // Stephanie Perea
E
18
Jeff Sturm // Noelan Gamblin
(bye)
D
Tammy Brewerr // Tanner Allen
(bye)
C
Nick Martin // Wade Atkinson
(bye)
B
Lawren Watkins // Tristyn Hooten
Cody Gardiner // Juan Silva
A
20
Benjamin Glenndenning // Evander Gomez
Ismael Domingez // Ronnie Barber
14
Jayla Fuller // Mitchell Hero
Lawren Mikulencak // Rick Dietz
21
John Regesberg // Scott Pumphrey
Kyle Aylward // Stevn Helm
19
Pratrick McCullough // Shelly Eash
Rob Fillingim // Ryan Pierce
15
Joseph Machac // Ryn Kramer
Casey Rapp // George Vasquez
20
Kerry Pace // Venessa Henderson
Chris Bunner // Patrick Ogborn
14
Jeff Sturm // Noelan Gamblin
Tammy Brewerr // Tanner Allen
16
Nick Martin // Wade Atkinson
Lawren Watkins // Tristyn Hooten
17
Benjamin Glenndenning // Evander Gomez
Ismael Domingez // Ronnie Barber
T
15
Monica Wright // Rich Jatzek
John Regesberg // Scott Pumphrey
S
21
Lori Hagen // Ryan Fillingam
Pratrick McCullough // Shelly Eash
R
19
David York // Kara Davis
Joseph Machac // Ryn Kramer
Q
16
Jeff Vaughan // Trevor Warnken
Casey Rapp // George Vasquez
X
20
Eddie Adams // Lucas Spencer
Chris Bunner // Patrick Ogborn
W
14
Dino Reyna // Rene Moreno
Tammy Brewerr // Tanner Allen
V
18
Karlee Eash // Phillip Kreiser
Benjamin Glenndenning // Evander Gomez
U
17
Israeal Aguirre // Valerie Regensberg
Ismael Domingez // Ronnie Barber
21
John Regesberg // Scott Pumphrey
Pratrick McCullough // Shelly Eash
19
Joseph Machac // Ryn Kramer
Eddie Adams // Lucas Spencer
14
Dino Reyna // Rene Moreno
Tammy Brewerr // Tanner Allen
21
Israeal Aguirre // Valerie Regensberg
John Regesberg // Scott Pumphrey
AB
18
Julian Escamilla // Shane Creek
Joseph Machac // Ryn Kramer
AA
19
Isareal Delacruz // Sam Flores
Dino Reyna // Rene Moreno
Z
20
Ryan Shugart // Scott Hagen
Israeal Aguirre // Valerie Regensberg
Y
18
Jason Molock // Rachylle Hammons
Julian Escamilla // Shane Creek
15
Isareal Delacruz // Sam Flores
Ryan Shugart // Scott Hagen
23
Jason Molock // Rachylle Hammons
Julian Escamilla // Shane Creek
AC
24
Jonathan Szarzynski // Vanessa Fillingam
Jason Molock // Rachylle Hammons
AD
22
Matt Kipp // Parker Pool
Jonathan Szarzynski // Vanessa Fillingam
23
Matt Kipp // Parker Pool
Matt Kipp // Parker Pool
AE
24
Derek Young // Shawn Holtsclaw
Matt Kipp // Parker Pool

1st

  Daniel Harris // Shannon Martin

2nd

  Matt Kipp // Parker Pool

3rd

  Derek Young // Shawn Holtsclaw

4th

  Jonathan Szarzynski // Vanessa Fillingam

5th

  Julian Escamilla // Shane Creek

  Jason Molock // Rachylle Hammons

7th

  Isareal Delacruz // Sam Flores

  Ryan Shugart // Scott Hagen

9th

  John Regesberg // Scott Pumphrey

  Joseph Machac // Ryn Kramer

  Dino Reyna // Rene Moreno

  Israeal Aguirre // Valerie Regensberg

13th

  Ismael Domingez // Ronnie Barber

  Pratrick McCullough // Shelly Eash

  Eddie Adams // Lucas Spencer

  Tammy Brewerr // Tanner Allen

17th

  Monica Wright // Rich Jatzek

  Lori Hagen // Ryan Fillingam

  David York // Kara Davis

  Jeff Vaughan // Trevor Warnken

  Casey Rapp // George Vasquez

  Chris Bunner // Patrick Ogborn

  Karlee Eash // Phillip Kreiser

  Benjamin Glenndenning // Evander Gomez

25th

  Jayla Fuller // Mitchell Hero

  Lawren Mikulencak // Rick Dietz

  Kyle Aylward // Stevn Helm

  Rob Fillingim // Ryan Pierce

  Kerry Pace // Venessa Henderson

  Jeff Sturm // Noelan Gamblin

  Nick Martin // Wade Atkinson

  Lawren Watkins // Tristyn Hooten

33th

  Russell Perea // Sherry Worth

  John Garnica Sr // Will Fitzgerald

  Jess Weatherford // Rusell Hammonds

  Joseph Hopper // Marshall Dominy

  Priscilla Flores // Stephanie Perea

  Cody Gardiner // Juan Silva

Final

Daniel Harris // Shannon Martin W vs.
Matt Kipp // Parker Pool L 23 26:25

Elimination Final

Matt Kipp // Parker Pool W vs.
Derek Young // Shawn Holtsclaw L 24 15:43

Elimination Semi-final

Jonathan Szarzynski // Vanessa Fillingam L vs.
Matt Kipp // Parker Pool W 23 19:13

Winners Final

Daniel Harris // Shannon Martin W vs.
Derek Young // Shawn Holtsclaw L 22 13:07

Elimination 8

Jason Molock // Rachylle Hammons L vs.
Matt Kipp // Parker Pool W 22 15:12

Julian Escamilla // Shane Creek L vs.
Jonathan Szarzynski // Vanessa Fillingam W 24 24:49

Elimination 7

Julian Escamilla // Shane Creek W vs.
Isareal Delacruz // Sam Flores L 15 22:42

Ryan Shugart // Scott Hagen L vs.
Jason Molock // Rachylle Hammons W 23 14:28

Winners Semi-finals

Jonathan Szarzynski // Vanessa Fillingam L vs.
Daniel Harris // Shannon Martin W 17 16:30

Matt Kipp // Parker Pool L vs.
Derek Young // Shawn Holtsclaw W 17 14:22

Elimination 6

Dino Reyna // Rene Moreno L vs.
Ryan Shugart // Scott Hagen W 20 19:28

Israeal Aguirre // Valerie Regensberg L vs.
Jason Molock // Rachylle Hammons W 18 18:03

John Regesberg // Scott Pumphrey L vs.
Julian Escamilla // Shane Creek W 18 15:09

Joseph Machac // Ryn Kramer L vs.
Isareal Delacruz // Sam Flores W 19 19:30

Elimination 5

Eddie Adams // Lucas Spencer L vs.
Dino Reyna // Rene Moreno W 14 14:15

Ismael Domingez // Ronnie Barber L vs.
John Regesberg // Scott Pumphrey W 21 13:32

Pratrick McCullough // Shelly Eash L vs.
Joseph Machac // Ryn Kramer W 19 16:04

Tammy Brewerr // Tanner Allen L vs.
Israeal Aguirre // Valerie Regensberg W 21 23:36

Winners 3

Derek Young // Shawn Holtsclaw W vs.
Julian Escamilla // Shane Creek L 20 11:45

Isareal Delacruz // Sam Flores L vs.
Matt Kipp // Parker Pool W 16 18:50

Jason Molock // Rachylle Hammons L vs.
Jonathan Szarzynski // Vanessa Fillingam W 15 45:19

Ryan Shugart // Scott Hagen L vs.
Daniel Harris // Shannon Martin W 18 12:57

Elimination 4

Benjamin Glenndenning // Evander Gomez L vs.
Israeal Aguirre // Valerie Regensberg W 17 24:49

Casey Rapp // George Vasquez L vs.
Eddie Adams // Lucas Spencer W 20 17:44

Chris Bunner // Patrick Ogborn L vs.
Dino Reyna // Rene Moreno W 14 17:41

Ismael Domingez // Ronnie Barber W vs.
Monica Wright // Rich Jatzek L 15 11:17

John Regesberg // Scott Pumphrey W vs.
Lori Hagen // Ryan Fillingam L 21 16:53

Joseph Machac // Ryn Kramer W vs.
Jeff Vaughan // Trevor Warnken L 16 18:44

Pratrick McCullough // Shelly Eash W vs.
David York // Kara Davis L 19 26:30

Tammy Brewerr // Tanner Allen W vs.
Karlee Eash // Phillip Kreiser L 18 17:45

Elimination 3

Casey Rapp // George Vasquez W vs.
Kerry Pace // Venessa Henderson L 20 14:43

Chris Bunner // Patrick Ogborn W vs.
Jeff Sturm // Noelan Gamblin L 14 17:42

Ismael Domingez // Ronnie Barber W vs.
Jayla Fuller // Mitchell Hero L 14 12:16

Kyle Aylward // Stevn Helm L vs.
Pratrick McCullough // Shelly Eash W 19 16:01

Lawren Mikulencak // Rick Dietz L vs.
John Regesberg // Scott Pumphrey W 21 31:05

Lawren Watkins // Tristyn Hooten L vs.
Benjamin Glenndenning // Evander Gomez W 17 16:39

Rob Fillingim // Ryan Pierce L vs.
Joseph Machac // Ryn Kramer W 15 12:37

Tammy Brewerr // Tanner Allen W vs.
Nick Martin // Wade Atkinson L 16 20:22

Winners 2

David York // Kara Davis L vs.
Jonathan Szarzynski // Vanessa Fillingam W 18 18:47

Dino Reyna // Rene Moreno L vs.
Derek Young // Shawn Holtsclaw W 17 20:46

Eddie Adams // Lucas Spencer L vs.
Julian Escamilla // Shane Creek W 16 19:16

Israeal Aguirre // Valerie Regensberg L vs.
Isareal Delacruz // Sam Flores W 20 13:02

Jeff Vaughan // Trevor Warnken L vs.
Jason Molock // Rachylle Hammons W 17 16:48

Lori Hagen // Ryan Fillingam L vs.
Ryan Shugart // Scott Hagen W 15 16:58

Matt Kipp // Parker Pool W vs.
Karlee Eash // Phillip Kreiser L 14 15:51

Monica Wright // Rich Jatzek L vs.
Daniel Harris // Shannon Martin W 19 17:38

Elimination 2

Cody Gardiner // Juan Silva L vs.
Benjamin Glenndenning // Evander Gomez W 20 19:11

Jess Weatherford // Rusell Hammonds L vs.
Joseph Machac // Ryn Kramer W 21 17:23

John Garnica Sr // Will Fitzgerald L vs.
Kyle Aylward // Stevn Helm W 19 11:06

Joseph Hopper // Marshall Dominy L vs.
Casey Rapp // George Vasquez W 15 17:48

Priscilla Flores // Stephanie Perea L vs.
Jeff Sturm // Noelan Gamblin W 18 22:12

Russell Perea // Sherry Worth L vs.
Ismael Domingez // Ronnie Barber W 21 16:02

Winners 1

Benjamin Glenndenning // Evander Gomez L vs.
Jeff Vaughan // Trevor Warnken W 21 13:30

Daniel Harris // Shannon Martin W vs.
Casey Rapp // George Vasquez L 20 11:47

Dino Reyna // Rene Moreno W vs.
John Regesberg // Scott Pumphrey L 19 13:45

Isareal Delacruz // Sam Flores W vs.
Rob Fillingim // Ryan Pierce L 14 11:24

Jayla Fuller // Mitchell Hero L vs.
Eddie Adams // Lucas Spencer W 18 12:53

Joseph Machac // Ryn Kramer L vs.
Israeal Aguirre // Valerie Regensberg W 17 17:21

Julian Escamilla // Shane Creek W vs.
Ismael Domingez // Ronnie Barber L 16 16:28

Kyle Aylward // Stevn Helm L vs.
Karlee Eash // Phillip Kreiser W 15 15:36

Lawren Mikulencak // Rick Dietz L vs.
Derek Young // Shawn Holtsclaw W 14 18:39

Lawren Watkins // Tristyn Hooten L vs.
Jason Molock // Rachylle Hammons W 20 24:33

Lori Hagen // Ryan Fillingam W vs.
Jeff Sturm // Noelan Gamblin L 16 22:39

Matt Kipp // Parker Pool W vs.
Pratrick McCullough // Shelly Eash L 20 20:47

Monica Wright // Rich Jatzek W vs.
Kerry Pace // Venessa Henderson L 15 14:12

Nick Martin // Wade Atkinson L vs.
David York // Kara Davis W 17 27:38

Ryan Shugart // Scott Hagen W vs.
Chris Bunner // Patrick Ogborn L 19 31:09

Tammy Brewerr // Tanner Allen L vs.
Jonathan Szarzynski // Vanessa Fillingam W 14 16:45

Round 1

Cody Gardiner // Juan Silva L vs.
Julian Escamilla // Shane Creek W 21 26:48

Daniel Harris // Shannon Martin W vs.
Jess Weatherford // Rusell Hammonds L 16 18:29

Israeal Aguirre // Valerie Regensberg W vs.
Joseph Hopper // Marshall Dominy L 19 17:52

John Garnica Sr // Will Fitzgerald L vs.
Jeff Sturm // Noelan Gamblin W 15 27:04

Priscilla Flores // Stephanie Perea L vs.
Kyle Aylward // Stevn Helm W 14 16:38

Russell Perea // Sherry Worth L vs.
Jeff Vaughan // Trevor Warnken W 18 40:32

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20