Cherry Bomb Mens Doubles Cricket 6/25/17

Updated 6:12pm

None.

None.

Zachary Monster / Ron Coricelli
(bye)
Al Landers / Jeff Burke
Board 1
Aaron Campbell / Mike Comiskey
Wayne Greer / Walter Spach
Board 1
James Walkin / Adam Da Costa
Jason Burton / Coleman Rawls
Board 4
Alex Heffner / Danny Rimmer
Michael Werner / Michael Powers
(bye)
Jason Belland / Bill Whitley
Board 23
John Beard / David Llerena
Tommy Evans / Tim Adams
Board 9
Scott Tarr / Jesse Gore
(bye)
Mark Meares / Robin Albury
Mike Stocum / Richie Schibler
(bye)
Norman Madhoo / David Travers
Board 12
Nigel Jeanty / Chris Perry
Lee Brewer / Tucker Davey
Board 15
Michael Moss / Adam Hepburn
(bye)
Bruce Smith / Patrick Hickey
Michel Wolters / Mark Lowe
(bye)
Buzz Carocci / Forrest Harris
Board 30
Danny Pace / Chris Sams
Michael Rannazzisi / Virgil Almeida
Board 25
Daniel DeCelles / Paul Warren
(bye)
Brian Lewis / Mark Odom
Scott Deas / Arij Larkin
(bye)
Paul Friedrich / Thomas Raymond
Board 28
Paul Willard / Tony Polk
Larry Lurie / John Sheehan
Board 9
Gary Horn / James Taylor
Bob Schimansky / Dave Smith
Board 2
Tony Tosi / Colin Dougherty
Dennis Bullock / Darren Banks
(bye)
Jason VanPatten / Robert Mitchell
Board 5
Joe Slivan / Ronnie Lott
John Brogan / Todd LaManna
Board 7
David Tillery / Steve Glass
(bye)
James Furlong / Glenn Knichel
Jim Widmayer / Joe Cheney
(bye)
Jim Kramarz / Charles Brennan
Board 6
George Donovan / Jobin Weiss
Mike Kasemeyer / David Giordano
Board 26
Joey Corman / Dave Blalock
(bye)
AJ Davis / Ernie Shafer
Harold Daigle / Eric Sickler
Board 22
Brandon Asato / Romy Diana
Norm Fialkowksy / Scott Heffner
Board 27
Mike Neuman / Keith Switzer
Kyle Kennison / Daniel Hisaw
Board 8
Shaun Brown / Will Smith
(bye)
Corey Knowles / Wayne Copeland
Zachary Monster / Ron Coricelli
Board 27
Aaron Campbell / Mike Comiskey
James Walkin / Adam Da Costa
Board 28
Jason Burton / Coleman Rawls
Michael Werner / Michael Powers
Board 26
John Beard / David Llerena
Scott Tarr / Jesse Gore
Board 10
Mark Meares / Robin Albury
Mike Stocum / Richie Schibler
Board 6
Norman Madhoo / David Travers
Lee Brewer / Tucker Davey
Board 28
Bruce Smith / Patrick Hickey
Michel Wolters / Mark Lowe
Board 24
Danny Pace / Chris Sams
Michael Rannazzisi / Virgil Almeida
Board 1
Brian Lewis / Mark Odom
Scott Deas / Arij Larkin
Board 4
Paul Friedrich / Thomas Raymond
Gary Horn / James Taylor
Board 29
Bob Schimansky / Dave Smith
Dennis Bullock / Darren Banks
Board 31
Joe Slivan / Ronnie Lott
David Tillery / Steve Glass
Board 19
James Furlong / Glenn Knichel
Jim Widmayer / Joe Cheney
Board 24
George Donovan / Jobin Weiss
Joey Corman / Dave Blalock
Board 32
AJ Davis / Ernie Shafer
Brandon Asato / Romy Diana
Board 2
Mike Neuman / Keith Switzer
Kyle Kennison / Daniel Hisaw
Board 32
Corey Knowles / Wayne Copeland
Zachary Monster / Ron Coricelli
Board 5
James Walkin / Adam Da Costa
John Beard / David Llerena
Board 16
Mark Meares / Robin Albury
Norman Madhoo / David Travers
Board 18
Lee Brewer / Tucker Davey
Danny Pace / Chris Sams
Board 10
Michael Rannazzisi / Virgil Almeida
Scott Deas / Arij Larkin
Board 15
Gary Horn / James Taylor
Joe Slivan / Ronnie Lott
Board 7
David Tillery / Steve Glass
Jim Widmayer / Joe Cheney
Board 29
Joey Corman / Dave Blalock
Brandon Asato / Romy Diana
Board 21
Kyle Kennison / Daniel Hisaw
James Walkin / Adam Da Costa
Board 14
John Beard / David Llerena
Norman Madhoo / David Travers
Board 12
Danny Pace / Chris Sams
Gary Horn / James Taylor
Board 18
Joe Slivan / Ronnie Lott
Jim Widmayer / Joe Cheney
Board 13
Brandon Asato / Romy Diana
John Beard / David Llerena
Board 14
Norman Madhoo / David Travers
Joe Slivan / Ronnie Lott
Board 10
Jim Widmayer / Joe Cheney
Norman Madhoo / David Travers
Board 12
Jim Widmayer / Joe Cheney
Jim Widmayer / Joe Cheney

Final

Norman Madhoo / David Travers L vs.
Jim Widmayer / Joe Cheney W Board 12 22:59

Semi-finals

Joe Slivan / Ronnie Lott L vs.
Jim Widmayer / Joe Cheney W Board 10 30:20

John Beard / David Llerena L vs.
Norman Madhoo / David Travers W Board 14 28:49

Quarter-finals

Gary Horn / James Taylor L vs.
Joe Slivan / Ronnie Lott W Board 18 32:38

James Walkin / Adam Da Costa L vs.
John Beard / David Llerena W Board 14 34:19

Jim Widmayer / Joe Cheney W vs.
Brandon Asato / Romy Diana L Board 13 36:39

Norman Madhoo / David Travers W vs.
Danny Pace / Chris Sams L Board 12 33:00

Round 3

Brandon Asato / Romy Diana W vs.
Kyle Kennison / Daniel Hisaw L Board 21 27:15

Danny Pace / Chris Sams W vs.
Michael Rannazzisi / Virgil Almeida L Board 10 22:34

Jim Widmayer / Joe Cheney W vs.
Joey Corman / Dave Blalock L Board 29 17:47

Joe Slivan / Ronnie Lott W vs.
David Tillery / Steve Glass L Board 7 39:25

John Beard / David Llerena W vs.
Mark Meares / Robin Albury L Board 16 20:14

Norman Madhoo / David Travers W vs.
Lee Brewer / Tucker Davey L Board 18 29:43

Scott Deas / Arij Larkin L vs.
Gary Horn / James Taylor W Board 15 25:29

Zachary Monster / Ron Coricelli L vs.
James Walkin / Adam Da Costa W Board 5 20:56

Round 2

Brandon Asato / Romy Diana W vs.
Mike Neuman / Keith Switzer L Board 2 38:36

David Tillery / Steve Glass W vs.
James Furlong / Glenn Knichel L Board 19 47:36

Dennis Bullock / Darren Banks L vs.
Joe Slivan / Ronnie Lott W Board 31 44:57

Gary Horn / James Taylor W vs.
Bob Schimansky / Dave Smith L Board 29 26:06

James Walkin / Adam Da Costa W vs.
Jason Burton / Coleman Rawls L Board 28 20:20

Jim Widmayer / Joe Cheney W vs.
George Donovan / Jobin Weiss L Board 24 17:08

Joey Corman / Dave Blalock W vs.
AJ Davis / Ernie Shafer L Board 32 29:18

Kyle Kennison / Daniel Hisaw W vs.
Corey Knowles / Wayne Copeland L Board 32 26:51

Lee Brewer / Tucker Davey W vs.
Bruce Smith / Patrick Hickey L Board 28 16:38

Michael Rannazzisi / Virgil Almeida W vs.
Brian Lewis / Mark Odom L Board 1 28:03

Michael Werner / Michael Powers L vs.
John Beard / David Llerena W Board 26 28:28

Michel Wolters / Mark Lowe L vs.
Danny Pace / Chris Sams W Board 24 32:53

Mike Stocum / Richie Schibler L vs.
Norman Madhoo / David Travers W Board 6 26:01

Scott Deas / Arij Larkin W vs.
Paul Friedrich / Thomas Raymond L Board 4 37:10

Scott Tarr / Jesse Gore L vs.
Mark Meares / Robin Albury W Board 10 25:38

Zachary Monster / Ron Coricelli W vs.
Aaron Campbell / Mike Comiskey L Board 27 38:02

Round 1

Al Landers / Jeff Burke L vs.
Aaron Campbell / Mike Comiskey W Board 1 41:25

Bob Schimansky / Dave Smith W vs.
Tony Tosi / Colin Dougherty L Board 2 01:03:02

Buzz Carocci / Forrest Harris L vs.
Danny Pace / Chris Sams W Board 30 21:13

Harold Daigle / Eric Sickler L vs.
Brandon Asato / Romy Diana W Board 22 25:41

Jason Belland / Bill Whitley L vs.
John Beard / David Llerena W Board 23 35:40

Jason Burton / Coleman Rawls W vs.
Alex Heffner / Danny Rimmer L Board 4 44:06

Jason VanPatten / Robert Mitchell L vs.
Joe Slivan / Ronnie Lott W Board 5 37:29

Jim Kramarz / Charles Brennan L vs.
George Donovan / Jobin Weiss W Board 6 36:13

John Brogan / Todd LaManna L vs.
David Tillery / Steve Glass W Board 7 38:46

Kyle Kennison / Daniel Hisaw W vs.
Shaun Brown / Will Smith L Board 8 42:56

Larry Lurie / John Sheehan L vs.
Gary Horn / James Taylor W Board 9 32:10

Lee Brewer / Tucker Davey W vs.
Michael Moss / Adam Hepburn L Board 15 30:45

Michael Rannazzisi / Virgil Almeida W vs.
Daniel DeCelles / Paul Warren L Board 25 45:08

Mike Kasemeyer / David Giordano L vs.
Joey Corman / Dave Blalock W Board 26 25:05

Norm Fialkowksy / Scott Heffner L vs.
Mike Neuman / Keith Switzer W Board 27 31:40

Norman Madhoo / David Travers W vs.
Nigel Jeanty / Chris Perry L Board 12 26:02

Paul Friedrich / Thomas Raymond W vs.
Paul Willard / Tony Polk L Board 28 26:31

Tommy Evans / Tim Adams L vs.
Scott Tarr / Jesse Gore W Board 9 29:48

Wayne Greer / Walter Spach L vs.
James Walkin / Adam Da Costa W Board 1 36:07

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20