ACO Regional World Doubles - Salem, VA

Updated 7:13am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Jay Yopp/Buddy Biagi
(bye)
Todd Byrd/Danny Robert
Board 2
Jack Stevens Paula Stevens
Adrian Johnson/Chad Chestnut
(bye)
(bye)
Charlie Fulcher Earl Kent
Rich Northrup/Stephen Stout
(bye)
Mike Deweese/Isaiah Deweese
Board 4
Jerry/George
Toby Smith/Steve Wimmer
Board 5
Devin Page/Nick Page
(bye)
Brian Sweeney/Doc
Jay Yopp/Buddy Biagi
A
Board 1
Jack Stevens Paula Stevens
Adrian Johnson/Chad Chestnut
B
Board 6
Charlie Fulcher Earl Kent
Rich Northrup/Stephen Stout
C
Board 4
Jerry/George
Toby Smith/Steve Wimmer
D
Board 7
Brian Sweeney/Doc
Jack Stevens Paula Stevens
E
Board 6
Charlie Fulcher Earl Kent
Jerry/George
F
Board 7
Toby Smith/Steve Wimmer
Jack Stevens Paula Stevens
G
Board 3
Toby Smith/Steve Wimmer
Toby Smith/Steve Wimmer
Board 5
Charlie Fulcher Earl Kent
Toby Smith/Steve Wimmer
(bye)
Todd Byrd/Danny Robert
(bye)
(bye)
(bye)
Mike Deweese/Isaiah Deweese
Devin Page/Nick Page
(bye)
Todd Byrd/Danny Robert
D
Board 2
Brian Sweeney/Doc
(bye)
C
Rich Northrup/Stephen Stout
Mike Deweese/Isaiah Deweese
B
Board 3
Adrian Johnson/Chad Chestnut
Devin Page/Nick Page
A
Board 1
Jay Yopp/Buddy Biagi
Brian Sweeney/Doc
Board 2
Rich Northrup/Stephen Stout
Adrian Johnson/Chad Chestnut
Board 5
Jay Yopp/Buddy Biagi
Rich Northrup/Stephen Stout
E
Board 7
Charlie Fulcher Earl Kent
Jay Yopp/Buddy Biagi
F
Board 2
Jerry/George
Charlie Fulcher Earl Kent
Board 5
Jay Yopp/Buddy Biagi
Charlie Fulcher Earl Kent
G
Board 6
Jack Stevens Paula Stevens
Charlie Fulcher Earl Kent

1st

  Toby Smith/Steve Wimmer

2nd

  Charlie Fulcher Earl Kent

3rd

  Jack Stevens Paula Stevens

4th

  Jay Yopp/Buddy Biagi

5th

  Rich Northrup/Stephen Stout

  Jerry/George

7th

  Brian Sweeney/Doc

  Adrian Johnson/Chad Chestnut

9th

  Todd Byrd/Danny Robert

  Mike Deweese/Isaiah Deweese

  Devin Page/Nick Page

Final

Toby Smith/Steve Wimmer W vs.
Charlie Fulcher Earl Kent L Board 5 14:37

Elimination Final

Charlie Fulcher Earl Kent W vs.
Jack Stevens Paula Stevens L Board 6 20:25

Elimination Semi-final

Charlie Fulcher Earl Kent W vs.
Jay Yopp/Buddy Biagi L Board 5 16:05

Winners Final

Jack Stevens Paula Stevens L vs.
Toby Smith/Steve Wimmer W Board 3 17:30

Elimination 4

Jay Yopp/Buddy Biagi W vs.
Jerry/George L Board 2 11:33

Rich Northrup/Stephen Stout L vs.
Charlie Fulcher Earl Kent W Board 7 16:47

Elimination 3

Adrian Johnson/Chad Chestnut L vs.
Jay Yopp/Buddy Biagi W Board 5 13:15

Brian Sweeney/Doc L vs.
Rich Northrup/Stephen Stout W Board 2 15:21

Winners Semi-finals

Jack Stevens Paula Stevens W vs.
Charlie Fulcher Earl Kent L Board 6 25:22

Jerry/George L vs.
Toby Smith/Steve Wimmer W Board 7 10:28

Elimination 2

Devin Page/Nick Page L vs.
Jay Yopp/Buddy Biagi W Board 1 15:40

Mike Deweese/Isaiah Deweese L vs.
Adrian Johnson/Chad Chestnut W Board 3 26:22

Todd Byrd/Danny Robert L vs.
Brian Sweeney/Doc W Board 2 12:22

Winners 1

Adrian Johnson/Chad Chestnut L vs.
Charlie Fulcher Earl Kent W Board 6 21:31

Jay Yopp/Buddy Biagi L vs.
Jack Stevens Paula Stevens W Board 1 14:30

Rich Northrup/Stephen Stout L vs.
Jerry/George W Board 4 12:24

Toby Smith/Steve Wimmer W vs.
Brian Sweeney/Doc L Board 7 13:52

Round 1

Mike Deweese/Isaiah Deweese L vs.
Jerry/George W Board 4 10:34

Toby Smith/Steve Wimmer W vs.
Devin Page/Nick Page L Board 5 12:10

Todd Byrd/Danny Robert L vs.
Jack Stevens Paula Stevens W Board 2 10:28

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20