TLD #6

Updated 1:29pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Mike Nicholson // Morgan Brandt
(bye)
Billy Andres // Miranda Drake
Jackie Vinnedge // Logan Weix
Brad Ksionek // Brandon Clark
(bye)
(bye)
Chris Blaschka // Nick Barlowski
Deb Hocking // Heather Sheldon
(bye)
(bye)
Barb Poncek // Roger Olson
Bob Kleinschmidt // Deb Marturano
(bye)
(bye)
Bea Kleinschmidt // Ryan Miller
Alex Volm // Dylan Stankowski
(bye)
(bye)
Amber Vb // Nikita Schave
Angela Larkin // Michelle Smith
(bye)
(bye)
Ben Ives // Kyle Rusch
Hallie Savall // Tom Cooper
(bye)
(bye)
Dustin Harder // Harvey Meyer
John Olson // Lacey Zarda
(bye)
(bye)
Julie Anderson // Ron Drake
John McMeekin // Travis Oemig
(bye)
(bye)
Carrie Olson // Dustin Finck
Ashley Brooks // Troy Powell
(bye)
(bye)
Chrs Cortright // Mike Meidl
Kole Ferge // Trisha Schultz
(bye)
(bye)
Jordan Unsinn // Kendy Hess
Alex Baumann // Keith Diers
(bye)
(bye)
Brian Turgeon // Justin Dennison
Emily Dahlke // Matt Zarda
(bye)
(bye)
Casey Savalle // Jessica Doede
Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann
(bye)
(bye)
Ian Makovec // Jenny Blaschka
Jim Schreiner // Lisa Kleinschmidt
(bye)
(bye)
Dieter Goltz // Karen Piasecki
Dana Turgeon // Jim Larkin
Jared Yauch // Sarah Schreiner
(bye)
Andrew Yunk // Jeremy Anderson
Mike Nicholson // Morgan Brandt
A
Billy Andres // Miranda Drake
Brad Ksionek // Brandon Clark
B
Board 6
Chris Blaschka // Nick Barlowski
Deb Hocking // Heather Sheldon
C
Barb Poncek // Roger Olson
Bob Kleinschmidt // Deb Marturano
D
Board 5
Bea Kleinschmidt // Ryan Miller
Alex Volm // Dylan Stankowski
E
Amber Vb // Nikita Schave
Angela Larkin // Michelle Smith
F
Board 5
Ben Ives // Kyle Rusch
Hallie Savall // Tom Cooper
G
Board 3
Dustin Harder // Harvey Meyer
John Olson // Lacey Zarda
H
Board 5
Julie Anderson // Ron Drake
John McMeekin // Travis Oemig
I
Carrie Olson // Dustin Finck
Ashley Brooks // Troy Powell
J
Board 6
Chrs Cortright // Mike Meidl
Kole Ferge // Trisha Schultz
K
Jordan Unsinn // Kendy Hess
Alex Baumann // Keith Diers
L
Board 6
Brian Turgeon // Justin Dennison
Emily Dahlke // Matt Zarda
M
Board 5
Casey Savalle // Jessica Doede
Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann
N
Ian Makovec // Jenny Blaschka
Jim Schreiner // Lisa Kleinschmidt
O
Board 3
Dieter Goltz // Karen Piasecki
Dana Turgeon // Jim Larkin
P
Board 3
Andrew Yunk // Jeremy Anderson
Mike Nicholson // Morgan Brandt
Q
Chris Blaschka // Nick Barlowski
Barb Poncek // Roger Olson
R
Board 6
Bob Kleinschmidt // Deb Marturano
Alex Volm // Dylan Stankowski
S
Ben Ives // Kyle Rusch
Hallie Savall // Tom Cooper
T
Board 5
John Olson // Lacey Zarda
John McMeekin // Travis Oemig
U
Board 5
Chrs Cortright // Mike Meidl
Jordan Unsinn // Kendy Hess
V
Board 3
Brian Turgeon // Justin Dennison
Emily Dahlke // Matt Zarda
W
Board 3
Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann
Dieter Goltz // Karen Piasecki
X
Dana Turgeon // Jim Larkin
Chris Blaschka // Nick Barlowski
Y
Bob Kleinschmidt // Deb Marturano
Ben Ives // Kyle Rusch
Z
Board 3
John Olson // Lacey Zarda
Chrs Cortright // Mike Meidl
AA
Jordan Unsinn // Kendy Hess
Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann
AB
Dana Turgeon // Jim Larkin
Chris Blaschka // Nick Barlowski
AC
Ben Ives // Kyle Rusch
Chrs Cortright // Mike Meidl
AD
Dana Turgeon // Jim Larkin
Ben Ives // Kyle Rusch
AE
Board 3
Chrs Cortright // Mike Meidl
Ben Ives // Kyle Rusch
Board 5
Chrs Cortright // Mike Meidl
Ben Ives // Kyle Rusch
(bye)
Jackie Vinnedge // Logan Weix
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Jared Yauch // Sarah Schreiner
(bye)
Jackie Vinnedge // Logan Weix
P
Board 3
Andrew Yunk // Jeremy Anderson
(bye)
O
Jim Schreiner // Lisa Kleinschmidt
(bye)
N
Ian Makovec // Jenny Blaschka
(bye)
M
Casey Savalle // Jessica Doede
(bye)
L
Alex Baumann // Keith Diers
(bye)
K
Kole Ferge // Trisha Schultz
(bye)
J
Ashley Brooks // Troy Powell
(bye)
I
Carrie Olson // Dustin Finck
(bye)
H
Julie Anderson // Ron Drake
(bye)
G
Dustin Harder // Harvey Meyer
(bye)
F
Angela Larkin // Michelle Smith
(bye)
E
Amber Vb // Nikita Schave
(bye)
D
Bea Kleinschmidt // Ryan Miller
(bye)
C
Deb Hocking // Heather Sheldon
(bye)
B
Brad Ksionek // Brandon Clark
Jared Yauch // Sarah Schreiner
A
Billy Andres // Miranda Drake
Andrew Yunk // Jeremy Anderson
Board 6
Jim Schreiner // Lisa Kleinschmidt
Ian Makovec // Jenny Blaschka
Casey Savalle // Jessica Doede
Alex Baumann // Keith Diers
Kole Ferge // Trisha Schultz
Ashley Brooks // Troy Powell
Carrie Olson // Dustin Finck
Julie Anderson // Ron Drake
Board 6
Dustin Harder // Harvey Meyer
Angela Larkin // Michelle Smith
Amber Vb // Nikita Schave
Bea Kleinschmidt // Ryan Miller
Deb Hocking // Heather Sheldon
Brad Ksionek // Brandon Clark
Board 3
Jared Yauch // Sarah Schreiner
Andrew Yunk // Jeremy Anderson
T
Board 3
Hallie Savall // Tom Cooper
Ian Makovec // Jenny Blaschka
S
Board 5
Alex Volm // Dylan Stankowski
Kole Ferge // Trisha Schultz
R
Board 5
Barb Poncek // Roger Olson
Carrie Olson // Dustin Finck
Q
Mike Nicholson // Morgan Brandt
Julie Anderson // Ron Drake
X
Dieter Goltz // Karen Piasecki
Angela Larkin // Michelle Smith
W
Emily Dahlke // Matt Zarda
Bea Kleinschmidt // Ryan Miller
V
Brian Turgeon // Justin Dennison
Jared Yauch // Sarah Schreiner
U
Board 6
John McMeekin // Travis Oemig
Andrew Yunk // Jeremy Anderson
Board 5
Ian Makovec // Jenny Blaschka
Kole Ferge // Trisha Schultz
Carrie Olson // Dustin Finck
Dieter Goltz // Karen Piasecki
Board 6
Emily Dahlke // Matt Zarda
Bea Kleinschmidt // Ryan Miller
Board 3
John McMeekin // Travis Oemig
Ian Makovec // Jenny Blaschka
AB
Board 5
Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann
Kole Ferge // Trisha Schultz
AA
Jordan Unsinn // Kendy Hess
Emily Dahlke // Matt Zarda
Z
Board 6
John Olson // Lacey Zarda
John McMeekin // Travis Oemig
Y
Board 3
Bob Kleinschmidt // Deb Marturano
Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann
Board 6
Jordan Unsinn // Kendy Hess
Emily Dahlke // Matt Zarda
John McMeekin // Travis Oemig
Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann
AC
Board 3
Chris Blaschka // Nick Barlowski
Emily Dahlke // Matt Zarda
AD
Board 5
Dana Turgeon // Jim Larkin
Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann
Board 6
Dana Turgeon // Jim Larkin
Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann
AE
Board 6
Chrs Cortright // Mike Meidl
Chrs Cortright // Mike Meidl

1st

  Ben Ives // Kyle Rusch

2nd

  Chrs Cortright // Mike Meidl

3rd

  Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann

4th

  Dana Turgeon // Jim Larkin

5th

  Chris Blaschka // Nick Barlowski

  Emily Dahlke // Matt Zarda

7th

  Jordan Unsinn // Kendy Hess

  John McMeekin // Travis Oemig

9th

  Ian Makovec // Jenny Blaschka

  Kole Ferge // Trisha Schultz

  John Olson // Lacey Zarda

  Bob Kleinschmidt // Deb Marturano

13th

  Andrew Yunk // Jeremy Anderson

  Carrie Olson // Dustin Finck

  Dieter Goltz // Karen Piasecki

  Bea Kleinschmidt // Ryan Miller

17th

  Hallie Savall // Tom Cooper

  Alex Volm // Dylan Stankowski

  Barb Poncek // Roger Olson

  Mike Nicholson // Morgan Brandt

  Julie Anderson // Ron Drake

  Angela Larkin // Michelle Smith

  Brian Turgeon // Justin Dennison

  Jared Yauch // Sarah Schreiner

25th

  Jim Schreiner // Lisa Kleinschmidt

  Casey Savalle // Jessica Doede

  Alex Baumann // Keith Diers

  Ashley Brooks // Troy Powell

  Dustin Harder // Harvey Meyer

  Amber Vb // Nikita Schave

  Deb Hocking // Heather Sheldon

  Brad Ksionek // Brandon Clark

33th

  Jackie Vinnedge // Logan Weix

  Billy Andres // Miranda Drake

Final

Ben Ives // Kyle Rusch W vs.
Chrs Cortright // Mike Meidl L Board 5 48:04

Elimination Final

Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann L vs.
Chrs Cortright // Mike Meidl W Board 6 20:54

Elimination Semi-final

Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann W vs.
Dana Turgeon // Jim Larkin L Board 6 14:59

Winners Final

Ben Ives // Kyle Rusch W vs.
Chrs Cortright // Mike Meidl L Board 3 32:25

Elimination 8

Emily Dahlke // Matt Zarda L vs.
Dana Turgeon // Jim Larkin W Board 5 15:03

Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann W vs.
Chris Blaschka // Nick Barlowski L Board 3 26:45

Elimination 7

Emily Dahlke // Matt Zarda W vs.
John McMeekin // Travis Oemig L 18:51

Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann W vs.
Jordan Unsinn // Kendy Hess L Board 6 24:14

Winners Semi-finals

Chris Blaschka // Nick Barlowski L vs.
Ben Ives // Kyle Rusch W 23:26

Chrs Cortright // Mike Meidl W vs.
Dana Turgeon // Jim Larkin L 22:30

Elimination 6

Emily Dahlke // Matt Zarda W vs.
John Olson // Lacey Zarda L Board 6 24:32

Ian Makovec // Jenny Blaschka L vs.
Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann W Board 5 27:00

John McMeekin // Travis Oemig W vs.
Bob Kleinschmidt // Deb Marturano L Board 3 21:36

Kole Ferge // Trisha Schultz L vs.
Jordan Unsinn // Kendy Hess W 15:32

Elimination 5

Andrew Yunk // Jeremy Anderson L vs.
Ian Makovec // Jenny Blaschka W Board 5 16:14

Bea Kleinschmidt // Ryan Miller L vs.
John McMeekin // Travis Oemig W Board 3 18:34

Dieter Goltz // Karen Piasecki L vs.
Emily Dahlke // Matt Zarda W Board 6 21:07

Kole Ferge // Trisha Schultz W vs.
Carrie Olson // Dustin Finck L 24:05

Winners 3

Ben Ives // Kyle Rusch W vs.
John Olson // Lacey Zarda L Board 3 26:28

Chris Blaschka // Nick Barlowski W vs.
Bob Kleinschmidt // Deb Marturano L 23:12

Chrs Cortright // Mike Meidl W vs.
Jordan Unsinn // Kendy Hess L 17:09

Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann L vs.
Dana Turgeon // Jim Larkin W 17:36

Elimination 4

Andrew Yunk // Jeremy Anderson W vs.
Hallie Savall // Tom Cooper L Board 3 20:22

Angela Larkin // Michelle Smith L vs.
Emily Dahlke // Matt Zarda W 16:08

Bea Kleinschmidt // Ryan Miller W vs.
Brian Turgeon // Justin Dennison L 19:35

Carrie Olson // Dustin Finck W vs.
Mike Nicholson // Morgan Brandt L 23:09

Ian Makovec // Jenny Blaschka W vs.
Alex Volm // Dylan Stankowski L Board 5 17:52

Jared Yauch // Sarah Schreiner L vs.
John McMeekin // Travis Oemig W Board 6 28:48

Julie Anderson // Ron Drake L vs.
Dieter Goltz // Karen Piasecki W 18:05

Kole Ferge // Trisha Schultz W vs.
Barb Poncek // Roger Olson L Board 5 34:10

Elimination 3

Alex Baumann // Keith Diers L vs.
Kole Ferge // Trisha Schultz W 16:47

Andrew Yunk // Jeremy Anderson W vs.
Jim Schreiner // Lisa Kleinschmidt L Board 6 16:57

Angela Larkin // Michelle Smith W vs.
Amber Vb // Nikita Schave L 19:26

Ashley Brooks // Troy Powell L vs.
Carrie Olson // Dustin Finck W 24:57

Bea Kleinschmidt // Ryan Miller W vs.
Deb Hocking // Heather Sheldon L 22:02

Brad Ksionek // Brandon Clark L vs.
Jared Yauch // Sarah Schreiner W Board 3 15:14

Ian Makovec // Jenny Blaschka W vs.
Casey Savalle // Jessica Doede L 29:31

Julie Anderson // Ron Drake W vs.
Dustin Harder // Harvey Meyer L Board 6 20:00

Winners 2

Alex Volm // Dylan Stankowski L vs.
Ben Ives // Kyle Rusch W 20:59

Barb Poncek // Roger Olson L vs.
Bob Kleinschmidt // Deb Marturano W Board 6 32:57

Dieter Goltz // Karen Piasecki L vs.
Dana Turgeon // Jim Larkin W 19:26

Emily Dahlke // Matt Zarda L vs.
Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann W Board 3 21:30

Hallie Savall // Tom Cooper L vs.
John Olson // Lacey Zarda W Board 5 29:09

John McMeekin // Travis Oemig L vs.
Chrs Cortright // Mike Meidl W Board 5 15:42

Jordan Unsinn // Kendy Hess W vs.
Brian Turgeon // Justin Dennison L Board 3 21:12

Mike Nicholson // Morgan Brandt L vs.
Chris Blaschka // Nick Barlowski W 35:44

Elimination 2

Jackie Vinnedge // Logan Weix L vs.
Andrew Yunk // Jeremy Anderson W Board 3 18:11

Jared Yauch // Sarah Schreiner W vs.
Billy Andres // Miranda Drake L 14:15

Winners 1

Alex Baumann // Keith Diers L vs.
Brian Turgeon // Justin Dennison W Board 6 23:59

Alex Volm // Dylan Stankowski W vs.
Amber Vb // Nikita Schave L 35:01

Angela Larkin // Michelle Smith L vs.
Ben Ives // Kyle Rusch W Board 5 21:56

Ashley Brooks // Troy Powell L vs.
Chrs Cortright // Mike Meidl W Board 6 30:15

Bob Kleinschmidt // Deb Marturano W vs.
Bea Kleinschmidt // Ryan Miller L Board 5 23:58

Brad Ksionek // Brandon Clark L vs.
Chris Blaschka // Nick Barlowski W Board 6 20:48

Dana Turgeon // Jim Larkin W vs.
Andrew Yunk // Jeremy Anderson L Board 3 26:02

Deb Hocking // Heather Sheldon L vs.
Barb Poncek // Roger Olson W 23:36

Emily Dahlke // Matt Zarda W vs.
Casey Savalle // Jessica Doede L Board 5 19:38

Eric Schmidt // Tommy Lipke-baumann W vs.
Ian Makovec // Jenny Blaschka L 27:39

Hallie Savall // Tom Cooper W vs.
Dustin Harder // Harvey Meyer L Board 3 19:36

Jim Schreiner // Lisa Kleinschmidt L vs.
Dieter Goltz // Karen Piasecki W Board 3 20:52

John McMeekin // Travis Oemig W vs.
Carrie Olson // Dustin Finck L 20:59

John Olson // Lacey Zarda W vs.
Julie Anderson // Ron Drake L Board 5 22:20

Kole Ferge // Trisha Schultz L vs.
Jordan Unsinn // Kendy Hess W 32:19

Mike Nicholson // Morgan Brandt W vs.
Billy Andres // Miranda Drake L 40:41

Round 1

Billy Andres // Miranda Drake W vs.
Jackie Vinnedge // Logan Weix L 30:53

Dana Turgeon // Jim Larkin W vs.
Jared Yauch // Sarah Schreiner L 34:11

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20