Social Kalahari

Updated 6:29pm

None.

Final

CJ Hoffman/Mrs A vs.
Joey Breslin/Tommy Miller

Scroll to the right to view bracket. →

Kevin Monik/Ted Monik
(bye)
Steve Serafin / Vinny
Court 14
Lauren Scott/Dawn Scott
Kelly Albasto/Stacey Albasto
(bye)
(bye)
Tim Kistler/Steve Schuck
Blair Snyder/Mike
(bye)
Mark Philhower/Sean McLaughlin
Court 18
Scott Dutter/Shane Cotner
Ben/John
Court 15
Steve Darvell / Jim
(bye)
Brian Archbald/Justin S
Lisa Andrews/Kathy Sterling
(bye)
Wayne Andrews/Doug Fouche
Court 16
Josh Stillings/Jake Potter
Brian/Angela
(bye)
(bye)
Jason Rinker/Kim Rinker
Barry/Jake
(bye)
(bye)
Will Benning/Norris Benning
Joseph Widmer/Joe Larva
Court 11
Eric Vasquez/Mario
(bye)
Cathy/Joanne Monick
James Nipp/Morgan
(bye)
Darren/Bo
Court 10
Nick Johannes
Thomas Kurtz/Holliday
(bye)
(bye)
John Ripka/Tommy Mapes
Kurt Cummings/Romney Smith
(bye)
Lyle Mantz/Pat Beers
Court 16
Team Direct Deposit
Michael Lombargo/Mitchell
Court 9
Gary Ridenbach/Jason Scott
(bye)
Ryan Kelly/Brittany DeYoung
April/Rich
(bye)
Jim Utter/Charlie Vanderhoef
Court 12
Katie Doll/Joe Curcura
Santa/Savannah
Court 13
CJ Hoffman/Mrs A
(bye)
Joey Breslin/Tommy Miller
Ryan Eidle/Collin
(bye)
(bye)
Jason Gombert/Matt Kurko
Daniela DiGiacomo/Lorraine DiGiacomo
Court 14
Andy/Anthony
(bye)
Adam Schroll/Brian Schroll
Kevin Monik/Ted Monik
A
Court 16
Steve Serafin / Vinny
Kelly Albasto/Stacey Albasto
B
Court 12
Tim Kistler/Steve Schuck
Blair Snyder/Mike
C
Court 14
Mark Philhower/Sean McLaughlin
Steve Darvell / Jim
D
Court 10
Brian Archbald/Justin S
Lisa Andrews/Kathy Sterling
E
Court 15
Wayne Andrews/Doug Fouche
Brian/Angela
F
Court 9
Jason Rinker/Kim Rinker
Barry/Jake
G
Court 10
Will Benning/Norris Benning
Eric Vasquez/Mario
H
Court 9
Cathy/Joanne Monick
James Nipp/Morgan
I
Court 11
Darren/Bo
Thomas Kurtz/Holliday
J
Court 17
John Ripka/Tommy Mapes
Kurt Cummings/Romney Smith
K
Court 17
Team Direct Deposit
Michael Lombargo/Mitchell
L
Court 10
Ryan Kelly/Brittany DeYoung
April/Rich
M
Court 13
Katie Doll/Joe Curcura
CJ Hoffman/Mrs A
N
Court 18
Joey Breslin/Tommy Miller
Ryan Eidle/Collin
O
Court 16
Jason Gombert/Matt Kurko
Andy/Anthony
P
Court 12
Adam Schroll/Brian Schroll
Kevin Monik/Ted Monik
Q
Court 9
Tim Kistler/Steve Schuck
Blair Snyder/Mike
R
Court 17
Steve Darvell / Jim
Wayne Andrews/Doug Fouche
S
Court 12
Jason Rinker/Kim Rinker
Barry/Jake
T
Court 9
Eric Vasquez/Mario
Darren/Bo
U
Court 11
Thomas Kurtz/Holliday
Team Direct Deposit
V
Court 10
Michael Lombargo/Mitchell
Katie Doll/Joe Curcura
W
Court 18
CJ Hoffman/Mrs A
Jason Gombert/Matt Kurko
X
Court 15
Andy/Anthony
Tim Kistler/Steve Schuck
Y
Court 14
Blair Snyder/Mike
Wayne Andrews/Doug Fouche
Z
Court 13
Eric Vasquez/Mario
Thomas Kurtz/Holliday
AA
Court 10
Michael Lombargo/Mitchell
CJ Hoffman/Mrs A
AB
Court 12
Jason Gombert/Matt Kurko
Blair Snyder/Mike
AC
Court 16
Wayne Andrews/Doug Fouche
Michael Lombargo/Mitchell
AD
Court 17
CJ Hoffman/Mrs A
Wayne Andrews/Doug Fouche
AE
Court 11
CJ Hoffman/Mrs A
CJ Hoffman/Mrs A
Joey Breslin/Tommy Miller
(bye)
Lauren Scott/Dawn Scott
(bye)
(bye)
(bye)
Scott Dutter/Shane Cotner
Ben/John
(bye)
(bye)
Josh Stillings/Jake Potter
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Joseph Widmer/Joe Larva
(bye)
(bye)
Nick Johannes
(bye)
(bye)
(bye)
Lyle Mantz/Pat Beers
Gary Ridenbach/Jason Scott
(bye)
(bye)
Jim Utter/Charlie Vanderhoef
Santa/Savannah
(bye)
(bye)
(bye)
Daniela DiGiacomo/Lorraine DiGiacomo
(bye)
Lauren Scott/Dawn Scott
P
Court 15
Adam Schroll/Brian Schroll
(bye)
O
Ryan Eidle/Collin
Scott Dutter/Shane Cotner
N
Court 16
Joey Breslin/Tommy Miller
Ben/John
M
Court 16
April/Rich
Josh Stillings/Jake Potter
L
Court 11
Ryan Kelly/Brittany DeYoung
(bye)
K
Kurt Cummings/Romney Smith
(bye)
J
John Ripka/Tommy Mapes
Joseph Widmer/Joe Larva
I
Court 13
James Nipp/Morgan
Nick Johannes
H
Court 18
Cathy/Joanne Monick
(bye)
G
Will Benning/Norris Benning
Lyle Mantz/Pat Beers
F
Court 14
Brian/Angela
Gary Ridenbach/Jason Scott
E
Court 12
Lisa Andrews/Kathy Sterling
Jim Utter/Charlie Vanderhoef
D
Court 18
Brian Archbald/Justin S
Santa/Savannah
C
Court 11
Mark Philhower/Sean McLaughlin
(bye)
B
Kelly Albasto/Stacey Albasto
Daniela DiGiacomo/Lorraine DiGiacomo
A
Court 14
Steve Serafin / Vinny
Lauren Scott/Dawn Scott
Court 17
Ryan Eidle/Collin
Joey Breslin/Tommy Miller
Court 17
Ben/John
Ryan Kelly/Brittany DeYoung
Court 10
Kurt Cummings/Romney Smith
John Ripka/Tommy Mapes
Court 15
Joseph Widmer/Joe Larva
Cathy/Joanne Monick
Court 9
Will Benning/Norris Benning
Lyle Mantz/Pat Beers
Court 18
Gary Ridenbach/Jason Scott
Jim Utter/Charlie Vanderhoef
Court 10
Mark Philhower/Sean McLaughlin
Kelly Albasto/Stacey Albasto
Court 13
Steve Serafin / Vinny
Ryan Eidle/Collin
T
Court 18
Barry/Jake
Joey Breslin/Tommy Miller
S
Court 13
Jason Rinker/Kim Rinker
Kurt Cummings/Romney Smith
R
Court 16
Steve Darvell / Jim
Joseph Widmer/Joe Larva
Q
Court 15
Kevin Monik/Ted Monik
Will Benning/Norris Benning
X
Court 9
Andy/Anthony
Gary Ridenbach/Jason Scott
W
Court 13
Katie Doll/Joe Curcura
Mark Philhower/Sean McLaughlin
V
Court 9
Team Direct Deposit
Steve Serafin / Vinny
U
Court 12
Darren/Bo
Ryan Eidle/Collin
Court 11
Joey Breslin/Tommy Miller
Kurt Cummings/Romney Smith
Court 12
Kevin Monik/Ted Monik
Will Benning/Norris Benning
Court 15
Gary Ridenbach/Jason Scott
Team Direct Deposit
Court 18
Steve Serafin / Vinny
Joey Breslin/Tommy Miller
AB
Court 14
Jason Gombert/Matt Kurko
Kurt Cummings/Romney Smith
AA
Court 15
Thomas Kurtz/Holliday
Gary Ridenbach/Jason Scott
Z
Court 16
Eric Vasquez/Mario
Steve Serafin / Vinny
Y
Court 10
Tim Kistler/Steve Schuck
Joey Breslin/Tommy Miller
Court 9
Thomas Kurtz/Holliday
Eric Vasquez/Mario
Court 15
Steve Serafin / Vinny
Joey Breslin/Tommy Miller
AC
Court 15
Blair Snyder/Mike
Steve Serafin / Vinny
AD
Court 13
Michael Lombargo/Mitchell
Joey Breslin/Tommy Miller
Court 12
Michael Lombargo/Mitchell
Joey Breslin/Tommy Miller
AE
Court 10
Wayne Andrews/Doug Fouche
Joey Breslin/Tommy Miller

3rd

  Wayne Andrews/Doug Fouche

4th

  Michael Lombargo/Mitchell

5th

  Blair Snyder/Mike

  Steve Serafin / Vinny

7th

  Thomas Kurtz/Holliday

  Eric Vasquez/Mario

9th

  Jason Gombert/Matt Kurko

  Kurt Cummings/Romney Smith

  Gary Ridenbach/Jason Scott

  Tim Kistler/Steve Schuck

13th

  Ryan Eidle/Collin

  Kevin Monik/Ted Monik

  Will Benning/Norris Benning

  Team Direct Deposit

17th

  Barry/Jake

  Jason Rinker/Kim Rinker

  Steve Darvell / Jim

  Joseph Widmer/Joe Larva

  Andy/Anthony

  Katie Doll/Joe Curcura

  Mark Philhower/Sean McLaughlin

  Darren/Bo

25th

  Lauren Scott/Dawn Scott

  Ben/John

  Ryan Kelly/Brittany DeYoung

  John Ripka/Tommy Mapes

  Cathy/Joanne Monick

  Lyle Mantz/Pat Beers

  Jim Utter/Charlie Vanderhoef

  Kelly Albasto/Stacey Albasto

33th

  Adam Schroll/Brian Schroll

  Scott Dutter/Shane Cotner

  April/Rich

  Josh Stillings/Jake Potter

  James Nipp/Morgan

  Nick Johannes

  Brian/Angela

  Lisa Andrews/Kathy Sterling

  Brian Archbald/Justin S

  Santa/Savannah

  Daniela DiGiacomo/Lorraine DiGiacomo

Elimination Final

Joey Breslin/Tommy Miller W vs.
Wayne Andrews/Doug Fouche L Court 10 00:04

Elimination Semi-final

Joey Breslin/Tommy Miller W vs.
Michael Lombargo/Mitchell L Court 12 20:27

Winners Final

Wayne Andrews/Doug Fouche L vs.
CJ Hoffman/Mrs A W Court 11 18:26

Elimination 8

Joey Breslin/Tommy Miller W vs.
Blair Snyder/Mike L Court 15 28:49

Steve Serafin / Vinny L vs.
Michael Lombargo/Mitchell W Court 13 15:31

Elimination 7

Eric Vasquez/Mario L vs.
Steve Serafin / Vinny W Court 15 17:00

Joey Breslin/Tommy Miller W vs.
Thomas Kurtz/Holliday L Court 9 22:47

Winners Semi-finals

Blair Snyder/Mike L vs.
Wayne Andrews/Doug Fouche W Court 16 11:18

Michael Lombargo/Mitchell L vs.
CJ Hoffman/Mrs A W Court 17 19:57

Elimination 6

Gary Ridenbach/Jason Scott L vs.
Eric Vasquez/Mario W Court 16 12:42

Joey Breslin/Tommy Miller W vs.
Jason Gombert/Matt Kurko L Court 14 16:35

Kurt Cummings/Romney Smith L vs.
Thomas Kurtz/Holliday W Court 15 13:24

Steve Serafin / Vinny W vs.
Tim Kistler/Steve Schuck L Court 10 17:49

Elimination 5

Kurt Cummings/Romney Smith W vs.
Kevin Monik/Ted Monik L Court 12 16:01

Ryan Eidle/Collin L vs.
Joey Breslin/Tommy Miller W Court 11 19:30

Team Direct Deposit L vs.
Steve Serafin / Vinny W Court 18 18:02

Will Benning/Norris Benning L vs.
Gary Ridenbach/Jason Scott W Court 15 10:41

Winners 3

CJ Hoffman/Mrs A W vs.
Jason Gombert/Matt Kurko L Court 12 15:22

Thomas Kurtz/Holliday L vs.
Michael Lombargo/Mitchell W Court 10 09:02

Tim Kistler/Steve Schuck L vs.
Blair Snyder/Mike W Court 14 13:27

Wayne Andrews/Doug Fouche W vs.
Eric Vasquez/Mario L Court 13 10:30

Elimination 4

Gary Ridenbach/Jason Scott W vs.
Katie Doll/Joe Curcura L Court 13 10:42

Joey Breslin/Tommy Miller W vs.
Jason Rinker/Kim Rinker L Court 13 18:29

Joseph Widmer/Joe Larva L vs.
Kevin Monik/Ted Monik W Court 15 12:18

Kurt Cummings/Romney Smith W vs.
Steve Darvell / Jim L Court 16 13:11

Mark Philhower/Sean McLaughlin L vs.
Team Direct Deposit W Court 9 08:54

Ryan Eidle/Collin W vs.
Barry/Jake L Court 18 11:36

Steve Serafin / Vinny W vs.
Darren/Bo L Court 12 16:35

Will Benning/Norris Benning W vs.
Andy/Anthony L Court 9 12:10

Elimination 3

Cathy/Joanne Monick L vs.
Will Benning/Norris Benning W Court 9 13:00

Jim Utter/Charlie Vanderhoef L vs.
Mark Philhower/Sean McLaughlin W Court 10 12:24

Joey Breslin/Tommy Miller W vs.
Ben/John L Court 17 14:02

John Ripka/Tommy Mapes L vs.
Joseph Widmer/Joe Larva W Court 15 09:45

Kelly Albasto/Stacey Albasto L vs.
Steve Serafin / Vinny W Court 13 13:14

Lauren Scott/Dawn Scott L vs.
Ryan Eidle/Collin W Court 17 16:32

Lyle Mantz/Pat Beers L vs.
Gary Ridenbach/Jason Scott W Court 18 12:03

Ryan Kelly/Brittany DeYoung L vs.
Kurt Cummings/Romney Smith W Court 10 12:20

Winners 2

Barry/Jake L vs.
Eric Vasquez/Mario W Court 9 16:15

Blair Snyder/Mike W vs.
Steve Darvell / Jim L Court 17 14:17

Darren/Bo L vs.
Thomas Kurtz/Holliday W Court 11 09:45

Jason Gombert/Matt Kurko W vs.
Andy/Anthony L Court 15 11:41

Katie Doll/Joe Curcura L vs.
CJ Hoffman/Mrs A W Court 18 14:03

Kevin Monik/Ted Monik L vs.
Tim Kistler/Steve Schuck W Court 9 15:35

Team Direct Deposit L vs.
Michael Lombargo/Mitchell W Court 10 11:44

Wayne Andrews/Doug Fouche W vs.
Jason Rinker/Kim Rinker L Court 12 15:07

Elimination 2

Ben/John W vs.
April/Rich L Court 16 17:50

Daniela DiGiacomo/Lorraine DiGiacomo L vs.
Steve Serafin / Vinny W Court 14 13:55

Gary Ridenbach/Jason Scott W vs.
Lisa Andrews/Kathy Sterling L Court 12 12:54

Jim Utter/Charlie Vanderhoef W vs.
Brian Archbald/Justin S L Court 18 13:53

Joseph Widmer/Joe Larva W vs.
James Nipp/Morgan L Court 13 16:51

Josh Stillings/Jake Potter L vs.
Ryan Kelly/Brittany DeYoung W Court 11 19:56

Lauren Scott/Dawn Scott W vs.
Adam Schroll/Brian Schroll L Court 15 21:07

Lyle Mantz/Pat Beers W vs.
Brian/Angela L Court 14 09:14

Nick Johannes L vs.
Cathy/Joanne Monick W Court 18 00:15

Santa/Savannah L vs.
Mark Philhower/Sean McLaughlin W Court 11 23:06

Scott Dutter/Shane Cotner L vs.
Joey Breslin/Tommy Miller W Court 16 20:27

Winners 1

Andy/Anthony W vs.
Adam Schroll/Brian Schroll L Court 12 14:26

April/Rich L vs.
Katie Doll/Joe Curcura W Court 13 16:06

Barry/Jake W vs.
Will Benning/Norris Benning L Court 10 11:09

Blair Snyder/Mike W vs.
Mark Philhower/Sean McLaughlin L Court 14 19:42

Brian/Angela L vs.
Jason Rinker/Kim Rinker W Court 9 09:12

CJ Hoffman/Mrs A W vs.
Joey Breslin/Tommy Miller L Court 18 21:03

Eric Vasquez/Mario W vs.
Cathy/Joanne Monick L Court 9 10:25

James Nipp/Morgan L vs.
Darren/Bo W Court 11 11:55

Kelly Albasto/Stacey Albasto L vs.
Tim Kistler/Steve Schuck W Court 12 08:43

Kevin Monik/Ted Monik W vs.
Steve Serafin / Vinny L Court 16 18:42

Kurt Cummings/Romney Smith L vs.
Team Direct Deposit W Court 17 25:01

Lisa Andrews/Kathy Sterling L vs.
Wayne Andrews/Doug Fouche W Court 15 11:15

Michael Lombargo/Mitchell W vs.
Ryan Kelly/Brittany DeYoung L Court 10 11:56

Ryan Eidle/Collin L vs.
Jason Gombert/Matt Kurko W Court 16 12:56

Steve Darvell / Jim W vs.
Brian Archbald/Justin S L Court 10 19:40

Thomas Kurtz/Holliday W vs.
John Ripka/Tommy Mapes L Court 17 28:40

Round 1

Ben/John L vs.
Steve Darvell / Jim W Court 15 22:56

Daniela DiGiacomo/Lorraine DiGiacomo L vs.
Andy/Anthony W Court 14 19:10

Darren/Bo W vs.
Nick Johannes L Court 10 00:05

Jim Utter/Charlie Vanderhoef L vs.
Katie Doll/Joe Curcura W Court 12 11:29

Joseph Widmer/Joe Larva L vs.
Eric Vasquez/Mario W Court 11 17:04

Lyle Mantz/Pat Beers L vs.
Team Direct Deposit W Court 16 07:04

Mark Philhower/Sean McLaughlin W vs.
Scott Dutter/Shane Cotner L Court 18 20:51

Michael Lombargo/Mitchell W vs.
Gary Ridenbach/Jason Scott L Court 9 11:36

Santa/Savannah L vs.
CJ Hoffman/Mrs A W Court 13 16:01

Steve Serafin / Vinny W vs.
Lauren Scott/Dawn Scott L Court 14 09:15

Wayne Andrews/Doug Fouche W vs.
Josh Stillings/Jake Potter L Court 16 08:33

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20